Jump to content

Otac Marijan Knezevic Stave kod Valjeva

Оцени ову тему


Препоручена порука

Секташи доста посјећују о.Маријана, мислим на артемите.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Онако успут, о Марјан је покренуо први православни форум БСН (библиотека св Наум) , а десна рука му је био Пеђа,који је био члан и овог форума...

Ма ти ваљевци су скроз захебани 0405_feel ...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...и собзиром да бављење интернет мисионарењем ствара духовнике,очекујте за пар година и чудотворца из Дубоке ,о Ивана 4chsmu1

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...и собзиром да бављење интернет мисионарењем ствара духовнике

šalu na stranu ali ovo je zaista velika opasnost koja se javlja na internetu odnosno sajtu.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

ВЕРНИЦИ ХРЛЕ НА СТАВЕ

A+ A-

Претесна... Црква је проширена за 50 квадрата

У заселак крај Ваљева већ три године пристижу људи из читаве Србије јер верују да молитве сеоског свештеника Марјана Кнежевића лече и помажу

У место Ставе код Ваљева у последње три године на стотине људи сваке недеље долазе како би присуствовали служби коју у сеоској цркви држи свештеник Марјан Кнежевић. Међу верницима и стари и млади, и болесни и здрави, и криви и прави. Молитве из Јеванђеља, који други попови не користе, као и разговор са верницима, по њиховим причама, лече и помажу.

Проширење цркве

- Морали смо да проширимо сеоску цркву за 50 квадрата, јер на појединим молитвама буде више од 700 верника из целе Србије. Ти радови ће бити готови до пролећа. Следећи план нам је изградња црквеног дома, у коме ће верници моћи да преноће, као у манастиру Острог. Засад се сналазе тако што преноће у неком од два овдашња домаћинстава која се баве сеоским туризмом - прича свештеник Марјан.

Место Ставе смештено је испод Медведника. Има продавницу, кафану и таблу на којој пише Ставе, али то село катастарски не постоји. Ставе су место где се спајају четири ваљевска села, Суводање, Ситарице, Станина Река и Бобоба, па су му сељани дали такав назив. За Ставе се, захваљујући локалном свештенику, чуло од Врања до Суботице.

Ставе пуне људи

- Сваки дан дође неко са стране. Нон-стоп дефилују аутомобили из свих крајева Србије. Кад је већи празник, тада се стварају и велике колоне, па наше село изгледа као неки велеград. Оволико света колико је продефиловало последњих година нисам видео за мојих 80 лета - прича за Пресс деда Миша, кога смо срели у сеоској кафани.

Отац Марјан службује у сеоској цркви више од 30 година. Верницима, каже, помаже и лечи искључиво читањем молитви.

- Интересовање људи је порасло када сам почео у цркви да служим Свету тајну јелоосвећења, која је једна од седам светих тајни. Верује се да се у тој светој тајни потапају заборављени греси, а они некада могу бити узрок болести и невоља. Та молитва се чита само у неколико православних храмова у целом свету. Сматра се да ту молитву треба да служи седам свештеника и због тога је најчешће не спроводе у храмовима, али моје је мишљење да то може да обавља и један свештеник, уколико је "чист" и спреман да своју енергију подели са верницима. Када се прочуло за ову молитву, почели су свакодневно да долазе људи из свих крајева Србије. Уз то, читају се молитве против "волшебних енергија", а сведоци смо да све више људи одлази код црних магова и пророка. После читања молитве, ако је неко под магијом, осети муку, страх, деси се да понеко и врисне или побегне из цркве - прича отац Марјан, и напомиње да је једини спас молитва.

Шири се глас о служби оца Марјана... Црква увек пуна

Он наводи да су у протекле три године у цркву долазили они који су покушали да се убију, парови који немају децу, болесни...

- Долазе људи свих професија. До сада сам успео да излечим галопирајући тумор, леукемију, рак плућа, тумор на мозгу, а петоро деце је захваљујући молитви после неколико година проговорило. Ја знам да све ово звучи као научна фантастика, али све је просто и једноставно. Ако је Бог створио човека, он може и да га излечи. Некоме помаже само једна молитва, а неко мора чешће да долази - прича Марјан.

Почетно неповерење

У већини сеоских цркава у ваљевском крају службе се обављају само недељом и већим празницима, а број верника се тада може избројати на прсте две руке. На Ставама отац Марјан службу пред пуно људи обавља сваки дан, а за време Божићног поста свакодневно се обављају и поноћне литургије.

- Мештани су били мало ненавикнути на то, јер већина њих у цркву долази само недељом. У почетку, током једне од првих поноћних литургија, док сам читао молитву у цркву је ушла полиција. Неко од мештана је пријавио да су се у сеоској цркви окупили "секташи" и да спроводе неки обред. Када су увидели о чему се ради, полицајци су брзо напустили село. Већина мештана је тешко прихватила то што се служба врши и суботом, па је било разних отпора, а неки од њих су ме прозвали чак и суботаром. Сада су навикнути на свакодневне службе и проблема више нема - прича отац Марјан.

Званични црквени кругови нерадо причају о томе, а отац Марјан каже да и сами свештеници о њему причају свашта.

- Неки кажу да сам врачар, неки да сам видовит, али ја сматрам да радим исправну ствар. Наша свештеничка дужност је да се молимо и да богослужимо, поготово у овим помало чудним временима - каже отац Марјан.

Стижу и по киши и по снегу

Ни киша, ни снег, ни лед нису препрека за многобројне вернике да дођу до цркве на Ставама, у којој смо затекли неколико породица из Лознице, Београда и Краљева. Нерадо говоре о разлозима због којих су дошли у ово планинско село, али сви тврде да молитве свештеника Марјана и те како помажу.

- Да не мислим тако, не бих овде дошла по овом невремену, а није ми ни први пут. Не умем да вам објасним како то свештенику полази за руком, али сваки пут кад напустим Ставе осећам се смирено, безбрижно, а многобројни проблеми које сам имала почели су да се решавају - казала је М. Т. (45), која је са супругом допутовала из Краљева.

С. СТЕВАНОВИЋ

Извор: http://www.pressonline.rs/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Magija

...zavodi narod Izraela na stranputicu! Sram ga bilo.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Званични црквени кругови нерадо причају о томе, а отац Марјан каже да и сами свештеници о њему причају свашта.

Не знам ко шта прича, нити је укусно причати о човеку кога не познајеш нити знаш шта ради.

Отац Марјан је у праву да је свештениково да се моли и да свакоме ко му дође помогне. Сад, свашта ће да се прича о некоме ко се разликује од масе. То није ништа ново и чудно.

Оно што, лично мислим, свештеник никада (и још једном НИКАДА) не сме (и опет НЕ СМЕ) да пројављује било какав духовни елитизам. Сваки духовни елитизам кад-тад одлази у идолатрију личности, а касније одлази у гордост, себељубље, умишљеност итд...

Ми свештеници све то чинимо- чинимо једино и само Божијом љубављу и силом. Ништа то није наше.

Зато немам разлога да ни у чему спорим шта ради о. Марјан јер то што ради јесте свакако окупљање људи око светиње али мала препорука малог свештеника је да се увак чува (а ко сам сада ја да њега учим итд...) овога- духовног елитизма.

Знам многе који су у то упали и нема им назад. сада и када хоће да изађу из тога, не дају им њиховни поклоници. То је онда само једна тешка и мучна слика у Цркви која је довела чак и до раскола.

Ово сам написао зато што сам чуо (и прочитао), да отац Марјан критикује "новотарије", а бојим се да није најбоље разумео о чему се све ту ради. Такође, мало ми је симтоматично да баш часни оци код којих долазе људи из разних крајева земље увек причају о "новотаријама", па сам зато нашао за потребно да прокоментаришем ову тему.

Мислим да нема потребе на тај начин градити име духовника. Напротив, тако се постаје нешто сасвим друго.

И једном за свагда- НЕ ПОСТОЈЕ НОВОТАРИЈЕ, то је сатанска лаж којом ђаво хоће да подели браћу и сестре, да смути људе у Цркви да окрену леђа својим свештеницима Епископима и на тај начин крену путем вечне пропасти. Наши најбољи Епископи и свештеници се труде да литургијски пробуде народ. Зато сам примио са резервом читаву ову причу не спорећи ни једног јединог тренутка светост и истрајност у молитви о. Марјана (која је сигурно много, много већа него моја), али о овоме суштинском питању бих имао много тога да кажем. Ту се, у мојем поимању теологије, ломе копља.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Отац Марјан воли молитву и доста се труди.Жена му је дивна.

Но има доста проблематичних ствари које се пројављују код њега.Зашто је то тако,ја стварно не знам и нећу да улазим у то.

Сећам се једног догађаја и увек ћу то да памтим.

Пре једно 7,8 година,отишли смо да обиђемо један Храм у Ваљевској Епархији.Старешина тога Храма је био добар пријатељ са оцем Марјаном и такође као и отац Марјан,повезан са о.Јоилом.За тог свештеника су сви причали да је трудбеник,бесребреник,велики човек.

Примио нас је у кућу,лепо смо попричали и онда нам је видно повређен рекао следеће:

-Кречили смо пре неки дан,па нисмо вратили све Иконе,а иначе овај зид и овај овде пуни су Икона а мати Гликерија(игуманија Ћелијска) је скоро прокоментарисала да људи који имају толико Икона су секташи.Не знам зашто је то рекла за мене!

Испоставило се после свих тих година да је мати пророчки дала ту изјаву.Тај свештеник је данас у секти Артемијевој.

То што је мати прокоментарисала је био на неки начин и наш позив да размислимо о неким стварима.И у нашој кући су биле Иконе на целом зиду и сви који би дошли код нас,хвалили би нас да смо честита кућа јер живимо у веома тешким условима а пуна нам кућа Икона....итд...итд.

Скинули смо све те Иконе.

Данас живимо,Хвала Богу,у веома доброј кући и наш кућни иконостас броји четири Иконе и кандило.

Задовољни смо и нисмо више у центру пажње неких људи који су сматрали да смо ми сад нешто посебно.

Хвала мати Гликерији на овој поуци.

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Magija

Svetotainsko-liturgijsku ukorenjenost nazivas magijom??

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...
Leči molitvom i razgovorom

Objavljeno 20. Januar 2009

Valjevo - U mestu Stave kod Valjeva, u poslednje tri godine na stotine ljudi svake nedelje poseti Marjana Kneževića, sveštenika tamošnje seoske crkve. Za vreme službe, na Stave se slije desetine automobila iz svih krajeva Srbije. Među vernicima su i stari i mladi, i bolesni i zdravi, i krivi i pravi. Molitve iz Jevanđelja, koji drugi popovi ne koriste, kao i razgovor sa vernicima, po njihovim pričama, leče i pomažu.

Otac Marjan službuje u seoskoj crkvi već više od 30 godina. Vernicima, kaže, pomaže i leči, isključivo čitanjem molitvi.

"Interesovanje ljudi je poraslo kada sam počeo u crkvi da služim Svetu tajnu jeloosvećenja, koja je jedna od sedam svetih tajni. Veruje se da se u toj svetoj tajni potapaju zaboravljeni gresi, a oni nekada mogu biti uzrok bolesti i nevolja. Ta molitva se čita samo u nekoliko pravoslavnih hramova u celom svetu. Smatra se da je tu molitvu treba da služi sedam sveštenika i zbog toga je najčešće ne sprovode u hramovima, ali moje je mišljenje da to može da obavlja i jedan sveštenik, ukoliko je «čist» i spreman da svoju energiju podeli sa vernicima. Kada se pročulo za ovu molitvu počeli su svakodnevno da dolaze ljudi iz svih krajeva Srbije. Uz to, čitaju se molitve protiv ’volšebnih energija’, a svedoci smo da je sve više ljudi odlazi kod crnih magova i proroka. Nakon čitanja molitve, ako je neko pod magijom, oseti muku, strah, desi se da po neko i vrisne ili jednostavno pobegne iz crkve"

"U protekle tri godine u crkvu su dolazili oni koji su pokašali da se ubiju, parovi koji nemaju decu, bolesni... Dolaze ljudi svih profesija. Do sada sam uspeo da izlečim galopirajući tumor, leukemiju, rak pluća, tumor na mozgu, a petoro dece je zahvaljujući molitvi posle nekoliko godina progovorilo. Ja znam da sve ovo zvuči kao 'naučna fantastika', ali sve je prosto i jednostavno. Ako je Bog stvorio čoveka on može da ga i izleči. Nekome pomaže samo jedna molitva, a neko mora češće da dolazi“, priča Marjan.

Otac Marjan službu obavlja svaki dan, a za vreme Božićnjeg posta svakodnevno se obavljaju i ponoćne liturgije. „Meštani su bili malo nenaviknuti na to, jer većina njih u crkvu dolazi samo nedeljom. U početku, tokom jedne prvih ponoćnih liturgija, dok sam čitao molitvu u crkvu je ušla policija. Neko od meštana je prijavio da su se u seoskoj crkvi okupili ’sektaši’ i da srovode neki obred. Kada su uvideli o čemu se radi, policajci su brzo napustili selo. Takođe, većina meštana je teško prihvatila to što se služba vrši i subotom, pa je bilo raznih otpora, a neki od njih su me prozvali čak i subotarom. Sada su već naviknuti na svakodnevne službe i problema više nema“, priča otac Marjan i dodaje da će zbog sve većeg broja vernika do proleća biti proširena seoska crkva.

http://www.patak.co....-razgovorom.htm

Da,yaista je istina da vera svestenika ili monaha moye sve.Jer molitva i nemoguce cini mogucim..Ja sam licno dobila iscelenje od moydanog udara,u manastiru Preobrazenje u O.Banji.Sluzbu su sluzili O.Nikolaj i O.Atanasije,a O.Venijamin, iguman manastira je morao na sahranu neke monahinje/moja vera je bila tako jaka,bez kapi sumnje,da cu ili biti iscelena tu u manastiru,ili umreti.Ali misao sumnje mi je rekao/ne vredi ti ici, potrebno je 7 monaha.To je bio glas koji mi je to rekao.Ubrzo sam cula i drugi glas/ako verujes dovoljan je i 1.Tada sam u srcu poverovala i ozdravila.Borba je trajala jos 42 dana..Zestoka borba.Dragi moji, vera cuda cini,tako da i O,Marjan svojom verom,proslavlj Boga svevideceg a i Bog njega.Sve je to promisao Bozja..Zato se radujem da posetimo O.Marjana..Da li znate njegov telefon ili E/mail adresu.Zelim da mu opsirno pisem moja cudesna i teska iskustva

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 6 months later...

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zaintrigirao me je ovaj tekst,pa sam malo guglao i nasao ovu temu :) 

 

Inace isto jedan od podataka da kad su sa episkopom Lavrentijem isli u Vatikan i svestenici te eparhije na poklonjenje,jedini koji je odbio da ide je upravo otac Marijan. I da je on jedan od duhovne dece oca Tadeja.

 

Koliko je bitno za temu ne znam,ali eto meni su to bili zanimljivi podaci.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...