Jump to content

Размена мишљења о разним животно-психолошким темама


Препоручена порука

Искреност. Ценим онога који ми у лице без икаквог филовања , каже шта мисли.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Volim skromne i jednostavne ljude pune dobre volje,nezlobive,nekoristoljubive,bez obzira na to koju diplomu imali ili nemali.

Ne volim pričalice koje se prave pametne,laktaše ,karijeriste,materijaliste,hvalisavce.....modne ikone i slično.

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Volim ljude iskrene, prostodušne, meka srca, koji su spremni voleti nepoštedno i bez premca... Takve volim blizu sebe, jer me oni upotpunjuju, dodaju mi ono što nemam :)

"Gledajući ljude sažali mu se, jer bejahu smeteni i rasejani kao ovce bez pastira."
(Mat. 9, 36)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Odlicno a ja bi to stavio pod skromnost, sta mislis?

 

Nisam sigurna da je to skromnost samo, ima tu rekla bih te ne-nadmenosti, ali uključuje poštenje i iskrenost prema drugima, a naročito prema sebi. Ovo prema sebi je mnogo teže, nekad nesvesno se postavljamo iznad drugih nadimajući se veštački. A to je valjda čojstvo.

Пошто је изговорите, реч вама влада. Док је неизговорена, ви владате њоме.

Арапска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sposobnost ili bolje reci spremnost  da se saslusa drugi

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo razmišljam i voleo bi da dopišem još jednu osobinu ako ne i jedinu a to je da volim one strpljive koji će izdržati do kraja. (uopšte nije lako)....a tu je potrebna i ona iskrena i neposredna hrabrost koju sam već spomenuo na nekoj od prethodnih stranica i vera jedna istinska svakodnevna samokritična vera koja sve vidi i sve zna.

 

Tako da.. nek nam Bog bude u pomoć, nema Junaka a da nije od Boga dan.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Najcesce sam od Srba cula o velikom znacaju iskrenosti i ljubavi prema njoj. Ali najcesce sam od Srba dozivela totalnu neiskrenost i laz. Neverovatno......  Nista licnog,samo konstatacija..........

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Najcesce sam od Srba cula o velikom znacaju iskrenosti i ljubavi prema njoj. Ali najcesce sam od Srba dozivela totalnu neiskrenost i laz. Neverovatno......  Nista licnog,samo konstatacija..........

To ti je sestro isto kao što smo najviše od rusa slušali o bratskoj ljubavi u Hristu pa smo dobili najduži staž komunizma....ponekad ni naša očekivanja nisu realna ne mora da znači da smo u pravu ... (strpljenje donosi sve iskrene srbe u Carstvo ostali su prolazni, što može i nama da se desi)

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To ti je sestro isto kao što smo najviše od rusa slušali o bratskoj ljubavi u Hristu pa smo dobili najduži staž komunizma....ponekad ni naša očekivanja nisu realna ne mora da znači da smo u pravu ... (strpljenje donosi sve iskrene srbe u Carstvo ostali su prolazni, što može i nama da se desi)

Sta je bilo neiskrenog u nasoj veri u komunizam? Pitanje je koliko ste vi iskreni bili kad ste ga prihvatili umesto da se borite protiv njega ako ste toliko iskreni?!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...