Jump to content

Otac Marijan Knezevic Stave kod Valjeva

Оцени ову тему


Препоручена порука

Pomaze Bog.

Od momenta kada sam cula za Oca Marjana,prosle godine,imam neodoljivu potrebu,vapaj za pomoc da mu se obratim.Tako sam se uputila prosle godine ka selu Stave i crkvi Svetog Petra i Pavla.Stigli smo negde oko 13h a Otac je tebao doci  17 h.Moj vozac,taksista koji me je povezao kao prijatelj nije mogao da me ceka.Planiram uskoro ponovo ,samo bih volela znati kad je pravi da i pravo veme.Ako mi neko moze reci jako bi mi znacilo.Svako dobro!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, aleksandrasandrakostic@gma рече

Pomaze Bog.

Od momenta kada sam cula za Oca Marjana,prosle godine,imam neodoljivu potrebu,vapaj za pomoc da mu se obratim.Tako sam se uputila prosle godine ka selu Stave i crkvi Svetog Petra i Pavla.Stigli smo negde oko 13h a Otac je tebao doci  17 h.Moj vozac,taksista koji me je povezao kao prijatelj nije mogao da me ceka.Planiram uskoro ponovo ,samo bih volela znati kad je pravi da i pravo veme.Ako mi neko moze reci jako bi mi znacilo.Svako dobro!

Бог ти помогао, Александра. 

Оца Марјана можеш наћи радним даном у пет по подне, када служи вечерње, а недељом је Литургија у осам,за суботу нисам сигурна да ли је у осам сати или можда раније. Ја сам била пре отприлике три године баш у недељу на Литургији. Служио је и Јелеосвећење СВАКЕ ДРУГЕ НЕДЕЉЕ (дан недеља) у четири по подне,  била сам једном, огромна је гужва била, људи су стајали и горе на балкону и напољу, новембар је био. 

 Не знам одакле си,односно колико си близу Ваљева, али гледај да то буде у време када је нека од служби. Као што је речено у 17ч. или Литургија у 8ч. 

 

Не одбаци ме од лица Твога и Духа Твога Светога не одузми од мене.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И још нешто, о. Марјан није никакав исцелитељ или слично, као што неки воле тако да га представе. Он је једноставно велики молитвеник. Он се моли Господу, а Господ исцељује, ако је по Његовој вољи. 

Не одбаци ме од лица Твога и Духа Твога Светога не одузми од мене.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 7 months later...

Imam pitanje,
Da li neko zna koji je zvanicni stav SPC o radu oca Marjana( znam, glupo zvuci). Tj. ako taj stav postoji jer na netu ne mogu nista da nadjem, ili ako bi mogao neki svestenik ovde da se oglasi( ako ima neki)
Mama je citala o njemu u novinama i hoce da idemo zbog nekog problema. Problem je sto ona ne pravi razliku izmedju magova i ljudi iz crkve. Ja se plasim da je on zapravo neki mag a ljudi misle da je Svetac. Ne bih nikoga da uvredim, ali danas svasta ima. Mama je bila pre nekoliko godina kod neke zene koja sebe naziva belim magom i ona joj je dala neku amajliju, i ja je cesto grdim zbog toga a ona se ljuti. Kaze:" Imas u crkvi takvih ljudi kojima je Bog dao da lece, ona je Svetac itd." Sad kapiram da mnogi razmisljaju na taj nacin. Sa druge strane ti novinski clanci su iz 2012. tako da ako jeste mag SPC bi do sada reagovala, tj. bio bi rascinjen, jer ako zaista toliko ljudi ide kod njega, crkva bi trebalo da zna za to. Nadam se da me nece niko lose shvatiti, posto vidim da ga mnogi hvale ovde, ali ja coveka ne znam licno, i samo zelim da budem obazriva , jer se stim stvarima ne da saliti.

Послато са SM-J415FN користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 49 минута, Miilliica рече

ako jeste mag SPC bi do sada reagovala, tj. bio bi rascinjen

Није реаговала, јер, нема разлога, тако да, сама себи си дала одговор. Он је свештеник СПЦ и самим тим молитвеник пред Богом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znam, pitanje i nije logicno. Al nagledala sam se svaceg, i sad sam skepticna prema svemu, posebno ako je nesto nahvaljeno u novinama, pa imam potrebu da proverim na 100 mesta.
Hvala na odgovorima. Pogledacu taj intervju.
Svako dobro!

Послато са SM-J415FN користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Miilliica рече

Imam pitanje,
Da li neko zna koji je zvanicni stav SPC o radu oca Marjana( znam, glupo zvuci). Tj. ako taj stav postoji jer na netu ne mogu nista da nadjem, ili ako bi mogao neki svestenik ovde da se oglasi( ako ima neki)
Mama je citala o njemu u novinama i hoce da idemo zbog nekog problema. Problem je sto ona ne pravi razliku izmedju magova i ljudi iz crkve. Ja se plasim da je on zapravo neki mag a ljudi misle da je Svetac. Ne bih nikoga da uvredim, ali danas svasta ima. Mama je bila pre nekoliko godina kod neke zene koja sebe naziva belim magom i ona joj je dala neku amajliju, i ja je cesto grdim zbog toga a ona se ljuti. Kaze:" Imas u crkvi takvih ljudi kojima je Bog dao da lece, ona je Svetac itd." Sad kapiram da mnogi razmisljaju na taj nacin. Sa druge strane ti novinski clanci su iz 2012. tako da ako jeste mag SPC bi do sada reagovala, tj. bio bi rascinjen, jer ako zaista toliko ljudi ide kod njega, crkva bi trebalo da zna za to. Nadam se da me nece niko lose shvatiti, posto vidim da ga mnogi hvale ovde, ali ja coveka ne znam licno, i samo zelim da budem obazriva , jer se stim stvarima ne da saliti.

Послато са SM-J415FN користећи Pouke.org мобилну апликацију
 

Kada se do sada SPC oglasavala povodom rada nekog svestenika? O.Marjan je izuzetan covek i svestenik i nema nikakve veze sa magijom. Bas naprotiv! Covek se bori protiv takvih stvari i redovno cita molitve zaklinjanja, sto se malo ko usudjuje da radi i da preuzme takav teret na sebe. Mogu samo da kazem da je puno pomogao Teodosicu kad je ovaj imao povredu kolena...  

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Miilliica рече

Znam, pitanje i nije logicno. Al nagledala sam se svaceg, i sad sam skepticna prema svemu, posebno ako je nesto nahvaljeno u novinama, pa imam potrebu da proverim na 100 mesta.
Hvala na odgovorima. Pogledacu taj intervju.
Svako dobro!

Послато са SM-J415FN користећи Pouke.org мобилну апликацију
 

Питање ти је на месту. Ал ти не могу помоћи, пошто не знам човека. У цркви свашта постоји што се не санкционише, а требало би, па и то што кажеш.

Не узимај здраво за готово то шта ти каже човек, само за то што носи мантију. Обрати пажњу на садржај речи.

Људи од цркве очекују магијску помоћ, па лако и човек у мантији подлегне искушењу и почне да даје магијске савете.

Само да се оградим да то не тврдим за овог човека, него да треба бити опрезан.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Anika рече

Kada se do sada SPC oglasavala povodom rada nekog svestenika?

 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da razumem. U pravu ste za svestenike, stim sto njima vise verujem jer su oni ucili neke stvari na fakultetu koje mi nismo pa se vise razumeju u te stvari, i duhovno su iskusniji od naroda. Narod je nekako naivan, kao moja mama, lako zaluta gde ne treba.

Питање ти је на месту. Ал ти не могу помоћи, пошто не знам човека. У цркви свашта постоји што се не санкционише, а требало би, па и то што кажеш.
Не узимај здраво за готово то шта ти каже човек, само за то што носи мантију. Обрати пажњу на садржај речи.
Људи од цркве очекују магијску помоћ, па лако и човек у мантији подлегне искушењу и почне да даје магијске савете.
Само да се оградим да то не тврдим за овог човека, него да треба бити опрезан.


Послато са SM-J415FN користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 часа, Anika рече

Kada se do sada SPC oglasavala povodom rada nekog svestenika? O.Marjan je izuzetan covek i svestenik i nema nikakve veze sa magijom. Bas naprotiv! Covek se bori protiv takvih stvari i redovno cita molitve zaklinjanja, sto se malo ko usudjuje da radi i da preuzme takav teret na sebe. Mogu samo da kazem da je puno pomogao Teodosicu kad je ovaj imao povredu kolena...  

Kakva je prica za Teodosica :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

Харизматик!

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

Da li neko zna kontakt broj oca Marjana ili crkve svetog Petra i Pavla?Ugovorila bih ako da Bog da dovedemo dete na pričest i čitanje molitve..Dete ima 8god i vrlo slabo govori.Moj mail je [email protected] 

Ako neko zna kontakt broj neka mi javi molila bih.Hvala unapred

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 1.10.2009. at 23:43, trapa рече

U zaselak kraj Valjeva već tri godine pristižu ljudi iz čitave Srbije jer veruju da molitve seoskog sveštenika Marjana Kneževića leče i pomažu

U mesto Stave kod Valjeva u poslednje tri godine na stotine ljudi svake nedelje dolaze kako bi prisustvovali službi koju u seoskoj crkvi drži sveštenik Marjan Knežević. Među vernicima i stari i mladi, i bolesni i zdravi, i krivi i pravi. Molitve iz Jevanđelja, koji drugi popovi ne koriste, kao i razgovor sa vernicima, po njihovim pričama, leče i pomažu.

Proširenje crkve

- Morali smo da proširimo seosku crkvu za 50 kvadrata, jer na pojedinim molitvama bude više od 700 vernika iz cele Srbije. Ti radovi će biti gotovi do proleća. Sledeći plan nam je izgradnja crkvenog doma, u kome će vernici moći da prenoće, kao u manastiru Ostrog. Zasad se snalaze tako što prenoće u nekom od dva ovdašnja domaćinstava koja se bave seoskim turizmom - priča sveštenik Marjan.

Mesto Stave smešteno je ispod Medvednika. Ima prodavnicu, kafanu i tablu na kojoj piše Stave, ali to selo katastarski ne postoji. Stave su mesto gde se spajaju četiri valjevska sela, Suvodanje, Sitarice, Stanina Reka i Boboba, pa su mu seljani dali takav naziv. Za Stave se, zahvaljujući lokalnom svešteniku, čulo od Vranja do Subotice.

Stave pune ljudi

- Svaki dan dođe neko sa strane. Non-stop defiluju automobili iz svih krajeva Srbije. Kad je veći praznik, tada se stvaraju i velike kolone, pa naše selo izgleda kao neki velegrad. Ovoliko sveta koliko je prodefilovalo poslednjih godina nisam video za mojih 80 leta - priča za Press deda Miša, koga smo sreli u seoskoj kafani.

Otac Marjan službuje u seoskoj crkvi više od 30 godina. Vernicima, kaže, pomaže i leči isključivo čitanjem molitvi.

- Interesovanje ljudi je poraslo kada sam počeo u crkvi da služim Svetu tajnu jeloosvećenja, koja je jedna od sedam svetih tajni. Veruje se da se u toj svetoj tajni potapaju zaboravljeni gresi, a oni nekada mogu biti uzrok bolesti i nevolja. Ta molitva se čita samo u nekoliko pravoslavnih hramova u celom svetu. Smatra se da tu molitvu treba da služi sedam sveštenika i zbog toga je najčešće ne sprovode u hramovima, ali moje je mišljenje da to može da obavlja i jedan sveštenik, ukoliko je „čist" i spreman da svoju energiju podeli sa vernicima. Kada se pročulo za ovu molitvu, počeli su svakodnevno da dolaze ljudi iz svih krajeva Srbije. Uz to, čitaju se molitve protiv „volšebnih energija", a svedoci smo da sve više ljudi odlazi kod crnih magova i proroka. Posle čitanja molitve, ako je neko pod magijom, oseti muku, strah, desi se da poneko i vrisne ili pobegne iz crkve - priča otac Marjan, i napominje da je jedini spas molitva.

Širi se glas o službi oca Marjana... Crkva uvek puna

On navodi da su u protekle tri godine u crkvu dolazili oni koji su pokušali da se ubiju, parovi koji nemaju decu, bolesni...

- Dolaze ljudi svih profesija. Do sada sam uspeo da izlečim galopirajući tumor, leukemiju, rak pluća, tumor na mozgu, a petoro dece je zahvaljujući molitvi posle nekoliko godina progovorilo. Ja znam da sve ovo zvuči kao naučna fantastika, ali sve je prosto i jednostavno. Ako je Bog stvorio čoveka, on može i da ga izleči. Nekome pomaže samo jedna molitva, a neko mora češće da dolazi - priča Marjan.

Početno nepoverenje

U većini seoskih crkava u valjevskom kraju službe se obavljaju samo nedeljom i većim praznicima, a broj vernika se tada može izbrojati na prste dve ruke. Na Stavama otac Marjan službu pred puno ljudi obavlja svaki dan, a za vreme Božićnog posta svakodnevno se obavljaju i ponoćne liturgije.

- Meštani su bili malo nenaviknuti na to, jer većina njih u crkvu dolazi samo nedeljom. U početku, tokom jedne od prvih ponoćnih liturgija, dok sam čitao molitvu u crkvu je ušla policija. Neko od meštana je prijavio da su se u seoskoj crkvi okupili „sektaši" i da sprovode neki obred. Kada su uvideli o čemu se radi, policajci su brzo napustili selo. Većina meštana je teško prihvatila to što se služba vrši i subotom, pa je bilo raznih otpora, a neki od njih su me prozvali čak i subotarom. Sada su naviknuti na svakodnevne službe i problema više nema - priča otac Marjan.

Zvanični crkveni krugovi nerado pričaju o tome, a otac Marjan kaže da i sami sveštenici o njemu pričaju svašta.

- Neki kažu da sam vračar, neki da sam vidovit, ali ja smatram da radim ispravnu stvar. Naša sveštenička dužnost je da se molimo i da bogoslužimo, pogotovo u ovim pomalo čudnim vremenima - kaže otac Marjan.

Stižu i po kiši i po snegu

Ni kiša, ni sneg, ni led nisu prepreka za mnogobrojne vernike da dođu do crkve na Stavama, u kojoj smo zatekli nekoliko porodica iz Loznice, Beograda i Kraljeva. Nerado govore o razlozima zbog kojih su došli u ovo planinsko selo, ali svi tvrde da molitve sveštenika Marjana i te kako pomažu.

- Da ne mislim tako, ne bih ovde došla po ovom nevremenu, a nije mi ni prvi put. Ne umem da vam objasnim kako to svešteniku polazi za rukom, ali svaki put kad napustim Stave osećam se smireno, bezbrižno, a mnogobrojni problemi koje sam imala počeli su da se rešavaju - kazala je M. T. (45), koja je sa suprugom doputovala iz Kraljeva.

Ako iko zna broj  telefona oca Marjana ili crkve svetog Petra i Pavla molila bih da mi javi.Moj mail je [email protected] 

Unapred zahvalna, Kristina

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...