Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 1 сат, RYLAH рече

Да би можда укапирао шта сам хтео да кажем набрајањем имена комунистичких земаља, а и колико је глупо да се ослањаш на Хитлерове цитате да би утврдио његову политику, даћу ти пар примера, па ми реци да ли верујеш у прочитано. Молим те само, да се не бисмо опет вртели три дана, да ово прочиташ кад си смирен, да не би пао у ватру где уопште и не читаш оно што поставим.

И да, нисам видео цитате о ономе што си тврдио, да је капитализам јеврејска измишљотина. Нађи ми то.

I tebi je ovo posten, intelektulno iskren odgvoor?!

Necemo da vrtimo tri dana, jel ce ovde da se zaustavimo ne pada mi na pamet da se bavim tvojim skretanjem sa teme na to sta je pisalo u komunistickom ustavu. I da ti trazim direktno REC ZA REC da je rekao daj e KAPITALIZAM JEVREJSKA IZMISLJOTINA.

Cak i da sam taj termin iskoristio ( a moguce je da jesam) treba ga tumaciti u kontekstu diskusiju, a to je odnos jevreja i kapitalizma. Cak i da sam pogresio to, totalno je irelevatno za kontekst diskusije.

I bas zato ne volim da pricam sa tobom jer se uhvatis za tako neku sitnicu da li sam bas rekao izmisljotina ili jevrejki koriste kapitalizam da uniste nemackog radnika, stvarno je irelevatno u kontekstu onoga sto pricam. Ili skrenes na nesto drugo, kao sto je SOVJETSKI USTAV. I sad ja treba da pricam sa tobom o znacenju ustava i konkretnijih nizih akta.

Druga stvar zasto necu da diskutujem sa tobom:

Ако не верујеш у ово што испод ставим, онда да поразговарамо у томе зашто на реч верујеш једном психопати и демоагогу какав је био Адолф Хитлер.



Naravno da mu ne verujem na rec, hitler je uradio pregrst zakonskih mera koje potvrdjuju da je bio socijalista. Naprimer uveo univerzalnu socijalnu zastitu, uveo minimalnu platu, ujedinio sindikat radnika, centralizovao ga i dao mu prakticno moc nad privredom, nacionalizovao gomilu fabrika u ime javnih dobara i sve ostale pro socijalisticke mere. ( i verovatno ces da trazis da ti nalazim zakone za sve ovo, sto me iskreno ne zanima)

Kako ja sa tobom da razgovaram kad znam da neces da priznas nista od toga kao legitimne argumente vec ces me uhvatiti za neku sitnicu? Kao u primeru gore? 

 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

Sto nisi poceo sa: Hitler nije bio socijalista, evo imam dokaze u tome tome i tome.. nego si poceo sa dajte citate, ja ti dam citate, onda predjemo na sovjektski ustav i zasto ja verujem tim citatima. 

Kazme ti, los si sagovornik po mojim kriterijumima. I ja sam po tvojim, ima ljudi koji su dobri sagovornici po tvojim kriterijumima i ti si po njihovim (paradoksikologija, juanito, avocado itd) pricaj sa njima, njih citiraj, sa njima diskutuj. 

Ja stvarno necu vise da ti odgovoram(makar cu  junacki da se potrudim :) ), jedini razlog sto ti sada odgovoram jeste sto ne mogu da te blokiram a hebe me zavisnost pa gledam forum kad ne treba. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 9/9/2017 at 11:56, Млађони рече

I tebi je ovo posten, intelektulno iskren odgvoor?!

Necemo da vrtimo tri dana, jel ce ovde da se zaustavimo ne pada mi na pamet da se bavim tvojim skretanjem sa teme na to sta je pisalo u komunistickom ustavu. I da ti trazim direktno REC ZA REC da je rekao daj e KAPITALIZAM JEVREJSKA IZMISLJOTINA.

Cak i da sam taj termin iskoristio ( a moguce je da jesam) treba ga tumaciti u kontekstu diskusiju, a to je odnos jevreja i kapitalizma. Cak i da sam pogresio to, totalno je irelevatno za kontekst diskusije.

Извињавам се што касним са одговором, обавезе. Ако ћеш да се повучеш из дискусије, слободно, твоја ствар, али да се љутиш зато што ти је неко одговорио и да очекујеш да се та твоја љутња уважи, не очекуј овде. Или разговарај као одрастао човек и стани иза онога што си рекао, или немој да цитираш људе па онда нико неће да ти одговара, шта да ти кажем.

Као прво, Хитлер НИГДЕ И НИКАДА није изјавио да је капитализам штетан, а посебно не зашто што је капитализам јеврејска измишљотина. Скроз је ОК ако је то било речено у жару расправе, ништа спорно, стварно, дешава се стално. Само на томе инсистирам јер нам је битно да бисмо видели шта су нацисти стварно радили у сфери економије.

Зашто сам поставио оне демагошке цитате (од којих су два Хитлерова, ако си их све прочитао)? Да бих показао да психопатама или демагозима сигурно нећеш да верујеш шта год да кажу. Овде си поверовао у Хитлеров интервју искључиво зато што мислиш да поткрепљује твоје ставове.

Е сад можемо о самом интервјуу који си поставио. Интервју је из 1931. године, дакле кад се спремао да дође на власт и причао све што му падне на памет. У осиромашеном немачком друштву социо-комуњарски демагози су цветали. Комунистичка партија је имала највише гласова на неколико узастопних избора. Хића се хватао на тај воз и причао оно што је плебсу мило за чути.

Зашто то мислим? Зато што су Хитлера већ негде од изласка из затвора преузели најкрупнији немачки капиталисти, а све време га је подржавала немачка војска, чији је доушник био. Избацили су га као кандидата крупног капитала против комуниста и финансирали га све време. Имао је најскупљу кампању тих времена у Немачкој. Ваљда је неспорно да то нису будале који би подржавали неког револуционара који би да их смени.

Хитлер је у својој партији имао СА одреде, који су стварно вукли на некакву социјалистичку револуцију. Али се са њима крваво обрачунао управо на захтев војске и тих крупних капиталиста који су га подржавали у Ноћи дугих ножева, тако да је тај елемент у наци партији угушен скоро у зачетку, са убистом Ернста Рема.

Рајх није био социјалистичка држава, управо зато што Хитлер није веровао у то. Имали су организацију која формално није била везана за државу него за Наци партију, која је давала неку врсту социјалне помоћи, и то широким групама, али то нит је било кодификовано нит је било унифицирано. Оно што постоји у нацистичкој Немачкој на нивоу државе јесу подстицајне мере за рађање, али сложићемо се ваљда да то није исто што и социјална заштита.

Истина је да Хитлер није био ни социјалиста ни капиталиста, ни нешто треће. Хитлер је био демагог, ослобођен било какве идеологије сем мржње и жеље за уништењем комунизма, Словена, Јевреја и сличних "прљавих".

Е сад, да не трошим своје време и идем у детаље по овим ставкама ако већ нећеш да читаш или да одговараш даље (на шта наравно имаш право), само мислим да је много битно да се до танчина разбистри свака таква појава попут нацизма, комунизма, и осталих ствари које су девастирале људску цивилизацију, управо да нам се не би поновили. Ако Хитлера гледамо као социјалисту, нисмо интелектуално искрени и ризикујемо да пропустимо такве појаве ако и када се поново појаве. Комунизам и његове идеје су довољно лоши и без да им се приписује нешто што нису радили, исто као и нацизам. Довољно је да знамо оно што јесте било, онако како јесте било.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, RYLAH рече

Извињавам се што касним са одговором, обавезе. Ако ћеш да се повучеш из дискусије, слободно, твоја ствар, али да се љутиш зато што ти је неко одговорио и да очекујеш да се та твоја љутња уважи, не очекуј овде. Или разговарај као одрастао човек и стани иза онога што си рекао, или немој да цитираш људе па онда нико неће да ти одговара, шта да ти кажем.

Sto konstatno govoris u mnozini ili u neodredjenim zamenicama, neko, mi, ovde, nama? 

 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Млађони рече

Sto konstatno govoris u mnozini ili u neodredjenim zamenicama, neko, mi, ovde, nama? 

 

"неко" = неодређени број лица са којима можда имаш интеракцију, а одговорили су ти. У конкретном примеру "неко" сам ја, али може да буде и било ко други.

"овде" = Поуке.орг

"ми" = нема у ономе што си цитирао

"нама" = опет нема у ономе што си цитирао

Ако опет мислиш да креће нека група на тебе, мене си фиксирао као представника те замишљене групе која те напада и прогони јер си нешто битан... Шта да ти кажем, конташ и сам...

Ако је проблем што одговарам аргументовано на оно што поставиш па ово користиш да би баталио тему - нема потребе. Само кажеш да нећемо више да разговарамо и све ОК, не пита те нико ни за разлог зашто, слободан си човек.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, RYLAH рече

Ако опет мислиш да креће нека група на тебе, мене си фиксирао као представника те замишљене групе која те напада и прогони јер си нешто битан... Шта да ти кажем, конташ и сам...

Ако је проблем што одговарам аргументовано на оно што поставиш па ово користиш да би баталио тему - нема потребе. Само кажеш да нећемо више да разговарамо и све ОК, не пита те нико ни за разлог зашто, слободан си човек.

Ma ne mislim, nego ti stalno koristis te termine. 

 A sve sto si argumentovao - sve si u pravu. Hitler nije bio ni socijalista ni kapitalista ni nesto trece vec demagog.

To sto je bio demagog obara svaku ideju da je hitler bio pozicinoran negde na politicko-ekonomskom kompasu. 

 

  • Волим 1

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Млађони рече

To sto je bio demagog obara svaku ideju da je hitler bio pozicinoran negde na politicko-ekonomskom kompasu. 

Али само је то била поента све време. Хебе ми се, да извинеш, дал је неко био социјалиста кад социјализам није моја прича, али ми је много безвезе да демагога сврставаш било где, јер то имплицира да је био нешто више од демагога и психопате и наводи те на погрешан траг приликом тумачења историје, и даје могућност да ти се понови јер нећеш опет да препознаш демагога и психопату него ћеш да тражиш социјалисту, фашисту, капиталисту и шта све не.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, RYLAH рече

Али само је то била поента све време. Хебе ми се, да извинеш, дал је неко био социјалиста кад социјализам није моја прича, али ми је много безвезе да демагога сврставаш било где, јер то имплицира да је био нешто више од демагога и психопате и наводи те на погрешан траг приликом тумачења историје, и даје могућност да ти се понови јер нећеш опет да препознаш демагога и психопату него ћеш да тражиш социјалисту, фашисту, капиталисту и шта све не.

Meni nije uopste bezveze da demagoga svrstavas bilo gde. Po mom misljenju je jako bitno gde svrstavas demagoga. Prvenstvno zbog ispravnog tumacenja istorije, licnosti, trenutka, vremena.

posebno jer izlazi sve vise i vise dokaza o tipovima licnosti, genetici i politickim asocijacijama.

Lepo ti kazem, previse razlicito razmisljamo. Ti mislis da je sustina to da je on demagog. Ja mislim da nije, ja mislim da je sustina to sto je kolektivista i autoritativan ideolog. To je osobina koju dele svi diktatori. 



 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Drugari, šta je to "Kalergi plan"?

Ja sam čuo da je to neka teorija zavere ali posle videh da su pojedini vrlo moćni ljudi iz sveta evropske politike kao što su Angela Merkel i Herman van Rompij dobili nagradu Coudenhov-Kalergi Fondacije pa sam se zbunio i doveo u pitanje svoju predrasudu.

Da li je neko upoznat sa ovim pitanjem? O čemu je tu reč?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...