Jump to content

Otac Marijan Knezevic Stave kod Valjeva

Оцени ову тему


Препоручена порука

Он је заиста сјајан човек и велики црквени радник и молитвеник, али морам да признам да се са неким његовим ставовима у интервјуу не слажем. Из овог интервјуа са о. Марјаном има толико веома спорних детаља, али не бих сада да залазим у то. наравно, то не умањује његову светост и молитвеност, али и не може свести на апсолутну истину. Имамо са друге стране људе који имају другачији поглед, па су исто велики молитвеници. Просто, у Цркви се не може свести све на једнобразност и једноумље. Нисмо секта, то само раде у сектама. Сви су исти као штанцовани. Код нас је плуралитет мишљења нешто најнормалније. Ево, ја се не слажем са многим стварим акоје је изјавио о. Марјан али га такође и веома ценим и поштујем и сматрам великим молитвеником. Верујем да то ради из велике ревности, у то нем сумње али често се претера у проблематичним ставовима.

Оче Иване ја сам чуо о њему доста позитивнога чак и колегиница са посла је била код њега више пута и прича да отац прави чуда , е сад шта су то чуда то је релативна ствар . Чуо сам се и са једним братом са киме сам заједно у марту на Хиландару , он је из Ваљева и познаје га добро чак му је отац Маријан и духовник , и он каже да је његову рођену тетку са молитвама излечио , требала је колико сам га разумео да тетка иде на операцију или тако нешто , тумора на мозгу и захваљујући оцу Маријану је све то исцељено . Е сада ја вођен тим сведочењима хоћу да одведем унука Јована код њега , сигурно му неће шкодити већ , с Божијом помоћи , помоћи му .

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"

Свети Николај Српски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Неразумем ја то што сте се закачили за те ствари

чита "чист" или "нечист" свештеник.

није ми јасна конотација шта то значи ?

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"

Свети Николај Српски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Неразумем ја то што сте се закачили за те ствари

није ми јасна конотација шта то значи ?

- Interesovanje ljudi je poraslo kada sam počeo u crkvi da služim Svetu tajnu jeloosvećenja, koja je jedna od sedam svetih tajni. Veruje se da se u toj svetoj tajni potapaju zaboravljeni gresi, a oni nekada mogu biti uzrok bolesti i nevolja. Ta molitva se čita samo u nekoliko pravoslavnih hramova u celom svetu. Smatra se da tu molitvu treba da služi sedam sveštenika i zbog toga je najčešće ne sprovode u hramovima, ali moje je mišljenje da to može da obavlja i jedan sveštenik, ukoliko je „čist" i spreman da svoju energiju podeli sa vernicima. Kada se pročulo za ovu molitvu, počeli su svakodnevno da dolaze ljudi iz svih krajeva Srbije. Uz to, čitaju se molitve protiv „volšebnih energija", a svedoci smo da sve više ljudi odlazi kod crnih magova i proroka. Posle čitanja molitve, ako je neko pod magijom, oseti muku, strah, desi se da poneko i vrisne ili pobegne iz crkve - priča otac Marjan, i napominje da je jedini spas molitva.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Немам коментара никаквога на тај цитат

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"

Свети Николај Српски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја бих такође желела да идем на молитву јелоосвећења; па вас молим јавите ми у којој парохијској цркви се врши ова света тајна у недељу. Хвала

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја бих такође желела да идем на молитву јелоосвећења; па вас молим јавите ми у којој парохијској цркви се врши ова света тајна у недељу. Хвала

То је у недељу на Карабурми црква Сабор Светих Светитеља и почиње по речима Данијеле у 8 сати ујутро .

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"

Свети Николај Српски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сабор Српских Светитеља - црква на Карабурми :-[

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"

Свети Николај Српски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Оца Марјана сам упознала пре пар година у једном манастиру,познајемо и његовог сина,такође свештеник,оца Живојина.

По мом неком мишљењу,отац Марјан је као дете,онако безазлен.

Чудан је,то је истина и многе ствари и које каже су чудне,мислим да је то више ствар неког његовог аутизма и затворености али верујем да је вредан и пожртвован човек и свештеник.Супруга му је такође пример смирености и достојанства једне презвитере.

Не треба му узети за зло неке речи али не треба га ни дизати у облаке и мислити да је свет или нешто слично јер то просто није тако.

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Оца Марјана сам упознала пре пар година у једном манастиру,познајемо и његовог сина,такође свештеник,оца Живојина.

По мом неком мишљењу,отац Марјан је као дете,онако безазлен.

Чудан је,то је истина и многе ствари и које каже су чудне,мислим да је то више ствар неког његовог аутизма и затворености али верујем да је вредан и пожртвован човек и свештеник.Супруга му је такође пример смирености и достојанства једне презвитере.

Не треба му узети за зло неке речи али не треба га ни дизати у облаке и мислити да је свет или нешто слично јер то просто није тако.

Слажем се ја са тобом у потпуности . Неваља га претерано хвалити погордиће се .

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"

Свети Николај Српски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Моје мишљење је да ће те и ту (у парохијској...) наћи помоћ Божију, било да молитву чита "чист" или "нечист" свештеник.

ja mislim da je velika razlika izmedju ''cistog'' i ''necistog''(kad se vec koriste ovakvi termini)...''cist'' je onaj koji ima ljubavi,i takva molitva ne moze biti neuslisena,jer se tada sam Bog moli u covjeku...drugo je kad se neko moli mehanicki,pa to mi je barem poznato Just_Cuz_19

vidim da se svi na ovoj temi slazu s tim da otac marjan JESTE veliki molitvenik,a to i jeste ono najvaznije,ne shvatam zasto onda nipodastavati tako nesto...ne mozemo sve strpati u isti kos,jer to uopste nije tako,postoje izuzetni Boziji ljudi,naravno ne zbog sebe samih vec sile Bozije u njima...

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Brate Jašo, da li si bio kod o.Marjana u Stave?

Kakvi su tvoji utisci... bez okolišanja ...

I najvažnije, kako ti je unuk?

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 months later...

014-271-202

Ево броја, па коме треба, нека зове.

Неко рече да је светац; такво мишљење је погрешно. Он дефинитивно има доста благодети, прозорљив је, људи му верују... Али опет, треба да се уздају у своју веру. Неки га, колико сам ја сконтала, доживљавају као православног ''гуруа'' , врача, а молитве које даје људима да читају, схватају као неке врсте тантре, обреда који ће их исцелити. И опет се заборавља да је јака вера у Бога, јединог лекара душе и тела, та која ослобађа и лечи. Али није због тога отац крив, него људи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 months later...

Leči molitvom i razgovorom

Objavljeno 20. Januar 2009

Valjevo - U mestu Stave kod Valjeva, u poslednje tri godine na stotine ljudi svake nedelje poseti Marjana Kneževića, sveštenika tamošnje seoske crkve. Za vreme službe, na Stave se slije desetine automobila iz svih krajeva Srbije. Među vernicima su i stari i mladi, i bolesni i zdravi, i krivi i pravi. Molitve iz Jevanđelja, koji drugi popovi ne koriste, kao i razgovor sa vernicima, po njihovim pričama, leče i pomažu.

Otac Marjan službuje u seoskoj crkvi već više od 30 godina. Vernicima, kaže, pomaže i leči, isključivo čitanjem molitvi.

"Interesovanje ljudi je poraslo kada sam počeo u crkvi da služim Svetu tajnu jeloosvećenja, koja je jedna od sedam svetih tajni. Veruje se da se u toj svetoj tajni potapaju zaboravljeni gresi, a oni nekada mogu biti uzrok bolesti i nevolja. Ta molitva se čita samo u nekoliko pravoslavnih hramova u celom svetu. Smatra se da je tu molitvu treba da služi sedam sveštenika i zbog toga je najčešće ne sprovode u hramovima, ali moje je mišljenje da to može da obavlja i jedan sveštenik, ukoliko je «čist» i spreman da svoju energiju podeli sa vernicima. Kada se pročulo za ovu molitvu počeli su svakodnevno da dolaze ljudi iz svih krajeva Srbije. Uz to, čitaju se molitve protiv ’volšebnih energija’, a svedoci smo da je sve više ljudi odlazi kod crnih magova i proroka. Nakon čitanja molitve, ako je neko pod magijom, oseti muku, strah, desi se da po neko i vrisne ili jednostavno pobegne iz crkve"

"U protekle tri godine u crkvu su dolazili oni koji su pokašali da se ubiju, parovi koji nemaju decu, bolesni... Dolaze ljudi svih profesija. Do sada sam uspeo da izlečim galopirajući tumor, leukemiju, rak pluća, tumor na mozgu, a petoro dece je zahvaljujući molitvi posle nekoliko godina progovorilo. Ja znam da sve ovo zvuči kao 'naučna fantastika', ali sve je prosto i jednostavno. Ako je Bog stvorio čoveka on može da ga i izleči. Nekome pomaže samo jedna molitva, a neko mora češće da dolazi“, priča Marjan.

Otac Marjan službu obavlja svaki dan, a za vreme Božićnjeg posta svakodnevno se obavljaju i ponoćne liturgije. „Meštani su bili malo nenaviknuti na to, jer većina njih u crkvu dolazi samo nedeljom. U početku, tokom jedne prvih ponoćnih liturgija, dok sam čitao molitvu u crkvu je ušla policija. Neko od meštana je prijavio da su se u seoskoj crkvi okupili ’sektaši’ i da srovode neki obred. Kada su uvideli o čemu se radi, policajci su brzo napustili selo. Takođe, većina meštana je teško prihvatila to što se služba vrši i subotom, pa je bilo raznih otpora, a neki od njih su me prozvali čak i subotarom. Sada su već naviknuti na svakodnevne službe i problema više nema“, priča otac Marjan i dodaje da će zbog sve većeg broja vernika do proleća biti proširena seoska crkva.

http://www.patak.co....-razgovorom.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...