Jump to content
  • Поуке.орг - инфо
    Поуке.орг - инфо

    Саопштење за јавност Информативне службе Српске Православне Цркве

     

    AVvXsEindwqIKQvNSDjFhDmEbF84wZQSfQ63wVFG

    Примили смо мноштва оштрих протеста и негодовања поводом јучерашње објаве немачке политичарке Виоле фон Крамон, дате после разговора са Епископом диселдорфским г. Григоријем, да у Немачкој не постоји Српска Православна Црква, те смо одговорни да, истине ради, изјавимо: 

     

    Српска Православна Црква постоји у Немачкој, као део једне,  недељиве  аутокефалне Српске Патријашије. Устав Српске Православне Цркве и уредбе важе као и било где на њеном канонском подручју и на теориторији Немачке, а сва црквено-јерархијска тела су обавезна да се по њима управљају. На основу Устава Српске Православне Цркве одговарајуће црквене власти постављају и разрешавају управе свих тела и органа, а Свети Архијерејски Сабор поставља и, по потреби, разрешава епархијског архијереја.    

     

    Информативна служба  Српске Православне Цркве  




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    "Доћи ће доба када ће обновити чак и затворене цркве, и украсиће их не само споља, него и изнутра. Позлаћиваће куполе и на храмовима и на звоницима. Али кад се то заврши, доћи ће владавина антихриста. Молите Господа да нам подари још времена да бисмо могли да ојачамо, јер нас чека застрашујуће доба. Видите ли како се све лукаво припрема? Све цркве ће бити просто величанствене, као никада до сад, али неће смети да се улази у те храмове. Антихрист ће бити крунисан за цара у једном великом храму у Јерусалиму а учествоваће свештенство и патријарх."

    Свети Лаврентије Черњиговски (+1950)

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Децо, последњи је час, и као што сте чули да ће антихрист доћи, тако су се сад јавили многи антихристи; по томе познајемо да је последњи час.

    Прва посланица Јованова, сматра се да је написана негде између 95-те и 110-те године после Христа.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    On 28.12.2021. at 3:45, The Godfather рече

    odgovori na pitanje molicu lepo - izjasni se o istupu ep Dobrijevica na NOVOJ S i neistinama koje je izrekao

    Одговорио сам ти већ, само не видиш. Али ево поновићу. Не постоји ниједан разлог да се ту изјашњавам!

    Другим ријечима - шта мислиш постићи том тврдњом да владика лаже? Хоћеш ли ти зато бити праведан?

    Из сјемена које многи и премноги сију већ годинама, нападајући наше владике, ништа добро неће изнићи.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 11 часа, slovoA рече

    шта мислиш постићи том тврдњом да владика лаже? Хоћеш ли ти зато бити праведан?

    Nista on inicirao nije, to je opste poznata stvar, oni su poveli advokate da se raspravljaju na sastanku, ali ih je patrijarh relaksirao!

    Sto se pravednosti tice - pitanje je krajnje infantilno, sto samo reflektuje tvoje stanje svestu i poimanje citave raspre!

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Треба да се молимо за наше владике, посебно оне чија мишљења се разликују од Синода...проблем је што ни ми сами не верујемо да можемо молитвом нешто да променимо/помогнемо...а можемо много...

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 22 минута, Ćiriličar рече

    Треба да се молимо за наше владике, посебно оне чија мишљења се разликују од Синода

    A kad se mišljenje Sinoda razlikuje od zapovesti Gospoda, Apostola i Svetih Otaca ? 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 сат, Милошшш рече

    A kad se mišljenje Sinoda razlikuje od zapovesti Gospoda, Apostola i Svetih Otaca ? 

    Ја кад говорим да сте опадачи ангажовани са стране владика који ратују против Синода и СПЦ Сабор скичите као свиње када се воде на заклање. 

    пре 14 часа, slovoA рече

    Из сјемена које многи и премноги сију већ годинама, нападајући наше владике, ништа добро неће изнићи.

    Узми и излупај фреску из припрате у Милешеви кад ђаволи бацају владике у пакао! Или спали синајску икону Лествице! - Најгоре је што сте ви дунстери па не знате да те ваше форе можете да продајете некима са улице, а не нама који смо прекаљени на овом форуму. Немате публику овде за те ваше тлапње. Бацају паре они који вас плаћају, јер вам је учинковитост ништа, нула.      

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Поједини епископи наступају веома ригидно, не хајући за слободу којом нас је Христос једном заувек ослободио, него, напротив, претећи санкцијама невакцинисаном свештенству и верујућем народу, премда већинском. Ипак, после разних ексцесних ситуација и екстремних позиција на обе стране, у Православним Црквама се искристалисао и преовлађује принцип добровољности и препорука уместо примене духовног насиља и наредбодавног, комесарског тона. „Одлучујемо и наређујемо" - то је природни начин изражавања војних власти у ванредним приликама, али му у Цркви нема места

    ЕПИСКОП БАЧКИ ДР ИРИНЕЈ БУЛОВИЋ
     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 часа, Милошшш рече

    A kad se mišljenje Sinoda razlikuje od zapovesti Gospoda, Apostola i Svetih Otaca ? 

    Jesi li to sam prepoznao ili te neki popa koji je pogrješo zamimanje uputio u to, da li ti znaš ko je u sastavu Svetog Sinoda uzem i prosirenom?

    Rješili ste da prodate dušu i idete u raskol, i sad vam treba sta bilo da iskamčie neki povod, ali za nekiliko godina niste uspjeli da iskamčite ništa, što dovoljno govori o Sinodu, osim što je bilo kreatvnih izmišljanja tipa Patrijarh Irinej šuruje sa Vučićem koji izdaje Kosovo - ako Bog da da Jeremić bude presjednik Srbije (koji nije izdao Kosovojoooj), ali ne dade Bog!

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 часа, Милошшш рече

    A kad se mišljenje Sinoda razlikuje od zapovesti Gospoda, Apostola i Svetih Otaca ? 

    Па...пошто сми сви ми верници глупи, неуки и обична руља, а Синод "заблудео"...имамо тебе! Имаш кад Св. Софроније пише једном калуђеру о томе, каже како ће бити расправа и опадања, подела...и, вели, не играјте се главом да се држите патријаршијских црква (=саборних) него питајте Милоша.

    Не би те ја открив'о, али ето...тешка су времена, немој више да се сакривш...потребан си...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Сличан став епископу Иринеју по питању вакцинације и корона кодова је изнео и руски Патријарх. Кориговао је митрополита Илариона.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 27 минута, Вукашин рече

    Кориговао је митрополита Илариона.

    Нисам пратио то за Кирила, знам да је Иларион био баш онако....типа да је грех ако се не вкцнишеш можеш другога заразити...мислим да је то прерадикално...а иамло је контраефекат и код верника...јако мало Руса се вакцинисало а међу првима су добили вакцину и то "државну", није чист профит иза вакцина...

     

    Иначе покосила је корона доста свештенства тамо, а ионако имају кратак животни век...постсоветско наслеђе.

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Ćiriličar рече

    а ионако имају кратак животни век...постсоветско наслеђе.

     

    Просечни животни век мушкараца у Русији је само 59 година - ужасно мало. А жена 73.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    @Ćiriličar

    пре 37 минута, Ćiriličar рече

    Нисам пратио то за Кирила, знам да је Иларион био баш онако....типа да је грех ако се не вкцнишеш можеш другога заразити...мислим да је то прерадикално...а иамло је контраефекат и код верника...јако мало Руса се вакцинисало а међу првима су добили вакцину и то "државну", није чист профит иза вакцина...

     

    Иначе покосила је корона доста свештенства тамо, а ионако имају кратак животни век...постсоветско наслеђе.

     

    Ово је скраћена вест:

    WWW.RT.COM

    Russians should not fear catching Covid-19 in places of worship because epidemiological measures are being followed, and believers are protected by “the grace of God,” the head of...

    Углавном, против је сваке врсте присиле.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...