Jump to content

Наше фотографије дана (не учитавајте туђе са нета већ своје)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Вежите се полећемо!

из овог урбаног хаоса у virgo in takta, прелепу природу Сокобање. Пођите у данашњу шетњу са мном преко ових скромних слика. Желео бих да вам представим једну прелепу песму наше драге Рапсоди. Многи већ знају колико лепо пише на духовне теме али нисам ни ја знао колико воли природу. Ево песме: (па после гледајте сличице од данас из шетње:)

Носталгија  / написала је пре отп.годину дана /

 

Та тамо су планине

та тамо су висине

далеко од прашњавих

градских улица

далеко од градских

невеселих лица

 

Да тамо су висине

и моје планине

и извори чисти

и потоци бистри

 

Тамо су ми мисли

у планинском зраку

у јесењем сумраку

у дашку ветрића

у цвркуту птића

 

Ни срце ми ни душа

не станују овде

то само мој клон

са обрисом тела

хода смеје се и плаче

док ми душа цела

навлачи прошлости одела

и лута по планинском

свежем зраку

удишући мирис чистих зора

и далеких борових гора

тражећи истине

лептира и цвета

тражећи безазлени

осмех детета.

 

Уз сваку моју четњу мого бих ставити по једну њену песму и никада не бих погршио. Била би то савршена комбинација. Ево процените сами. Што све да вам кажем...

 

 

Domaći snimci223.jpg

 

Domaći snimci278.jpg

Српска Швајцарска

 

Domaći snimci000.jpg

Мало летње сајмиште испред цркве, Сокобања

Domaći snimci005.jpg

 

Domaći snimci261.jpg

 

Domaći snimci254.jpg

Поглед на Сокоград са Големог камена

 

Domaći snimci223.jpg

Поглед на Сокобању

 

Domaći snimci225.jpg

 

Domaći snimci021.jpg

 

Domaći snimci248.jpg

 

Domaći snimci252.jpg

 

Domaći snimci206.jpg

 

Domaći snimci014.jpg

 

Domaći snimci433.jpg

Поглед на Ртањ са Големог камена у магли, (од пре)

 

Domaći snimci280.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

b3dfaa5c79463618c77811cb3ae01db3.jpg

Отправлено с моего iPod touch используя Tapatalk

Link to comment
Подели на овим сајтовима

uploadfromtaptalk1462826900048.thumb.jpg

Airforce livery

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Спознај своју грешност у гордости и нетрпељивости, и смири се под јаку руку Божију, не кривећи никога осим себе. Тада ћеш видети помоћ Божију: како те Бог умирује и код оних који ти се супротстављају ствара наклонст срца према теби.Треба се прво очистити, а онда чистити,себе умудрити,а онда умудривати,постати светлост,а потом просветљивати,приближити себе Богу,па приводити,осветити, а онда освећивати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре неки дан трпезарија нам се напунила димом. Тата се попео на кров да отпуши димњак. Није га било страх . И ако има 78 година. Онда је и брат пришао да припомогне. Ја сам се прошле зиме умало оклизнуо. Било је снега и било је јако хладно. Кум Саша је био главни мајсор. Било ми је јако страшно. И једва сам сишао. И сад нисам смео да се пењем. А био је Ђурђевдам. Шта ћете страх је страх. 

Domaći snimci003.jpg

                                                                             Оче и брате свака вам част. Ја не смем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 hours ago, PredragVId рече

Ја не смем.

A smiješ na kojekakve planinčine neslućenih nadmorskih visina, a na jedan običan krov ne smiješ? :)

Χριστός ανέστη εκ νεκρών, θανάτω θάνατον πατήσας, και τοις εν τοις μνήμασι ζωήν χαρισάμενο

Link to comment
Подели на овим сајтовима

53 minutes ago, Goku рече

A smiješ na kojekakve planinčine neslućenih nadmorskih visina, a na jedan običan krov ne smiješ?

Па и слон се плаши миша, али лава чини ми се не .....уф нешто тако беше......

А и миш се плаши мачке, али слона не .....:) 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 hours ago, Goku рече
9 hours ago, PredragVId рече

Ја не смем.

A smiješ na kojekakve planinčine neslućenih nadmorskih visina, a na jedan običan krov ne smiješ? :)

Е јест Гоку управу си.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 hours ago, Рапсоди рече
5 hours ago, Goku рече

A smiješ na kojekakve planinčine neslućenih nadmorskih visina, a na jedan običan krov ne smiješ?

Па и слон се плаши миша, али лава чини ми се не .....уф нешто тако беше......

А и миш се плаши мачке, али слона не .....:) 

Управу је Гоку. Требао сам помоћи оцу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

7 hours ago, PredragVId рече

Требао сам помоћи оцу.

A, ne. Da si i ti bio gore,ko bi ovjekovječio njihov poduhvat? Ti imaš svoju ulogu, oni svoju, i ničija nije manje bitna, samo su različite. :-)

Χριστός ανέστη εκ νεκρών, θανάτω θάνατον πατήσας, και τοις εν τοις μνήμασι ζωήν χαρισάμενο

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...