Jump to content

Ваш омиљени парфем?

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

пре 17 минута, Broken рече

Ne znam, mene je od prvog trena podsetio na Memoir. To je taj DNK po meni.

Сви Amouage мириси имају то "нешто" што их везује :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Broken рече

Stara verzija je bila tako animalna da je to strašno.

Ja sam baš nabavio ovih dana Kouros iz Gucci ere, četvrta reformulacija. Nije baš kao vintage ali je dobar. :D

Ух,  Kouros ми никако не иде... нема шансе. Не сметају мени превише анималне ноте, али овде у Kouros-у та цибетка убија. Јасно ми је, то је један од оних које или волиш или мрзиш :) ја сам некако ка овој другој страни :) Слично ми је и са Fahrenhait 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Broken рече

Nego, evo i ovde se potvrdjuje jedan fenomen - muškarci više pričaju o parfemima od žena. :D

Ја парфеме гледам као на неки уметнички рад. Волим да истражујем, да се удубљујем у разне комбинације, чак имам неколико и мојих "креација" :)

Не знам како женама нису интересантне ове теме, то је баш феномен :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Broken рече

Blasphemy !!! :smeh1:

Pa ti ne znaš Kouros ? Čuveni beli Kouros ?

Da, ali on je YSL, a ti si pomenuo Gucci eru... i nisam shvatila o čemu je riječ.
Taj Kouros je bio favorit u mojoj kući.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Иван Ц. рече

Ја парфеме гледам као на неки уметнички рад. Волим да истражујем, да се удубљујем у разне комбинације, чак имам неколико и мојих "креација" :)

Isti slucaj ⚗️

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одличан блог

SCENTERTAINER.NET

blog o parfemima, istorija parfema, brendovi, note, recenzije i shop : parfem blog

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Bonsenjo Како излазиш на крај са Epicom? Ја сам га проследио даље :)

Није ми легао никако

Са уметничке стране је фантастичан... тамјанско-смолни, прави Amouage...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ayla рече

Da, ali on je YSL, a ti si pomenuo Gucci eru... i nisam shvatila o čemu je riječ.
Taj Kouros je bio favorit u mojoj kući.

Oprosti. Moja greška. Da pojasnim.

Kouros do ovog momenta imao je 5 formula uključujući originalnu iz 1981.

Svih 5 radili su različiti "izvođači". Jeste to YSL brend ali samu parfemsku formulu rade različite kompanije. To je u suštini isti parfem ali se nekad sastojci promene usled nekih zakonskih restrikcija upotrebe nekih sastojaka u parfemima. Tako je prvi Kouros radio "Charles of the Ritz" od 1981-1986. Taj je najjači. Onda od 1986-1993. radi ga  "Parfums Corp.", taj je isto jako dobar, minimalne promene. Onda ide tzv.  "Sanofi Era" i posle nje dolazi  "PPR-Gucci Era" do 2007. Od 2008. do danas traje  "L'Oreal" period gde je parfem osakaćen u punoći mirisa, samoj mirisnoj kompoziciji i performansama. Bleda senka vintage Kourosa.

Dok ovo kuckam jedmom rukom ćerka mi tetovira drugu nekim flomasterima sa šljokicama. :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Bonsenjo рече

L'erbolario Méharées skoro pa blizanci, a kosta oko 25 evra

 

71NZd5OdcHL.jpg

Знам за њега, али не знам где може да се набави...

Ако волиш Le Labo Santal 33 који је, реално, прескуп, његова мнооого јефтинија алтернатива је Zara scent #1... Буквално 95% Le Laba...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...