Jump to content

Избори 2023. у Црној Гори

Оцени ову тему


Препоручена порука

Невероватна је ствар како део црквених људи из монтенегра сикће на Вучића, нема шта му не говоре, пишу текстове, јетке, осшре, како "продаје" КиМ, са друге стране НИШТА нису написали против Мила, а ове фићфирће попут ономад ДОСових манекена у Србији, који, тобож, ће дати Србима рај у монтенегру, који признају КосовА, који честитају Албанцима "независност", који се залажу за НАТО и у души јесу НАТОвци, е они су њихови представници.

Неки црквени кругови у ЦГ су ДИРЕКНО учествовали на расрбљавању ЦГ. Паралелно са христијанизацијом ЦГ, нису нашли ону светосавску меру, и под плаштом да не буду етнофилетисти, паралелно са Миловим конвертитским процесима у ЦГ, отишли су у страну са својом мисјом и имамо што имамо.

Тај процес ће се сад само продубљивати!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, sampaganini92 рече

Узмеш произвозвољан скуп потпуно хипотетичких премиса, умутиш мало своје разуларене фантазије потпомугнуте гордим надимањем и паф добијеш изведбу да је заправо катастрофа што Мило пада са владти а сјајно што Вучић продаје Косово. Алал вера побратиме, много би ти који комичар позавидео ма овом. 

Није катастрофа што Мило пада.

Катастрофа је што долази ученик Здравка Кривокапића и тај неће повући признање тзв. Косова. Кривокапићеви наследници ће задржати Секулину химну, Милов црвен барјак, ићи код амбасадора тзв. Косова и третирати учк творевину као државу и све остало. Ти наследници су ок, а Вучић који још није ништа потписао је најгори?

Причају Амери да је довољан усмени пристанак на имплементацију, али то је приступ силеџије који ти продаје циглу. А времена се мењају и тај приступ неће бити довека могућ. 

Толико о томе.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Вилер Текс рече

Није катастрофа што Мило пада.

Катастрофа је што долази ученик Здравка Кривокапића и тај неће повући признање тзв. Косова. Кривокапићеви наследници ће задржати Секулину химну, Милов црвен барјак, ићи код амбасадора тзв. Косова и третирати учк творевину као државу и све остало. Ти наследници су ок, а Вучић који још није ништа потписао је најгори?

Причају Амери да је довољан усмени пристанак на имплементацију, али то је приступ силеџије који ти продаје циглу. А времена се мењају и тај приступ неће бити довека могућ. 

Толико о томе.

 

Ма далеко од тога да ја мислим да су ови у Црној Гори ок, нити да је Вучић најгори. Само коментаришем мисану акробацију у којој је боље да је Мило опстао на власти и у којој Вучић ради за нас ваљан посао. При чему ми је ово друго заправо и мање тешко да прихватим од црногорске ситуације. Да, свакако да неће ови наследници кривокапића урадити те ствари које си навео али да се не лажемо ретко ко а да је реалан се и могао надати таквом исходу у НАТО окупираној земљи. Просто речено Мило је човек демонизован ко је устао са свим силама државе које му не припадају да војује свој несвети рат против Цркве. Ови што долазе можда нису добри, али свакако су далеко од Мила. И маневарски простор за српску ствар доле треба да се шири. Ово није победа за Србе, али је олакшање и отвара могућност слободнијег деловања.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Вилер Текс рече

Причају Амери да је довољан усмени пристанак на имплементацију, али то је приступ силеџије који ти продаје циглу. А времена се мењају и тај приступ неће бити довека могућ. 

Па они приају шта хоће. Вучићев усмени "пристнак" је обавезујући, а њихов Горбачову је необавезујући. Од тога да се неће ширити на исток дошли су до тога да говоре отворено да треба Русију унишити.

Зато је смешно све. Наравно да нисам ни за признање ни за потпис, али да и потпише па шта. Кад се врати једном КиМ поцепаш папр и ајмо даље. Па срушено је све у међународном НЕпоретку. Влада анархија. Једино што ограничава тотално поробљавање су друге силе Кина и Русоја, дакле СТРАГ сада чува планету. Сви ти потписи и остало...па то је мачку о реп. Можеш потписати шта хоћеш. Сад је време "уграби за себе колико и шта можеш". Међутим, ако не проадне свет, кад и ако се успостави нови поредак...е тад ће се памтити ко је био поштен и доследан.

И још нешто: Кина и Русија НЕ могу да изгубе ову битку. Имају само два излаза: један је нуклерани рат и нестанак човечанства, други је победа Кине и Русије. Дакле ми смо у оба случају на добитку. У првом идемо Христу, то јест Он долази к нама, а у другом ми смо први били на удару сатанитичке империје...дакле стрпљења.

Ја говорим отворено, метанија Светињама, ЦГ ми се згадила, и згадило ми се шта се доле дешава. Разумем ја и Кривокапића (човек је глуп ко туп будак) и ове "тајне" Србе - ЦГ је окупирана горе од Србије, али није проблем да раде што морају под окупацијом, проблем је што они то што раде и желе.

Па Албанац потписа Уговор са СПЦ а "црквени делегат" Кривоглавић не потписа. Шта даље да се прича. Пламенац и Перовић нису и 1% сиктали на Мила колико на Вучића. А Мило прознао КосовА и спреман на прогон Срба и отимање Цркве. Паметном доста.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, sampaganini92 рече

али да се не лажемо ретко ко а да је реалан се и могао надати таквом исходу у НАТО окупираној земљи

И ово је суштина. 

Али зашто се та суштина прескаче када је у питању Вучић? Мој утисак је да се човек бори колико може у околностима које су ужас, буквално аждаја ти тражи главу. Ето то се ради Србији. И за разлику од Кривокапићевих наследника, власт у Србији има какву такву српску линију и батрга се. 

Ови што долазе само носе рукавице које је Мило скинуо. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, sampaganini92 рече

. Само коментаришем мисану акробацију у којој је боље да је Мило опстао на власти и у којој Вучић ради за нас ваљан посао.

Слушај, немој да искривљујеш. Немој да формулишеш туђе формулације по своме. Нисам рекао да ради најбољи посао, али ради МАЊЕ него Мило и Кривокаић! И Нови преШедник!  Боље је да је Мило остао јер тада би се учвршћивало Светосавље у ЦГ! Овако ће се Светосавље растакати из простог разлога што ће се Српство растакати.

На краће стазе је лакше и народу и Цркви да су ови полтрончићи који фурају ЈеВу причу ко покварен винил, али они учвршћују процес растања Светосавља и Српства.

Јер Светосавље је јединствен пример православља, знаш. Кад из њга исчупаш Србе из Цг и дметнеш му Црногрце онда не ваља.

Зашто је онај шоњо добио толико гласова - па онај преварант што су му одбили кандидатуру - има 30 година и стан од неколико милиона - подигли су кредит незаконито и дигли плате/пеМзије, и народ тако ПОТКУПИЛИ! То је нездрава економија и "легално" куповање гласова.

Овде је ствар следећа: ДФ, Бечић и Јевропа сад (сад= НИКАД, јер ће се ЕУ распасти) су СРБИ, то је српско бирачко тело. Имају преко 60%, али су подењени и зато су Бечић и Јаков Мали растакачи Српства а тиме и Светосавља. Ми говоримо о унутрашњим процесима сада, о растакању вековногнационалног бића и идентитета. То има вековне последице. Зато је Боље да је Мило остао. Не би смео хапсити, храмове отимати и сл. А Срби се хомогенизовали.

 

Па идиоту је јасно да је многе СРАМОТА и страх да буду Срби доле, а знају да су Срби иду у цркву и то. И шта? Па да им неко из Цркве стимулише то и каже "јој, јеси 'неки, шта се секираш нема у Христу Јудејца и Јелина". А овај каже: "ма супер оТче, ја сам Црногорац"! Све се "поклапа".

Није Светосавље етнофилетистичко па да друге "национализје", него има црнаца, Швеђана и сл. у СПЦ монаха и свештеника. Дакле широко је и отворено за све. АЛИ, роде, ако Светосављу расточић Српство (=ту се подразумева НЕ само кртење у име Оца, Сина и Духа Светога, него и национална припадност) онда, роде, се растака само Светосавље. Дакле - Српство је у темељу Светосавља, ако од Српство конвертујеш у црногорШТИНУ, онда мацолом рушиш темељ Небеске Отаџбине и земаљске домовине! Проста ствар!

Никаве разлике нема да се изворни Србин одједаред осећа црногорцем, од тога да се мушкарац одједаред осећа женом.

У ЦГ је на сцени "ЏЕНДЕРИЗАЦИЈА СРПСТВА"...проста ствар! Осећај се ти чиме оћеш, али јеси ли то ти? То је идентитеска шизофренија а гд еј еизофрени ту хармоније и мира нема него наступа лудило!

Ја имам три држављанства, говорим више језика, живео сам другде више него у Србији....али нисам то што нисам. Могу себе назвати маровцем, али не можемо поистовечивати ИДЕЛОГИЈУ са дубинском идентитеском приадноћу! Црногорштина је ИДЕОЛОГИЈ и ништа више!

 

И тиме Савино и Николајево Српство оде куд нетреба....о томе се ради. Не да Јаков неће протеривати Џомбића.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Вилер Текс рече

И ово је суштина. 

Али зашто се та суштина прескаче када је у питању Вучић? Мој утисак је да се човек бори колико може у околностима које су ужас, буквално аждаја ти тражи главу. Ето то се ради Србији. И за разлику од Кривокапићевих наследника, власт у Србији има какву такву српску линију и батрга се. 

Ови што долазе само носе рукавице које је Мило скинуо. 

Постоји више разлога због којих је третман Вучића и ових у ЦГ другачији а и такав треба да буде. Под 1. ово је држава Србија а оно нажалост више није, и следсвено томе је много лакше овде гурати српску ствар него ли тамо. Под 2. Држава Србија иако умногоме окупирана кроз разне структуре није нити у ЕУ нити у НАТО и као таква има знатно већи маневарски простор. Под 3. Држава Србија има око 7 милиона становника, мање више стабилну економију и колико толико јаку војску и као таквој у односу на њих којих има колико људи на Новом Београду, имамо много већу могућност да преговарамо, истрајемо и изгурамо неке своје ствари од националног интереса.

Значи ситуација је поприлично гора у ЦГ него овде, и мали корак на боље треба третирати као корак на боље. А Вучић нека ради своје, не дирам га, замерам му 90% ствари које се тичу унутрашње политике, спољну политику води руку на срце одлично.

пре 19 минута, Ćiriličar рече

Слушај, немој да искривљујеш. Немој да формулишеш туђе формулације по своме. Нисам рекао да ради најбољи посао, али ради МАЊЕ него Мило и Кривокаић! И Нови преШедник!  Боље је да је Мило остао јер тада би се учвршћивало Светосавље у ЦГ! Овако ће се Светосавље растакати из простог разлога што ће се Српство растакати.

На краће стазе је лакше и народу и Цркви да су ови полтрончићи који фурају ЈеВу причу ко покварен винил, али они учвршћују процес растања Светосавља и Српства.

Јер Светосавље је јединствен пример православља, знаш. Кад из њга исчупаш Србе из Цг и дметнеш му Црногрце онда не ваља.

Зашто је онај шоњо добио толико гласова - па онај преварант што су му одбили кандидатуру - има 30 година и стан од неколико милиона - подигли су кредит незаконито и дигли плате/пеМзије, и народ тако ПОТКУПИЛИ! То је нездрава економија и "легално" куповање гласова.

Овде је ствар следећа: ДФ, Бечић и Јевропа сад (сад= НИКАД, јер ће се ЕУ распасти) су СРБИ, то је српско бирачко тело. Имају преко 60%, али су подењени и зато су Бечић и Јаков Мали растакачи Српства а тиме и Светосавља. Ми говоримо о унутрашњим процесима сада, о растакању вековногнационалног бића и идентитета. То има вековне последице. Зато је Боље да је Мило остао. Не би смео хапсити, храмове отимати и сл. А Срби се хомогенизовали.

 

Па идиоту је јасно да је многе СРАМОТА и страх да буду Срби доле, а знају да су Срби иду у цркву и то. И шта? Па да им неко из Цркве стимулише то и каже "јој, јеси 'неки, шта се секираш нема у Христу Јудејца и Јелина".

 

И тиме Савино и Николајево Српство оде куд нетреба....о томе се ради. Не да Јаков неће протеривати Џомбића.

Дај да ми овде она вратимо чедицу и ЛДП и шутановца и екипу па да се ми мало хомогенизујемо у свом светосавском агону. Захтевати од људи да Србују и православствују у борби са нечим јесте лакше али није исправније. Исправно је онако како се одвија код нас, кад се органски људи враћају Цркви без мотива борбе против нечега-некога већ из мотива љубави ЗА Христа. Кад има циљ против којег се бори људи се лакше мобилишу, али ту дођу онда и курта и мурта и многи на које би ти после рачунао као светосавце а који са тим везе немају. Реална је ситуација да Срби нису већина у Црној Гори, нажалост. Они који себе видео као Србе и као православне, и зато немају снагу да изнесу победу српске ствари у ЦГ. 

Aко се светосавље буде растакало у условима кад није под директним нападом неће за то бити крив ни јаков ни кривокапић ни овај ни онај него људи који се одричу своје вере и идентитета зарад комфрнијег стана и бољих кола. А таквих има свуда, и кад се искристалише видиш да тих људи о којима ти причаш и нема баш толико. Али без бриге, јер се то десити неће. Српски народ се враћа Христу и својој Цркви и будућност пред њим је само светлија а никако гора. А наравно и на матици је да буде моћна и да временом интегрише своје изгубљене територије. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, sampaganini92 рече

Постоји више разлога због којих је третман Вучића и ових у ЦГ другачији а и такав треба да буде. Под 1. ово је држава Србија а оно нажалост више није, и следсвено томе је много лакше овде гурати српску ствар него ли тамо. Под 2. Држава Србија иако умногоме окупирана кроз разне структуре није нити у ЕУ нити у НАТО и као таква има знатно већи маневарски простор. Под 3. Држава Србија има око 7 милиона становника, мање више стабилну економију и колико толико јаку војску и као таквој у односу на њих којих има колико људи на Новом Београду, имамо много већу могућност да преговарамо, истрајемо и изгурамо неке своје ствари од националног интереса.

Значи ситуација је поприлично гора у ЦГ него овде, и мали корак на боље треба третирати као корак на боље. А Вучић нека ради своје, не дирам га, замерам му 90% ствари које се тичу унутрашње политике, спољну политику води руку на срце одлично

Којих разлога?

1.А зашто није више и што онда није било отпора, него прихватања "реалне ситуације" тј отцепљења? 

2. Да се нису одвојили били би полуокупирани( као Србија данас од Усе и Јевропе) а заједно би били много јачи, па би степен полуокупације можда био мањи.

3. Па откуд та стабилност Србији у задњих 10 година? Створили је  суперсрби критизери из Србије и Црне Горе којима је најјачи аргумент "издаја и ево ти сендвич"? Да се нису одвојили било би нас седам и по милиона. Излаз на море и залеђина у Србији.

У Црној Гори буквално немају право да критикују Вучића ни за шта.

Слажем се око унутрашње политике, партократије и ортаклука. Могли би да смање доживљај. Спољна политика је добро у односу на могућности.

Није ми намера да прозивам било кога. Ко има памети нек се моли за јединство и Срба и Цркве.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Вилер Текс рече

Којих разлога?

1.А зашто није више и што онда није било отпора, него прихватања "реалне ситуације" тј отцепљења? 

2. Да се нису одвојили били би полуокупирани( као Србија данас од Усе и Јевропе) а заједно би били много јачи, па би степен полуокупације можда био мањи.

3. Па откуд та стабилност Србији у задњих 10 година? Створили је  суперсрби критизери из Србије и Црне Горе којима је најјачи аргумент "издаја и ево ти сендвич"? Да се нису одвојили било би нас седам и по милиона. Излаз на море и залеђина у Србији.

У Црној Гори буквално немају право да критикују Вучића ни за шта.

Слажем се око унутрашње политике, партократије и ортаклука. Могли би да смање доживљај. Спољна политика је добро у односу на могућности.

Није ми намера да прозивам било кога. Ко има памети нек се моли за јединство и Срба и Цркве.

Па очигледно зато што управо није било доле толико Срба колико ми волимо да мислимо и са којима рачунамо кад би волели да Срби тамо освоје власт. Ко је томе крив? Многи, а понајвише огавни комунистички период наше историје који нас је с опроштењем ус*ао за многе деценије. Али шта је ту је, на нама је да се чистимо тих талога и наноса и да се враћамо себи, а нешто ће и Бог да придода ако не будемо маловерни.

Ја апсолутно нисам за то да ико оданде пљује Вучића нити да ми овде пљујемо по њима. Они су се изборили за то да их као Србе оставе на миру више, сад треба да јачају и учвршћују своје позиције доле. А на нама је да их у томе помажемо. Па ћемо уз Божију помоћ изаћи опет на море и бити једно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нема Раковића:). Види човек да смо пукли, а видело се и из авиона да ће овај нови Мило да наследи Мила, не треба докторат.

Комунисти су ушли у Берлин, ослободили Београд. У јесен те 1944  године Дража је хтео да преговара, тј да се прикључи са Црвеном армијом. У Србији није ни било комунистичке војске 1944 осим на југу, већина снага је била у Босни. Тита није подржавао Стаљин него Черчил.

То са комунизмом  , нису ни Солана, а ни Коштуница па ни М. Бећковић били комунисте, а они су заједно одредили 52.3% и после тога је био крај приче. 

Када је Тито 1948 прекинуо са Стаљином он нас је у ствари отерао на Запад, а одатле долазе сви наши проблеми.

Ми једино можемо да вратимо Црну Гору да се понови октобар 1944 и да Руси ослободе Београд, наравно не са каћушама и из правца Смедерева:).  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ćiriličar

Блаженопочивши м.Амфилохије је имао невероватне политичке грешке. Како су га толико преварили, сам Бог зна. Уједао је за срца Србе, а оправдање је било да се не бисмо поубијали. Уместо да нас је учио да се не поубијамо, али не тако што ћемо певати Косово је срце Црне Горе.

Црна Гора треба да има флуидну државност, да на десетак година се гласа за самосталност или састав са Србијом, да та смена не буде ничим узрујавајућа, јер и једно и друго је прихватљиво за истинске Србе. Али не, ово што су урадили је самосталност или ништа. То је за Црну Гору политичка лудост.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Ćiriličar рече

Невероватна је ствар како део црквених људи из монтенегра сикће на Вучића, нема шта му не говоре, пишу текстове, јетке, осшре, како "продаје" КиМ, са друге стране НИШТА нису написали против Мила, а ове фићфирће попут ономад ДОСових манекена у Србији, који, тобож, ће дати Србима рај у монтенегру, који признају КосовА, који честитају Албанцима "независност", који се залажу за НАТО и у души јесу НАТОвци, е они су њихови представници.

Неки црквени кругови у ЦГ су ДИРЕКНО учествовали на расрбљавању ЦГ. Паралелно са христијанизацијом ЦГ, нису нашли ону светосавску меру, и под плаштом да не буду етнофилетисти, паралелно са Миловим конвертитским процесима у ЦГ, отишли су у страну са својом мисјом и имамо што имамо.

Тај процес ће се сад само продубљивати!

Svaku ti reč potpisujem. Treba da ih je sram da reč kažu a oni usta ne zatvaraju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, sampaganini92 рече

Постоји више разлога због којих је третман Вучића и ових у ЦГ другачији а и такав треба да буде. Под 1. ово је држава Србија а оно нажалост више није, и следсвено томе је много лакше овде гурати српску ствар него ли тамо. Под 2. Држава Србија иако умногоме окупирана кроз разне структуре није нити у ЕУ нити у НАТО и као таква има знатно већи маневарски простор. Под 3. Држава Србија има око 7 милиона становника, мање више стабилну економију и колико толико јаку војску и као таквој у односу на њих којих има колико људи на Новом Београду, имамо много већу могућност да преговарамо, истрајемо и изгурамо неке своје ствари од националног интереса.

Значи ситуација је поприлично гора у ЦГ него овде, и мали корак на боље треба третирати као корак на боље. А Вучић нека ради своје, не дирам га, замерам му 90% ствари које се тичу унутрашње политике, спољну политику води руку на срце одлично.

Дај да ми овде она вратимо чедицу и ЛДП и шутановца и екипу па да се ми мало хомогенизујемо у свом светосавском агону. Захтевати од људи да Србују и православствују у борби са нечим јесте лакше али није исправније. Исправно је онако како се одвија код нас, кад се органски људи враћају Цркви без мотива борбе против нечега-некога већ из мотива љубави ЗА Христа. Кад има циљ против којег се бори људи се лакше мобилишу, али ту дођу онда и курта и мурта и многи на које би ти после рачунао као светосавце а који са тим везе немају. Реална је ситуација да Срби нису већина у Црној Гори, нажалост. Они који себе видео као Србе и као православне, и зато немају снагу да изнесу победу српске ствари у ЦГ. 

Aко се светосавље буде растакало у условима кад није под директним нападом неће за то бити крив ни јаков ни кривокапић ни овај ни онај него људи који се одричу своје вере и идентитета зарад комфрнијег стана и бољих кола. А таквих има свуда, и кад се искристалише видиш да тих људи о којима ти причаш и нема баш толико. Али без бриге, јер се то десити неће. Српски народ се враћа Христу и својој Цркви и будућност пред њим је само светлија а никако гора. А наравно и на матици је да буде моћна и да временом интегрише своје изгубљене територије. 

Ovako može da piše samo Crnogorac i to onaj koji živi u Srbiji i uživa sve prednosti tog položaja. Skoro 100% takvih znam i imaju istu retoriku. 
1. Šta znači ovo je Srbija a ono nažalost više nije i sledstveno tome je ovde gurati srpsku stvar lakše? Pa to je toliko samo po sebi glupo rečeno. Crna Gora nikada i nije bila Srbija, ali nije bila antisrpska, te stoga u Crnoj Gori ne da nije moguće izgurati ništa srpsko, nego je najveći greh ove vlasti upravo taj što je sve izgradjeno na antipodu i sada se bori da se bar toga ratosiljamo i vratimo na početne tačke, da se izvuče iz blata negacije sopstvenog identiteta. To je najveći greh vlasti, to seme razdora, a ovog novog kandidata za predsednika to ni malo ne zanima, on Srbiju gleda kao susedski narod sa kojim hoće da popravi odnos, a identitetsko pitanje ni malo ne oseća što i ne krije. Dakle, Crna Gora je sa Milom toliko pala da ne može sa Srbijom da se meri čak ni po tome da "gura bilo šta od srpske stvari", jer prvo treba da izvuče na obalu sopstveni identitet koji je opasno ugrožen antisrpstvom a kako vreme prolazi obala je sve dalja. 
2. To što Srbija nije u  NATO je opet na sramotu Crne Gore koja se priključila i nije joj na čast i na opravdanje da zato što je priključena još traži od Srbije koja nije priključena ( a zbog toga u neprekidnim pritiscima i vetrometini) da nešto još više trpi, još više istupa nego što i ovako istupa i da se istrčava pre vremena u vremenu kada se geopolitička situacija menja iz dana u dan. Jednom valjda može i Srbija da kupuje vreme umesto da stavlja hrabro glavu na panj, a ostali oko nje svi navijaju da je što pre stavi dok su oni svoje glave obezbedili u publici. Tako da upravo suprotno, Srbija nema veći nego manji manevarski prostor, pritisnuta je sa svih strana: evropskih zemalja tj. amerike, ili zapada, pa onda od strane šiptara, pa od strane domaćih placenika koji se predstavljaju kao demokrate, pa nekakvih patriota i intelektualaca željnih studentskih aplauza jer ne daju Kosovo a nikad ratišta nisu videli i niti bi ga videli, a koji su klasični korisni idioti, pa drugosrbijanaca kojima je za otimanje Kosova kriv Vučić a ne zapad i šiptari... i na kraju i Crna Gora i pojedini sveštenici koji nisu ni ćorak na Mila ispucali ali zato ladno pucaju iz svih raspoloživih sredstava na Vučića i takodje ne daju Kosovo. Kao da smo svi mi ludi i dali bi Kosovo, ali eto, oni ne daju. I tako čine nepopravljivu štetu srpskom narodu i Srbiji. 
I da, to što kažeš da u Crnoj Gori nema izgleda toliko Srba ... O, da! Ima ih. Ali se trenutno ne isplati. I bilo bi ih još više samo da ima koristi od toga. 
3. To što trenutno Srbija ima stabilnu ekonomiju, što je podigla vojsku i policiju, što se naoružava, ima specijalne jedinice - pa i to je valjda neko do sada uradio u poslednjih deset godina. Nije palo s neba, jer odlično znamo kako je Srbija izgledala pre toga. Pa može malo poverenja i zbog toga. A ne samo drvlje i kamenje. Treba valjda verovati i Patrijarhu ako daje neku podršku a ne samo nekom svešteniku koji napise sastav da dobije što više deljenja i lajkova po društvenim mrežama a sve mu se svodi na lični utisak. 
A što se tiče ovog Jakova, to već rekoh. Kako god da izgleda da je najbolje da dodje bilo ko osim Mila - to nije istina. To isto smo govorili kada je Milošević padao - daj bilo koga, pa je ispalo da su i gori došli posle njega. Lično mislim da će se upravo to dogoditi. Dolazi čovek zapadnjačkog profila, crnogorskog identiteta, sa snagama o kojima niko ne zna ništa više od toga, retorika im je zapadnjačka, bolji život, bolje plate, vladavina prava tj. zakona koji su po evropskim merilima, ok, ali ni reč o identitetskim pitanjima, povlačenju priznanja Kosova, rezoluciji o genocidu, ukidanju sankcija Rusiji, o srpskom jeziku, razmontiravanju antisrpske retorike u školama na časovima istorije i slično, te kada se kao takvi umreže i očvrsnu a sve u rukavicama, sve legalno, nastaviće se praktično vladavina Kurte namesto Murte tj. Kalifa na mesto Kalifa. 
I da, potpuno si u pravu - ljudima je mnogo važno da imaju dobar život, auta nova i stanove. Ali ako je tako već onda neka se svi skinu Srbiji sa očekivanjima, sa lepim željama i pljuvanjem srpske vlasti jer 30 godina biraju najsramotniju vlast u svojoj istoriji pa im Srbi ne traže da je menjaju, a ni srpski sveštenici ne pišu traktate protiv vlasti u CG iako je priznala Kosovo. Za razliku od srpske.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Вилер Текс рече

Слажем се око унутрашње политике, партократије и ортаклука.

Не сећам се која емисија је била, Врзић је био и он је то споменуо као дигресију, о НАТО се причало...ја сам се шокирао (иначе, Никола Врзић је по мени најинформисанији и најбољи новинар српски, човек много истражује и све гради на изворима и чињеницама)...споразуми које је Србија потписала са НАТО-м, како се зову већ ПАП. САП КМГФКШ, небитно...партнерство з амир и то...НАТО, аман човече, је условио да се уведу извршитељи!

Замисли! Исто као што ММФ условљава кад даје кредит о платама, пензијама, ценама енергената и то...ови су наредили извршитеље! Невероватно!

Тек кад видимо понашање Немачке, као нејако куче са улице без господара, онда нам је јасно шта и како се са нама ради.

Па они могу за 24 сата да изазову рат где оће на Балкану...кад 'оће. Ја сма Вучићу највише замерио те извршитеље...бре како се то лепо ради у доедавно демократским земљама. Ево како:

-Не платиш рачун, иде након 10 дана у приватну компанију која води пступак, ои надодају од мање од 20 еура.

-Ако не платиш њима, они намећу камату која је негде 10%. Моћеш да се договориш на отплату. Погледају т примања и ако су мала, отплата може бити на неколико година по 10-так еура месечно.

-Ако им се не јављаш, ако их игноришеш - они шаљу случај на ДРЖАВНИ орган за наплате! ДРЖАВА наплаћује. Они те контектирају и ако не платиш у року од 30 дана све добијаш "звездицу". Уз твој матични број СВЕ фирме, све банке виде да ниси плаћао рачуне. Ти си неподобан и не можеш НИШТА да купиш на рате! Ни неку ствар од 100 еура.

 

А ето шта је нама НАТО натоварио на главу....оставља се питање: што је једној војној машинерији у циљу да Србија има извршитеље који ће пљачкати народ? Ја не могу да докучим.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...