Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 2 минута, Kratos рече

Znači  da verujem da od konja može nastati jedino konj,od krave krava i to empirijski da potvrdim.:skidamkapu:

Da li smatraš da od konja može nastati malo drugačiji konj i od krave malo drugačija krava?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 5 минута, cloudking рече

Ima  i ona kad od mrtvaca postane ziv covek... da vis kolko dobro, haos! :D:D:D 

То се зове  ВАСКРСЕЊЕ. Надам се да ћеш се уверити колико је добро . 

А има и она, не знам како име да јој наденем,  када човек хода, ради, једе, као шатро живи....а мртав.... жив леш или тако некако.     

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Kratos рече

Znači  da verujem da od konja može nastati jedino konj,od krave krava i to empirijski da potvrdim.:skidamkapu:

Ali ne mozes da potvrdis to. Pitano je hiljadu puta na ovom forumu svakog ko tvrdi da se evolucija zaustavlja u okviru jedinke. Pitano je sta je to sto sprecava nagomilavanja mutacija da dodje do genetske promjene? Koji su to mehanizmi, kako rade itd....niko nista nije umio da kaze, ignorise se naravno. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Avocado рече

Da li smatraš da od konja može nastati malo drugačiji konj i od krave malo drugačija krava?

Naravno.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Идемо даље, нервоза је све већа хаха...

 

Представљам вам др Дагласаа Екса, заступника ИД који такође није могао да ћути више о лажима које се пропагирају ...

 

Axe1-700x450.jpg

 

Douglas Axe is a molecular biologist and Director of Biologic Institute. He completed his PhD at Caltech and held postdoctoral and research scientist positions at the University of Cambridge, the Cambridge Medical Research Council Centre, and the Babraham Institute in Cambridge. He worked as a postdoctoral fellow at the Centre for Protein Engineering under the supervision of Alan Fersht of the University of Cambridge. He currently research examines the functional and structural constraints on the evolution of proteins and protein systems. His work has been published in the Journal of Molecular Biology.

 

http://www.discovery.org/p/736

 

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Justin Waters рече

Ali ne mozes da potvrdis to. Pitano je hiljadu puta na ovom forumu svakog ko tvrdi da se evolucija zaustavlja u okviru jedinke. Pitano je sta je to sto sprecava nagomilavanja mutacija da dodje do genetske promjene? Koji su to mehanizmi, kako rade itd....niko nista nije umio da kaze, ignorise se naravno. 

Za ono što sam izneo mogu.Niko nikada nije video da od krave nastane bilo šta drugo,možda krava sa nekim anomalijama,dve glave ,tri oka ali i dalje krava.Suva empirija.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Justin Waters рече

Pitano je sta je to sto sprecava nagomilavanja mutacija da dodje do genetske promjene? Koji su to mehanizmi, kako rade itd....niko nista nije umio da kaze, ignorise se naravno.

Problem je takozvani junk dna.A junk je jer mi ne vidimo funkciju tih gena što ne znači da ih nema.Možda baš tu recimo granica.Možda.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, cloudking рече




 

Daj ne zebavaj... znam da nisi glup covek tako da sam siguran da trolujes sad.

Ne znam, nemam nameru da trolujem i nesto se izmotavam. Jednostavno, pokusavam da uprostim stvar maximalno koliko se moze, jer, ko od nas ovde poznaje bas sto posto sve naucne definicije evolucionih i kreacionistickih argumenata, da bi mogao da razume sustinu diskusije. Ja za to nemam dovoljno znanja. Zbog toga moram da rasclanim stvari na sto prostije cinioce. To je neki moj stav u vezi gledanja na diskusiju evolucija vs  kreacionizam.

Uostalom, onaj moj predhodni post se nastavlja na predhodne postove i mislim da ima nekog smislu. To je odprilike to.


 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gledao sam jednu emisiju o evoluciju na historiju recimo. Experimentisali sa genima ne znam sad kojih ali nekih tamo srodnih vrsta i uzeli sekvencu koda za generisanja oka jedne vrste i ubrizgali u genetski materijal embriona druge.I šta se desilo?RNK je pročitao tu sekvencu iz DNK iako različitu od koda te vrste za generisanje oka i napravili treće oko toj vrsti ali istovetno njegovom.Dve različite sekvence RNK je pročitao isto i generisao oko ,,domaćina,, a ne matične vrste od koje je sekvenca i uzeta.Neki reptili su mislim bili u pitanju ako se dobro dosećam

 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, grigorije22 рече

Што постављаш онда ако не треба читати.

Много је логичнија прича ако је већ нађено стварно то мождано ткиво да је далеко млађе одтих 100 и кусур милиона година. Како се шарлатани фрљају са милионима година то је стварно смешно. Добар су материјал за Ивана Ивановића или Зорана Кесића. Нпр.емисија 24 минута са Зораном Кесићем о наводних 24 милиона година...

 

24_min_sa_zoranom_kesicem.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Bokisd рече

Pa, kolega, kako mislite odredjene vrste mrava ?

Lepo, mislim na određene vrste mrava.

 

Цитат

Sta cemo sa drugim 'odredjenim' vrstama mrava ?

Šta ćemo?

 

Цитат

Kako da gledamo  na njih, u odnosu na slona, kao jace bice ?

Oni su u odnosu na slona slabiji.

 

Цитат

Da li to onda  znaci, da mislite da i danas 'sljaka' evolucija ?

Naravno da i dalje "šljaka"...
 

Цитат

Gde , onda mozemo da je vidimo u odnosu na Slon VS Mrav ?

Ne razumem šta uopšte pitaš (s obzirom na boldirani deo)... a delovanje evolucije možeš da vidiš u gomili naučnih radova objavljenih na tu temu...
 

Цитат

I, ne znam, ali, kako mogu da budu isti uslovi i za mrava i slona iako zive u istoj sredini ? Jaka kisa ce da 'eliminise'  mrava, slonce ce da uziva. Jak vetar ce da oduva mrava u nedodjiju, slonce ce da uziva. Nisu isti uslovi prilagodjavanja sredini. Mrav mora da se uporedjuje sa svojom odgovarajucom vrstom zivotinja po slicnosti uslova zivota koja utice na njihov opstanak. Slon takodje sa svojim pandamom itd.

 

Pa ako žive u istoj sredini, onda žive pod istim uslovima, samo su drugačije prilagođeni tim uslovima. Jedu istu hranu... i na jedne i na druge pada kiša, duva vetar, itd... a slon je nesporno jači i veći, ne znam što to imaš potrebu da objašnjavaš... pa opet slonova nema više nego mrava... jer (opet da ponovim) "jači" nije isto što i "prilagođeniji"... "jači i veći" ima svoju "cenu" - zahteva više hrane i nosi sa sobom gomilu drugih nedostataka...

 

Цитат

Ako ne odradimo ovako, onda sve situacije mozemo  ubaciti u evolucioni model,

Naravno da sve situacije na koje se odnosi TE, možemo ubaciti u evolucioni model... zato što je teorija evolucije ispravna... da nije, postojale bi činjenice/situacije u prirodi na koje se TE odnosi, a koje se ne mogu objasniti teorijom evolucije...

 

Цитат

ali, nemamo objektivnu i realnu istinu stvari, stvaramo simuliranu situaciju.

Nisam siguran da razumem šta uopšte želiš da kažeš i koju uopšte tezu zastupaš tj. o čemu se raspravljamo... jel ti tvrdiš da bi po tebi (ili po TE) jače životinje trebalo da budu brojnije od slabijih?

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kod černobilskih ptica, godinama izloženim zračenju zbog nuklearne katastrofe koja se dogodila, očekivale bi se brojne mutacije. Međutim pokazalo se da su ptice zdravije i da pojačanje zračenja zapravo uzrokuje smanjenje grešaka u DNK, zbog pojačanog mehanizma obrane genetskog materijala .

Logično se postavljaju pitanja:

 

Zašto bi organizmi kroz navodne milijune godina evolucijskim mehanizmom (mutacijama i selekcijom) stvorili tolike zaštite protiv samih mutacija, koje prema njima predstavljaju sami pogon razvoja?

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, о.Горан рече

Што постављаш онда ако не треба читати.

Много је логичнија прича ако је већ нађено стварно то мождано ткиво да је далеко млађе одтих 100 и кусур милиона година. Како се шарлатани фрљају са милионима година то је стварно смешно. Добар су материјал за Ивана Ивановића или Зорана Кесића. Нпр.емисија 24 минута са Зораном Кесићем о наводних 24 милиона година...

 

24_min_sa_zoranom_kesicem.jpg

Zbog ironije. Ono sto je logicno nije nuzno i tacno. Premise mogu da budu skroz pogresne. A inace se naucnici tako odokativno frljaju milionima. Nemaju oni bas nikakve dokaze za svoje tvrdnje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Avocado рече

Lepo, mislim na određene vrste mrava.




 

Šta ćemo?




 

Oni su u odnosu na slona slabiji.




 

Naravno da i dalje "šljaka"...



 

Ne razumem šta uopšte pitaš (s obzirom na boldirani deo)... a delovanje evolucije možeš da vidiš u gomili naučnih radova objavljenih na tu temu...



 

Pa ako žive u istoj sredini, onda žive pod istim uslovima, samo su drugačije prilagođeni tim uslovima. Jedu istu hranu... i na jedne i na druge pada kiša, duva vetar, itd... a slon je nesporno jači i veći, ne znam što to imaš potrebu da objašnjavaš... pa opet slonova nema više nego mrava... jer (opet da ponovim) "jači" nije isto što i "prilagođeniji"... "jači i veći" ima svoju "cenu" - zahteva više hrane i nosi sa sobom gomilu drugih nedostataka...




 

Naravno da sve situacije na koje se odnosi TE, možemo ubaciti u evolucioni model... zato što je teorija evolucije ispravna... da nije, postojale bi činjenice/situacije u prirodi na koje se TE odnosi, a koje se ne mogu objasniti teorijom evolucije...




 

Nisam siguran da razumem šta uopšte želiš da kažeš i koju uopšte tezu zastupaš tj. o čemu se raspravljamo... jel ti tvrdiš da bi po tebi (ili po TE) jače životinje trebalo da budu brojnije od slabijih?




 

Ali, vi ste ovde svu argumentaciju, stavili u kontekst , kao da tek krecemo u novu raspravu, bez obizra sto se moji argumenti nastavljaju na prethodne argumente iz prethodnih postova. I nemamo nastavak diskusije na prethodne argumente, a uvodimo nove argumente i time necemo doneti objektivne zakljucke.

Tako da dobijamo jedno veliko nerazumevanje.


Jer, ako su mravi vs slon, mravi slabija zivotinja, a po teoriji zive u istim uslovima sredine i mozemo ih uporedjivati, .......ipak, nisu isti uslovi prilagodjavanja sredini, jer, kisa kao uslov opstanka obe zivotinje, ne deluje isto na obe zivotinje, jednu elimise, drugoj pogoduje. NISU isti uslovi opstanka i NE MOGU da se uporedjuju.

Jednostavno ne moze, to kaze logika stvari.Zbog toga sam i rekao , da se vestacki simuliraju stvari koje u real life situacijama ne mogu da funkcionisu.


 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...