Jump to content

Непроцењиви животни савети

Оцени ову тему


Препоручена порука

А сад превод са овог окупаторског језика

 

Kakav more prevod, taj ti je pravio atomsku bombu, upropastio svet, a ovamo kuco-maco!

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kakav more prevod, taj ti je pravio atomsku bombu, upropastio svet, a ovamo kuco-maco!

 

Richard-Fejnman.jpg

 

Та видим ја да лик није сав свој.

 

Него ајде сад да то неко лепо преведе јер има нас овде који би волели ово прочитати али неразумемо "швабски".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Него ајде сад да то неко лепо преведе јер има нас овде који би волели ово прочитати али неразумемо "швабски".

 

 

Драга Арлин,

 

Обожавам те, шећерлемице моја.

 

Знам колико волиш да чујеш ове речи. Али не пишем их само зато што их ти волиш. Пишем их јер чине да изнутра горим док их за тебе исписујем.

 

Прошло је страховито много времена од кад ти последњи пут писах, скоро две године. Али знам да ћеш ми опростити јер разумеш да сам, овакав сав тврдоглав и рационалан, сматрао како нема смисла да ти сад пишем.

 

Но сада знам, драга моја женице, да је исправно да урадим што дуго одлагах, а што раније често чињах. Желим да ти кажем да те волим. Желим да те волим. Увек ћу те волети.

 

Тешко ми је да у свом уму схватим шта значи то што те волим сада када си мртва. Али још увек желим да те мазим и пазим. И желим да ме ти волиш и чуваш. Желим да се са тобом расправљам о разним питањима. Желим да заједнички радимо на неком пројекту. Никада до сада нисам мислио да то можемо. Шта бисмо могли да радимо? Започесмо да учимо како се прави одећа, да учимо кинески и да правимо филмски пројектор. Зар не могу ја сада тако нешто да радим? Изгледа да не могу. Остао сам сам, без тебе, а ти си била извор идеја, покретачки дух свих наших лудих авантура.

 

Док си лежала болесна, бринула си што ниси могла да ми дарујеш све оно што си желела и што си мислила да ми беше потребно.  Није требало да бринеш. Као што сам ти ономад говорио, заиста није било потребно, јер те волех на толико много начина. То се сада још јасније види - очито не можеш више ништа да ми дарујеш, па те ипак волим толико да стојиш на путу да заволим неку другу. Али ја желим да ти ту стојиш. Ти си мртва толико боља од свих њих живих.

 

Знам да ћеш ме убеђивати да сам шашав, да желиш да будем потпуно срећан, да не желиш да ми стојиш на путу… Кладим се да ће те изненадити то што после две године немам девојку (осим тебе, шећерлемице). Али ти ту ништа не можеш учинити, драга, нити могу ја. Не разумем. Срео сам много цурица, од којих су неке веома фине и слатке, и не желим да останем сам. Али после два или три састанка, све ми оне изгледају као прах и пепео. Ти ми једина остајеш. Ти си стварна.

 

Драга моја женице, заиста те обожавам.

 

Волим моју жену. Моја жена је мртва.

 

Рич

 

P.S.

 

Опростићеш ми што ти нисам послао ово писмо. Не знам твоју нову адресу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Рич се ипак касније поново женио и то два пута. Трећи брак је био срећан, трајао је (релативно) дуго и окончао се његовом смрћу. У том браку су родили једног сина и усвојили једну девојчицу. Други брак се, међутим, распао после две године. У образложењу жениног захтева за развод је стајало:

 

”He begins working calculus problems in his head as soon as he awakens. He did calculus while driving in his car, while sitting in the living room, and while lying in bed at night.”

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 months later...

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

Jedna buduća mama, koja je saznala da će roditi bebu sa Daunovim sindromom, doživela je najveći strah u životu kada je saznala za bolest svoje bebe. Petnaestoro mališana, koji imaju ovo oboljenje, pronašli su način da je ubede da nema razloga za strah.

deca-obolela-od-daunovog-sindroma-600x28

- Trudna sam. Moja beba ima Daunov sindrom. Uplašena sam kakav život će imati moje dete? – pisalo je u mejlu koji je ova mama poslala pre mesec dana Nacionalnoj organizaciji za Daunov sindrom u Španiji.

Ova Organizacija se dosetila zanimljivog odgovora. Oni koji se bore sa ovom bolešću uplašenoj mami su proučili sledeće:

” Draga buduća mama, 

Ne plaši se,  tvoje dete će moći da radi mnoge stvari, moći  će da te zagrli, da trči sa tobom, da priča sa tobom i da ti kaže da te voli.  Ići će u školu kao ostali, naučiće da čita i piše, moći će i tebi da napiše nešto ako nekada bude bilo daleko od kuće, jer će moći i da putuje. 

Umeće da pomogne tati da popravi njegov bicikl, moći će i da zaradi novac i da sa tim novcem izvede tebe na večeru, ili da iznajmi stan i da ode da živi samo.

Ponekad će biti teško, veoma teško, gotovo nemoguće, ali zar nije tako svim majkama?

Draga buduća mama, tvoje dete će biti srećno, kao što sam ja, zar ne mama?”

Napisali su ovi mališani. Svetski dan obolelih od Daunovog sindroma obeležava se 21. marta. Za sve njih ovaj svet može da bude lepo mesto, ako se svi potrudimo.

Izvor: Blic žena

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 8 months later...

Trebalo je par momenata da bi mi došlo do glave da ću postati otac i samim tim biti odgovoran za jedno ljudsko biće. Tada sam razmislio. Od svih osobina koje želim da ima moje dete, ja nemam nijednu - iskren je budući otac

 
 

tata-i-beba-1417712717-52042.jpg 

Kada shvatimo da ćemo se ostvariti u ulozi roditelja, pored neizmerne sreće, obuzme nas i strah da li ćemo biti na visini zadatka i svoje dete izvesti na pravi put.

Evan Porter očekuje dete, zbog čega je odlučio da sastavi pismo kako bi ga savetovao i podržao pred velike bitke koje ga očekuju u životu.

 

Evo kako glasi pismo ovog muškarca koji se ne boji prljavih pelena i plača u toku noći, ali se plaši nekih većih i značajnijih stvari:

Kada mi je supruga saopštila da je u drugom stanju plačući od sreće i u ruci držeći dva testa za trudnoću kao dokaz, moja prva misao bila je: Propustiću veliki fudbalski meč koji se daje na televiziji.

tata-i-beba-1417712750-52041.jpg

 

Druga misao bila je da otvorim pivo.

Treća misao bila je: "Ne mogu da verujem da su mi ovo bile prve dve misli!"

Trebalo je par momenata da bi mi došlo do glave da ću postati otac i samim tim biti odgovoran za jedno ljudsko biće. Tada sam razmislio. Od svih osobina koje želim da ima moje dete, ja nemam nijednu.

Zato ću mu reći, mali, ne moraju svi da te vole. Reci ono što misliš kada znaš da si u pravu i reci prijateljima istinu i kada ne žele da je čuju.

Reći ću mu, vredno radi u školi. Ne da bi mogao da zaradiš novac i da bi imao čime da se hvališ, već da bi jednog dana imao zbog čega da se ponosiš sobom.

tata-sa-bebom-1413281722-49710.jpg

 

Reći ću mu raspremi sobu.

Reći ću mu da će se iznenaditi osećanjem postignuća koji dobije kada raspremi sobu.

Reći ću mu da uvek završi ono što je počeo. Postoji razlog iz koga mogu da mu kažem da bude samo "vrlo dobar" a ne sjajan u sviranju gitare, fotografiji, trikovima sa kartama. Ne traći talenat i ne odustaj.

Reći ću mu, nemoj da čekaš toliko da budeš komotan u svojoj koži. Faze su sjajne ali nemoj da upadaš u kalup.

Reći ću mu da pazi na svoje telo jer će imati samo jedno. I da ne pije gazirano zbog karijesa.

Reći ću mu da se natera da iskusi nove stvari. Znam da su ljudi koji studiraju u inostranstvu dosadni, ali bolje da sediš u Madridu nego pred televizorom.

otac-sa-bebom-1391707123-26090.jpg

 

Reći ću mu, nemoj da ti bude neprijatno zbog beskućnika. Neće te opljačkati. I oni su ljudi. Budi pristojan prema njima i kupi im sendvič ako možeš.

Reći ću mu prati vesti i čitaj. Nemoj da ti sve informacije dolaze sa Fejsbuka.

 

Reći ću mu, budi bez milosti. Toliko ljudi ima velike snove a boji se da sedne i počne da radi.

Reći ću mu, nemoj da voziš i kuckaš poruke. Ništa nije toliko hitno da pogineš.

Reći ću mu, stavi porodicu na prvo mesto. Kada im trebaš budi tu za njih. Bez izgovora. Oni su sve što imaš.

Reći ću mu prigrli svoje mane jer te i one čine onim što jesi.

 

Reći ću mu čak i ako ne ispuniš nešto sa ove liste uvek ću te voleti.

"Majka mog budućeg deteta i ja i dalje pišemo listu. To je mali podsetnik i zašto je toliko volim. To što stvaramo nije se desilo uprkos našim manama, nego i zbog njih. Znaš šta, to pokazuje da nemaš čega da se bojiš".

http://stil.kurir.rs/pismo-buduceg-tate-koje-ce-vas-duboko-dirnuti-sine-zelim-da-imas-osobine-koje-ja-nemam-clanak-22909

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dzabe sto ce onda prica, kada se deca uce kopiranjem, a ne "savetima".

Hodanje, reci, emocije, ponasanje - kopiraju roditelje.

 

 

Ocajan tekst, da bi bio dobar otac, bolje da krene da "gaji" kod sebe te osobine, nego sto ce da prica.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И ја се сад слажем са Млађом, дете све што вреди,треба првенствено да "узме" од својих родитеља,а не да после лечи комплексе неуспешног тате,који своје промашаје жели птројектовати на дете,да га вади...ма да,како да не...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Зосима,

 

potrudite sa da tekst posmatrate iz drugog ugla...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...