Jump to content

Руска војска ушла у Сирију!


Препоручена порука

пре 2 часа, nikola888 рече

Hitler je bio jedino upravu sto se tice jevreja

Шта је тачно био у праву што се тиче Јевреја?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, GeniusAtWork рече

И зато треба подржати свакога ко покушава да стане на пут таквим умоболним плановима. У овом случају је то Русија. Која је далеко од било какве добрице или не знам ни ја чега, они само гледају искључиво своје интересе, као и сви остали. Али макар раде нешто да мало ублаже умоболну политику запада у региону и њене последице.

Не знам. Не бих да се ми више стављамо ни на чију страну у тим сукобима. У ствари, ја сам на страни несрећног сиријског народа и молим се Богу да се и једни и други уразуме и да се престане са ратом. 

Иначе, није да се Руси баш доследно супростављају томе. Русија се умешала тек кад су њихове базе биле у опасности. А требали су, по мени, да не дозволе да уопште до сукоба дође. Да не дозволе да ИСИЛ буде формиран у Сирији и да рат уопште избије. А не тек кад се рат разбукти, па базе дођуз у опасност, тек онда да се умешају. Добро је свакако да су се умешали, али мало касно, по мени. Дакле, нису баш доследни, то хоћу да кажем. Зашто, то можемо да расправљамо.

Иначе, ево једне емисије о овој теми:

 

Иначе, не верујем да ће доћи до неког већег сукоба САД и Русије. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Аурор рече

 

Ja sam pricao o Yom Kippur ratu, 1973. godine.

https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_the_Israeli_Air_Force

"Official Israeli Air Force losses of the war number at 102 aircraft, including 32 F-4 Phantoms, 53 A-4 Skyhawks, 11 Dassault Mirages, and 6 IAI Sa'ars, although other accounts suggest as many as 128 Israeli aircraft were lost.[45][46]"

Od, dakle, preko 100 izgubljenih aviona, 40+ je izgubljeno u jednom zbijenom kratkom periodu, mahom od dejstva egipatske PVO. Takodje, ovde su izgubili i 1000+ tenkova, i 400+ oklopnih vozila. Sve to je za "nepobedivi" Izrael (hvalili se prethodnim ratom i "preventivnim" udarom /= agresijom na suverene zemlje/) bilo pravi debakl.

Naravno, oni ne bi bili oni kad i ovo ne bi nazvali pobedom, ali to je vec njihov problem.

Sto se Arapa tice, vec smo odavno na ovoj temi komentarisali koliko su oni svi nikakvi kao vojska. I sad su bili kao copor, dok nisu dosli Rusi da ih malo srede. Protiv takvih lako je postizati pobede, narocito one na spavanju, medjutim, sad Izraelci ispred sebe imaju upravo Ruse, a to je vec nesto mnogo drukcije.

Ovo najnovije obaranje sistemom S-200 je bilo cupanje za usi, i poruka tipa "sedi tu i igraj se u pesku, dok odrasli razgovaraju".

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Аурор

I nema potrebe da galamis velikim slovima, citamo i obicna sasvim dobro.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Аурор рече

Nisam pisao velikim slovima.

E pa onda moras da naucis da formatiras slike.

...

пре 27 минута, Аурор рече

 

20180413_222002.thumb.jpg.73644fbc6148f9f640df15fe4e1fc9d4.jpg

 

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Interesantna teza na onom defcon forumu. Lik piše da je u stvari večeras, posle zatvaranja berzi, zgodno vreme za napad jer su "Rusi, Sirijci i Iranci premoreni dugom uzbunom" ("alert fatigue") i da će se preko vikenda, kada berze ne rade, tržište smiriti.
Ja baš nešto ne verujem da bi Trampisti napali dok je tamo misija OPCW ali nije nemoguće. U svakom slučaju zanimljivo mišljenje."

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Rat-u-Siriji-2018-godina_614.html

https://www.defconwarningsystem.com/phpBB3/viewtopic.php?p=93573#p93573

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Не знам да ли се причало али данас је Русија запретила да ће обуставити даљу продају титанијума за Боинг и САД. То би отежало производњу цивилних и војних авиона у САД. Одмах су акције Боинга пале. Најавили су још неке мере. По мени могу јако да ударе на енергетику САД али морају да притисну и Казахстан за то, забраном продаје уранијума."

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Rat-u-Siriji-2018-godina_614.html

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Колико ја знам, у ком кипурском рату је Израел је скоро разбуцао противнике, заузео им доста територије, прешли су Суецки канал, а Египат је био пред катастрофалним поразом. Онда су се велики (САД и СССР) умешали и постепено је САД наговорила, у складу са договором великих сила, да се Израел повуче са територија које је освојио.

То и јесте поента, велике силе ,,ратују" преко грбаче малих, нису САД толико биле наклоњене Израелу колико се то овде верује. САД је рецимо присилила Израел да препусти Газу, са које Хамас и данас испаљује ракете на Израел. 

Рекох, и поновићу, велики ратују и договарају се преко грбаче малих (Израела, Сирије, итд). Обичан народ страда, то је најтужније у целој причи. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, nikola888 рече

Puna podrska hriscanskoj i muslimanskoj braci u Palestini i ostalima u regionu koji zele unistenje vestacke drzave Izrael koji postoji samo zbog americke cionisticke podrske ! I pored toga sto Srbi i jevreji imaju dosta paralela kroz istoriju uopste nemam simpatije za drzavu Izrael !!! Hitler je bio jedino upravu sto se tice jevreja za ostalo je bio lud na kvadrat i samo nije trebao da ih unistava onako zverski ,recimo da je mogao negde da ih preseli !! Postujem starozavetni Mojsijev Izrailj iz koga je potekao i spas nas GOSPOD ISUS HRISTOS al taj Izrailj nema veze sa danasnjim Izraelom koji se na americkim krilima ponasa bahato 

E vala ima raznih morona...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Православни Србин рече

Нема шта, Израел је далеко супериорнији војно од сваке арапске државе у свом окружењу.

Vise ekonomski, tu je bas, bas daleko ispred svih,  Tel Aviv je druga sicilijumska dolina a Izrael start-up nacija. Jedna knjiga i kod nas prevedena, tacnije u Hrvatskoj, pod nazivom Start-up nacija, autoro Dan Senor i Saul Singer to najbolje objasnjava kada su inovacije i preduzetnistvo u pitanju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Православни Србин рече

Колико ја знам, у ком кипурском рату је Израел је скоро разбуцао противнике, заузео им доста територије, прешли су Суецки канал, а Египат је био пред катастрофалним поразом. Онда су се велики (САД и СССР) умешали и постепено је САД наговорила, у складу са договором великих сила, да се Израел повуче са територија које је освојио.

Moras malo da citas vojne forume, narocito amuricke. Ukratko - u tom ratu su Ameri intervenisali po principu "ako ovako nastavite (Izraelci), ostacete bez avijacije". Kad tako mala zemlja izgubi oko 150 borbenih aviona, to je bas mnogo, i pre svega su zbog toga seli za sto. A kad su seli, onda su ovi drugi malo diktirali uslove.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ronald рече

Vise ekonomski, tu je bas, bas daleko ispred svih,  Tel Aviv je druga sicilijumska dolina a Izrael start-up nacija. Jedna knjiga i kod nas prevedena, tacnije u Hrvatskoj, pod nazivom Start-up nacija, autoro Dan Senor i Saul Singer to najbolje objasnjava kada su inovacije i preduzetnistvo u pitanju.

И по унутрашњем уређењу је Израел дефинитивно најдемократскија држава на Блиском Истоку. Е сад, њихова спољна политика је нешто друго (са њом се и ја сам у много чему не слажем), али Израел је место где слободно могу да егзистирају и муслимани, и хришћани и Јевреји и да не буде нертолеранције на том основуз. Имаш у државним структурама и хришћана, и Арапа, а не само Јевреја. Имаш у Кнесету представнике и арапских партија и муслиманских, и хришћанских, итд. Дакле, имају развијену демократију и то јесте чињеница.

Е сад, то што на спољном плану воде једну другачију политику (нпд. подстичу сузкоб у Сирији која је исто секуларна и далеко боља од исламистичких тоталитарних држава нпр. Сауди Арабија), то је већ нешто што не подржавам. Али, опет како рекох, то су државни интереси и ту се већ гледају државни циљеви. Јбг, Сирија је противник Израела и логично је, са те стране, да је Израелу у интересу да у Сирији буде хаос.

Тужно, али истинито. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...