Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 11 минута, Ћириличар рече

Само када би дозволили да се спроведу нормалне контроле при куповини и не би било толико проблема...

На пример?

Тренутно кад купујеш мораш да даш своје податке које шаљу у ФБИ на проверу. Ако имаш било какав преступ или слично не можеш да купиш ни један метак. (За то се иначе изборила НРА.)

Шта још треба за "нормалну контролу"?

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 3 часа, Благовесник рече

"Dr Milojko - Dve Koreje su države istog naroda, koji je nesrećno podeljen. Logično je da im je najvažniji cilj ujedinjenje, time bi se dobila moćna država, skoro kao Japan. Nažalost, to ne odgovara ni jednoj sili. Ameri gube razlog da krstare flotama i brane saveznike (J. Koreju i Japan), Japanci dobijaju veliku konkurenciju, a u Koreji nisu baš omiljeni. Kina i Rusija ne dobijaju ništa, osim što Ameri gube razlog za vojno petljanje u njihovoj blizini. S. Koreja bi odustala od ispraznog nuklearnog šepurenja i u zajedničkoj državi pošla bi putem prosperiteta. Biće otpora sa svih strana."

Не знам ко ти је тај Милојко, али слабо му иде та геополитика... :)

Северна Кореја је комунистички казамат, Јужна слободна и просперитетна држава. Не држе њих у подели Јапанци, него проклети комунизам.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шалу и досетке на страну, ако се заиста састану биће то велики историјски догађај. Сама чињеница да је Пинг Понг решио да изађе из своје пећине и почне са неким да разговара, а тек са прецедником САД, је невероватно достигнуће.

Шта год мислили о Трампу и његовој фризури. Ови други су то нису могли ни да сањају...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Grizzly Adams рече

На пример?

Тренутно кад купујеш мораш да даш своје податке које шаљу у ФБИ на проверу. Ако имаш било какав преступ или слично не можеш да купиш ни један метак.

Шта још треба за "нормалну контролу"?

 

За то се иначе изборила НРА.

Прво, зависи да ли је то исто у свакој савезној држави?

Друго, психијатријска провјера, провјера код локалне полиције ( ФБИ не води евиденцију ваљда о мањим насилним дјелима? ), обавезна обука ако први пут купујеш и, мајке му, ограничење продаје јаких пушака тако да је не може сваки намћор узети кад му се припуца, него само онај ко је прошао више провјера. Лиценцирање као најекстремнији случај. А то није "infringing upon gun rights" него просто регулисање и прилагођавање. Сви и даље имају и могу остварити иста права, под истим условима.

Али није проблем само у томе, него и у брду културних и других законских норми које праве читав неред заједно - између остаог и ментални проблеми и друштвена клима, која је, како изгледа, јако нездрава.

Јеси ли, нпр., читао о Елиоту Роџеру? Припуцао је испред неког студентског дома у Калифорнији прије пар година. Ја сам се следио када сам читао транскрипт његовог видеа и његово писмо зашто је то одлучио да уради. Читав дан ми је требао да се отресем језе. Ем је друштво нездраво па га је малтретирало, ем је он имао менталних проблема који се нису лијечили, ем је тек тако купио брдо оружја, и то у Калифорнији која би требала бити Калифорнијски ССР. Много тога је труло, исто као у Србији што свако мало чујеш како је муш/момак пребио/убио дјевојку или жену из љубоморе. То или је ментално болесно или је неки посебан примјерак личне и/или друштвене затуцаности, или све то одједном.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Grizzly Adams рече

Шалу и досетке на страну, ако се заиста састану биће то велики историјски догађај. Сама чињеница да је Пинг Понг решио да изађе из своје пећине и почне са неким да разговара, а тек са прецедником САД, је невероватно достигнуће.

Шта год мислили о Трампу и његовој фризури. Ови други су то нису могли ни да сањају...

Nema to toliko veze sa Trampom per se.

Ameri imaju i frazu "Only Nixon could go to China". Jedino je hard-core republikanac mogao da uspostavi diplomatske odnose sa Kinezima jer bi svakog drugog optužili da šuruje sa komunjarama, dok bi takva optužba za Niksona bila smešna.

Da se Obama družio sa Ping Pongom i danas bi slušali o tom nepatriotskom činu... kao što npr. slušamo povodom dogovora sa Iranom... i to od Trampa... https://nypost.com/2018/02/18/trump-slams-obamas-nuclear-deal-payment-to-iran/

(slično kao što i žuti nikada ne bi mogli da daju Kosovo i da izvuku živu glavu, ali ovi što su lepili "Bulevar Ratka Mladića" mogu)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Grizzly Adams рече

Тренутно кад купујеш мораш да даш своје податке које шаљу у ФБИ на проверу. Ако имаш било какав преступ или слично не можеш да купиш ни један метак. (За то се иначе изборила НРА.)

Odakle ti podatak da se NRA izborila za to?

Koliko mogu da vidim, oni nešto baš mnogo ne cene backgroung checks i valjda bi ovde u istorijatu napisali da su se oni za to izborili:

https://www.nraila.org/get-the-facts/background-checks-nics/

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Ћириличар рече

Прво, зависи да ли је то исто у свакој савезној држави?

То је федерални закон, "background check" је обавезан у свим државама.

Кажем, ови квази-новинари и комедијаши не само да не извештавају коректно, него често отворено лажу. Кад њих слушаш изгледа да можеш само да ушеташ у радњу и купиш пушку као што купујеш чачкалице. То уопште није тачно.

пре 15 минута, Ћириличар рече

Друго, психијатријска провјера, провјера код локалне полиције ( ФБИ не води евиденцију ваљда о мањим насилним дјелима? ), обавезна обука ако први пут купујеш и, мајке му, ограничење продаје јаких пушака тако да је не може сваки намћор узети кад му се припуца, него само онај ко је прошао више провјера. Лиценцирање као најекстремнији случај. А то није "infringing upon gun rights" него просто регулисање и прилагођавање. Сви и даље имају и могу остварити иста права, под истим условима.

Па све то већ постоји. ФБИ добија информације од држава о свим преступницима, алкосима, породичним насилницима, ментално нестабилним особама итд.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Avocado рече

Nema to toliko veze sa Trampom per se.

Ameri imaju i frazu "Only Nixon could go to China". Jedino je hard-core republikanac mogao da uspostavi diplomatske odnose sa Kinezima jer bi svakog drugog optužili da šuruje sa komunjarama, dok bi takva optužba za Niksona bila smešna.

Da se Obama družio sa Ping Pongom i danas bi slušali o tom nepatriotskom činu... kao što npr. slušamo povodom dogovora sa Iranom...

(slično kao što i žuti nikada ne bi mogli da daju Kosovo i da izvuku živu glavu, ali ovi što su lepili "Bulevar Ratka Mladića" mogu)

Па не слаже ми се баш то што си написао...

Трамп није ни покушавао да се улизује и "дружи" са тим бандитом. Урадио је у ствари супротно - почео да му јавно прети и одговара на провокације. Променио тактику у потпуности. Па је Понг видео да је враг однео шалу и сам тражи разговор.

Тешко би неко могао Обаму или било кога да оптужи да "шурује са комуњарама" да је претио С. Кореји да ће да их сравни са земљом.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Avocado рече

Odakle ti podatak da se NRA izborila za to?

Koliko mogu da vidim, oni nešto baš mnogo ne cene backgroung checks i valjda bi ovde u istorijatu napisali da su se oni za to izborili:

https://www.nraila.org/get-the-facts/background-checks-nics/

Колико знам, НРА је дала идеју и подржала систем за проверу који се тренутно користи: https://en.wikipedia.org/wiki/National_Instant_Criminal_Background_Check_System

Немају ништа против тих провера, чак им је у интересу... Они се противе разним другим идејама и детаљима које политичари избацују - што онда медији представе као "НРА се противи проверама".

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Много се лаже на ту тему, ово што медији пишу су 90% неистине.

НРА може да се упореди, на пример, са некаквим "ауто-клубом" где се окупљају љубитељи аутомобила, организују обуку за вожњу, помоћ чановима за разне ствари итд. И замисли сад неко дође и крене да напада ауто-клуб због саобраћајних несрећа или неког пијаног возача... Тотална бесмислица.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Grizzly Adams рече

Као ни Super-Extra-DeLuxe-Backround-And-Foreground Check. :smeh1:

Background checks are only required if you purchase a gun through a Federal Firearms Licensee (FFL), which includes retailers (anyone from Walmart to mom and pop shops) and some individuals. You do not need to undergo a background check if you buy a gun online, through a gun show, or through some private sales

https://www.criminalwatchdog.com/faq/background-checks-for-guns

Nine states (California, Colorado, Connecticut, Delaware, Nevada, New York, Oregon, Rhode Island, Washington) and DC require universal background checks at the point of sale for all sales and transfers of all classes of firearms, whether they are purchased from a licensed dealer or an unlicensed seller.38 (Note, however, that Nevada’s background check law, enacted through a voter ballot initiative in 2016, has not yet been implemented).39

Two more states, Maryland and Pennsylvania, require point of sale background checks for handguns but not for long guns, like rifles and shotguns.

http://lawcenter.giffords.org/gun-laws/policy-areas/background-checks/universal-background-checks/#state

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, Grizzly Adams рече

Па не слаже ми се баш то што си написао...

Трамп није ни покушавао да се улизује и "дружи" са тим бандитом. Урадио је у ствари супротно - почео да му јавно прети и одговара на провокације. Променио тактику у потпуности. Па је Понг видео да је враг однео шалу и сам тражи разговор.

Тешко би неко могао Обаму или било кога да оптужи да "шурује са комуњарама" да је претио С. Кореји да ће да их сравни са земљом.

Pa ovi traže sastanak sa američkim predsednikom već 20 godina... još od Bila Klintona... nije aktuelni Pong sad u tom smislu ništa promenio taktiku...

Tražio je on sastanak i sa Obamom ali je Obama odbio dok ovi ne pristanu da obustave nuklearne testove...

Inače, Obama je joše 2007. godine u debati sa Hilari rekao da bi razgovarao bez preduslova sa predsednicima Kube, Severne Koreje i Irana... pa je žestoko kritikovan od strane Hilari, kao i od strane republikanaca... pa je shvatio da (politički) mora da traži preduslove...

E sad, navodno je Pong sad odlučio da pristane na preduslove ali ćemo još da vidimo da li jeste.

Pristao je na te preduslove i Obami 2012. kako bi dobio 240.000 tona hrane, pa se predomislio posle par dana i ispalio ponovo raketu i zeznuo taj dogovor...

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, Grizzly Adams рече

Колико знам, НРА је дала идеју и подржала систем за проверу који се тренутно користи: https://en.wikipedia.org/wiki/National_Instant_Criminal_Background_Check_System

Pa pitam te odakle to znaš jer ja ne mogu nigde da nađem taj podatak, a ne piše ni na ovom wiki linku.

 

пре 43 минута, Grizzly Adams рече

Немају ништа против тих провера, чак им је у интересу... Они се противе разним другим идејама и детаљима које политичари избацују - што онда медији представе као "НРА се противи проверама".

Piše u onom gore linku čemu se protive.

 

пре 36 минута, Grizzly Adams рече

Много се лаже на ту тему, ово што медији пишу су 90% неистине.

Link koji sam postavio je od same NRA...

 

пре 36 минута, Grizzly Adams рече

НРА може да се упореди, на пример, са некаквим "ауто-клубом" где се окупљају љубитељи аутомобила, организују обуку за вожњу, помоћ чановима за разне ствари итд. И замисли сад неко дође и крене да напада ауто-клуб због саобраћајних несрећа или неког пијаног возача... Тотална бесмислица.

:)))

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...