Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 16 минута, Аурор рече

Loše je i 'podsticanje zapošljavanja' i zabrana diskriminisanja, i oba su nelibertarijanska (drugo se svodi da država interveniše što su nekom povređena osećanja, što je pomalo patetično...).

Kao prvo, ako nemaš slobodu da diskriminišeš, nemaš slobodu uopšte.

Sa strane što će da se ukine zabrana diskriminisanja (na kojoj možemo da zahvalimo levom) je dakle dobro, loše je što ostaju glupi kejnzijanski stimulusi.

Sve u svemu, potez u pozitivnom smeru. :)

Izgleda da nisi skontao... ne brani se nikom ništa... možeš ti slobodno da diskriminišeš... samo država kaže da ako nećeš da poštuješ njene vrednosti, onda ti ona neće još i dati pare za to... as simple as that... tako da nije tu nikom uskraćena sloboda...

Uostalom, te iste verske organizacije to isto rade... ja konkretno ovde znam za slučaj jedne NGO koja je izgubila dalje donacije za projekat pomoći ženama žrtavama nasilja jer su u izveštaju napisali da su X sredstava potrošili da plate abortus žrtvama silovanja... a donacije je davala strana NGO osnovana od strane Crkve...

Takođe, ne znam što pominješ da je nešto (ne)libertarijansko, kad si te ideale napustio radi Trampa...

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 1 сат, Православни Србин рече

Уопште ми се не свиђа Трампово заоштравање односа са Ираном. Иран је опасна држава и са њима се није шалити. Иран није опасан само због својих нуклеарних постројења која има, већ због тога што је то шиитска есхатолошка држава. Заснована је на шиитској есхатологији по којој ће коначну битку да води ,,имам Махдија" који ће покорити све непријатеље и успоставити светску владавину Ислама. У ту сврху, Иран је спреман на све, они сваке, за Ашуру у Карбали, године спремају коња за имама Махдију, а недавно је њихов верски вођа Ајатолах Али Хамнеи, позвао све муслимане шиите да се спреме за ,,коначну битку". Друго, шиити су за Америку много опаснији од сунита, јер се њима не може манипулисати, јер су они Персијанци, много су развијенији и мудрији од сунита (који су углавном Арапи). А плус су спремни на све да одбране свој поредак, јер је он чврсто утемељен у шиитској есхатологији. 

Сетите се само оно кад су ухватили онај амерички брод у персијском заливу и јавно понижаавали америчке морнаре. Такво понижавање Амери одавно нису доживели. Али нису никако реаговали. Нису смели, јер су били свесни да се са Ираном није шалити. Такође, Иран не држи власт само у Ирану, већ је и Багдад под њиховом контролом, има велику контролу и у Сирији, и контролише Хезболах који је најача странка у Либанону. Није случајно онај израелски министар рекао да је Иран већа опасност за Израел од ИСИЛ-а. И јесте тако. ИСИЛ и није опасност за Израел, јер је очигедно да су њега креирали Американци и Израелци заједно, да би направили хаос у Сирији. Тај хаос није уперен само против Русије, већ итекако и против Ирана.

Требало би Трампу да буду познате ове чињенице ако он стварно има намеру да улази у неки већи сукоб са Ираном. 

Ma kakva siitska eshatologija. To su samo paravni za konkretne zemaljske ciljeve. Armagedon nije svojstveno samo siitima, nego ga imaju i suniti. Islamska drzava se koristi u svojoj propagandi o zadnjem obracunu izmedju islama i neprijatelja koji dolazi sa zapada i koji ce se odigrati u Siriji. Jedina drzava koja moze proizvesti kakvu takvu akciju zasnovanu na religijskom motivu kao ciljem je Izrael kome zaista treba da bude izgradjen Solomonov hram kako bi Jevreji mogli prinositi zrtve propisane u Petoknjiziju. Sve ostalo sluzi za ispiranje mozgova i vrbovanje ljudi, a krajnji ciljevi su konkretni politicki i geopoliticki. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Justin Waters рече

Ma kakva siitska eshatologija. 

Таква. Шиитска есхатологија је део званичне доктрине Ирана. Ко то не зна, тај не зна ништа о Ирану. Па то је, пријатељу, теократска држава. У теократским државама, религија има доминантан утицај. А шиитски Ислам је есхатолошки у самој својој природи.

Па њима је мало фалило да прогласе Ајатолаха Хомеинија за ,,имама Махдију", да није било неуспеха у рату са Ираком, то би се и десило. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, Justin Waters рече

To su samo paravni za konkretne zemaljske ciljeve.

Мани ме те комунистичке логике да је све у основи трчњава за парама и да само материјални циљеви воде људе. Итекако има људи који се у свом понашању воде и духовним циљевима. Ето, бивши председник Ирана, кад је завршио мандат отишао је да чува овце и козе. Важио је за скромног човека коме новац никада није био важан. Ираном влада свештенство, а не само политичари, тако да је Иран итекако другачија држава од западних држава и многих других које само трче за новцем и територијом.

Да се разумемо, не величам Иран, само говорим и природи режима који влада тамо, то је верски режим. Е сад, у Исламу ширење вере јесте повезано и са ширењем територије, тако да се тежња за духовним и земаљским циљевима у Исламу поклапају.

пре 36 минута, Justin Waters рече

Armagedon nije svojstveno samo siitima, nego ga imaju i suniti. Islamska drzava se koristi u svojoj propagandi o zadnjem obracunu izmedju islama i neprijatelja koji dolazi sa zapada i koji ce se odigrati u Siriji.

Да, својствен је и сунитима, али је код њих много мање изражен него код шиита. То је чињеница. Али сунити немају такво наоружање какво има Иран, много су подложнији манипулацији и зато су мање опасни.

пре 37 минута, Justin Waters рече

Jedina drzava koja moze proizvesti kakvu takvu akciju zasnovanu na religijskom motivu kao ciljem je Izrael kome zaista treba da bude izgradjen Solomonov hram kako bi Jevreji mogli prinositi zrtve propisane u Petoknjiziju. Sve ostalo sluzi za ispiranje mozgova i vrbovanje ljudi, a krajnji ciljevi su konkretni politicki i geopoliticki. 

Па Израел би то и урадио, да није под контролом Америке. То није ништа сад ново. Још од оснивања Израела, ционисти су претендовали на територије Арабије, Египта и Сирије. Једини разлог зашто то нису остварили је тај што им Америка то није дозволила. 

Не спорим ја полтичке и геополитичке циљеве, али негирати у свему томе религијски фактор је неозбиљно. Иначе, Израел је тога свестан и милион пута су рекли да им је Иран главни непријатељ на том простору. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 2.2.2017. at 0:58, Аурор рече

Čisto da znate da se u zemljama u kojima progresivci call the shots, ovakve vesti zataškavaju, a ako se neko eventualno usprotivi masovnoj islamskoj imigraciji, izađu na ulicu i protestuju protiv njihovog rasizma. :)

 

http://rs.n1info.com/a225244/Vesti/Vesti/Pojacano-prisustvo-policije-u-Obrenovcu.html

Kako javlja naša novinarka sa lica mesta, žena koja je napadnuta u Obrenovcu dok je šetala decu je policiji rekla da su je napali migranti. Iz MUP-a je saopšteno da radi na rasvetljavanju događaja, a svi detalji će biti poznati kada se utvrdi šta su zabeležile nadzorne kamere.

On 2.2.2017. at 14:26, Аурор рече

Mislio sam da se ili ne izvesti uopšte, ili se namerno misreprezentuje (npr. da se za grupu somalijskih silovatelja kaže da su 'Šveđani'), ili se izostave bitne stvari (npr. ne kaže se ništa o identitetu počinitelja), pošto bi to stvorilo nepovoljnu sliku o masovnoj imigraciji - reklo bi istinu.

Kad već pričaš o tome da te istina zanima:

Kako se navodni horor u Obrenovcu pretvorio u totalnu stravu u medijima

Ujedno i objašnjenje zašto se u nekim drugim zemljama o takvim stvarima normalnije izveštava...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 55 минута, Филозоф рече

E al gde su zene i deca. Prosao sam danas pored ekonomskog fakulteta 90 posto muskarci od 20 - 30 godina. U prevodu radni migrani, a ne izbeglice. Razlika nebo i zemlja i tako je i treba tretirati

 

Bilo je žena i dece dosta u prethodnim godinama. I u većini su bili poreklom iz Sirije, što više nije slučaj.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Avocado рече

Izgleda da nisi skontao... ne brani se nikom ništa... možeš ti slobodno da diskriminišeš... samo država kaže da ako nećeš da poštuješ njene vrednosti, onda ti ona neće još i dati pare za to... as simple as that... tako da nije tu nikom uskraćena sloboda...

Ali ti neće vratiti kroz tu investiciju novac koji je već uzet od tebe. :)

'Diskriminiši ti slobodno, but no money for you' otprilike.

пре 10 часа, Avocado рече

Uostalom, te iste verske organizacije to isto rade.

Svojim parama... :)

Država to radi mojim parama.

пре 10 часа, Avocado рече

Takođe, ne znam što pominješ da je nešto (ne)libertarijansko, kad si te ideale napustio radi Trampa...

Šta ako sam ih zadržao, a da tu kod njega ima nečeg u tom smeru zbog čega sam gajio određene nade? :)

Prvo i najbitnije, on ne bi hteo kontrolu sirijskog neba i WW3, nego saradnju sa nuklearnom silom po imenu Rusija. Apsolutni prioritet.

Drugo, zaštitiće Ustav i amandmane od progresivne marksističke ideologije. Da je Hilari postavila svoje sudije na Supreme Court, amnestirala milione već prisutnih ilegalaca i dovela još par miliona 'izbeglica' -  goodbye, USA.

Obećao je i izvesne deregulacije, od kojih su neke već na snazi. Establišment ga ne kontroliše nikako, najavio je da će da 'isuši močvaru' (i siguran sam da hoće, već je ograničio lobiranja), ali opet ima svoje resurse zbog kojih može da bude nezavistan od njih i opet pobedi. Što se toga tiče je idealan.

Ronu Polu je ovo bio hendikep.

I još jedno, oni su pred velikom finansijskom krizom (gorom od one 2009.) , koja bi se desila ko god da je izabran (za koju će naravno da bude okrivljen on, a levičari će verovatno da okrive i nedavne deregulacije) i dobro je što će on da bude tu, a ne neko drugi, zato što je najveća šansa da će da uradi ispravno i okrene se slobodnom tržištu. :)

On zapravo i kapira problem, pominjao ga je u kampanji, ali je verovatno i gore nego što je mislio...

 

I da, protivnik je političke korektnosti, koja je postala ogroman problem. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Аурор рече

Prvo i najbitnije, on ne bi hteo kontrolu sirijskog neba i WW3, nego saradnju sa nuklearnom silom po imenu Rusija. Apsolutni prioritet.

Тачно, али изгледа да жели WW3 са Ираном и Кином...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Citam ovu temu vec neko vreme i moram da napisem par stvari. 
Prvo ako hocemo realno, amerika je imala izbor izmedju dvoje ljudi. Donalda Trampa koji hoce da zabrani muslimanima iz odredjenih zemalja ulazak u Ameriku, i Hilary Klinton, osobe koja hoce rat sa Rusijom. U startu je bilo jasno koga tu treba podrzati. Medjutim, sada se prica o nekom nacizmu, fasizmu i ostalim terminima koje ljudi koriste da diskredituju svoju opoziciju.
Hajdmo od pocetka. Od samog starta kampanje imamo situaciju da takozvana miroljubiva levica napada Trumpove glasace fizicki. Vecinu ovde na forumu za to nije bilo briga, bitnije im je da se bore protiv "islamofobije" i "fasizma" Donalda Trumpa. Postoji oko 10 dobro dokumentovanih napada na glasace donalda Trumpaod strane miroljubive levice. Zatim se prica o Black Lifes matter. To je organizacija koja je stvorila klimu u kojoj je grupi mladih crnaca palo na pamet da samaraju i tuku belca jer je podrzavao Donalda Trumpa. To je organizacija koja je stvorila klimu u kojoj su 
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима


    Hajdmo od pocetka. Od samog starta kampanje imamo situaciju da takozvana miroljubiva levica napada Trumpove glasace fizicki. Vecinu ovde na forumu za to nije bilo briga, bitnije im je da se bore protiv "islamofobije" i "fasizma" Donalda Trumpa. Postoji oko 10 dobro dokumentovanih napada na glasace donalda Trumpaod strane miroljubive levice. Zatim se prica o Black Lifes matter. To je organizacija koja je stvorila klimu u kojoj je grupi mladih crnaca palo na pamet da samaraju i tuku belca jer je podrzavao Donalda Trumpa. To je organizacija koja je stvorila klimu u kojoj je jednom drugom crncu palo na pamet da puca na policiju iz snajpera i ubije nekoliko policajaca. To je organizacija koja je stvorila klimu u kojoj je grupa crnaca tukla belca jer je "trumpovac". Naravno organizacija nije "priznala" nijedan od tih napada kao njihov, ali napadaci su ti koji su ponavljali sve one slogane koje je bacala ta organizacija. Napadaci su verovalo u ono sto ta organizacija promovise. Kako je amerika puna zlih belih policajaca koji samo cekaju da maltretiraju i ubijaju crnce. A sta je stvorilo tu organizaciju, slucaj Michel Browna. Coveka (momka) koji je pre toga opljackao prodavnicu, fizicki napao prodavca i posle toga pokusao da otme pistolj policajcu. 
Naravno, posle toga su nalazili jos gomilu slucajeva koje su pokusali da predstave ljude kao zrtve policijske brutalnosti izazvane rasizmom u svakom slucaju se ispostavilo da su bili nasilni kriminalci koji su predstavljali ozbiljnu pretnju i da je policija dobro reagovala. To nije sprecilo rulju da sa parolama BLM, f donald trump i ostalo ide ulicama i dere se, kako su policajci svinje koji mrze crnce, kako je belac djavo i kako su belci krivi za sve sto se desava u americi. I na svakom od tih protesta desavalo se da bar jedna grupa krene da bije belce pod tim opravdanjem. Naravno mediji o tome ne pisu a ni vi ovde. Ne zanima vas sto levica izbaca toliko zla iz sebe. 
Zatim kada se svo ovo nasilje zavrsilo i kada je Hilari izgubila onda su dosli na red ekstremni levicari. Dosli su na red anarhisti i komunisti, oni vam nisu problem. Problem vam je i dalje Donald Trump i njegov ban prema 6 izuzetno nestabilnih zemalja. Mnogi su na ovoj temi pomenuli zasto ne saudijska arabija i pakistan? Evo ja cu da vam odgovorim zasto, kada osoba putuje iz jedne zemlje u drugu ta osoba se proverava preko dosijea TE ZEMLJE. Dakle kada osoba iz saudijske arabije putuje u ameriku, amerika proverava tu osobu kroz organe saudijske arabije. Saudijska Arabija je solidno uredjena zemlja, ima dobre diplomatske odnose sa amerikom te amerika moze da racuna na vlasti saudijske arabije da ce dobro da provere ljude koji apliciraju za vizu. Isto vazi i za pakistan. 
Libija i Somalija su zemlje koje nemaju stabilne vlade. Zemlje gde amerika ne moze sa dobrom sigurnoscu da proveri ljude koje uvozi. Mnogi ovde pisu da je to fasizam, ja to zovem zdrav razum.

I Obama je (vec pomenuto) te zemlje odabrao a iz jedne (Irana) i sam banovao vize na sest meseci. Opet, ni mediji, niti vi (verovatno) Obamu niste nazivali Hitlerom, nacistom i fasistom. Obama je dobio nobelovu nagradu za mir. 

Zatim, ovde se proziva Trump za svoj skepticizam prema globalnom zagrevanju. Postoji jedan pokret, takodje iz levice zove se environementalism, i taj pokret je glavna "karika" iza globalnog zagrevanja. Globalno zagrevanje je cisto politicka prica, gde raznorazni evironementalisti preko medija sire paniku. Navodno to nazivaju naukom, ali kakva je to nauka koja nije otvorena? U samoj nauci globalnog zagrevanja ima vise problema

1. Problem merenja temperatura. Grafik o temperaturama koji nam pokazuju ne ukljucuje oduvek temperaturu mora vec su se podaci kalibrirali za temperaturu mora. Danas mere temperaturu mora. Takodje, metodi koje koriste za merenje tempratura u proslosti (cak i kada su ljudi krenuli da mere temperature) nisu dovoljno precizni. Imamo precizne temperaturne mere za poslenjih mozda 40 godina. 
2. Problem ClimateGate emailova. Mozda se ne secate ali pre nekoliko godina isplivali su mailovi "naucnika" koji su otvoreno diskutovali o tome kako ce da lazu javnost.
3. Prejaka medijska senzacija. Mediji toliko pricaju o toj klimi i daju najuznasnije podatke koji su uglavnom daleko od realnosti. Naprimer pisali su da ce do 2015 godine polarne kape da se otope, a to se nije desilo.
4. Sam model da ce CO2 da poveca tempraturu dovoljno da bi more pocelo da isparava toliko da stvori sve one problem o kojima pricaju se ne pokazuje kao tacan. Jednostavno pada predikcije. Temperatura je na minimumu predikcija. 
5. Ako malo bolje obratite paznje na grafike koje je IPCC izbacio temperatura je skocila samo 0.3 stepena celzijusovih, sto i nije neki skok.
6.IPCC u sustini nije akademska organizacija. Tacno rade tu naucnici ali podatke i metode iz IPCC ne mogu drugi naucnici da vide. 
7. Konstatna propaganda o "konsezusu" naucnika je opsta laz, postoji jedino metastudija naucnih radova koji se bave uzrokom zagrevanja, i tu jedini konsenzus postoji. Problem kod metastudija je to sto ne ispituju metod vec samo rezultate radova. 


Posle ovih 7 faktora, svako normalan bi bio skeptican prema globalnom zagrevanju. Makar prema trenutnom modelu po kom ce da budu milioni i milioni zrtava, amerika ce biti do pola poplavljena, engleska i holandija ce nestati sa lica zemlje. Zaista ne znam ko moze da veruje u takve gluposti od strane ljudi koji nisu sposobni da predvide kakvo ce vreme biti sledeceg meseca zbog gomile promenljivih. Naravno svi se plase da diskutuju o tome da slucajno ne bi ispali "nenaucni" jer eto, sramota je sumnjati u bilo sta sto "naucnici" kazu, iako su ti naucnici van akademije iz jedne politicki ideoloske institucije kao sto je IPCC. Kada univerziteti nezavisno budu krenuli da se bave globalnim zagrevanjem, tada cu da povratim veru u naucnike. 
   Zatim, Islam. Najvaznija tema. Izuzetno se brinite za islamofobiju kako vidim. Ali ako pogledate svet, gde god muslimani nemaju nikakvu opoziciju ( u vidu prisustva velikog broja hriscana ili budista u zemlji.. naprimer Bosna dakle gde su muslimani teska vecina sa preko 80 % ) imamo izuzetno nasilne i problematicne sisteme. Imamo nasilje nad homoseksualcima, nasilje nad zenama, nasilje nad decacima i devojcicama. Nasilno obrezivanje decaka, nasilno slanje decaka u rat, nasilno udavanje devojcica i secu klitorisa. Ako vas zanima kako od vase zemlje da napravite uzas, dozvolite da 80% te zemlje postanu muslimani. Zaista mi nije jasno kako neko tu cinjenicu moze da ignorise i da pravda nekim manjinama? Kakve manjine kada gde god islamska kultura pocne da dominira bez opozicije vidimo uzas i stravu? NIje mi jasno kako niko ne vidi vezu izmedju islama i kulture u islamskim zemljama i da muslimanski migranti tih zemalja sa sobom nose tu kulturu (sto smo videli sirom evrope sa silnim silovanjima, napada na zene, napada na homoseksualce, napada na jevreje). Neki su cak i izneli neke statistike po kojima je islam odgovoran za samo 0.7 % napada. Tacno, islam je odgovoran za 0.7 % napada ali za 90 % ubistava. Tu statistiku niste dobro pogledali. Ostalih 99.3 % napada su kada PETA pusti majmune iz laboratorije ili kada Hriscani izvrljaju kliniku za abortuse. To je toliko tezak spin, da je blagi uzas uopste pricati o tome.

I primetio sam jednu zanimljivu stvar, kada je @Paradoksologija citirao taj podatak o 0.7 % napada, konstatno ponavlja da su neki "desnicari" krivi za ostale. Molim? Desnicari? Da li si ti procitao sopstveni clanak? Tu su i levicari, i environementalisti i desnicari ( kao naprimer jevrejski zionisti ) i mnogi drugi ukljuceni. Ali ono sto ti clanak nije rekao sto si trebao dublje da istrazis to je da je islam odgovoran za 90 % ubistava u teroristickim napadima. 
Jer ta statistika stavlja anarhistu iz Srbije koji nacrta zaokruzeno A na grckoj ambasadi u isti kos sa islamistom koji kamionom gazi po ljudima, obojica su tehnicki teroristi i tako je dobijena ta brojka od 0.7 % teroristickih napada. 
Ono sto je meni zanimljivo kako ti konstatno ponavljas "desnicari nacionalisti desnicari nacionalisti", totalno ignorises sve ostale, samo su ti oni bitni. (nisam siguran da li je korisnik musko ili zensko) 

p.s.

Po cemu si nacisti desnica? Ja koliko znam Nacista je skracenica za Nacional Socijalistu, a socijalista je levicar. Ili po cemu su rasisti desnicari? Kako vi uopste definisete desnicu? Eto ja sam desnicar, nisam ni nacista ni rasista. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, cloudking рече

Je l mozes da mi nadjes clanak gde je www.independent.co.uk dizao paranoju kada je Barak Obama lupio ban od sest meseci na vize iz Irana? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...