Jump to content

Република Српска

Оцени ову тему


Препоручена порука

Само да човеку срце буде пуно! Изузетно јаки говори, јаке поуке и поруке јединства.

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Боље је што није био, својим присуством само би скренуо пажњу на себе уместо на изузетно јако српско јединство. Без обзира што многима Вучић представља то јединство. Довољно је што је прочитана његова порука, што га је спомињао Орлић, Додик, водитељ.

Мени је упечатљив био говор Коље Пејаковића. Наравно, пре свега Патријарха. Орлић је био сјајан. Све у свему, чврсто се држимо. Лепо ми је било видети Несторовића поред Вулина. Нису ми јасни Американци шта им значе претње. Само се срамоте.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово je / већ презали у сатанизам.......

Просто не да не могу да вјерујем, већ одавно ово је лудило, просто не могу вјероват - што би то наша браћа хрвати рекли.....   да ли је могуће да су неки људи у Цркви кратког памћења, и да не виде, да незнају шта се дешава пред њиховим очима и шта се дешавало у недавној прошлости......

 

.....Тито нам је наметнут нама српском народу, а од кога? и данас дан је нејасно ко је био тај непомјаник.....нема потребе да пишем о последицама по српски народ, од стране непомајника....

АЛИ за кочијаша из лахкаша знамо ко је и шта је и ко га је довео на власт... дошао је на влас тенковима западних колонијалиста послије дејтоског 1995 споразума, довели су га на власт да заврши посао за њих......

https://youtu.be/wwJq60l8KBI?t=309

....ко је укинуо дан Р. Српске: Св. Архиђакона стефана аааа??'?

https://www.youtube.com/watch?v=rw2PaVN_sNs&t=269s

 

....поред мора ствари које би могао да споменем..... између осталог кочијаш  је дозволио да да се оснује уставни  Суд Бих  и колико је само  надлежности од виталног значаја  Р. Српске (које смо имали право по дејтону) пренијето у Сарајево по одобрењу/пристанку кочијаша.... зато је и доведен.....муслимани желе све да Централизују..... хоће да праве од српског брашна турску питу.... то су радили 500 година док се нисмо ослободили.... и опет се враћамо полако у турско роспво......

.... кад уставни суд Бих ( а који је кочијаш основао) хапси борце Р. Српске, исто као и на Косову све провјерене оптужнице, људе који су нас бранили...ником ништа, ко је устао да бране те људе, да ли ви знате, да ли ти знаш који читаш ово, да није било српских бораца, наши вратови би вили преклани као и они у јасеновцу.... је ли то поштовање према људима који су трунули у рововима 5 година, ааа??? ко је са муслиманске или хрватске стране процесуиран за злочине на Србима....ааа????

https://www.youtube.com/watch?v=4YOfArUz4zY&t=434s

https://youtu.be/4YOfArUz4zY?t=460

https://youtu.be/4YOfArUz4zY?t=473

Црква (Сабор) издаје редовно саопштења о Косову везано за Косово....да ли је Р. Српска мање важна од Косова? ааа?  Зашто се никад Сабор није огласио по питању преноса многобројних надлежности Р. Српске које је одобрио кочијаш, изгувили смо многе надлежности које су од виталног значај за Србе у Р. Срјпској..... зашто се барем неко било ко од епископа није огласио по овом итању.... ааа????

Неком Владици у Р. Српској, је важније кад доће нека делегација из нато пакта, или европске уније, дакле кад дође ова делегација код неког владике у епархијски довр, да похвали како је Црква одвојена од државе... и не мијеша се у послове државе....тј. да они лакже завше посао.... неким епископима је важнији имиџ, тј. да их похвале колонијлисти са запада,  а не да бране интересе народа, јер је очигледно да је политички олош доведен од стране колонијалиста да заврши посао за њих....

....даље политички олош је скоро све распродао.....узели неборјене кредите... и непомјаник прича причу сад бори се за интересе народа, па ко још вјерује у ово лудило....ови из првог реда што сједе вјерују у ово? ааа?

https://youtu.be/Ah7ej3cKi0Q?t=6424

 

....ево како распродају и оно још што је преостало:

https://youtu.be/UEsKUiiAn94?t=22

https://youtu.be/UEsKUiiAn94?t=166

https://youtu.be/qHYwoghdBIQ?t=303

 

.... није ми само јасно како  ти неки од епископа СПЦ допуштају себи да погане своје руке и да се поздрављају са олошем, који је издао Српски народ, интересе свог народа, олош који је издао своју крв....зар је то могуће да неки људи то не виде, не примјећују.....

Велики Његош је то добро реко:

Покољења дјела суде што је чије дају свјема. 

 

Доброј је што у ово вријем у којем живимо, имамо технику гдје је све записано, догађања, догађаји, реговања СПЦ.... тако да ће неко 200 или 300 година имати материјал за анализу из прве руке....

.... дакле није то као прије 500 година, гдје је нешто записано на неком стећку, или каменој плочи.... данас су сви детаљи збиљежени, у новинама, на интеренту, и то остаје сачувано..... тако да ће то неко све 300 година анализирати... и биће многи осуђени пред судом историје..... а што је најважније, изаћиће и на судилиште пред Господа неба и земље.....

P.S неко ће рећи како ја подржавам Господина Вукановића.... не ја само подржавам оно што је боље за народ, за сиротињу..... ко год дође на валст умјесто СНСД-а мање ће красти и уништавати... и одма смо у плусу....одма добро..... већ само то неборјено пута то рекао: Нажалост нико из Цркве није препознао моменат тренутак: Црква је морала да преузме власт у држави послије 1995  или послије 1999 год.... директно или индирктно преко одабраних људи....и да сачувају српски народ колико је год то могуће било од западних колонијлиста.....Црква је остала пасивна и западни колонијалисти су углавном доводили на валст кога су они хтјели..... и зна се шта је резултат тога, осјећамо то на својој кожи, цијели српски народ у Р. Србији, Р. Српској и Ц. Гори.....

Његош је све реко:

Покољења дјела суде што је чије дају свјема.

И то је то......

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Вукашин рече

IMG_20240108_201643_359.thumb.jpg.3176d0b0fc722eaed5b4a59af4d5e5fa.jpg

Били су Вучевић испред Владе Србије и Орлић испред Скупштине Србије. Председник је упутио честитку.

А на кули у Београду на води се такође појавила честитка.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, geronymo рече

Odrekli se Srbi Bosne, pa imamo to što danas imamo, svi reže i napadaju nas. A mi sve kvazi "patriote" uzeli za vodje, kojima bi i sam drug Staljin pozavideo na taktici samounistenja. 

150063673_104138458388008_2651137263711367152_n.jpg

Како мислиш одрекли се?

Па да није потписан Дејтонски споразум, што је била добра процена, данас не би било Републике Српске. И шта онда, онда би говорили да смо испали глупи као што се говори јер није потписан З-4. Шта год да се уради, одмах креће моралисање о издаји и одрицању. Ако је лево, што није десно, ако је десно што није лево.

Ја не знам шта је са "максималистима", као да је слобода производ са полице и само треба да пружиш руку и ставиш је у корпу. Као да нема непријатеља који би да нас сатру. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Када Срби науче да једни другима постану важни, ово су све лепе назнаке, па да побришемо границе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Вилер Текс рече

Како мислиш одрекли се?

Па да није потписан Дејтонски споразум, што је била добра процена, данас не би било Републике Српске. И шта онда, онда би говорили да смо испали глупи као што се говори јер није потписан З-4. Шта год да се уради, одмах креће моралисање о издаји и одрицању. Ако је лево, што није десно, ако је десно што није лево.

Ја не знам шта је са "максималистима", као да је слобода производ са полице и само треба да пружиш руку и ставиш је у корпу. Као да нема непријатеља који би да нас сатру. 

Nisam "maksimalista", ali nedam svoje. Srbin sam iz Bosne, ispod Kozare. Slažem se da je Dejtonski sporazum morao doći jer u suprotnom nebi ostao kamen na kamenu, svi su bili spremni da krenu za Srbiju, imao sam 16 god. pa znam, sam nas je Bog spasio. 

Mi Srbi, zvaničnom politikom se odričemo pojma Bosna i sve sta ona veže za sobom. Tako da ostali su sebi dali za pravo, da prisvoje taj pojam i njezinu istoriju,stavljajuci nas kao došljak, za neko vrijeme biće tako. Ja kad dodjem u Srbiju, školu sam svršio tamo i živeo neko vrijeme, ja sam za njih  Bosanac (uvjek sa podsmehom). 

Sve nam je to uradila, naše patriotske politike. 

Početkom rata, u školi se zabranjuje ijekavica, bio peti razred pa učim (mleko, belo, lepo itd), promjena svijesti. Polako se provlači, da je sevdalinke muslimanka muzika, pa ko je sluša on balija, ne prikladno. Ojkanje kao podloga, nažalost kvare ga, pojavljuje se krajiške pesma koja danas ima jednu biomasu kojoj je motora vrh njegovog svijeta, zaglupljen narod (dobra većina koji će sve progutati za ražanj) ko ima oči vidi na obe strane Drine. Čak i naša crkva izbacuje iz himne o svetom Savi stih " Bosna i Hercegovina svetog Save dedovina", kako sam je tad naučio znam i danas. Imam jos masu primjera itd itd

Ja samo želim sačuvati svoje, jer u razlici je bogastvo. Rat je zlo, a duvanje u trube ratne kod nas je postalo pravilo, a ko gradi MIR je izdajnik. Dosta smo izgubili u ratu, a poraće još više (tu smo samounistenje, koje još traje, imali na delu) 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Занимљиво је чути размишљања бошњачке младежи. Колико ту има нереалног, колико неразумевања, колико очаја.

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...