Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 2 часа, Аурор рече

Nije ovo ništa, skoro su u Austriji pustili jednog koji je silovao dečaka od 10 godina, zato što je imao "sexual emergency" i "nije znao da dečak to nije želeo".

https://www.google.rs/amp/www.independent.co.uk/news/world/europe/iraqi-refugee-raped-10-year-old-boy-swimming-pool-vienna-austria-sentence-conviction-overturned-a7377491.html%3Famp

Nisu pustili nikog... i nema nikakve veze sa tim što je ovaj tvrdio da je imao "sexual emergency"... drugostepeni sud je samo vratio predmet na ponovno odlučivanje jer prvostepeni sud nije pravilno utvrdio da li osuđeni znao da dečak to nije želeo... dakle, krivično delo obljube maloletnika ostaje kao nesporno ali za teži oblik (silovanje) nisu u potpunosti utvrđene činjenice u postupku (" While the sexual abuse verdict was “watertight”, the more serious offence requires evidence that the defendant knew their victim did not consent to sex.")... što je čisto procesna stvar... dešava se da se ne utvrde dobro određene činjenice ili da sudija ne obrazloži dovoljno dobro deo presude... na novom suđenju je ovo utvrđeno, pa mu je i povećana kazna na 7 godina  (LINK)...

Doduše, Daily Mail prenosi da mu je posle povećanja na 7 godina, po žalbi kazna smanjena na 4 godine, ali pošto je Daily Mail smeće, a i ne vidim da je je još neko to preneo i zato što se "The Senate of the Supreme Court of Austria" pojavljuje samo u ovom članku kad pretražiš Google, uzmi ovu poslednju informaciju sa rezervom...  http://www.dailymail.co.uk/news/article-4536856/Migrant-raped-10-year-old-boy-swimming-pool-sentence-cut.html

Elem, poenta je da suprotno propagandi svih nacoša koji su o ovom predmetu pisali... niko nije oslobođen... nikom nije smanjena kazna zato što je imao "sexual emergency"... samo je prvi put po žalbi vraćena presuda jer nije bila dobro obrazložena ili prosto nisu dovoljno razmatrani određeni dokazi...

Za razliku od Amerike gde ne postoji obljuba maloletnika kao posebno krivično delo, već predstavlja "statutory rape", u Evropi je "obljuba maloletnika" posebno delo u odnosu na silovanje... i ako hoćeš da nekog osudiš za silovanje (a ne samo za obljubu maloletnika) potrebno je da se dokažu svi bitni elementi silovanja, a ne samo da je žrtva imala toliko i toliko godina... takođe, pod "dokažu svi bitni elementi" se podrazumeva ne samo dokazni postupak, već i valjano obrazloženje sudije...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, Avocado рече

 

Dobar uradak, ali Vox po starom koristi prljave trikove. Optuze Takera za cherrypicking a onda oni to isto urade kada prikazuju samo Dejvida Djuka da govori o Zapadu i imifraciji na isti nacin.

Guilt by assosiation fallacy. To sto Dejvid Djuk misli nesto ne cini tu misao losom ili pogresnom. Zasto ne pricaju o moru liberala koji isto misle da je Zapad superiorniji kulturno? Jer im ne godi za narativ koji spinuju.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 53 минута, Avocado рече

Nisu pustili nikog... i nema nikakve veze sa tim što je ovaj tvrdio da je imao "sexual emergency"... drugostepeni sud je samo vratio predmet na ponovno odlučivanje jer prvostepeni sud nije pravilno utvrdio da li osuđeni znao da dečak to nije želeo... dakle, krivično delo obljube maloletnika ostaje kao nesporno ali za teži oblik (silovanje) nisu u potpunosti utvrđene činjenice u postupku (" While the sexual abuse verdict was “watertight”, the more serious offence requires evidence that the defendant knew their victim did not consent to sex.")... što je čisto procesna stvar... dešava se da se ne utvrde dobro određene činjenice ili da sudija ne obrazloži dovoljno dobro deo presude... na novom suđenju je ovo utvrđeno, pa mu je i povećana kazna na 7 godina  (LINK)...

Doduše, Daily Mail prenosi da mu je posle povećanja na 7 godina, po žalbi kazna smanjena na 4 godine, ali pošto je Daily Mail smeće, a i ne vidim da je je još neko to preneo i zato što se "The Senate of the Supreme Court of Austria" pojavljuje samo u ovom članku kad pretražiš Google, uzmi ovu poslednju informaciju sa rezervom...  http://www.dailymail.co.uk/news/article-4536856/Migrant-raped-10-year-old-boy-swimming-pool-sentence-cut.html

Elem, poenta je da suprotno propagandi svih nacoša koji su o ovom predmetu pisali... niko nije oslobođen... nikom nije smanjena kazna zato što je imao "sexual emergency"... samo je prvi put po žalbi vraćena presuda jer nije bila dobro obrazložena ili prosto nisu dovoljno razmatrani određeni dokazi...

Za razliku od Amerike gde ne postoji obljuba maloletnika kao posebno krivično delo, već predstavlja "statutory rape", u Evropi je "obljuba maloletnika" posebno delo u odnosu na silovanje... i ako hoćeš da nekog osudiš za silovanje (a ne samo za obljubu maloletnika) potrebno je da se dokažu svi bitni elementi silovanja, a ne samo da je žrtva imala toliko i toliko godina... takođe, pod "dokažu svi bitni elementi" se podrazumeva ne samo dokazni postupak, već i valjano obrazloženje sudije...

 

Ma ima više ovakvih slučajeva, uopšte nije jedini... Ovo je i Putin pomenuo.

Ludilo mozga.

A ovo nesrećno dete nije identifikovano, ali je po svoj prilici naše gore list: 

The boy, named only as Goran, was awarded 5,000 Euros (£4,190) for his pain and suffering.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Аурор рече

Ma ima više ovakvih slučajeva, uopšte nije jedini... Ovo je i Putin pomenuo.

Ludilo mozga.

A ovo nesrećno dete nije identifikovano, ali je po svoj prilici naše gore list: 

The boy, named only as Goran, was awarded 5,000 Euros (£4,190) for his pain and suffering.

Ако је Путин рекао, сигурно је тачно. Није случај да он има неки интерес да Запад наслика слабим, декадентним и неспособним. Нимало. Исто са десничарским медијима који преносе овакве спинове, попут Ребел медија.

Човјек ти још објасни шта се заправо десило, а твој одговор је "Путин је исто рекао, није једини случај". Да, није једини случај спиновања. И ја сам једном загризао удицу јер нисам схватао да је наша обљуба малољетника у англосаксонском свијету "статутарно силовање", што сам чин не чини "правим силовањем". Иста прича се провлачила по медијима, и једнима и другима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, Ћириличар рече

Dobar uradak, ali Vox po starom koristi prljave trikove. Optuze Takera za cherrypicking a onda oni to isto urade kada prikazuju samo Dejvida Djuka da govori o Zapadu i imifraciji na isti nacin.

Guilt by assosiation fallacy. To sto Dejvid Djuk misli nesto ne cini tu misao losom ili pogresnom.

To sam i ja mislio sve do zaključka... i da su završili segment kako sam mislio da će završiti, ovo što pričaš bi bilo potpuno tačno... međutim, oni ne zaključuju da je Karlson loš jer priča isto što i Djuk, a Djuk je loš... zaključak (na 08:02 kreće) je da beli suprematisti vole Karlsona, ne zato što je i on jedan od njih, već zato što dokle god on uči svoju široku publiku da posmatraju "različitost" kao "opasnost", on olakšava posao suprematistima...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ћириличар рече

Исто са десничарским медијима који преносе овакве спинове, попут Ребел медија.

Vest su preneli svi:

https://www.google.rs/search?client=ms-android-tmobile-rs&ei=rlFzWfeoKcSuUbOquOAK&q=migrant+raped+boy&oq=migrant+raped+boy&gs_l=mobile-gws-serp.3...3551.4647.0.4973.5.5.0.0.0.0.111.426.0j4.4.0....0...1.1j4.64.mobile-gws-serp..1.0.0._3FlL089EOI

пре 1 минут, Ћириличар рече

И ја сам једном загризао удицу јер нисам схватао да је наша обљуба малољетника у англосаксонском свијету "статутарно силовање", што сам чин не чини "правим силовањем".

Obljuba je kada bih imao nešto sa maloletnom osobom, sve i da hoće, silovanje je drugo.

Ovo sigurno nije bila "obljuba".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Avocado рече

To sam i ja mislio sve do zaključka... i da su završili segment kako sam mislio da će završiti, ovo što pričaš bi bilo potpuno tačno... međutim, oni ne zaključuju da je Karlson loš jer priča isto što i Djuk, a Djuk je loš... zaključak (na 08:02 kreće) je da beli suprematisti vole Karlsona, ne zato što je i on jedan od njih, već zato što dokle god on uči svoju široku publiku da posmatraju "različitost" kao "opasnost", on olakšava posao suprematistima...

 

Разлике нема. Умјесто директног напада на Такера, бирају метод по којем га само "конструктивно критикују" имплицирајући да он својим послом олакшава посао бијелим супрематистима. А то је апсолутно нетачно, јер посао таквима олакшавају управо медији попут Вокса који овако поступају умјесто да дају добре аргументе за имиграцију и отвореност. 

Суптилно - "Хеј, не кажемо да си нациста, али кажемо да олакшаваш све нацистима", и тако њега не оптуже да је нациста али направе спин тако да он ипак њима доприноси.

Е то је пропаганда у свој својој слави. Као када би неки наш националиста рекао:"Нису сви Хрвати усташе, али су све усташе Хрвати.". Зашто еј то битно? Није уопште. Зашто еј онда споменуто? Да се на фин начин ипак затрује појам "Хрвата", односно "Такера".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Аурор рече

Ја сам рекао "спин" ( конкретни поглед на вијест ) а не "вијест". НЕ мигољи.

Код нас се то зове обљуба, у англосаксонском правном систему "статутарно силовање", које се разликује од обичног ( правог ) силовања.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ћириличар рече

Е то је пропаганда у свој својој слави. Као када би неки наш националиста рекао:"Нису сви Хрвати усташе, али су све усташе Хрвати.". Зашто еј то битно? Није уопште. Зашто еј онда споменуто? Да се на фин начин ипак затрује појам "Хрвата", односно "Такера"

Ne poznajem tematiku ali mi je ovo zapalo za oko.

Pa kako se tu truje pojam hrvata?

Ovo mi više liči na to da je ustaški pokret nacionalno delo Hrvata ali ne u smislu da su svi hrvati ustaše što je jasno iz ograde da nisu svi hrvati ustaše, već da je taj ustaški pokret specifičan i odvojen od drugih fašističkih pokreta jer je i pored jevreja vršio genocid nad srbima.

Ja ne vidim ovde da neko pokušava da zatruje pojam hrvata, već da razjasni pojam ustaša.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Ћириличар рече

Код нас се то зове обљуба, у англосаксонском правном систему "статутарно силовање", које се разликује од обичног ( правог ) силовања.

Jel ti razumeš šta ti pričam?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ne poznajem tematiku ali mi je ovo zapalo za oko.

Pa kako se tu truje pojam hrvata?

Ovo mi više liči na to da je ustaški pokret nacionalno delo Hrvata ali ne u smislu da su svi hrvati ustaše što je jasno iz ograde da nisu svi hrvati ustaše, već da je taj ustaški pokret specifičan i odvojen od drugih fašističkih pokreta jer je i pored jevreja vršio genocid nad srbima.

Ja ne vidim ovde da neko pokušava da zatruje pojam hrvata, već da razjasni pojam ustaša.

Само што нема потребе да се "разјашњава појам усташа". Сваки окупирани народ је у Другом свјетском рату имао своје фашисте који су служили Нијемцима и безпредметно је стављати посебан нагласак на то да се разјасни који су фашисти били дио којег народа ( то се ради свакодневно на свим странама иначе. Увијек ћеш за противника истицати оно што код њега не ваља. Хрвати се нама ухватили за четнике и апртизане, како им одговара у одређеном контексту, ми Хрватима за усташе, Албанцима за Ханџаре и само наглашавамо међусобно те аспекте - а све је то пропагандно спиновање, као што је Вокс покушао са Такером. "Океј, није расиста али прича оно што њима олакшава посао", притом не бавећи се је ли то што Такер прича истинито или не. Суптилни "character assassination" ).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...