Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

Управо сада, Justin Waters рече

Bilo je islamskih teologa na poukama dok je jednom bila aktivna diskusija sa muslimanima. Elem, upravo su oni objasnjavali da se ti stihovi imaju uzeti kao proizvod vremena, istorijskih okolnosti itd....jer Muhamed kada je poceo propovjedati islam bio je u manjini i dosta slabiji od aktuelne elite arapskog poluostrva koji su paganizam drzali za zvanicnu vjeru i koji su nastojali unistiti islam jer su ga vidjeli kao prijetnju politickom poretku. Na identican nacin se opravdavaju sve gadosti pomenute u SZ. Ne znam zasto je tesko prihvatiti to i za islam, osim ako nije u pitanju aurorov princip. 

Баш су ми пали на памет ти теолози са ЖРУ. Један је ваљда изјавио да би се сложио с каменовањем сопствене ћерке ако мора по муслиманском закону или нешто слично.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 1 минут, Аурор рече

Jedino rešenje je da se nađe nešto bolje od fosilnih goriva...

Apsolutno. Najbolje rjesenje za planetu je da se skinemo sa fosilnih goriva, ali ne u ovom trenutku. A do tog trenutka, valja raditi na tome da se nadju efikasni izvori energije, a pri tome da se radi na postepenom smanjivanju emisije stetnih gasova to znaci ogranicavanje upotrebe fosilnih goriva u odredjenoj mjeri. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Juanito рече

Баш су ми пали на памет ти теолози са ЖРУ. Један је ваљда изјавио да би се сложио с каменовањем сопствене ћерке ако мора по муслиманском закону или нешто слично.

Ja sam video snimke na netu kada otac vodi sopstvenu ćerku da je kamenuju, ništa mu ne smeta...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Аурор рече

Ja sam video snimke na netu kada otac vodi sopstvenu ćerku da je kamenuju, ništa mu ne smeta...

То је већ опште познато, али овде говоримо о нашим муслиманима. Све док су само традиционални, одлични су јарани. Ако су прави муслимани, као овај Ениз, ту онда не помаже што смо исти. Једноставно речено, Муслиман не може да не буде радикалан, то каже ”наш” прави муслиман теолог. Или следиш шеријат или ниси муслиман.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Justin Waters рече

Elem, upravo su oni objasnjavali da se ti stihovi imaju uzeti kao proizvod vremena, istorijskih okolnosti itd

Malo sutra... :)

Islam inače uči da mogu da se slažu "nevernici" kada se proceni da ima koristi za njihovu "stvar".

пре 9 минута, Justin Waters рече

slabiji od aktuelne elite arapskog poluostrva koji su paganizam drzali za zvanicnu vjeru

U Kuranu je propisano ubijanje mnogobožaca.

пре 10 минута, Justin Waters рече

Na identican nacin se opravdavaju sve gadosti pomenute u SZ. Ne znam zasto je tesko prihvatiti to i za islam

Islam nema SZ i NZ, ne može da bude isto. 

Rekao bih da su oni to znali i da su lagali.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Juanito рече

То је већ опште познато, али овде говоримо о нашим муслиманима. Све док су само традиционални, одлични су јарани. Ако су прави муслимани, као овај Ениз, ту онда не помаже што смо исти. Једноставно речено, Муслиман не може да не буде радикалан, то каже ”наш” прави муслиман теолог. Или следиш шеријат или ниси муслиман.

Pa da, zapravo može da se koegzistira samo u meri u kojoj oni nisu muslimani... A ono što ti je onaj rekao za ćerku, znaj da je mislio ozbiljno.

Evo vidi, ovaj levo je njen otac:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Juanito рече

Сећаш ли се шта је умерени бегорадски муфтија изјавио кад су побили оне несрећнике из ”Шарли Ебдо”?

Sećam se da su se sa njim umnogome složili i sagovornici, vl. Irinej Bački i rabin Isak Asiel.

Čitava ta 'ali' epizoda bila je jeziva. 

I jedna stvar je primetiti određenu manju ili veću korelaciju (koje ti inače mrziš), a druga sve pripadnike jedne religije videti kao istinski zla bića u jednom crno-belom svetu iz fantazije (tu mislim i na Tolkinov svet i na fantazije alt-rajtovaca).

quote-no-i-don-t-think-it-s-fair-to-labe

Možemo smatrati da Ruždi ima neku poentu ovde - ali i njega bi Aurori za svaki slučaj ostavili na granici, jer ipak se zove 'Salman'.

  • Волим 1

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Juanito рече

Баш су ми пали на памет ти теолози са ЖРУ. Један је ваљда изјавио да би се сложио с каменовањем сопствене ћерке ако мора по муслиманском закону или нешто слично.

Stoje sve slabosti islama, isto kao sto postoje slabosti u SZ ako bi se posmatrao bez NZ. Poenta je samo da je glupo insistirati na njima da su oni prirodne ubice jer tako im nalaze njihova sveta knjiga, i da su u drugome nekompatiblni sa tekovinama zapadne civilizacije. Itekako jesu ako im se pruzi sansa.Ako su se Jevreji mogli transformisati pa da Tel Aviv recimo bude stjeciste homoseksualaca, iako bi po SZ trebali biti kamenovani (kamenovali bi ih i mnogi danasnji hriscani), mogu i muslimani da koegzistiraju sa zapadnom civlizacijom. Ako konstantno nabijamo na nos grupi ljudi koja cini milijardu i vise dusa i koja u buducnosti vjerovatno postaje najbrojnija religijska grupacija na planeti, da je nemoguce da se saobraze sa tekovinama zapadne civilizacije, da iako to rade oni su deklerativni muslimani onda jednostavno tako ce i biti oni ce ostati radikali i bice ih sve vise. Pa sad kao je kome na volju. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Paradoksologija рече

a druga sve pripadnike jedne religije videti kao istinski zla bića u jednom crno-belom svetu iz fantazije (tu mislim i na Tolkinov svet i na fantazije alt-rajtovaca).

Па ја и нисам из те приче. Алтрајт ми делује као гомила тешко напаљених десетогодшњака који живе у имагинарном свету и изгубили су сваки контакт са стварношћу. Али и даље сматрам да је ислам суштински опасна идеологија иако сам свестан да милиони декларативних следбеника не следе тај опасни део. Баш као што један мој деда комуниста заједно са милионима других није подржавао гулаге, голи оток и чистке, већ је веровао да је комунизам нешто друго. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Justin Waters рече

Poenta je samo da je glupo insistirati na njima da su oni prirodne ubice jer tako im nalaze njihova sveta knjiga

Нису природне убице, али онај ко одлучи да следи изворни ислам, научиће врло брзо да му је света дужност да убија. То се не може десити са неким ко одлучи радикално да следи православље. У најгорем случају ће одлепити психички, развести се и слично.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Justin Waters рече

isto kao sto postoje slabosti u SZ ako bi se posmatrao bez NZ.

SZ se, prvo, nikada ne posmatra bez NZ, nego samo u njegovom svetlu. Drugo, NZ ukida SZ (objasnio apostol Pavle), mi možemo da ga skroz izbacimo, ništa se ne bi desilo...

U Kuranu toga nema, on se smatra najdoslovnijom Allahovom, tj. Božijom rečju. Često možeš da čuješ nekog muslimana da kaže za nešto da je "rekao Allah", ako stoji tako u Kuranu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Juanito рече

Па ја и нисам из те приче. Алтрајт ми делује као гомила тешко напаљених десетогодшњака који живе у имагинарном свету и изгубили су сваки контакт са стварношћу. Али и даље сматрам да је ислам суштински опасна идеологија иако сам свестан да милиони декларативних следбеника не следе тај опасни део. Баш као што један мој деда комуниста заједно са милионима других није подржавао гулаге, голи оток и чистке, већ је веровао да је комунизам нешто друго. 

U nekim stvarima se slažem, osim što ne bih ipak takve muslimane kao što je tvoj deda bio komunista nazvala prosto 'deklarativnim'. Ne bih nužno pretpostavljala da tvoj deda nije bio iskreni komunista koji je možda čitao Marksa, Engelsa, Lenjina. Kao što ne pretpostavljam da čitave grupe muslimana (Ahmadi, Sufi itd.) i određeni broj teologa i imama širom sveta i iz raznih škola islama prosto nisu ozbiljni, iskreni, praktikujući, obrazovani i upućeni vernici - ali da se ipak ne slažu ni sa kakvim nasiljem i tumače ga sasvim drugačije. Prosto nije nužna ta dihotomija (opasni pravi vernik/miroljubivi kobajagi musliman) i nije zaista odraz činjenica.

A kad se ne bismo ovde morali mlatiti sa crno-belim svetom Orka i Vilenjaka, stigla bih ponešto da iskomentarišem i o problemima u većini islamskih kultura i o zlu koje predstavlja primena šerijata...

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...