Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

Управо сада, Ћириличар рече

Вала у праву си. Још им фале неки "унтерменшови" и онда не знаш шта су заправо :smeh1:

Иначе, и Јужњаци су такви, исто велики националисти и, веровао или не, и тамо много њих жели јединство са Севером. Чак су неки из Јужне Кореје ишли у Северну да се поклоне сенима ,,великог вође" Ким Ил Сунга.

Читао сам да су и међурасни бракови били забрањени у Северној Кореји једно време. А Северна Кореја је направила пар филмова о пропаганди и манипулацији и у једном од њих су тврдили да је и Хитлер ,,жртва манипулације америчких капиталиста". За антисемитизам већ не знам, али сам негде прочитао да је Ким Џонг Ил поистовећивао Јевреје са капитализмом.

Занимљиви су ти Корејанци. :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 5 часа, Grizzly Adams рече

 

Ајде у пиво да су на овом графикону помешана међусобна убиства кримоса, убиства невиних људи од стране кримоса и масовна убиства невиних људи од стране психопата.

Прво да разјаснимо, нико не тврди да би ограничавање оружја смањило  један и два. Напротив, верујем да је за други случај боље да невини људи буду наоружани и да могу да се одбране, а за први вероватно помаже једино добра полиција. Тврдимо да се трећи случајеви могу смањити ако је психопатама отежано набављање оружја. То је све. Не чак ни да треба то учинити, само да је веома, веома логично. Ви сте у “ла ла ла лаааа ла” фазону 100%. 

Друго и важније, чак и да измешамо све врсте убистава, није ти чудно што су САД у друштву далеко сиромашнијих и неуређенијих земаља са историјом криминала који никада није био решен? Оно, Мексико, са све наркокартелима који су често суровији од ИСИС-а и који редовно упадају на породична славља и масовно убијају, има скоро исто убистава као САД. Нешто тамо код вас дебело смрди што је у Европи добро. Можете да жмурите, мој проблем (бар за сад) није. Али би било боље за земљу да отворите очи и признате да имате проблем. Свако решење почиње од освешћивања. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 48 минута, Православни Србин рече

Него шта би, не удари Трамп на Северну Кореју? Уплашио се од Кима или шта је у питању?

Udara preko Tweeta junački....:))

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Juanito рече

Ајде у пиво да су на овом графикону помешана међусобна убиства кримоса, убиства невиних људи од стране кримоса и масовна убиства невиних људи од стране психопата.

Ajde u pivo da ova prva daju stotinama puta više žrtava. 

(Svake godine oko desetak hiljada, ovi masovni pokolji za koje čujemo su samo kap u kofi...)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Avocado рече

Pa nije baš tako lako nabaviti ozbiljan ilegalan arsenal i kad imaš para ako si ludak... moraš prvo da nađeš nekog ko može to da ti nabavi ili da te poveže sa nekim ko može da ti nabavi... moraju da te shvate ozbiljno... moraju da budu sigurni da nećeš napraviti nešto što će njih povezati sa tobom i tim oružjem... nije sve pitanje para... nije uopšte lako ozbiljnim ludacima da nabave ilegalno oružje...

Naravno, kazem da je moguce, ne i da je to ostvarivo za svakoga. Pokusao sam da objasnim kako ni jedna krajnost nije dobra u ovom slucaju, tacnije ne znamo. Ni potpuna zabrana, ni potpuna legalizacija, vec neka vrsta klasifikovane dekriminalizacije( ali ne kao na primer u BiH gdje mozes posjedovati pistolj i drzati u kuci i jos nekih milion sitnica, bukvalno bolje da ga nemas uopste itd. Itd).Policija bi morala da ima podatke o osoboma koje kupuju i koliko je ko kupio oruzja, zatim detaljno o prodavnicam oruzja. Mozda zaposliti i psihologe u takvim prodavnicama kao uslov za kupovinu. Moze i na ovom mom primeru ovog "dobrog Samaricanina" da se postavi pitanje da li bi uopste doslo do samoodbrane da taj ludak nije mogao da nabavi tako lako oruzje itd. Ali imamo situacija u drzavama gdje je zabranjeno pa ljudi ginu jer nisu mogli da se odbrane ili da odbrane druge. Ja sam samo za detaljnu analizu na osnovu odredjenih, ali ogranicenih podataka jer je moguce vrsiti eksperimente kao sa univerzalnim dohotkom ili ukidanjem saobracajnih znakova. Znas za slucaj malog njemackog grada koji je ukinuo odredjene saobracajne znakove i semafore u eksperimentu od cetiri sedmice i nije bilo ni jedne nesrece. Grad se zove Bohmte i koristi ga 13 000 vozaca. Mislim mali je i ima malo stanovnika. Ne mora da znaci da bi i kod nas to radilo. Sa oruzjem je problem sto su eksperimenti skuplji i mogu za nekoga biti tragicni, ali opet je jedini nacin da dobijemo pravu sliku. Mislim da bi negdje zabrana bila ispravna. Za razliku od kvalitetnih ili inkluzivnih institucija, vladavine prava, koje imaju univerzalnu vrijednost i neophodno ih je postepeno izgradjivati u zaostalim drzavama, danas sve vise drugih pitanja moze da se testira, ograniceno ali moze.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Juanito рече

Ајде у пиво да су на овом графикону помешана међусобна убиства кримоса, убиства невиних људи од стране кримоса и масовна убиства невиних људи од стране психопата.

Па тако је и написао човек - "gun murders".

пре 3 часа, Juanito рече

Тврдимо да се трећи случајеви могу смањити ако је психопатама отежано набављање оружја.

То већ постоји, он је прошао "background check" без проблема јер нема никакву проблематичну историју. Не видим заиста како то може да реши проблем.

пре 3 часа, Juanito рече

Друго и важније, чак и да измешамо све врсте убистава, није ти чудно што су САД у друштву далеко сиромашнијих и неуређенијих земаља са историјом криминала који никада није био решен? Оно, Мексико, са све наркокартелима који су често суровији од ИСИС-а и који редовно упадају на породична славља и масовно убијају, има скоро исто убистава као САД. Нешто тамо код вас дебело смрди што је у Европи добро. Можете да жмурите, мој проблем (бар за сад) није. Али би било боље за земљу да отворите очи и признате да имате проблем. Свако решење почиње од освешћивања. 

Па нико не жмури, наравно да има неки проблем, само није проблем са оружјем него највероватније са третманом психичких обољења или слично.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Аурор рече

FB_IMG_1507046391948.jpg.44765bd5dd4b3e19649ab68a3ffac8aa.jpg

Nije se povećao broj ljudi koji poseduje vatreno oružje. Gradjani koji su i ranije posedovali naoružanje, sada imaju bogatiji arsenal a broj gradjana koji imaju vatreno oružje se stalno smanjuje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Аурор рече

FB_IMG_1507046391948.jpg.44765bd5dd4b3e19649ab68a3ffac8aa.jpg

Zašto li grafikon kreće baš od te godine? :scratch_head:

Možda jer koincidira sa donošenjem nekih zakona o kontroli oružja?

https://en.wikipedia.org/wiki/Brady_Handgun_Violence_Prevention_Act

https://en.wikipedia.org/wiki/Federal_Assault_Weapons_Ban

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Avocado рече

Zašto li grafikon kreće baš od te godine? :scratch_head:

Možda jer koincidira sa donošenjem nekih zakona o kontroli oružja?

https://en.wikipedia.org/wiki/Brady_Handgun_Violence_Prevention_Act

https://en.wikipedia.org/wiki/Federal_Assault_Weapons_Ban

Oba zakona su krenula od godinu nakon što je krenuo dijagram, jedan je za 'background checks', a drugi je istekao 2004.

A i studije kažu da nisu imale efekta.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Ћириличар рече

Наде још увијек има. Можда је трули либтард!

Tesko. Libtardi napadju kolektivno kada ih ponesa neka ideologija. Dok desni ekstremisti napadaju samostalno kao Brejvik. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Grizzly Adams рече

Па нико не жмури, наравно да има неки проблем, само није проблем са оружјем него највероватније са третманом психичких обољења или слично.

Значи у Европи одлично лече ментална обољења? С обзиром на то да је оружје строго контролисано, из твог писања би се могло закључити да ће психопате свакако набавити оружје и убијати људе чешће него у САД јер су људи остављени без могућности да се бране. У стварности се дешава доста ређе. 

Ерго, САД треба да усвоје европски здравствени систем. :smeh1:

А тек криминал колико је пута мањи него у САД, нарочито криминал усмерен према невиним обичним људима. Како ли тек то објаснити? Више социјалдемократије, мање криминала? :ani_biggrin:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...