Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 35 минута, Juanito рече

Нису природне убице, али онај ко одлучи да следи изворни ислам, научиће врло брзо да му је света дужност да убија.

Nece. Zato ako je tako, onda bi istorija svijeta bila potpuno drugacija. Gledaj to iz ovog ugla recimo sve do pojave talibana i ID nije se nasla nijedna frakcija u islamskom svijetu koja je rusila ili prijetlila da ce rusiti paganske spomenike poput piramida ili Buda. Poziv da se svi koji nisu muslimani ubijaju prosto je i jasno moderna pojava povezana iskljucivo sa gepolitickim igrama, inicirana od strane ljudi koji najvjerovatnije uopste nisu muslimani, znaci ID i Al-Kaida vec proizvod i poslusnici nekih mocnika koji rade za njihove interese. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 8 минута, Justin Waters рече

Nece. Zato ako je tako, onda bi istorija svijeta bila potpuno drugacija. Gledaj to iz ovog ugla recimo sve do pojave talibana i ID nije se nasla nijedna frakcija u islamskom svijetu koja je rusila ili prijetlila da ce rusiti paganske spomenike poput piramida ili Buda. Poziv da se svi koji nisu muslimani ubijaju prosto je i jasno moderna pojava povezana iskljucivo sa gepolitickim igrama, inicirana od strane ljudi koji najvjerovatnije uopste nisu muslimani, znaci ID i Al-Kaida vec proizvod i poslusnici nekih mocnika koji rade za njihove interese. 

Запад је, под вођством САД, урнисао нас, Вијетнам и кога све не. Вековима су ужасна зла чинили по колонијама широм света. Па опет нешто не видим да се ико осим муслимана трансформисао у терористе. Смешно је мала шанса да неки владика позове Србе да се, у име Христа, разносе по САД и убијају недужне људе јер су нас бомбардовали. То је тешко чак и замислити јер шта ће тачно да им каже? Патријарх Павле је рекао да је боље да нестанемо него да невини страдају због ”велике Србије”. 

Да би нека акција изазвала терористичку реакцију, неопходна је идеологија компатибилна с тероризмом. А исламска је једна од таквих. Чак и да је запад створио тероризам (што не искључујем уопште), имали су изразито лак задатак да то ураде.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да се разумемо, ја овде не нудим неко ”решење” нити сматрам да је могуће, исправно, практично, морално и људски то решавати некаквом силом и протеривањем. Питање имиграције је за многе од тих људи лично, а не идеолошко питање. Они имају на западу послове, породицу, пријатеље и тешко да је ту решење дрндати те људе ко што Трамп ради док су реални терористи већ унутра. 

 Проблем је стар хиљаду и по година и јако је све то комплексно. Једино мислим да је потпуно бесмислено да затварамо очи пред очигледном чињеницом да је изворни ислам зло по себи и да нема никакве друге интерпретације ислама осим те једне радикалне, те да само има људи (за које се искрено надам да су већина) који све то не следе и игноришу.

Слично би било игнорисати усташтво јер има добрих Хрвата који славе ”олују”. Није могуће, на пример, бити умерени усташа. Могуће је да има добрих Хрвата националиста који су из целе приче покупили само ту хрватску државност, а све остало игноришу и не би ни у лудилу повредили неког само зато што је Србин, али усташтво по себи је чист нацизам и чисто зло. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Juanito рече

Запад је, под вођством САД, урнисао нас, Вијетнам и кога све не. Вековима су ужасна зла чинили по колонијама широм света. Па опет нешто не видим да се ико осим муслимана трансформисао у терористе.

Slucaj sa muslimanima je specifican i nije dobro zmuriti. Nakon raspada kolonijalizma nikom se nije desilo ono sto se desilo muslimanima na bliskom istoku. Niko nije vise rascjepkan i uguran u neke besmislene drzave poput Libije, Alzira, Saudijske Arabije, Iraka, Sirije itd...Niko nije toliko urnisan na domacem tlu kao Palestinci osnivanjem drzave Izrael. Ali i sve to kada uzmes, islamskog terorizma u svijetu nije bilo sve dok zapadne zemlje nisu krenule da ruse diktatore, i sve je pocelo u Afganistanu osnivanjem Al-Kaide. Uopste se ne radi o tome da li su one urnisane ili ne i da li je to izazvalo talas terorizma. Radi se o tome da postoje dobre i osnovanje sumnje da su grupe poput Al-Kaide, i ID  i svi oni koje oni vrbuju ne proizvod izvornog islama koji se najednom probudio i zagrilo izvorno ucenje, vec prosto su to formirane grupe od strane zapadnih zemalja i Izraela kako bi bili instrument njihove politike  na bliskom istoku. 

Ako hoces da izjednacis izvorni islam i savremeni terorizam moras naci identicnu grupu ili dogadjaje koji su bili prisutni u blizoj i daljoj proslosti i koji se razlikuju pa nacinu djelovanja u odnosu na svoje vrijeme i koji jasno i indikativno ukazuju na to da su svojim unistilackim djelima htjeli samo da uspostave izvorni islam onako kako ga je Muhamed propagirao. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Justin Waters рече

Slucaj sa muslimanima je specifican i nije dobro zmuriti. Nakon raspada kolonijalizma nikom se nije desilo ono sto se desilo muslimanima na bliskom istoku. Niko nije vise rascjepkan i uguran u neke besmislene drzave poput Libije, Alzira, Saudijske Arabije, Iraka, Sirije itd...Niko nije toliko urnisan na domacem tlu kao Palestinci osnivanjem drzave Izrael. Ali i sve to kada uzmes, islamskog terorizma u svijetu nije bilo sve dok zapadne zemlje nisu krenule da ruse diktatore, i sve je pocelo u Afganistanu osnivanjem Al-Kaide. Uopste se ne radi o tome da li su one urnisane ili ne i da li je to izazvalo talas terorizma. Radi se o tome da postoje dobre i osnovanje sumnje da su grupe poput Al-Kaide, i ID  i svi oni koje oni vrbuju ne proizvod izvornog islama koji se najednom probudio i zagrilo izvorno ucenje, vec prosto su to formirane grupe od strane zapadnih zemalja i Izraela kako bi bili instrument njihove politike  na bliskom istoku. 

Ako hoces da izjednacis izvorni islam i savremeni terorizam moras naci identicnu grupu ili dogadjaje koji su bili prisutni u blizoj i daljoj proslosti i koji se razlikuju pa nacinu djelovanja u odnosu na svoje vrijeme i koji jasno i indikativno ukazuju na to da su svojim unistilackim djelima htjeli samo da uspostave izvorni islam onako kako ga je Muhamed propagirao. 

Брате, један добар део Арапа су Хришћани који су били у истом сосу у односу на запад и колоније, па су опет теористи искључиво муслимани, а не и арапски Хришћани. Којом магијом то објашњаваш?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Упоредите арапске хришћане и арапске муслимане (нарочито ако их лично знате). Ако вам после тога није јасна разлика у идеологији, ту онда нема помоћи...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Juanito рече

Упоредите арапске хришћане и арапске муслимане (нарочито ако их лично знате). Ако вам после тога није јасна разлика у идеологији, ту онда нема помоћи...

Meni bi bilo svrsishodnije poredjenje muslimana sa Jevrejima, koji se tu razvoj desio i kako.

Meni je retko sta kao Hristova poruka svetu.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Paradoksologija рече

...u jednom crno-belom svetu iz fantazije (tu mislim i na Tolkinov svet...

Не бих да додатно офтопикујем са Толкином (нарочито после онолико Даретових мема :ani_biggrin: ) али његов свет је све само не црно-бео. То што је Холивуд направио од његових књига и што су се алтрајтовци напалили на њега, нема скоро никакве везе са његовим визијама.

@Аурор  Јави екипи што прави постере да имају много бољу алтернативу Орцима: Линк.  Ем су људи, ем се много боље уклапају у 'нарацију' :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, GeniusAtWork рече

 

@Аурор  Јави екипи што прави постере да имају много бољу алтернативу Орцима: Линк.  Ем су људи, ем се много боље уклапају у 'нарацију' :) 

Hoćeš da im pokvariš ceo modus operandi... ccc

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, Paradoksologija рече

Meni bi bilo svrsishodnije poredjenje muslimana sa Jevrejima, koji se tu razvoj desio i kako.

Kuran naziva Jevreje majmunima i svinjama inače. 

Najčistije zlo i mržnja stoje pred vama i vi ne znate šta da radite nego izmišljate neke priče... :)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...