Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 3 минута, Juanito рече

Зар се нико не запита шта је узрок?

Наравно да се питамо, али узрок није једноставан и не постоји једноставан одговор.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 3 минута, Grizzly Adams рече

Како ћеш да га спречиш?

Peške.

 

пре 3 минута, Grizzly Adams рече

И какве везе има што је "полу-аутоматско"? Практично све оружје данас, осим револвера, је полу-аутоматско.

Nakon X-te masovne pucnjave izvedene polu-automatskim oružjem to pitanje je postalo prilično glupo.

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Juanito рече

Као што су спречени у другим државама јер у њима очигледно тај профил лудака нема арсенал аутоматског и полуаутоматског оружја?

Која је то фора да се буквално игнорише остатак света и да се цео универзум редукује на САД. То само у филмовима функционише. 

Мислим да имаш погрешну претпоставку о узроцима те разлике. Није тако једноставно.

Проблем је културе, психологије, историје, читав низ ствари.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Avocado рече

Nakon X-te masovne pucnjave izvedene polu-automatskim oružjem to pitanje je postalo prilično glupo.

Прилично је глупо кад је практично све данашње оружје полу-аутоматско.

Ко да кажеш - саобраћајне несреће узрокују аутомобили са унутрашњим сагоревањем. Да бре...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Grizzly Adams рече

ОК, пошто не може да спречи сва убиства, онда да не спречи ни једно... Која ти је то логика брате?

To je logika - ukazujem ti na to da ne nudiš rešavanje problema, već smanjivanje broja... ali i to si razumeo, pa si dalje napisao:

 

пре 6 минута, Grizzly Adams рече

Осим тога, не ради се уопште о томе када би нападач био заустављен, већ о томе да би наоружани чувари и/или наставници спречини уопште овакве догађаје. Лудаци не би имали храбрости да уђу у школу где постоји могућност да их први пролазник заустави. Не исплати им се.

Da, ludaci naoružani polu-automatskim oružjem koji se u najvećem broju slučajeva i samoubiju ili svesno dovedu u bezizlaznu situaciju u kojoj ih sigurno policija ubija ili hapsi će baš cvikati od toga što penzioner na ulazu u školu ima pištolj. Kao što rekoh, samo će da započnu pucnjavu ubistvom čuvara i idemo dalje... ili će da pređu sa škola na obdaništa dok obdaništa ne nabave naoružane čuvare, pa će onda preći na nešto sledeće dok svaki građanin nije prinuđen da nosi oružje... NRA wet dreams...

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Juanito рече

Не улазим у то да ли су или нису наоружани учитељи тренутно решење симптома. Можда јесу. Али зар нико тамо не поставља питање зашто су САД једина развијена земља (укључујући ту и ”развијене” као што је Србија) у којој проблем уопште постоји? Зар се нико не запита шта је узрок? Рећи да су наоружани учитељи једино решење и да се ништа друго не може учинити је изразито глупо кад се узме у обзир ово претходно - да су све друге земље то већ решиле некако (тј. никада нису имале као проблем). Можда би Американци коначно могли да признају да постоји остатак света и да су у том остатку света неке ствари боље одрађене? То није срамота.

Онаква убиства су само 0,1% од укупног броја. Перспектива.

У Чикагу је нпр. у 2017. било 650 убистава, али ниједан овако масиван покољ, па нема на радару.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Grizzly Adams рече

практично све данашње оружје полу-аутоматско.

Onda da se učitelji, radi najefikasnijeg suprotstavljanja ludacima, obskrbe mašingaverima. Ne znam samo kako će ih nositi skriveno. No to su, već, detalji.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Аурор рече

Онаква убиства су само 0,1% од укупног броја. Перспектива.

У Чикагу је нпр. у 2017. било 650 убистава, али ниједан овако масиван покољ, па нема на радару.

Чикаго има проблем с гангстерима. Гангстери су једна сорта. Ово је пуцњава у школи. То уопште не би требало да се дешава. У питању су два различита проблема. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Avocado рече

ukazujem ti na to da ne nudiš rešavanje problema, već smanjivanje broja...

А иначе није добро бар смањити број жртава?

пре 1 минут, Avocado рече

Da, ludaci naoružani polu-automatskim oružjem koji se u najvećem broju slučajeva i samoubiju ili svesno dovedu u bezizlaznu situaciju u kojoj ih sigurno policija ubija ili hapsi će baš cvikati od toga što penzioner na ulazu u školu ima pištolj. Kao što rekoh, samo će da započnu pucnjavu ubistvom čuvara i idemo dalje... ili će da pređu sa škola na obdaništa dok obdaništa ne nabave naoružane čuvare, pa će onda preći na nešto sledeće dok svaki građanin nije prinuđen da nosi oružje... NRA wet dreams...

То показује само острашћеност и потпуно неразумевање проблема.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Branka62 рече

Onda da se učitelji, radi najefikasnijeg suprotstavljanja ludacima, obskrbe mašingaverima. Ne znam samo kako će ih nositi skriveno. No to su, već, detalji.

Сестро, полу-аутоматско оружје нису машингевери.

Практично сваки данашњи пиштољ је полу-аутоматски. Ово је "полу-аутоматско оружје":

20035119.jpg

А злонамерни људи користе неупућеност слушалаца да их заплаше некаквим терминима који их асоцирају на "машингевере".

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Juanito рече

Чикаго има проблем с гангстерима. Гангстери су једна сорта. Ово је пуцњава у школи. То уопште не би требало да се дешава. У питању су два различита проблема. 

Само што је проблем много компликованији... Много има везе са културом, медијима, психологијом, историјом...

А скоро да нема никакве везе са продавницама.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Grizzly Adams рече

А злонамерни људи користе неупућеност слушалаца да их заплаше некаквим терминима који их асоцирају на "машингевере".

Занимљиво је да је назив "assault rifle" дао Адолф Хитлер лично, пошто је прва направљена у Немачкој (прва земља света у то време, као САД данас). Када укуцаш "Sturmgewehr" у преводилац, избаци "assault rifle".

(Свака сличност касније направљеног калашњикова са овим моделом уопште није случајна)

stg44_for_website.jpg?v=1415227690

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...