Jump to content
  • Милан Ракић
    Милан Ракић

    ПАТРИЈАРХ ИРИНЕЈ: Никада нећемо против Русије која је увек била наша подршка и нада (ВИДЕО)

      Поглавар Српске православне цркве Патријарх Иринеј говорио је екслузивно за “Раша Тудеј” о односима Србије и Русије.

       

    Он је рекао да високо цени пријатељство са Русијом која је увек долазила да спасе Србе.

    “Живимо у времену када наше односе са Русијом критикују многи. Ипак, ми одговарамо да никада нећемо против Русије, која је увек била наша подршка и нада, посебно када смо били под Отомаском чизмом”, рекао је Иринеј.

     

    Он је нагласио да је сарадња руске и српске православне цркве на нивоу дубоке историјске повезаности два народа.

    “Ми морамо да запамтимо да смо Словени. Још у 12. веку почела је сарадња наших цркава. Од тада наши односи само су јачани”, рекао је Иринеј.

    РТ




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 1 минут, Kristijan рече

    Имате ви право на своје мишљење, немам ја ништа против тога. Само кад се дође дотле да се сравњују рачуни онда се види која је природа таквог односа. Може на корицама да пише шта год хоћеш, али је важно оно што је између корица.

    Зашто не одговориш на конкретно питање: да ли је Србија 1912. била вазал Русије и да ли је Израел данас вазал Америке? 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, Kristijan рече

    Да.

    То није утемељено у историјским чињеницама. Србија тада није била вазал, нити је Израел амерички вазал. Тако да...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 21 минута, GeniusAtWork рече

    Да би се уопште расправљало на ову тему, прво треба да се раздвоје две ствари:

    - Љубав према руској култури, цивилизацији и народу и осећај заједништва са њима због исте вере, сличности у језику, историје, итд.

    - Одушевљавање фиктивним романтичарским делузијама о "братском народу" који само мисли о нама по цео дан и, најгоре од свега, путинофилија - идолатријски однос према Владимиру Путину као челичном вођи са полубожанским атрибутима који ће нас чврстом песницом спасити од свих зала и показати Западу њиховог бога и макар им мало вратити мило за драго због свега што нам се издешавало задњих деценија.

    Ово прво је здраво и нормално, ово друго није.

    To je kao da kažeš, jedno je Crkva i Pravoslavlje a drugo je car Konstantin i majka mu Jelena. Naravno da postoji razlika, ali ako ne vidiš šta sve povezuje i šta je smisao svega onda ne vredi da ti bilo ko objašnjava.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 7 часа, Кратос рече

    Rusija nas nikad nije osvajala a imperija je već 6,7.vekova.Više nego dovoljno.

     

    Zaboravljaš da se nalazimo na mestu gde i nisu mogli da nas osvoje? :)

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 13 минута, Kristijan рече

    @Православни Србин @елТорнеро Имате ви право на своје мишљење, немам ја ништа против тога. Само кад се дође дотле да се сравњују рачуни онда се види која је природа таквог односа. Може на корицама да пише шта год хоћеш, али је важно оно што је између корица.

    Од слова до слова могу и ја теби да препишем ову твоју поруку, јер она не говори ништа.

    Питао сам те којим духом да се инспиришемо, добронамерно, јер смо превише времена провели дајући дијагнозе, без предлагања конкретне терапије. Зато те питам за дух, дух који нас покреће је разлог свих наших размирица.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, елТорнеро рече

    Од слова до слова могу и ја теби да препишем ову твоју поруку, јер она не говори ништа.

    Питао сам те којим духом да се инспиришемо, добронамерно, јер смо превише времена провели дајући дијагнозе, без предлагања конкретне терапије. Зато те питам за дух, дух који нас покреће је разлог свих наших размирица.

    Односило се на твој коментар везан за природу односа између Србије и Русије.

    А гледе духа који треба да нас инспирише... То захтева мало дужи одговор. Надам се да нећеш да замериш ако се том питању вратим касније јер сад напросто не могу да стигнем толико да пишем.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, Kristijan рече

    Надам се да нећеш да замериш ако се том питању вратим касније јер сад напросто не могу да стигнем толико да пишем.

    Журба је ђавоља работа, што би ти замерао, не журим нигде. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Ми треба 

    1.Најпре да се окренемо сами себи тако да се повезујемо са Србима ван Србије

    2.Косову,Црној Гори и Македонији тако да их припојимо

    3.Грцима и Бугарима јер су нам близу и браћа су нам и Мађарима са којима сада имамо добре односе какве никада нисмо имали

    4,Русима као братском народу и великој сили

    5.Да знамо да су нам Хрвати и такозвана Европа не рачунајући наведене највећи непријатељи

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 10 минута, Августин рече

    Ми треба 

    1.Најпре да се окренемо сами себи тако да се повезујемо са Србима ван Србије

    2.Косову,Црној Гори и Македонији тако да их припојимо

    3.Грцима и Бугарима јер су нам близу и браћа су нам и Мађарима са којима сада имамо добре односе какве никада нисмо имали

    4,Русима као братском народу и великој сили

    5.Да знамо да су нам Хрвати и такозвана Европа не рачунајући наведене највећи непријатељи

    А шта мислиш коме би се најпре окренуо, у нашој ситуацији, Аугустин? Или, осетиш ли када да ми данашњи Срби дишемо на молитве Светога Саве, милошћу Божијом?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Moram priznati da ne razumem.Sveti Avgustin je bio u Africi u jedinstvenoj Crkviu kakve to veze ima sa ovim.Sa Rusima naprimer.Pa zar nije Crna Gora zemlja gde je rođen otac Svetog >Save.Zar nisu Kosovo i Makedonija srpske zemlje,Zar Sveti Sava nije bio Srbin a bio je i pravoslavan kao Bugari,Grci i Rusi.Šta je u ovome suprotno Svetom Savi.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 сат, Православни Србин рече

    Па шта твоје решење друже?

    Да радимо и направимо себи бољи живот.

    пре 1 сат, Православни Србин рече

    Извини, нисам ја нашу државу назвао пропалом, већ ти. 

    Ваљда је проблем што је пропала, а не што је неко то реко наглас...

     

    пре 1 сат, Православни Србин рече

    И причати о томе да неко прича да треба да се ,,покоримо Русији", у ситуацији кад се од нас тражи покоравање, али буквално покоравање али не од Русије, већ од стране Запада-по мени је то подмукла замена тезе.

    Скините бре више те Слобине наочаре... Запад не тражи од нас ништа. Боли их д... за нас.

    пре 1 сат, Православни Србин рече

    И мислим да си превише острашћен кад говориш о Русији, не знам зашто је то тако, али изгледа ми да је тако.

    Не, ја сам само реалан. А ономе ко је сам острашћен реалност изгледа као острашћеност.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...