Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 15 минута, Juanito рече

Па нисам ли ја горе написао да сам по том питању велики расиста и црни супрематиста? Once you go black... Иди халуцинирај левичаре на некој другој теми.

Управо. Прави sjw ће рећи да је свака преференца у физичкој привлачности зло :smeh1:

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 1 сат, Grizzly Adams рече

Мислим да је овде поента управо да релативизација коју фурају модерни прогресивци или шта су већ. Они не само да нису свесни колико су те идеје битне за цивилизацију и овај леп живот који данас имамо, него их још негирају, фантазирају о некаквој "кривици" па смо ми ваљда по тој причи криви што смо цивилизовани, а неко други није. Ко да неко брани другима да прихвате те идеје. А прихватају људи све више у свету, виде шта је добро. Свет се трансформисао, сиромаштво се искорењује муњевитом брзином, људи све боље живе... Осим ових зеленокосих феми-наци-прогресиваца код нас. Који су само алави и не знају шта оће.

Треба да будемо поносни на то и треба да бранимо те идеје свом снагом.

Na koje konkretno ideje se odnosi ova poruka?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Аурор рече

Ono se odnosilo na degeneraciju u standardima lepog... Ne ono što ti misliš.

Jer ovo što se dešava drugde i što možemo da vidimo, se takođe dešava i u umetnosti, samo što se tu mnogo bolje vidi. To je taj isti poduhvat de(kon)strukcije, "progresa" itd.

O čemu se radi? To je zato što ovi ljudi ne veruju u lepo po sebi, objektivno, nego je i lepota "socijalni konstrukt". Ili kako kaže jedna mi drugarica umetnica: "Zadatak moderne umetnosti nije da daje odgovore, nego da postavlja pitanja". :)

received_1369583089786001.jpeg

@Grizzly Adams

Drugari, kad svrha umetnosti postane "lepo" to vise nije umetnost nego estrada.

Ukalirao sam sta je altrajt. To ke novo acisticka ideja u kojoj se kao opravdanje za nacuzam koriste stvari o kojim ase nista ne zna.

Za pripadnike superiporne kukture bi ste morali bar malo umetnosti da poznajete a ne da je stavljate u pod etiketu "lepo". Umetnost i lepota nemaju nikakve dodirne tacke... stavise, ako gledas umetnicko delo koje jeste jako lepo i kazes "au sto je lepo (ovo delo belog aurora)" verovatno si zapravo uvredio autora..

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, cloudking рече

@Grizzly Adams

Drugari, kad svrha umetnosti postane "lepo" to vise nije umetnost nego estrada.

...

Za pripadnike superiporne kukture bi ste morali bar malo umetnosti da poznajete a ne da je stavljate u pod etiketu "lepo". Umetnost i lepota nemaju nikakve dodirne tacke... stavise, ako gledas umetnicko delo koje jeste jako lepo i kazes "au sto je lepo (ovo delo belog aurora)" verovatno si zapravo uvredio autora..

Ako bismo istoriju umetnosti pisali od Disanovog pisoara, dosta bi bio u pravu. Slava Bogu pa nije tako :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Аурор рече

Otvoriću novu temu :)

Imamo već, od prošlog puta kad se sa tobom započela ova diskusija. Najbolje nju da iskopaš.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Grizzly Adams рече

Pa valjda liberalizam, kapitalizam, sekularizam i te dobre stvari sto smo smislili.

Ok, nego si me zbunio zato što je to uletelo negde u sred priče o standardima lepog i superiornoj evropskoj umetnosti, pa mi nije bilo jasno kakve veze ima sa smanjenjem broja gladnih...

Ono što bi možda bilo zanimljivo za dalju priču je da to što navodiš jesu zapravo modeli za ostvarivanje i zaštitu nekih vrednosti koje možemo da nazovemo evropske (u smislu da ih evropljani imaju kao grupu vrednosti, ne u smislu da su ekskluzivno evropske)... vrednosti poput slobode, imovine, blagostanja, ideje da suverenitet pripada narodu i slično. Ovo gore su samo mehanizmi i boli evropljane dupe za to da li će npr. blagostanje da ostvare u ovom ili onom ekonomskom ili političkom modelu... nije model sam po sebi "evropska vrednost"...

Problem sa ekstremnim libertarijanizmom je što zanemaruje da ideje da ne treba da bude (ili da treba da bude što je moguće manje) gladnih, bolesnih, beskućnika, nezaposlenih i slično, takođe predstavljaju "evropske vrednosti"... i da su zato i socijalizam i komunizam nastali upravo u Evropi.

Stoga je priča o npr. kapitalizmu kao nekakvoj evropskoj vrednosti koju treba braniti malo besmislena i promašena... poenta je upravo u tome da se kapitalizmom (evropski moderan model) mnogo bolje ostvaruju "evropske vrednosti" nego npr. komunizmom... ili da je sekularizam najbolji model i za verske zajednice i za vernike i za nevernike, a ne da je sam po sebi nekakva tradicionalna evropska vrednost/ideja.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...