Jump to content

Разговарајте са теологом Александром Милојковим о догматским темама

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван Цветковић

Препоручена порука

  • Одговори 1.9k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

А колико разумем, догма РКЦ говори да Богородица није ни прошла кроз смрт, већ да се на крају земљског живота телесно вазнела на небо. ПЦ исповеда да се она јесте упокојила (=празник Уснућа Богородице, Велика Госпојина) и, колико опет лично разумем, да је и њено тело Господ узео.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нико осим Христа није ваксрсао, пре оног Васкрсења које чекамо.

 

Онда дефинитивно није могло бити ни вазнесења :)

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Онда дефинитивно није могло бити ни вазнесења :)

 

Па да, по тој догми РКЦ Богородица није ни умирала (ако сам добро разумео).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Aco, u kome delu sveti Maksim ispovednik kaže - Džaba se pričešćujemo na liturgiji ako se ne pričešćujemo Njegovom voljom... treba nam kontekst zbog ove teme

 

https://www.pouke.org/forum/topic/35845-pijte-iz-nje-svi-vs-d%C5%BEaba-ako-ne-tvorimo-njegovu-volju/

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Aco, u kome delu sveti Maksim ispovednik kaže - Džaba se pričešćujemo na liturgiji ako se ne pričešćujemo Njegovom voljom... treba nam kontekst zbog ove teme

 

https://www.pouke.org/forum/topic/35845-pijte-iz-nje-svi-vs-d%C5%BEaba-ako-ne-tvorimo-njegovu-volju/

 

Не каже баш тако, али каже са тим смислом. Сад у ком дели тачно, не могу да се сетим. Мислим да је у Одговорима Таласију, а мислим да има и у Амбигви 7.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Погледај посебно тај 60. одговор, мислим да ту говори на тему која те занима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Али, оно што могу сигурно да ти потзврдим - да, без причешћа вољи Божијој, по Свето Максиму, нема оног што ун назива евеине (добробиће).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Александре, шта мислиш о "теологији" Мирољуба Петровића? Нзм. дал њега неко озбиљно схвата, али дал би требало против таквих самозваних теолога написати неки чланак или рећи на неком предавању нешто?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Александре, шта мислиш о "теологији" Мирољуба Петровића? Нзм. дал њега неко озбиљно схвата, али дал би требало против таквих самозваних теолога написати неки чланак или рећи на неком предавању нешто?

 

Класично шарлатанство. Људе треба учити да теологију траже на правој адреси, у Цркви. Господин Петровић ментално још увек припада секти из које је званично изашао (Адвентисти или Суботари).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...