Jump to content

Непроцењиви животни савети

Оцени ову тему


Препоручена порука

Одличан текст Џеси.

  • Волим 1

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

potrudite sa da tekst posmatrate iz drugog ugla...

 

    Ako je ova samospoznaja podstakla oca da poradi na promeni sopstvenih navika, prioriteta, rezona,  uz smernice za vaspitavanje deteta koje je sebi dao, onda mi je tekst O.K.

    U suprotnom mi to  "mirise" na ne bas sjajan odnos oca i sina.

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

potrudite sa da tekst posmatrate iz drugog ugla...

..јесте,нпр.....  све фотке су дирљиво прелепе   :D  

Ваистину Воскресе !!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako je ova samospoznaja podstakla oca da poradi na promeni sopstvenih navika, prioriteta, rezona, uz smernice za vaspitavanje deteta koje je sebi dao, onda mi je tekst O.K.
:good2:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

све фотке су дирљиво прелепе
eto vidis....u tom grmu lezi zec...... :D

(btw, gde je tvoja slika....?)

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Зосима,

 

potrudite sa da tekst posmatrate iz drugog ugla...

 

Pa iskren ne mogu. moj cale je super covek, i dosta sam stvari pokupio od njega... ali od malena kad me tera da radim nesto sto on radi suprotno, meni dodje iz inata da radim suprotno od onog sto mi kaze. Naprimer kao tinejdzer sam propusio upravo iz inta. Dzabe sto je meni otac prico pusenje je lose, ljutio se na mene kad pusim itd... ja sam iz inta njemu kao tinejdzer propsuio.....

 

Kapiras? Prosto me ljute ovi tekstovi.

Ili recimo kad mi prica da "vracm stvari n mesto" a ja vracam stvari na mesto mnogo vise od njega. On ima obicaj da ostavi sekiru na sred njive, ili alat n stolu kada popravljamo nesto itd...

 

I ja se secm svih tih stvari, i prosto mi ovakvi tekstovi gube smisao..... gde "ja cu reci" ...

 

eto ne znm na koji drugi ugao to ciljas.. ali kao neko ko je do juce bio dete... preporucujem svakom roditelju... prvo se ti menjaj pa onda to ocekuj od deteta.... ne mozes traziti od nekog da bude nesto suprotno od tebe i da radi nesto suprotno od tebe... to je neodgovornost..

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...

Atena Orčard (13) je umrla od raka kostiju. Mesecima se hrabro borila protiv bolesti, lečila se mnogobrojnim tretmanima, ali je prošle nedelje je preminula. Roditelji su u njenoj sobi našli poruku koju je ostavila. U poruci piše o životu, ljubavi i svojoj tragičnoj situaciji. Njen otac je jedva pročitao poruku.

62784_profimedia0195421757_630x0.jpg?ver

Atena je uvek bila puna optimizma

 

 

Nakon što je njihova ćerka izgubila borbu protiv raka, Din i Kerolajn Orčard znali su da moraju da se suoče sa odlaganjem njenih stvari. Ali nisu znali da će naći nešto što će ih zbližiti sa Atenom više nego ikad.

 

Iza ogledala u svojoj sobi devojčica je smestila poruku od 3.000 reči koje je uputila porodici.

 

U poruci Atena daje savete svojim najdražima kako da žive i otkriva svoj pozitivni stav prema životu.

 

- Svaki dan je poseban, pa ga iskoristite najbolje što možete. Već sutra se možete razboleti od neizlečive bolesti, pa iskoristite svaki dan. Život je loš samo ako ga takvim napravite – piše u poruci.

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Njen otac nije mogao da dovrši čitanje poruke prvi put.

 

- Počeo sam da čitam, ali sam ubrzo morao da stanem, jer je to bilo previše za mene. Srce mi se slomilo – kaže Din (33).

 

Ateni je u 12. godini dijagnostifikovana osteosarkoma, vrsta raka kostiju, nakon što se neposredno pred Božić onesvestila u kuhinji porodičnog doma u Nju Parksu u Lesteru.

 

Imala je hitnu sedmosatnu operaciju kojom joj je uklonjen tumor iz kičme, a nakon toga su usledili meseci hemoterapije koja je bila usmerena na borbu s rakom u kičmi, glavi i u ramenima.

62781_profimedia0195421747_630x0.jpg?ver

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izgubila je svoju kosu i snagu, ali ne i pozitivni stav.

 

- Sreća zavisi od nas samih. Možda nije važan srećan kraj, nego sama priča. Svrha života je svrhovit život. Razlika između običnog i izuzetnog veoma je mala – piše u poruci nađenoj iza ogledala.

 

Uprkos tretmanu, Atenino stanje se brzo pogoršalo i prošle nedelje je preminula okružena svojom porodicom.

 

Njena majka se iznenadila kada je otkrila poruku.

 

- Nisam mogla da verujem. Videla sam rukopis i ostala sam bez reči kad sam prvi put čitala. Nikad nije pomenula poruku, ali to je ona volela da radi. Bila je veoma spiritualna osoba, pričala je o stvarima koje ja nisam mogla da razumem – bila je tako pametna – kaže Kerolajn (37).

62785_profimedia0195422626_630x0.jpg?ver

Atena, koja ima šest sestara i tri brata, napisala je i da jedva čeka da se zaljubi u nekoga sa kim će moći potpuno da se otvori.

 

- Ljubav je retka, život je čudan, ništa ne traje i ljudi se menjaju – piše ona.

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

„SVAKI DAN JE POSEBAN“: IZVODI IZ ATENINE PORUKE

 

- Sreća zavisi od nas samih. Možda nije važan srećan kraj, nego sama priča.

 

- Svrha života je svrhovit život. Razlika između običnog i izuzetnog veoma je mala.

 

62783_profimedia0195422103_300x0.jpg?ver

- Sreća je pravac, a ne destinacija. Hvala vam što postojite. Budite srećni, slobodni, verujte, budite zauvek mladi. Vi znate moje ime, ne i moju priču.

 

- Čuli ste šta sam uradila, ali ne i kroz šta sam prošla. Ljubav je kao staklo, izgleda tako divno, ali ju je lako razbiti.

 

 

- Ljubav je retka, život je čudan, ništa ne traje i ljudi se menjaju. Svaki dan je poseban, pa ga iskoristite najbolje što možete. Već sutra se možete razboleti od neizlečive bolesti, pa iskoristite svaki dan. Život je loš samo ako ga takvim napravite.

 

- Ako vas neko voli, neće vas pustiti da odete bez obzira na to koliko je situaicja teška. Zapamtite da je život pun uspona i padova.

 

- Nikad nemojte da odustanete od onoga o čemu razmišljate svakodnevno. Ja želim da budem ona devojka koja od lošeg dana napravi dobar i ona koja vas navodi da kažete „moj život se promenio otkad sam te upoznao“.

 

62782_profimedia0195422097_300x0.jpg?ver- Kod ljubavi nije bitno koliko često govorite „volim te“, nego koliko često dokazujete da je to istina.

 

 

- Ljubav je kao vetar – možete je osetiti, ali je ne možete videti. Čekam da se zaljubim u nekoga kome ću moći da otvorim svoje srce.

 

 

- Ponekad ljubav boli. Sada se borim sa sobom. Mogu da osetim tvoj bol. Snovi su moja realnost. Boli, ali je ok, navikla sam na to.

 

 

- Ne sudite mi prebrzo, jer vidite samo ono što sam ja odabrala da vam pokažem. Vi ne znate istinu. Samo želim da se zabavljam i da budem srećna bez osuđivanja.

 

- Ovo je moj život, a ne vaš, pa ne brinite o tome šta radim. Ljudi će vas mrzeti, procenjivati vas, slomiti vas, ali ono što vas čini izuzetnim je snaga sa kojom se nosite sa svim tim.

 

- Nema potrebe da plačete, jer ja znam da ćete biti uz mene.

 

http://zena.blic.rs/Porodica/23872/Ovo-ce-vam-slomiti-srce-Poruka-nadjena-iza-ogledala-koju-je-ostavila-devojcica-preminula-od-raka

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  Овако нешто да пише девојчица од 13 година је заиста ЈЕДИНСТВЕНО...

 

  Ово ми је посебно...''

- Ne sudite mi prebrzo, jer vidite samo ono što sam ja odabrala da vam pokažem. Vi ne znate istinu. Samo želim da se zabavljam i da budem srećna bez osuđivanja.

 

- Ovo je moj život, a ne vaš, pa ne brinite o tome šta radim. Ljudi će vas mrzeti, procenjivati vas, slomiti vas, ali ono što vas čini izuzetnim je snaga sa kojom se nosite sa svim tim.''

 

 Бог да је усели у рајска насеља.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

Rak-e1432118918893.jpg?resize=720%2C340

 

Ovaj tekst napisala je Erma Bombeck kad je otkrila da umire od raka. Nažalost, Erma je izgubila bitku s bolešću, ali njezine mudre riječi ostale su kao inspiracija hiljadama ljudi.

Kad bih se razboljela otišla bih u krevet umjesto da se ponašam kao da će se Zemlja prestati okretati ako ne ostanem na nogama.

  • Zapalila bih ružičastu svijeću u obliku ruže prije nego što se otopi u spremištu.
  • Manje bih pričala i više slušala.
  • Pozvala bih prijatelje na večeru čak i ako je tepih umrljan ili je kauč izblijedio.
  • Pojela bih kokice u dnevnoj sobi i manje bih brinula o nečistoći ako moji požele zapaliti vatru u kaminu.
  • Odvojila bih vrijeme za slušanje svog djeda i za lutanje kroz njegovu mladost.
  • Preuzela bih više odgovornosti koje je nosio moj muž.
  • Ne bih nikad inzistirala na tome da prozori automobila budu zatvoreni usred ljetnog dana jer je moja kosa svježe isfrizirana i uređena.
  • Sjela bih na travnjak (bez obzira na mrlje od trave).
  • Manje bih plakala i smijala se ispred televizora, a više to činila promatrajući život.
  • Ne bih nikad kupila nešto samo zato što je to praktično, na čemu se neće vidjeti mrlje ili zato što ima doživotnu garanciju.
  • Umjesto što bih željela da devet mjeseci trudnoće prođe što prije, cijenila bih svaki trenutak, i shvatila bih da je čarolija koja raste u meni jedina prilika da pomognem Bogu u stvaranju čuda života.
  • Kad bi me djeca naglo poljubila, ne bih nikad rekla: “Kasnije. Sada operi ruke prije ručka.” Bilo bi puno više “Volim te”, umjesto “Žao mi je”.
  • Najviše bih, kad bih imala drugu priliku za život, cijenila svaku minutu, gledala je i zaista vidjela, i nikad se ne bih osvrtala.

Prestanimo se znojiti zbog malih stvari. Prestanimo brinuti o tome tko nas ne voli, tko ima više ili tko što radi. Umjesto toga, počnimo cijeniti odnose koje imamo s onima koji nas vole.

Razmišljajmo o tome čime nas je Bog blagoslovio. I što činimo svaki dan da poboljšamo sebe, umno, fizički i emocionalno. Život je suviše kratak da pustite da prođe pored vas.

Želim vam svima blagoslovljen dan.

Erma Louise (Harris) Bombeck

Bitno.net

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...