Jump to content

ПРИДРУЖИТЕ СЕ: Саборно читање Псалтира за добробит народа и мир у Цркви

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 958
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 44 минута, Predragmoratic рече

јел могу и ја да се придружим читању? јел ме примате? ?

Ахам.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Predragmoratic рече

мени некако боље лежи псалтир који је превео  владика Атанасије, читао сам и неке друге преводе ал ми је Атанасијев некако најпотпунији. 

IMG_20190320_210904.jpg

Ја сам купила први који сам нашла у Цркви... Искрено, тада још нисам ни била сигурна зашто, само сам знала да ми је потребан :)

Када будем имала прилику набавићу и овај. Хвала.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А  П  Р  И  Л

 

 

Capture.PNG

април.PNG

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

@Драгана Милошевић 

Da ne zaboravimo da i sad umetnemo ovde podsetnik za Vaskrs i Svetlu sedmicu, posto tad nema citanja.

Ti znas `de je ono sto smo pisali pre, pa ako ti nije tesko prekopiraj opet ovde.

:)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nemamo raspored za maj još uvek baš zato što Svetle sedmice ne čitamo 

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Драгана Милошевић рече

Nemamo raspored za maj još uvek baš zato što Svetle sedmice ne čitamo 

Dobro, nego bi bilo zgodno da ti kao urednik napravis jedno zvanicno obavestenje o tome, jer sam siguran da to ne znaju bas svi. :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znaci, podsetnik: od sutra do ponedeljka 6. maja NEMA citanja Psaltira. Posle ove pauze svako nastavlja tamo `de je stao. :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A evo kako izgleda i opste molitveno pravilo za ovaj period (naravno, ovo gde pise "glas taj-i-taj" se cita, ne mora da se peva).

...

http://www.crkva.se/vaskrs/molitva_od_vaskrsa_lat.htm

MOLITVENO PRAVILO O VASKRSU
 
Od Vaskrsa do Tomine nedelje, jutarnje i večernje molitve
zamjenjuju se ovim pravilom:
 
Molitvama Svetih Otaca naših Gospode Isuse Hriste, Bože naš, pomiluj nas. Amin.
 
Hristos vaskrse iz mrtvih, smrću smrt unšiti,
i svima u grobovima život darova.
(triput)
 
Videvši Vaskrsenje Hristovo, poklonimo se svetome Gospodu Isusu, jedinome bezgrešnome. Krstu Tvome klanjamo se Hriste i sveto Vaskrsenje Tvoje pevamo i slavimo; jer si Ti Bog naš, osim Tebe drugoga ne znamo, ime Tvoje imenujemo. Hodite svi verni, poklonimo se svetom Vaskrsenju Hristovom. Jer, gle, kroz Krst dođe radost celome svetu. Uvek blagosiljajući Gospoda, pevajmo Vaskrsenje Njegovo; jer radi nas pretrpevši Krst, smrću smrt razruši. (triput)
 
Ipakoj, glas 4:
Pretekavši jutro Mironosice s Marijom, i našavši kamen odvaljen od groba, slušahu od Anđela: Što s mrtvima kao čoveka tražite, Onoga koji je u večnoj svetlosti? Vidite pogrebne povoje, trčite i svetu propovedajte: da je vaskrsao Gospod, umrtvivši smrt, jer je On Sin Boga, koji spasava rod čovečanski.
 
Kondak, glas 8:
Ako si i u grob sišao, Besmrtni, no adovu si silu razorio, i vaskrsao si kao Pobeditelj, Hriste Bože. Ženama Mironosicama rekavši: Radujte se! i Tvojim Apostolima mir darujući, palima dajući vaskrsenje.
 
U grobu telesno, u adu s dušom kao Bog, u Raju s razbojnikom, i na Prestolu bio si, Hriste, sa Ocem i Duhom, sve ispunjujući, Neograničeni.
 
Slava Ocu i Sinu i Svetome Duhu: Grob Tvoj - izvor vaskrsenja našega, Hriste, pokaza se kao živonosan, kao lepši od Raja, vaistinu svetliji od svake carske odaje.
 
I sada i uvek i u vekove vekova. Amin.: Višnjega si osvećeno Božansko naselje, raduj se, Bogorodice, jer se Tobom dade radost onima koji kliču: Blagoslovena si Ti među ženama, Svebesprekorna Vladičice.
 
Gospode pomiluj. (40 puta)
 
Slava Ocu i Sinu i Svetome Duhu, i sada i uvek i u vekove vekova. Amin. Časniju od Heruvimâ i slavniju neuporedivo od Serafimâ, Tebe što Boga Logosa neporočno rodi, vaistinu Bogorodicu mi te veličamo.
 
Hristos vaskrse iz mrtvih, smrću smrt unšiti,
i svima u grobovima život darova.
(triput)
 
Slava Ocu i Sinu i Svetome Duhu, i sada i uvek i u vekove vekova. Amin.  Gospode pomiluj. (triput) Otpust.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

0-02-05-27881e7ca49fea528535e31fc23f3c0c3d0404af8f3ae5056d0246635cce3aab_2c4dd83e.thumb.jpg.9d268c828b9333236f47af407e5cb335.jpg

Х Р И С Т О С   В О С К Р Е С Е!

одложите Псалтир до 5. маја!

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да вас подсетим сутра настављамо: 

 

М   А   Ј

 

Capture.thumb.PNG.c742c97c20aba39cf74bcd837583bc37.PNG

 

1781914550_.PNG.a370541521a424963a560d80b0c40ce2.PNG

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

У  знак захвалности и благодарности Богу због свих великих добара, због преобиља љубави која нема граница и због Његове дуготрпељивости,  по препоруци Старца Пајсија, читам:

Псалам 149.

ПЕВАЈТЕ Господу песму нову,

хвала је Његова у цркви преподобних.

Нека се узвесели Израиљ Створитељу своме,

и синови Сионови обрадоваће се Цару своме.

Нека хвале Име Његово у хору,

уз бубањ и псалтир нека Му псалмопоју.

Јер Господ благоволе у народу Своме,

и узнеће кротке у спасење.

Похвалиће се преподобни у слави,

и обрадоваће се на постељама својим.

Узношења Божија су у устима њиховим,

и мачеви двосекли су у рукама њиховим,

да учине освету у незнабошцима,

изобличење у народима.

Да вежу цареве њихове у ланце,

и славне њихове у ручне окове железне.

Да учини на њима суд написан,

слава ће ова бити свима преподобним Његовим.

Алилуја! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ј  У   Н 

 

Capture.thumb.PNG.1ce8b4b16a1c37cf8d59d6e8ad20c76e.PNG

 

 

....

 

 

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

.....

Capture.PNG.8f97aaab4825b7aeba00944718ec54b6.PNG

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Ј  У  Л

 

1132021575_.thumb.PNG.cf2f4b61360579b12a469daff9f1590c.PNG

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...