Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 11 минута, Paradoksologija рече

Laicki i samo na osnovu novinskih napisa, ja vidim da se kod nas zakon o seksualnom uznemiravanju primenjuje tek nakon sto neko prijavi uznemiravanje policiji i policija zatim direktno obavesti agresora da je prijavljen i da vise nema posla sa njom, vec sa njima. Tek nakon toga dolazi do zakonskog gonjenja, ukoliko ignorise i zvanicno upozorenje policije. Tu je valjda jasno da nema nesporazuma niti se neko femka, a u stvari samo sto nije pristao. 

А шта мислиш о овим американским случајевима што ничу ко асфалтирани путеви у забаченим селима пред локалне изборе? Ја видим разне ере ојданиће, боре дрљаче, змајеве од шипова и гомилу ултра наивних риба које су пристале на кретенска “удварања”, па се предомислиле, пристале због каријере, па се након 20 година предомислиле и слично. Или нису пристале, али су отишле да с мало одморе у кревету типа који их је јако плашио. Ма ајде... У мањем броју случајева су заиста биле присиљене. Шта је уопште злостављање, а шта је једноставно потпуно и апсолутно сељоберство (типа питаш женску која ти се свиђа да јој покажеш орган, wtf)? Мени уопште није спорно да су ови типови љигави, сексуално уврнути и вероватно с неким психолошким проблемима који спречавају нормалне односе са женама. Спорно ми је да су то некаква злостављања или силовања. А нарочито ми је споран овај начин где је довољно да објавиш да те неко пре 20 година силовао и овај онда губи посао и све. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

1 hour ago, Juanito рече

@Avocado

Пошто је закључана тема сваштара о феминизму, да те приупитам овде. Шта је тачно урадио онај комендијаш? Из онога што сам прочитао, закључио сам да је свиња која нема појма како да се понаша са женама. Али шта је он тачно урадио противзакнито?

Pa... ako sam dobro razumeo šta se desilo... nije uradio ništa protivzakonito... nije ni nadrljao jer je prekršio zakon, nego zato što je "свиња која нема појма како да се понаша са женама"...

 

Цитат

Тебе питам јер си ти онај који брани законе по којима ће ови сељобери д иду у затвор (и по којима су оптужени), а мени се искрено чини да су бар неки од тих случајева оптужбе “наивних женских” које су се после предомислиле.

Ne branim ni jedan zakon zbog kojeg će neko da ode u zatvor samo zato što je seljober... 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, Juanito рече

Мени уопште није спорно да су ови типови љигави, сексуално уврнути и вероватно с неким психолошким проблемима који спречавају нормалне односе са женама. Спорно ми је да су то некаква злостављања или силовања. А нарочито ми је споран овај начин где је довољно да објавиш да те неко пре 20 година силовао и овај онда губи посао и све. 

Мени изгледа као да сви скачу на "bandwagon" па се многи "присјете" како су "силовани" или "злостављани" па се огласе, те тиме умање значај правих случајева који су се десили.

На интернету се ово дешавало у посљедње двије године, по истом рецепту. Једна женска напише блог како ју је тај и тај силовао, лик изгуби све пратиоце и прегледе на каналу, каријера и репутација уништене, а да случај није ни пријављен полицији ( Tobuscus ). Једино што је било сигурно је то да момак има проблема у односу са цурама ( и његово...језиво понашање које је више цура потврдило ) ne_shvata И након тога се причало о још пар случајева, али су људи одмах постали скептични ( природно, након ове епизоде ) и одједном сконтали да се добар број тих оптужби ни не пријављује полицији, те да искачу увијек у "згодним" тренуцима ( баш као сада када је кренула лавина са #MeToo због Вајнстина ).

Некако као да се на интернету све деси мало раније него у стварности, у посљедње вријеме.

1 hour ago, Juanito рече

Али шта је он тачно урадио противзакнито? У извињењу се каје јер је “имао моћ над њима”, а та “моћ” се састојала у томе што су га “обожавале”.

Јеси ли упознат са термином "Opression Olympics"? Опет, настало на нету, наравно ( о чему ћу другоме ја причати? ). Што си већа жртва ( тј. што мање моћи имаш ) то ти се више мора вјеровати и то онај са више моћи над тобом мора да се суздржава ( јер његова дјела имају јачи ефекат него иначе управо јер има више моћи од тебе ). То је то. 

Због тога "црнци не могу бити расисти ка бијелцима", "у реду је прижељкивати бијели геноцид за Божић ( твит неког шабана )", "женама које кажу да су силоване се увијек треба вјеровати јер живимо у патријархату који даје користи мушкарцима" итд. - ради се о динамици моћи. Што имаш "више моћи", то ћеш лакше нешто зезнути јер си по овој логици као слон у стакларској радњи - па су веће шансе да си ти нешто зезнуо него да је неко са мање моћи у криву.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ћириличар рече

Мени изгледа као да сви скачу на "bandwagon" па се многи "присјете" како су "силовани" или "злостављани" па се огласе, те тиме умање значај правих случајева који су се десили.

На интернету се ово дешавало у посљедње двије године, по истом рецепту. Једна женска напише блог како ју је тај и тај силовао, лик изгуби све пратиоце и прегледе на каналу, каријера и репутација уништене, а да случај није ни пријављен полицији ( Tobuscus ). Једино што је било сигурно је то да момак има проблема у односу са цурама ( и његово...језиво понашање које је више цура потврдило ) ne_shvata И након тога се причало о још пар случајева, али су људи одмах постали скептични ( природно, након ове епизоде ) и одједном сконтали да се добар број тих оптужби ни не пријављује полицији, те да искачу увијек у "згодним" тренуцима ( баш као сада када је кренула лавина са #MeToo због Вајнстина ).

Некако као да се на интернету све деси мало раније него у стварности, у посљедње вријеме.

Јеси ли упознат са термином "Opression Olympics"? Опет, настало на нету, наравно ( о чему ћу другоме ја причати? ). Што си већа жртва ( тј. што мање моћи имаш ) то ти се више мора вјеровати и то онај са више моћи над тобом мора да се суздржава ( јер његова дјела имају јачи ефекат него иначе управо јер има више моћи од тебе ). То је то. 

Због тога "црнци не могу бити расисти ка бијелцима", "у реду је прижељкивати бијели геноцид за Божић ( твит неког шабана )", "женама које кажу да су силоване се увијек треба вјеровати јер живимо у патријархату који даје користи мушкарцима" итд. - ради се о динамици моћи. Што имаш "више моћи", то ћеш лакше нешто зезнути јер си по овој логици као слон у стакларској радњи - па су веће шансе да си ти нешто зезнуо него да је неко са мање моћи у криву.

Zar nije osporavanje verodostojnosti priča žrtava malo bezvezno u situaciji u kojoj "okrivljeni" mahom priznaju svoja dela???????

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Avocado рече

Zar nije osporavanje verodostojnosti priča žrtava malo bezvezno u situaciji u kojoj "okrivljeni" mahom priznaju svoja dela???????

Не говорим ја о тим случајевима, него о случајевима у којима не признају недјело ( тј. законски кажњиво недјело ), гдје је ваљда нормално бити скептичан за обије стране? Сад, давно је било ово са Тобаскусом па сам можда га помијешао са неким другим случајем, али заиста се не сјећам да је он икада признао да је силовао дјевојку која га је оптужила за то - већ да је признао само неке своје језиве радње. А за Си Кеја - не видим какве везе би имало његово признање када није урадио ништа законски кажњиво, како изгледа. У његовом конкретно случају нема негирања вјеродостојности приче жртава, него довођења у питање мотивацију њихове оптужбе. Са једне стране, као што рекох, личи ми да само скачу у коло које се почело плесати са чим имају да ускоче; но са друге стране ово ми такође изгледа као и некаква друштвена катарза кад боље размислим, па може бити да ускачу у коло из искреног увјерења да је дошло вријеме да се обрачунају људи са таквим стварима :scratch_head:

Него, друго је када неко призна своја недјела, било изричито било прећутно, као што се десило са изненадном чистком на Фокс Њузу са О'Рајлијем ( или када постоје необориви докази ). Но, добар дио ових случајева са интернета ( не сви, него само добар дио њих ) је био заиста сумњив јер би неко био оптужен за силовање или сексуално узнемиравање, а да случај притом није пријављен полицији нити ишта - него је прво написан блог на интернету или шта већ. Сад, небитно да ли је оптужба истинита или не, било је случајева када су оптужбе за силовање и злостављање испале лажне а трубило се како се жртвама мора вјеровати. И сада су људи природно скептични када одједном крене салва таквих оптужби. Наравно, било је и случајева када је пријава полицји и поднијета па се касније испоставило да је све била лаж - као овај случај. ( мислим да сам ти га већ једном постављао? )

Мени је за Вајнстина нпр. сулудо сумњати да је он злостављао и уцјењивао огроман број жена, али није ми ни нереално да су се тек сада многи досјетили да оптуже и неке друге, као Си Кеја, баш у тренутку када је кренуо тајфун око Вајнстина, било за нешто стварно кажњиво, било за неке овакве идиотне испаде.

Што кажу - "It's a mixed bag". За сваких неколико вјеродостојних оптужби накачи се понека и лажна или просто чудна као за Си Кеја - а ова лавина је кренула као да је неко одврнуо вентил који је дуго времена задржавао сав отпад сакривен. И јако ме подсјећа на догађаје од прије пар година, јер уз реалне случајеве накачили су се и нетачни и нереални - а лавина је била само кренула одједном.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Avocado рече

Zar nije osporavanje verodostojnosti priča žrtava malo bezvezno u situaciji u kojoj "okrivljeni" mahom priznaju svoja dela???????

Није спорна веродостојност него квалификација тих догађаја. И даље те жене (заједно с феминисткињама и осталим левима) користе термине силовање, злостављање и слично и кад је у питању обичан шабанизам. Оне су просто могле да кажу не, али нису то учиниле (због користи или чега год). И сад је то као силовање, а ми треба да их жалимо и вичемо да је то доказ некакве женске потлачености.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Juanito рече

Није спорна веродостојност него квалификација тих догађаја. И даље те жене (заједно с феминисткињама и осталим левима) користе термине силовање, злостављање и слично и кад је у питању обичан шабанизам. Оне су просто могле да кажу не, али нису то учиниле (због користи или чега год). И сад је то као силовање, а ми треба да их жалимо и вичемо да је то доказ некакве женске потлачености.

Што је најгоре, потпуно разумијем Авокада у његовом ишчуђавању. Толика смјелост да се "силовање" баца као оптужба тако олако је тешко замислива. И још горе, када крене лавина правих оптужби, смијеш се кладити да ће у међувремену испловити и некаква глупава оптужба за "силовање" због које ће људи почети преиспитивати и све остале случајеве и бити више него иначе скептични.

Као са вриштањем "фашисти!" на сав глас, стално. Запад као да полако луди О.о

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ћириличар рече

Што је најгоре, потпуно разумијем Авокада у његовом ишчуђавању. Толика смјелост да се "силовање" баца као оптужба тако олако је тешко замислива. И још горе, када крене лавина правих оптужби, смијеш се кладити да ће у међувремену испловити и некаква глупава оптужба за "силовање" због које ће људи почети преиспитивати и све остале случајеве и бити више него иначе скептични.

Мени уопште није ту ништа чудно. Мушко-женски односи су на западу потпуно извитоперени под утицајем феминизма. Жене буквално не смеш да погледаш, а да ти не сложе “како се усуђујеш” фацу. У САД су многи нормални људи још увек свесни да је ту нешто врло болесно док су у Скандинавији и Холандији мушкарци кастрирани и једини отпор лудилу долази из наци и сличних кругова.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Juanito рече

Мени уопште није ту ништа чудно. Мушко-женски односи су на западу потпуно извитоперени под утицајем феминизма. Жене буквално не смеш да погледаш, а да ти не сложе “како се усуђујеш” фацу. У САД су многи нормални људи још увек свесни да је ту нешто врло болесно док су у Скандинавији и Холандији мушкарци кастрирани и једини отпор лудилу долази из наци и сличних кругова.

А остали са стране када то све гледају коментаришу како је Запад постао "стерилан". Баш прије двије вечери гледам неки видео од овог Шкота што је на суђењу због свог цука како се шпрда са некаквим промотивним видеом за не знам ти шта - гдје неки црнац улази у Национални шкотски музеј, скида се и плеше, боксује и инати се сликама познатих Шкота док му у позадини иде глас који говори:"А ко сте ви? Брдо масних, ускоро-самоизумрлих бијелих ликова. А ево мене, ја стојим ту пркосно". Оно... на страну што Шкоти црнце ни такли нису :smeh1: Али све ово, од лавина са Фоксом, Вајнстином и сличнима око силовања и злостављања, преко тог чудног односа мушкараца и жена који описујеш, до смањења броја бијелаца у Америци и раста алтрајта ( који неће ништа урадити сам по себи, али који јесте симптом неке дубље болести у друштву ) - то је атмосфера која ми нимало не мирише на добро. И што је најгоре, све је ово аутогол Запада...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Tumaralo. рече

 

Која будалаштина.

-"Требамо напасти Иран прије него добије нуклеарно оружје, јер ако га добије нећемо моћи мијењати његову власт." А онда не поштују договор са Ираном око нуклеарних постројења и чудиће се ако/када Иран настави са нуклеарним програмом не би ли се одбранио од САД-а. Није ми јасна ова когнитивна дисонанца неоконова, матере ми О.о

-"Не смијемо дозволити да исламска нација има нуклеарно оружје. Замислите када би Пакистан имао нуклеарно оружје, била би то катастрофа."... Уууууххх.... бро.... Пакистан већ има нуклеарке деценијама:

877px-Nuclear_weapons_states.svg.png

Ко је овај политички неписмени дебил?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Ћириличар рече

Ко је овај политички неписмени дебил?

Нисам одгледао клип, али колико сам сконтао из коментара ово је неки сатирични канал...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...