Jump to content

Kako se boriti, kako shvatiti sebe kao ličnost (a u svetlu homoseksualne sklonosti)


Препоручена порука

Sad ne znam da li se samo šališ, ili si ciničan i sprdaš se samnom. Jesi ti beše Lazar teolog? Da znam s kim pričam. 

Vidi, ja sam u zadnje vreme odustao od cinizma, i ne vraća mi se u tu kiselu močvaru. Ne moraš mi svaku reč meriti na kantar, pošto ipak nismo kompjuteri, da se u bit precizno izražavamo. ,,Sudbina" je dobra reč za tog monaha, jer mu je kao bebi davan alkohol, i tako se navukao. A to su radili da bi mu sačuvali život u opasnim vremenima. I on se trudio koliko je realno mogao, i to je to.

Mislim, da nije licno tebi uputio, vise je uopsten i u skladu sa objasnjenjima koja su mu se do sada saopstavala, a gde mozda sa pravom nije bio zadovoljan.

 

Nije nista licno prema tebi i ja imam malo taj problem kad govorim uopsteno, onda to sve svalim na nekog sa kim vodim dijalog, pa ljudi misle da sam neprijateljski raspolozen prema njihovoj licnosti a manje prema yadatoj temi. Sto nije istina.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa Vikne baš kaže da voli svog dečka geja. Šta on onda treba da "nadiđe"?!

 

Pa i ti voliš svoje prijatelje, i svoju rodbinu, i tu nema ništa loše, jedino što svoju seksualnost usmeravaš na način koji blagoslovi Crkva. Ne moraš, niko te ne tera, ni sama Crkva, ali Crkva neće blagosloviti bilo šta.

Kakav je odnos dve ličnosti, koje su gej, ja stvarno ne znam i ne razumem. Znam da dobri duhovnici imaju razumevanja i ne osuđuju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...управо сам и ја на то циљала, не знам шта си ти друго видео у мом коментару. :)

 

Дакле, није проблем у "надилажењу природе", него у упорном угуравању других у лично схватање надилажења.

 

reagovala si na moje reči gore, a ja nikome ne namećem ništa

i jedino je pošteno da govorimo iz svog iskustva

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...управо сам и ја на то циљала, не знам шта си ти друго видео у мом коментару. :)

 

Дакле, није проблем у "надилажењу природе", него у упорном угуравању других у лично схватање надилажења.

 

 

Upravo, mislim, primer je sjajan koliko mi zapravo "citamo" tj slusamo druge.

Taj monah se jeste trudio i njegov trud je bio ogroman, ali sa druge strane vecini ostalih je delovalo to potpuno drugacije i osudjivali su ga kao alkoholicara bez obzira na sve...

 

Lako je pausalno pricati o nadilazenju prirode nekim drugim ljudima koje ne vidimo...

 

Zamislite da taj komentar uputite rodjenom ocu koji vam recimo saopstava da se ipak malo zezno i da je homoseksualac, a da za njega nadilazenje prirode znaci da ce sa momkom ljubi pred tobom samo tri puta dnevno umesto trista. Za njega je to podvig ali koliko bi za drugog to bilo nesto normalno i koliko bi imali razumevanja i trpljenja u realnom zivotu gdew ne mozes klikom pobeci.

 

To je Lepi pitao, mi smo na forumu, batalite to pausalno, u globalu. Zamislite da je Vinke vas otac, brat, vas sin, najbolji prijatelj...

Covek je u muci, ima decka vec par godina sa kojim je u stabilnoj vezi dakle ne ide okolo i ne trazi ne znam sta vec je ubedjen u svoju ljubav prema decku i deckovu prema njemu i da su musko i zensko odavno kako kaze bi bili u braku ali nisu homoseksualci su i zeli da ide u Crkvu i da se pricesti, ali svestenik ga je odbio od pricesca zbog veze i dosao je ovde po savet.

 

E onda pricajte sta konkretno covek da uradi i kako da se ne oseti ko dete debil pride.

 

Ja znam nekoliko homoseksualaca i takvu situaciju resavaju tako sto cute u Crkvi tj zna svestenik i znaju osobe koje ih znaju i kojima su prijatelji nevezano za to. Da zna ta vrla zajednica oterala bi ga posle nekog vremena. Lepi je dao primer za to.

Jer, onda se vracamo na Snezinu pricu i zato sam joj rekla da je carica, lako je nekom preko kompjutera reci nadilazi, i misliti da se on podvizava, a drugo je biti deo zajednice i biti medj "bratijom tog alkoholicara monaha i neosuditi". tj u realnosti se pokazalo da je to samo teorija i da itekako ima osude.

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

reagovala si na moje reči gore, a ja nikome ne namećem ništa

i jedino je pošteno da govorimo iz svog iskustva

управо је ВСБ горе објаснио, нисам тебе коментарисала, нити сам рекла да ти некоме намећеш нешто, коментарисала сам саму изјаву "наш задатак је  надилажење природе", немој да се осећаш лично угроженим Иванчице. :*

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

i zeli da ide u Crkvu i da se pricesti, ali svestenik ga je odbio od pricesca zbog veze i dosao je ovde po savet.

 

 

Pa tu je stvar potpuno jasna, ako ga je svestenik odbio od Svete Čaše i učinio mu nepravdu, onda greh ide svešteniku a tako je čovek opravdan pred Bogom.

 

Molimo se. 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

управо је ВСБ горе објаснио, нисам тебе коментарисала, нити сам рекла да ти некоме намећеш нешто, коментарисала сам саму изјаву "наш задатак је  надилажење природе", немој да се осећаш лично угроженим Иванчице. :*

 

prvo, ne ,,zadatak", već ,,poziv", pogrešno si shvatila, zadatak je nešto što je moranje, poziv je nešto što ti ostavlja slobodu

 

drugo, ovo ovako uopšte nije lepo s tvoje strane

Link to comment
Подели на овим сајтовима

prvo, ne ,,zadatak", već ,,poziv", pogrešno si shvatila, zadatak je nešto što je moranje, poziv je nešto što ti ostavlja slobodu

 

drugo, ovo ovako uopšte nije lepo s tvoje strane

Ја ти рекох као човеку, ако и даље не схваташ  и осећаш се прозваним... шта да ти кажем...продужи даље. Немам намеру да ти се извињавам нити оправдавам нити да ти титрам.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја ти рекох као човеку, ако и даље не схваташ  и осећаш се прозваним... шта да ти кажем...продужи даље. Немам намеру да ти се извињавам нити оправдавам нити да ти титрам.

 

e baš ti hvala...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lepi, sta se desava ako te svestenik odbije od Svete Čaše?

протресеш га кроз ситно решето и одеш код Другог. :)

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Istina je da smo pozvani da prevazidjemo prirodu

 

Stari, ja mislim da ti, Ivan i ostali istomišljenici o "prevazilaženju prirode" uopšte ne razumete to što pričate. Čudli ste negde da je neko to rekao i sad ponavljate kao neko mega otriće, ali nemate pojma šta bi to praktično značilo. Jer praktično ne znači ništa ...

 

Priroda se ne može "nadići" ...! Tako nešto je jednostavno nemoguće. Probaj 10 minuta da ne dišeš, ili probaj da ne jedeš i ne piješ, ili da ne kakiš i piškiš (da izvineš da primerima), pa se onda javi i pokaži da si nadišao prirodu. Priroda se može podnositi, i to je sve što mi kao smrtnici sada možemo. Nema čoveka i nikada ga nije bilo koji je "nadišao prirodu". To je nonsens. Treba biti mnogo pažljiviji sa iznošenjem takvih floskula, pa iako zvuče mudro.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lepi, sta se desava ako te svestenik odbije od Svete Čaše?
протресеш га кроз ситно решето и одеш код Другог. :)

 

Pa evo ti odgovora. Bolje nego što bih ja rekao :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo si jedino pogodio, i ja bih rekao da je tako; možda se onda trebaš držati podalje od rasprave.

 

osim što si izvukao iz konteksta, i rekao da je sve pogrešno, bez ikakvog objašnjenja, ima još jedna stvar:

i ti sam u prethodnim porukama na ovoj temi tvrdiš kako ,,odgovora nema" - prema tome, svoju izbacivačku politiku, nepodobnih i nedostojnih tvog nivoa, primeni na sebe samog

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...