Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

Трамп жели да зид према Мексику буде провидан и соларан

 
Screenshot_16-5-640x436.png

Објашњавајући своје замисли о изгледу зида на граници са Мексиком, амерички председник Доналд Трамп изјавио је да жели да зид буде провидан и да на њему буду постављени соларни панели, преносе амерички медији.

Доналд Трамп је новинарима рекао да се не шали када говори о соларним панелима, јер би то могло потенцијално да покрије део трошкова, преноси Ци-Ен-Би-Си.

Говорећи о потреби да зид буде прозиран, амерички председник је објаснио да се мора видети шта се догађа са друге стране.

„Даћу вам један пример. Колико год то звучи страшно, када рецимо бацају велике џакове дроге преко зида, и ако се са друге стране налазе људи, а ви их не видите – онда вам на главу падне џак тежак 80 килограма и готови сте. Зато је неопходно да може да се види кроз зид, колико год то чудно звучи. Али зато имамо неке одличне дизајне“, појаснио је Трамп.

http://vidovdan.org/2017/07/15/tramp-zeli-da-zid-prema-meksiku-bude-providan-i-solaran/

 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

1 hour ago, RYLAH рече

Трамп жели да зид према Мексику буде провидан и соларан

 
Screenshot_16-5-640x436.png

Објашњавајући своје замисли о изгледу зида на граници са Мексиком, амерички председник Доналд Трамп изјавио је да жели да зид буде провидан и да на њему буду постављени соларни панели, преносе амерички медији.

Доналд Трамп је новинарима рекао да се не шали када говори о соларним панелима, јер би то могло потенцијално да покрије део трошкова, преноси Ци-Ен-Би-Си.

Говорећи о потреби да зид буде прозиран, амерички председник је објаснио да се мора видети шта се догађа са друге стране.

„Даћу вам један пример. Колико год то звучи страшно, када рецимо бацају велике џакове дроге преко зида, и ако се са друге стране налазе људи, а ви их не видите – онда вам на главу падне џак тежак 80 килограма и готови сте. Зато је неопходно да може да се види кроз зид, колико год то чудно звучи. Али зато имамо неке одличне дизајне“, појаснио је Трамп.

http://vidovdan.org/2017/07/15/tramp-zeli-da-zid-prema-meksiku-bude-providan-i-solaran/

 

 

Lik koji misli da se droga prenosi u dzakovima preko granice je trenutni lider slobodnog sveta :D

Jel znate kako najveci broj ilegalnih emigranata iz meksika ulazi u USA? Avionom...  Brojke kazu da blizu 40% SVIH doseljenika iz meksika u USA dolazi- AVIONOM! :D:D:D  Postavlja se pitanje koliko ce visok da bude taj tramv zid ako ce morati da zaustavlja i avione :D

 

Upstalom, evo ljudi dekonstruisali celu tu idiotsku ideju....

meni je najzanimljivije to da bi zid kostao isto ko nasin godisnji budzet a ljudi koji podrzavaju to bacanje para na zid uglavnom kritikuju nasu zbog velikog budzeta... s tim sto od nase i imamo neke koristi a zid ce ostati upamcen u istoriji kao najvece bacanje para zarad politickih poena u istoriji moderne civilizacije... :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

"any Russians" my ass...

Što se bre blamirate zbog Trampa?

 

 

 

Ко се "бламира"? Само кажем своје мишљење о овоме. Не "браним" га нити сам "следбеник".

 

Та прича ми делује потпуно безвезе и бесмислена. Могуће да је Русима више одговарао од алтернативе, ал то није ништа чудно. Свакоме увек више одговара једна опција ид друге. Ако оће да дају неке информације то је опет ОК. Не видим шта има везе одакле су дошле информације.

 

Противзаконито је да странци неког финансирају на изборима и сл. Овде стварно нема ништа.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Grizzly Adams рече

Противзаконито је да странци неког финансирају на изборима и сл. Овде стварно нема ништа.

 

Ovo nije bas sasvim tacno.

"Federal law makes it a crime for any person to “solicit, accept or receive” a contribution or “anything of value” from a foreign person for a U.S. political campaign or “for the purpose of influencing any election for federal office.”

Ne radi se samo o finansiranju. Gde ces veci "contribution" od deljenja osetljivih informacija.

 

Pre nekoliko godina, par zaposlenih u Koka- koli su uspeli da ukradu tajni recept za pravljenje omiljenog nam pica i kontaktirali Pepsi kako bi im ga prodali. Pepsi je istog trenutka kontaktirao FBI i likovi su pohapseni. Eto, cak i laminati imaju vise casti od predsednikovok izdanka :)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, cloudking рече

 

 

Pre nekoliko godina, par zaposlenih u Koka- koli su uspeli da ukradu tajni recept za pravljenje omiljenog nam pica i kontaktirali Pepsi kako bi im ga prodali. Pepsi je istog trenutka kontaktirao FBI i likovi su pohapseni. Eto, cak i laminati imaju vise casti od predsednikovok izdanka :)

Идиоти. Нормално је да им Пепси неће купити рецепт, то би била страшна антиреклама. Ако Пепси краде рецепт од Кока Коле то значи да и сами мисле да је бољи и ни једна реклама им више не би помогла, могу одмах да ставе катанац. Требали су да оду код Кинеза, они би једва дочекали да плагирају кока колу. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, cloudking рече

"Federal law makes it a crime for any person to “solicit, accept or receive” a contribution or “anything of value” from a foreign person for a U.S. political campaign or “for the purpose of influencing any election for federal office.”

Потпуно сам сигуран да се оно што су радили (ако су уопште нешто радили) не уклапа у ово, иначе би био осуђен у року од одмах...

Биће да су заборавили лисице ;)

Да не причам да би те информације биле о томе шта је Хилари петљала са Русима око уранијума, ту изгледа нема никаквог скандала. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Grizzly Adams рече

Ко се "бламира"? Само кажем своје мишљење о овоме. Не "браним" га нити сам "следбеник".

Та прича ми делује потпуно безвезе и бесмислена. Могуће да је Русима више одговарао од алтернативе, ал то није ништа чудно. Свакоме увек више одговара једна опција ид друге. Ако оће да дају неке информације то је опет ОК. Не видим шта има везе одакле су дошле информације.

Противзаконито је да странци неког финансирају на изборима и сл. Овде стварно нема ништа.

Na stranu ovo što je Klaud već napisao pa da ne ponavljam... da se to desilo kod nas i da ima kod nas takvo krivično delo, odgovarao bi 1/1 za pokušaj izvršenja tog krivičnog dela... ali to stvarno na stranu, jer ja sam sad komentarisao samo ovaj tvit koji si preneo, koji je čist BS i blamiraš se kad ga prenosiš... jer se ovi nisu sastali sa "any Russians", nego sa Rusima koji su se upravo predstavili kao da ih šalje "Russian intelligence, and therefore Putin"...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 7/12/2017 at 20:45, Аурор рече

Oni misle malo da ih iskoriste za nešto svoje pa onda nikom ništa, svako svojim putem... Ne znaju sa čim imaju posla.

CRaBPOx.jpg

Ради се о томе да је са сунитским Исламом данас заиста лако манипулисати, нарочито са Арапима. Арапи су доста подељени, једу их и племенски сукоби, а не само верски. Ислам, када погледамо данас циљеве које јењ себи зацртао, а један од тих циљева је уједињењ Арапа, ипак није успео у томе. Ислам није успео да уједини Арапе, а нису ни сви муслимани тако јединствени како многи мисле. Један пример јесте то да су Ирак и Иран, обе државе са већинским шиитским становништвом, међусобно ратовали, па онда ИСИЛ је доста и саме муслиманске (сунитске) крви пролио, плус разтне друге фракције и формације муслимана и њихови међусобни сукоби.

Разних фракција има и Амери то још увек успешно користе. Не верујем да ће исламисти успети икада озбиљније да угрозе Америку и мислим да је свака прича те врсте ипак или параноја или један облик намерног скреетања са теме. Али, Америку баш брига, јер су они својим савезницима терористима дали Европу, да ту ударају, убијају и стварау хаос. Зашто нема салафиста, напада и тероризма у Америци, него у Босни, на Ксову и у Европи? Можда ће неко поменути 11.септембра, али сумњам да има неког коме није очигледно да су сами Амери извели тај напад да би имали покриће за даље акције на Блаиском Истоку. Дакле, Европа је погођена тероризмом, то је изгледа такав дил између Амера и терориста, и сад Европа ту испашта, док америчке елите и терористи имају корист од целе приче.

И то је, по мени, највећи проблем. Чак, мислим да није Ислам толика опасност и мислим да је та прича о Исламу као главној опасности такође погрешна прича, у коју сам и сам некад веровао, и да је оваква америчка политика на Блиском Истоку и у муслимански земљама много опаснија и да је она прави извор проблема. То је моје мишљење. Да нема Амера тамо, мислим да не би било тероризма овде.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Православни Србин рече

Можда ће неко поменути 11.септембра, али сумњам да има неког коме није очигледно да су сами Амери извели тај напад да би имали покриће за даље акције на Блаиском Истоку.

Ох, има нас.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Ћириличар рече

Ох, има нас.

Па верујем да вас има (:D), али опет тај догађај има толико нелогичности да просто упада у очи цела прича. Не треба уопште бити неки параноик или теоретичар завере, па да званична верзија тог догађаја буде сумњива. А званична верзија иде овако: дошл фанатици из саудијске пустиње, отели авионе и заебали целокупни амерички систем безбедности, закуцали се у зграде и у Пентагон или где већ. И после тога, као одговор на то, Амери су кренули у интервенцију на Авганистан. И тако даље, да не дужим, има пуно о томе на интернету.

Да не помињем да су ти терористи били држављани Саудијске Арабије, америчког савезника. Зар ти није сумњиво зашто америчка влада никада није дозволила породицама да туже Арабију? Све је то политика и она о људским жртвама и трагедијама, нажалост, не води рачуна. Њој су битни само политички и геополитички интереси. Ето, и Трамп је говорио у предизборној кампањи да је Саудијска Арабија тоталитарна држава, да помаже и финансира исламски тероризам, а онда му је међу првим била посета била баш посета истој тој Арабији где их је нахвалио као врле домаћине, велике пријатељ, исказивао поштовање њиховој традицији и култури (које се у кампањи гнушао јер подразумева каменовање жена и бацање хомосексуалаца са високих зграда), итд, итд. И онда му Иран испаде већи непријатељ од Арабије. И тако, Трамп очигледно нема намеру да скрене са курса политике коју су водили његови претходници.

На крају, опет кажем, мислим да је америчка политика и њихово ангажовање на Блиском Истоку и у исламским земљама, тренутно највећа опасност. И то баш за Европу и њене народе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 7/16/2017 at 5:34, Avocado рече

Na stranu ovo što je Klaud već napisao pa da ne ponavljam... da se to desilo kod nas i da ima kod nas takvo krivično delo, odgovarao bi 1/1 za pokušaj izvršenja tog krivičnog dela... ali to stvarno na stranu, jer ja sam sad komentarisao samo ovaj tvit koji si preneo, koji je čist BS i blamiraš se kad ga prenosiš... jer se ovi nisu sastali sa "any Russians", nego sa Rusima koji su se upravo predstavili kao da ih šalje "Russian intelligence, and therefore Putin"...

Нисам нешто уверен у све то, ал ајде... Видећемо.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Православни Србин рече

Па верујем да вас има (:D), али опет тај догађај има толико нелогичности да просто упада у очи цела прича. Не треба уопште бити неки параноик или теоретичар завере, па да званична верзија тог догађаја буде сумњива. А званична верзија иде овако: дошл фанатици из саудијске пустиње, отели авионе и заебали целокупни амерички систем безбедности, закуцали се у зграде и у Пентагон или где већ. И после тога, као одговор на то, Амери су кренули у интервенцију на Авганистан. И тако даље, да не дужим, има пуно о томе на интернету.

Нису били неки сенднигери, него "спавачи", добро организовани. Не видим шта је чудно у томе да су могли отети авион и забити га у СТЦ и у Пентагон. Путнички авиони су гломазни и не распадају се у парампарчад као у игрицама, него остављају велику штету. Пентагон је наравно одмах саниран, јер је то центар војне моћи САД-а, док се СТЦ још гради.Зашто би то урадили? Исто се може питати зашто би онда сви они терористи по Европи исто радили? Зар то не би дало Западу само изговор да више интервенише по Блиском истоку, а они се управо против тога и боре? Иста је логика, исти ликови и иста идеологија. Закуцали су се у оне зграде јер су хтјели да воде џихад против кафира и успјели су да дају оправдање САД-у да шенлучи по муслиманским земљама још више. Чак није уопште чудно што су прво напали Афганистан и Ирак, јер су се њима и раније бавили. Прије инвазије 2003. САД су ратовале са Ираком због Кувајта и дуго времена су имали напете односе, а у Афганистану су се бавили од совјетске окупације.

Хоћу рећи, иста логика се може примјенити на све догађаје који су згодно искориштени као оправдање за рат некој империјалној сили, јер им је дошао кец на двојку. Мислим, зар ти није сумњиво како је Принцип убио надвојводу и онда Аустро-Угарска скочила на Србију да је уништи? Апсолутно је иста ситуација. Империјална сила жели да покори неки простор, неки терориста са тог простора дође и направи неку глупост и она се ухвати онда за то и напада, јер јој је пала сјекира у мед.

1 hour ago, Православни Србин рече

Да не помињем да су ти терористи били држављани Саудијске Арабије, америчког савезника. Зар ти није сумњиво зашто америчка влада никада није дозволила породицама да туже Арабију?

Уопште није чудно. Саудијска Арабија је амерички савезник на Блиском истоку против утицаја Ирана и Русије, плус велики је купац америчког оружја и један од највећих извозника нафте. Не желиш да узнемириш таквог савезника и толерисаћеш доста његових ексцеса, јер ти је ипак потребан као геостратешки партнер. Ништа ново у америчкој политици. Тако су толерисали многе диктаторске и тоталитарне режиме све док су им требали.

1 hour ago, Православни Србин рече

На крају, опет кажем, мислим да је америчка политика и њихово ангажовање на Блиском Истоку и у исламским земљама, тренутно највећа опасност. И то баш за Европу и њене народе.

Активна војна интервенција америчке војске јесте проблем. Али потпуно одсуство америчког присуства, не бих се сложио. Далеко већи проблем представљају радикални исламисти који америчко присуство користе као изговор за спровођење своје идеологије. А када се деси да они добију моћ, као што су са ИСИС-ом добили, потребна је јака сила да буде спремна да их сабије ако шта крене по злу. Управо те радикалне елементе су Садам Хусеин и Башар ал Асад контролисали и држали под својом петом, колики год диктатори били радили су нешто добро, исто као што је Тито држао националисте код нас под својом петом. У Ираку је начињена грешка што је Хусеин уклоњен и читав регион дестабилизован тиме, а и у Сирији желе исто да ураде - јер им је дражи хаос него антиамерички настројена власт, каква год да је. Али ако уклоне и Асада, биће опет ирачки сценарио, само још у разореној земљи која је онда плодно тло за разне будалетине - у Европи су то нацисти и комунисти, а код муслимана су радикални исламисти ( или било какви исламисти кад смо већ код тога ).

И у читавој тој збрци, обични људи, обични прашинари на терену немају појма о геополитичким плановима Америке и Европе итд., већ размишљају у својим оквирима. А оквири просјечног блискоисточног човјека воде или у секуларизам или у исламизам - а оваква времена лако доводе на власт исламисте који имају идеологију наметања свог виђења ислама гјде год могу. Још ако су неки џихадисти, има да се забаве са тероризмом по Европи и Америци ако им се може. И они ће т орадити са или без АМерике ту. Једина је разлика што ће оправдање за ширење своје идеологије наћи ако се САД активно мијеша у Блиски исток.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...