Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

Da se izjasnjavam protiv diskrimintaroskih zakona koji vise ne postoje? Sta si pio od jutros? :D 

Mi ovde imamo realne probleme jer neki ljudi SADA vole da smeju da mrze druge ljude zbog rase, vere ili boje sluzokoze a ti mi pricas "e a sto se ne bunis sto su neandertalci ubijali svoje zenke nakon snosaja" :D:D:D 

OK, znaci ti svoje pravo da diskriminisses druge ljude validiras time sto su takvi zakoni postojali u proslom veku? :D 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 15 минута, Muramasa рече

Ako ćemo zakon da uzmemo za merilo ispravnosti, onda da da vas nisam čuo da se oglašavate protiv Nirnberških zakona, Jim Crow-a ili lex specialis-a za Beograd na vodi.

A pride taj stav "boli me uvo sta kaze zakon ja imam pravo da radim sta ocu" bas dokazuje da ljudi koji izjednacavaju libertarijanizan i anarhiju nisu u pravu ;)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, Muramasa рече

A šta sa biznisima koji su postojali pre pojave tih zakona, koji su otvoreni pre 60-tih?

И они су се сагласили да ће поштовати законе и остале прописе домицилне земље. Имали су, за разлику од корисника Јутјуба, и прилику да утичу на доношење закона и осталих прописа преко својих политичких представника. 

Брате, не знам око чега се свађмо. Ево, они који имају фирме од 1850. године су имали право да запошљавају децу, да радницима не дају никакве одморе, да их држе у сменама од по 12 сати, да користе физичку силу против штрајкача, да им ограничавају право на штрајк, држе раднике без паузе... Па су морали да се прилагоде законима који су све то у међувремену забранили. Ајде да се боримо и за њихова права да опет раде све то, да се случајно не порведе осећања неком либертаријанцу који је угњетен са свих страна.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, RYLAH рече

Оно што си цитирао се није односило на Јутјуб него на непослуживање педера/црнаца/било кога у радњи.

Mea culpa. :skidamkapu:

  • Свиђа ми се 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Juanito рече

Мислим да овде није проблем о самом праву неког портала да одреди дозвољене и недозвољене теме. Уосталом, порнографија је од првог дана забрањена на јутјубу и ту ретко ко прави проблем. Има гомила других места где има порнографије колко оћеш. Проблем је бахато понашање и то без икакве најаве, где је нешто данас дозвољено и има милионе пратилаца и доноси хиљаде или милионе долара, а сутра одједном више није дозвољено. У случају јутјуба (за разлику од поука) није у питању само портал за ћаскање и размену информација, него се за многе ради о пословном уговору између две стране. Некако ми се чини да си ти ту натеран да потпишеш уговор који каже ”ми имамо сва права, а ти никаква, дувај га!”. Такав уговор отприлике постоји само на интернету. 

Postoje i van neta... npr. ugovor koji imaš za mob. tel.

Ako to posmatraš sa obligacione strane, slažem se da okolnost da je neko pristao na "opšte uslove" nije uklesana u kamenu, naročito ako su opšti uslovi očigledno nepravični ili predstavljaju zloupotrebu moći... (nisam zastupnik teze da si pristankom na to lišen svih prava)... samo ne mislim da je ovde to slučaj.

Mislim da je to što YT zadržava pravo da promeni politiku oko toga kakvi klipovi se smeju puštati i monetarizovati na YT nije zloupotreba njihove pozicije, nego zaista njihov legitiman interes.

Takođe, mislim da bi ovde druga strana bila u problemu jer joj zapravo nije ni načinjena nikakva šteta. Ako ti i izgradiš case da si ti uložio mnogo truda, vremena i para da napraviš grupu korisnika koji će pratiti tvoj kanal i da je to sve prevashodno tvoja zasluga, kako ćeš braniti tezu da ćeš izgubiti te gledaoce ako pređeš na drugu platformu? Ako kažeš da i pored tvog poziva i obaveštenja gde ubuduće mogu da te prate, na drugoj platformi nećeš imati toliko gledalaca i/ili toliko love, time samo priznaješ da je tvoj prethodni prihod dobrim delom bio zasluga YT, a ne tvoja lična zasluga.

 

  • Свиђа ми се 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Muramasa рече

Zakon onda treba zaobilaziti i trolovati one koji su ga doneli.

Ako mi je zabranjeno da diskriminišem klijente po nekom od "zaštićenih karakteristika", onda neću da pravim biznis, nego members-only klub.

Uu al si ga nakrivio zakonu na taj nacin :D sve si ga razbucao...

Pa klub mozes da napravis bez problema. Tu ti se zakon ne mesa... mozes da uclanjujes u svoj klub koga god zelis, ne vidim kako si zahebo zakon na taj nacin kad zakon to i ne brani kolko ja znam?

Imam ideju kako da nazoves taj klub "Tiny wieners segregators club" ... mislim, zbog one cinjenice da svi vezbaci u teretani imaju male kite jbg...

 

Da sam ja drzava, ja bih vama uskratio pravo da koristite moje usluge... :D:D 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, cloudking рече

Ok, objasni mi onda pozivanje na diskriminaciju i povredu slobode govora? KOlko ja znam te stvari su zakonom regulisane (jos uvek valjda)...

Kao da ja kazem "avokado je ubio coveka, ali ja ne zovem drzavu da se mesa, nego eto, samo kritikujem..."

Moral i zakoni se u jednom delu preklapaju, a u jednom delu ne... i ne treba ih mešati. Imaju različit "postupak", različita "pravila" i različite "sankcije".

Povodom ubistva, koje je i nemoralno i zakonski kažnjivo... ti možeš i da prozivaš nekog samo sa moralne strane... npr. "Avokado je ubio čoveka, hajde da se sa njim ne družimo i da uopšte ne razgovaramo i da ga gledamo mrko kad ga vidimo"... to su moralne sankcije.

Nema ništa čudno u tome da neko povodom ovih stvari proziva YT kao nemoralan i poziva na bojkot istog... iako to što je YT uradio nije nezakonito i čak taj koji kritikuje YT ne smatra ni da to treba da bude nezakonito... postoji gomila nemoralnih postupaka, koji nisu nezakoniti i niko i ne traži da se zakonski zabrane (npr. laganje, osim u određenim specifičnim situacijama kao što je svedočenje na sudu).

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Muramasa рече

Leči svoje komplekse negde drugde, a ja bih voleo da mi država da legitimitet da ne plaćam porez.

evo ga... sad si jos i na kraj srca.

Jel to neko pravilo da svi dsnicari moraju da budu u tom macho, ljutitom agresivnom fazonu?

Jel sam ti povredio osecanja sto sam reko da imas malu kitu? Nisam namerno... samo te ucim definicijama diskriminacije, a iskustvo pokazuje da je ilustrovanje najbolji vid ucenja.

 

Kako bi se ti sad osecao da ne mozes da kupis leba samo zato sto imas malu kitu? Ja iskreno mislim da bi to bilo vrlo strasno i neprihvatljivo za bilo koje drustvo. Iskreno.

  • Оплаках :)) 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 51 минута, Muramasa рече

Ako ćemo zakon da uzmemo za merilo ispravnosti, onda da da vas nisam čuo da se oglašavate protiv Nirnberških zakona, Jim Crow-a ili lex specialis-a za Beograd na vodi.

Problem je što nisi izneo nikakav argument u prilog teze da je zabrana diskriminacije po ličnim svojstvima loš i "neispravan" zakon, pa ti i ovo poređenje ne stoji.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Avocado рече

Moral i zakoni se u jednom delu preklapaju, a u jednom delu ne... i ne treba ih mešati. Imaju različit "postupak", različita "pravila i različite "sankcije".

Povodom ubistva, koje je i nemoralno i zakonski kažnjivo... ti možeš i da prozivaš nekog samo sa moralne strane... npr. "Avokado je ubio čoveka, hajde da se sa njim ne družimo i da uopšte ne razgovaramo i da ga gledamo mrko kad ga vidimo"... to su moralne sankcije.

Nema ništa čudno u tome da neko povodom ovih stvari proziva YT kao nemoralan i poziva na bojkot istog... iako to što je YT uradio nije nezakonito i čak taj koji kritikuje YT ne smatra ni da to treba da bude nezakonito... postoji gomila nemoralnih postupaka, koji nisu nezakoniti i niko i ne traži da se zakonski zabrane (npr. laganje, osim u određenim specifičnim situacijama kao što je svedočenje na sudu).

 

Jasno.

Ipak.. i dalje mislim da je neposteno da se zalis na nesto sto u svojim ideologijama inace zdusno pozdravljas.

 

Na odluku YT da ukine klipova sa uputstvima za sklapanje oruzija, meni bi najprirodnija reakcija ganera bila: "Bravo za yt! tako se to radi u kapitalistickom drustvu!" Isto ono sto bi rekli na primer da je yt zabranio klipove sa gej svadbi il tako nesto...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Avocado рече

time samo priznaješ da je tvoj prethodni prihod dobrim delom bio zasluga YT, a ne tvoja lična zasluga.

Са овим делом имам проблем. Није тако у овој врсти посла јер једни зависе од других и то поприлично нелинеарно. Јутјуб је такође постигао успех захваљајући њима (свима). У овом тренутку креатори (не мислим само на ганере, заиста мислим генерално јер са свих страна чујем жалбе ових дана) зависе од платформе, али постојао је тренутак када је платформа зависила од креатора. Тако да мени лично то није чисто. Контам да с правне стране може свашта да буде, причам како лично видим и како је по мени ”праведно”, не у неком метафизичком смислу, него чисто практичном. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Muramasa рече

Ako iko pominje kite po ovom forumu, to si ti. Koliko često, počelo je da liči na ospesiju, a nisam ti ja kriv što momak tvoje žene može da je zadovolji bolje nego ti. Valjda postoji tema na kojoj možeš da izneseš svoje porodične probleme.

trigerovao sam desnicara... izvinjavam se na prizoru...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Muramasa рече

Ako iko pominje kite po ovom forumu, to si ti. Koliko često, počelo je da liči na ospesiju, a nisam ti ja kriv što momak tvoje žene može da je zadovolji bolje nego ti. Valjda postoji tema na kojoj možeš da izneseš svoje porodične probleme.

dosadilo ti jel? Mnogo pominjem cinjenicu da vezbaci imaju malu kitu? Kolko mnogo? tri, cetiri puta na forumu u poslednjih godinu dve? A sta je problem tu zapravo? Nije tacno da vezbaci imaju male kite?

 

A sad sklopi te svoje diskrimintaroske okice  i zamisli da ti svakoga dana na svakom koraku ljudi govore da si nizeg ljudskog kvaliteta samo zato sto se zaljubljujes na drugacijij nacin od ostalih i sto tvoja koza ima vise melanina od ostalih... 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Muramasa рече

Loše je što u svim pobrojanim slučajevima gaziš individualna prava ljudi i kompanija u "ime višeg cilja".

Kog viseg cilja? Koji je to visi cilj koji ti smeta?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...