Jump to content

Крај једне лепе идеје или о свачему и ничему... "Поуке" престају да постоје!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Милан Ракић је све рекао везано за тему, немам шта да додам.

Ја и пријатељи смо пре две године угасили један од најбољих пројеката (за црквено појање) у новијој историји Цркве у Србији из сличних разлога. Све ми је ово познато.

Јуче ми је свештеник рекао да просечно у Београду (2.000.000. становника), према евидинцији клира, недељно у Цркву дође 1000-1500 људи све укупно. Православној Цркви више не могу да помогну ни Шмеман, ни Зизјулас, ни Света Гора и Путин, ни литургијска обнова и преводи светих отаца, па ни форум Поуке. Цркви је потребна права правцата револуција (што рече Зоран Јелисавчић).

Црква ће свакако опстати и без Поука и без иког од нас, спасићемо се вероватно и без форума и слично, али тужно је бити посматрач потрошених година, потрошених шанси и (најжалије) потрошених људи које је Православље имало на овим просторима.

Немам решења за бољитак, нити савета шта да се уради. Свако нека живи своју ноћ вере како зна и уме и како му Бог помогне. Поздрав свима :)

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 199
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Jel ovo definitivno? Ako nije da uplatim kolko mogu.

Samo mi recite jel moguće da crkva (namerno malo slovo) nema ni toliko para za svoj misionarski sajt. Ovo je gore od sramote.

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Лазар Нешић

Сачекај брате да се угаси форум прво па онда да кукамо. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, VaSa110 рече

Jel ovo definitivno? Ako nije da uplatim kolko mogu.

Samo mi recite jel moguće da crkva (namerno malo slovo) nema ni toliko para za svoj misionarski sajt. Ovo je gore od sramote.

Ima Vasa para koliko hoces, ali ne za prave stvari, kao projekat koji je Lazar naveo ili Pouke itd.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, -Владимир- рече

Сачекај брате да се угаси форум прво па онда да кукамо. :)

:smeh1: и то што кажеш!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да треба да покушамо да одржимо сајт. Нису то уопште велика средства, греота је да пропадне. И наравно да нема ничег срамотног у ”мољењу” од стране администрације, и далеко већи пројекти на интернету се одржавају донацијама. Једино што би требало технички да направимо систем који ће да нас подсећа да платимо с времена на време (месечно, двомесечно, колико ко може) уместо да админи лично подсећају на оној теми.

А мислим да је боље то што званична црква не (жели да) финансира сајт јер би у супротном, сигуран сам у то, много тога цензурисали. Далеко је боље да форум буде независан од хијерархије, а да пригодност садржаја контролишу ”обични” црквени људи, као и до сада. Није ни то савршено, али је далеко боље од диктирања правила одозго.

Још једна дугорочна могућност је да форумаши могу да продају неки свој производ или услугу и да онда део или сав новац од тога оде на одржавање сајта. На пример, мени се свиђа нека Клаудова фотка и хтео бих да је ставим на свој сајт. Ја донирам за форум, а он ми да лиценцу да користим фотку. Неко други може да одржи ”онлајн” час, рецимо, математике, а да онда ученик или родитељ донирају за сајт. Или групни онлајн час, а онда ко жели донира. Има доста могућности велики број талентованих људи овде пишу. Ако се деси да се на тај начин скупи доста више од неопходног, фондација Поуке то може да поклони потребитима. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

14 minutes ago, VaSa110 рече

Jel ovo definitivno? Ako nije da uplatim kolko mogu.

Samo mi recite jel moguće da crkva (namerno malo slovo) nema ni toliko para za svoj misionarski sajt. Ovo je gore od sramote.

 Крај је када се спусти завеса, а колико видим то неће бити, бар не за месец дана.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Juanito, bi li ti mogao da napraviš jedan 'donatometar' za forum, pa da za početak svi uvek imaju uvid u to koliko smo u buli u svakom trenutku?

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To bi moglo da se napravi.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@RYLAH @Avocado

Какве су законске могућности да се на сајту хостује продавница робе и услуга? Они који би хтели да продају, давали би проценат компанији која је власник форума (или физичком лицу, ако може, небитно). Слично као што функционишу продавнице апликација, где девелопери дају проценат великој компанији. То би могао да буде трајни извор прихода, а да истовремено да омогући многим људима да обављају свој мали (углавном додатни) бизнис без да се хебетају око инфраструктуре. Шта би правно морао да одради сајт, а шта они који би продавали робу или услуге? Мислим на лично створену робу и услуге, ручни рад типа одећа, накит, иконе, фотографије, своје књиге, туторијале, часове... Не на препродају робе коју неко други производи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

24 minutes ago, Ronald рече

Ima Vasa para koliko hoces.......

Nažalost Vasa i nema para kolko oćeš.

Šalim se naravno zbog načina kako si napisao......

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Milan Rakic

Твоји ауторски текстови су врхунског квалитета, па ме то подсети да те питам. Шта мислиш да ли би могао да прође онлајн ЖРУ часопис са претплатом?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

39 minutes ago, Juanito рече

@RYLAH @Avocado

Какве су законске могућности да се на сајту хостује продавница робе и услуга? Они који би хтели да продају, давали би проценат компанији која је власник форума (или физичком лицу, ако може, небитно). Слично као што функционишу продавнице апликација, где девелопери дају проценат великој компанији. То би могао да буде трајни извор прихода, а да истовремено да омогући многим људима да обављају свој мали (углавном додатни) бизнис без да се хебетају око инфраструктуре. Шта би правно морао да одради сајт, а шта они који би продавали робу или услуге? Мислим на лично створену робу и услуге, ручни рад типа одећа, накит, иконе, фотографије, своје књиге, туторијале, часове... Не на препродају робе коју неко други производи.

To kad me paying klijenti pitaju oteram ih u k.... ;)

Ne znam stvarno... to ćete lakše saznati ako neko zna nekog ko ima takav sajt.

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

52 minutes ago, Juanito рече

Какве су законске могућности да се на сајту хостује продавница робе и услуга?

Не знам да ли је Патреон доступан у Србији. Мислим да није, али он је једна супер опција за заобилажење компликованих рјешења. Са друге стране ту је и Кикстартер који би могао помоћи у заобилажењу законских заврзлама, али не знам да ли је и он доступан код нас :/

Изгледа да је потребна само чвршћа организација самих чланова, на крају крајева.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Već su se javili neki sa dobrim idejama za opstanak Sajta.

Dobro je konkretizovati problem i pojednostaviti način za donaciju novca i ideja :)

 

 

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...