Jump to content

Избори у Србији 2023

Оцени ову тему


Milan Nikolic

Препоручена порука

Добро је што имамо православну вертикалу @sampaganini92 на форуму. Он непогрешиво зна ко је колико православан. Чекај, мислим да знам шта ће рећи - Вучић је лош православац али су сви из опозиције још лошији од њега.

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Н И Н Е рече

Добро је што имамо православну вертикалу @sampaganini92 на форуму. Он непогрешиво зна ко је колико православан. Чекај, мислим да знам шта ће рећи - Вучић је лош православац али су сви из опозиције још лошији од њега.

Ne pratis nista pobratime al sta da ti ja radim.. Rekao je covek sam da nije religiozan. Ne interesuje me ko je kakav hriscanin ali mi je bitno da bude hriscanin ako ce da odlucuje o krucijalnim stvarima za drustvo i drzavu. Zasto to tebi kao cinjenica smeta mozda najbolje sa sobom da rascistis prvo.. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, sampaganini92 рече

Ja lepo rekoh pre nekog vremena vezano i za onog Vukadinovica, da covek da bi u Srbiji bio dobar politicar mora biti i pravoslavan. Dzaba svi kapaciteti i sve vrline jer dobro nije skup vrednosti nego Licnost. I ako nisi sa njim neces umeti da prepoznas zlo. Jer lako je evidentno zlo prepoznati ali je previse vukova u jagnjecoj kozi i za to je potrebna pomoc Duha Svetoga da se duhovi razaznaju, potrebno je da si zivi deo Crkve. Jedno je biti dobar inzenjer, rudar, lekar ali politika je otvoren sukob sa samim silama Zla i potrebno je mnogo vise od onoga sto covek po sebi jeste i moze.

 

пре 10 минута, sampaganini92 рече

Ne pratis nista pobratime al sta da ti ja radim.. Rekao je covek sam da nije religiozan. Ne interesuje me ko je kakav hriscanin ali mi je bitno da bude hriscanin ako ce da odlucuje o krucijalnim stvarima za drustvo i drzavu. Zasto to tebi kao cinjenica smeta mozda najbolje sa sobom da rascistis prvo.. 

Јеси ли ти написао обе ове поруке? Ко по теби задовољава критеријум из горње поруке а ко из доње?

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Н И Н Е рече

 

Јеси ли ти написао обе ове поруке? Ко по теби задовољава критеријум из горње поруке а ко из доње?

Pa sasvim je evidentno, iz obe poruke je isti zakljucak a to je da mislim da poloticar koji nam treba i kakvi nam trebaju treba sa budu pravoslavci. Ko je kakav pravoslavac to ne ulazim, to je izmedju osobe i Boga ali po meni je potrebno da ta osova veruje u Boga. Ne postavljam nikakve preterane kriterijume do da veruje u Boga i bude deo Crkve Njegove. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, sampaganini92 рече

Ne postavljam nikakve preterane kriterijume do da veruje u Boga i bude deo Crkve Njegove. 

Оно кад Дачић удари границу на са КиМ, испредаје све а не добиј еништа нити годинама тражи да ишта добије, а изнова и изнова даје како би био на власти и узимао кредите - и онда на Пинк-у или код Мариће "опали" по Цркви, како је Црква неактивна, флегматична ка КиМ.

К'о циго кад се деле поклони: Ко 'оће ово? ЈА! Ко 'оће ово? ЈА! А кад дође - ко оће мотику? А циго - Узимајте људи, нема смисла да ја узмем све!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лепо прича Павић, лепо прича Љепојевић, али и овај сам каже да још не постоји план шта учинити да променимо макар пљачкање кроз стране банке. Моје је мишљење, да Вучић веома добро зна све болештине са којима се суочавамо, које толеришемо, којима повлађујемо, али ипак до неке границе. Међутим, као што сви примећују, то мало по мало води до тоталног пораза, до тоталних губитака. Е сада, питање је како бити реалан у живом геополитичком хаосу и лудилу.

Пазите, када говоримо о вероватноћама и историјском искуству, о јасној слици са каквим људима и демонима имамо "посла", једина шанса да не прођемо спржени наредних година је ако нас Бог директно погледа и спречи оно што су они наумили. Ја сам потпуно сигуран, да Запад тражи идеални повод да Србију сравни са земљом и Србе истреби што више, а оно што ради Вучић, како ја то видим, балансира да не паднемо ни у једну крајност која би била повољна за наше непријатеље.

Ако сте слушали Вучића у скорије време, он јасно говори да је просперитетна будућност заправо у Азији, у организацијама попут брикса и других. Међутим, он не лаже него искрено каже да наше опредељење ка Истоку у том политичком смеру, може наступити једино кроз извесно време и вероватно након његове политичке каријере, али такво време засигурно долази. Размислите сада браћо, каква политичка вештина и срећа и Божија помоћ је потребна да Србија преплива то време, жива и здрава.

Па мени никако не излази из главе оно што је Ђинђић испричао у последњем интервјуу, управо то да Србија заправо мора да се провуче између судара Америке и вазала са једне стране и Русије и Кине и осталих са друге стране. Рекао је да ми морамо да сарађујемо са свима, да будемо потпуно самостални и наутрални. Како ћемо то успети остаје да видимо, а много тога зависи и од нас самих, али само у смислу колико ћемо бити препуштени Богу да нам Он буде све у свакоме тренутку.

Да ли треба да се упознајемо са комарцем, осицом, гавраном и ко зна каквом још техником модерног ратовања, као Божијем благослову у одбрани наше Државе и Народа, то нека буде Божија воља, као и свака друга ствар којом можемо помоћи нашој земљи. Ево ја гледам сваки дан догађања око Донбаса, људи гину на страшне и разне начине, уништавају људство о оруђа једни другима на бруталне начине. Сигуран сам да са таквом жестином једва чекају да насрну на нас, - и усташе и шиптари и сви који служе антисрпству.

И опет ће да гину они који буду морали, али и они који буду хтели, свесно, знајући какву светињу бране и какву дужност пред Богом имају. Свако ко иоле види шта се дешава, зна да се општи сукоб припрема и спрема. Постоји једна мала вероватноћа да нас тај сукоб мимоиђе, али само ако ми будемо држали до себе и ако будемо војно неутрални, а наши злонамерни суседи буду послати у бој са источним силама. Видећемо како се то мора одвити, али јако је битно да не падамо ни у какве крајности.

Наше је само да бранимо свој Народ и своју Државу тако да нападач мора рачунати на сопствене бројне губитке. Ми ништа друго нити треба да радимо нити да се за било шта друго спремамо. Мени је јако драго што се Павић залаже за наоружавање целог народа, да свако буде спреман да се брани. Међутим, то није довољно само са слободном продајом личног и ловачког наоружања, што свакако треба поспешити. Него је потребно омасовити људе да буду војно и модерно способни за тренутни и будући начин ратовања.

Војник само са аутоматском пушком, са класичном оптиком и ручним бомбама и томе слично, само је глинени голуб и лака мета за модерно наоружаног војника. Морамо се освестити што пре - какви ратови долазе, а ту свест и такво размишљање видим у нашој армији и руководству. Зато бих волео да сви Срби који су тога свесни подрже једни друге, да помогну једни другима да заједнички ојачамо и будемо спремни да се одбранимо, да заједнички дођемо до циља, до мирнијег и праведнијег света у будућности.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.NOVOSTI.RS

СУПРУГА Горана Јешића, потпредседника Демократске странке и шефа опозиције у Новом Саду, Ружица Јешић, пријавила је данас мужа да ју је тукао.

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jerković je ušao u skupštinu kao Bunjevac...živi na Ćukarici a "njegova" stranka ima sedište u Subotici Verovatno ide biciklom svako jutro sa Čukarice do Subotice da se druži, zajedničari i unapredjuje očuvanje identiteta Bunjevaca u Srbiji. Čovek se žrtvuje za svoj narod.

 

 

 

image.thumb.png.638c0894a71de3cdddf036f0fbfcf3b2.png

 

http://www.parlament.gov.rs/narodna-skupstina-/sastav/politicke-stranke/politicke-stranke.152.904.html

 

 

Najteže mu pada da se javno eksponira, ali to je cena njegove žrtve....inače mašta da bude anoniman:

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А у, људи моји, шта се ово дешава код нас. Никада није било горе понашање од прозападне опозиције, дали су заклетву у холу пред камерама јунајтед групе, Ћута каже да се могли дати и у вецеу. Сутра ће да присуствују у скупштини ЕУ доношењу декларације против Србије. Такво поданичко понашање, такав политички неморал није виђен до сад, где ће у осуди Србије поводом избора стајати одмах потом осуда због неувођења санкција Русији, захтев да се укину фондови, итд, итд.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...