Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 14 минута, GeniusAtWork рече

Сад сам погледао снимке напада (има их на јутјубу, ко хоће нека потражи, нећу да остављам овде линкове).

...

Ствар јасна као дан.

Шокирана сам VICE-овом репортажом, тј. ониме што је напричао дотични Christopher Cantwell. Од 19ог минута па надаље. :(

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

 

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Аурор рече

Kad naiđu degenerisani liberali:

Наградно питање: зашто неко ко није фашиста или нациста и не жели да га други тако виде, упорно користи управо фашистичке и нацистичке термине и то у идентичном контексту у којем су те термине користили фашисти и нацисти?

Да ли би било ”нормално” да неки православац на форуму крене тако да користи стандардне суботарске, мормонске или јеховистичке термине? Да ли би тада остали били превише параноични ако би сматрали да тај стварно има макар неке везе са суботарима, мормонима или јеховистима?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Леп говор ђакона Арона.

Требало би да је сваком православном хришћанину јасно да су и те "леве" и "десне" идеологије потпуни промашаји.

Овоме што се дешава у Америци и о чему се расправља на задњих пар страна се радује само непомјаник.

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Juanito рече

Наградно питање: зашто неко ко није фашиста или нациста и не жели да га други тако виде, упорно користи управо фашистичке и нацистичке термине и то у идентичном контексту у којем су те термине користили фашисти и нацисти?

Ako neko priča besmislene stvari, negira očiglednu stvarnost, normalizuje apsolutno nenormalne stvari i u svemu vidi fašizam i rasizam, taj je meni degenerik.

Ovo je otprilike, loose definition...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Аурор рече

Ako neko priča besmislene stvari, negira očiglednu stvarnost, normalizuje apsolutno nenormalne stvari i u svemu vidi fašizam i rasizam, taj je meni degenerik.

Ovo je otprilike, loose definition...

Slažemo se u najvećem delu...

Ako neko priča besmislene stvari, negira očiglednu stvarnost, normalizuje apsolutno nenormalne stvari, taj je meni degenerik... samo je malo bez veze da te na forumu nazivam degenerikom...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Аурор рече

Ako neko priča besmislene stvari, negira očiglednu stvarnost, normalizuje apsolutno nenormalne stvari i u svemu vidi fašizam i rasizam, taj je meni degenerik.

Ovo je otprilike, loose definition...

Ствар је у томе да тај није ТЕБИ дегенерик. Није ти термин спонтано дошао у главу у тренуцима контемплирања на обронцима Јелице.

Ако напишем да је онај ко ради то и то непокајани грешник, потпуно је јасно да сам тај термин чуо и покупио у цркви, евентуално можемо да расправљамо којој тачно. Кад би неко користио тај термин нонстоп (и да није сарказам у питању), а тврдио да је атеиста, било би ми мало чудно.

Тако исто, зна се веома добро када и у ком контексту су настали и коришћени тај и слични термини које употребљаваш. Значи фашизам, нацизам, еугеника, расизам и све остало из те историјске дружине. Тај термин никада није користио нико други, нико нормалан, у били ком другом контексту. Осим ако термин ниси покупио из математике или теоријске физике и ако га не користиш у том значењу, онда ти се извињавам.

И да, имаш право да користиш термине, да случајно не закукаш као ти неко то брани. Само волимо да причамо отворено. Али изгледа да трамповци, алтрајтовци, неонацисти и остали, за разлику од својих историјских узора, заиста немају кохонес да признају шта јесу и шта тачно желе, каква тачно решења (да не кажем коначна) предлажу итд.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А мене лично не занима да ли се ради тачно о неонацистима, неофашистима или некој сличној варијацији на тему. Програмерски речено, сви имају један те исти интерфејс, само се конкретна имплементација разликује.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To šta je normalno/nenormalno je samo tvoje ideološko stanovište. Njihov ustav ih poprilično precizno ograničava u tome šta mogu a šta ne.

Sve ostalo su tvoje bezobrazne konstrukcije i namerno diskvalifikovanje onih koji ne razmišljaju podobno. (a kukate na onaj voxov tvit, fuj).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Juanito рече

Ствар је у томе да тај није ТЕБИ дегенерик.

Ne razumem.

пре 1 сат, Juanito рече

Није ти термин дошао у главу у тренуцима медитације на обронцима Јелице.

Meni to nije nikakva rasna kategorija kao naci ideolozima... Ta njihova 'rasna teorija' je toliko neosnovana i kontradiktorna da nema poente ni razmatrati je.

A termin se inače koristi, nema "guilt by association". 

пре 2 часа, Juanito рече

Али изгледа да трамповци, алтрајтовци, неонацисти и остали, за разлику од својих историјских узора, заиста немају кохонес да признају шта јесу и шта тачно желе, каква тачно решења (да не кажем коначна) предлажу итд.

Nisam predlagao nikakvo rešenje, pogotovo ne državnom silom, samo kažem.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Аурор рече

Nisam predlagao nikakvo rešenje, pogotovo ne državnom silom, samo kažem.

Pa to Juan i kaze... nemate mooda da jasno i glasno kazete sta vam je u glavi... nemate nikakvo resenje zato sto ste kukavci koji se stalno zale kako su jadni i ugrozeni "sa svih strana" sto bi reko vrhovni vodja.

Vi ste oni likovi sto nezainteresovano stoje uz kraj s rukama u dzepovima i samo pljuckaju "ma zna se ko krade u ovoj zemlji" u nadi da ce se pojavi neko dovoljno nenormalan da  u delo sprovede sve to o cemu sanjaju mokre snove. A kad se takav i pojavi i kad napravi nevidjeno njesra vi cete da kazete "ne znamo mi nista... mi samo stojimo ovde s rukama u dzepovima"...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...