Jump to content

ĆIRILICA SVUDA - OD FAKULTETA DO RAČUNA I POTVRDA: Šta piše u nacrtu zakona koji je Vučić predao Dodiku?

Оцени ову тему


JESSY

Препоручена порука

пре 1 сат, cloudking рече

Po ko zna koji put "nadam se da se nece ostvariti to sto Jovo prica"

А што је уопште релевантно шта јова прича? Лик не може да формира ни минорну странку, само лапрда по телевизијама, никада ништа погодио није, класичан тв интелектуалац који је тамо да исприча нешто и да звучи паметно... уз то лик је социјалиста, то треба да ти сведочи колики је дебил... ваљда си до сада научио да су социјалисти јако глупи људи који верују у огромне глупости.. 

Мислим која је твоја мотивација за помињање онога шта јова прича? Је л можеш да нам објасниш, што си споменуо то? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, cloudking рече

Ja se ne drogiram.

Po zakonu R.Srbije, a ti si ne samo zakonobranilac no i ustavobranitelj, ti se drogiras i kupijes drogu koja je ilegalna. Doduse tvoja je laka ali je ipak droga i kupuje se od dilera. Osim ako ne gajsi sto je takodje ilegalno, zakonice :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Вилер Текс рече

Po zakonu R.Srbije, a ti si ne samo zakonobranilac no i ustavobranitelj, ti se drogiras i kupijes drogu koja je ilegalna. Doduse tvoja je laka ali je ipak droga i kupuje se od dilera. Osim ako ne gajsi sto je takodje ilegalno, zakonice :)

Ja nisam zakonobranilac i ustavobranitelj, ja bih reformisao zakon i legalizovao narkotike. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, haveaniceday рече

Ja nisam zakonobranilac i ustavobranitelj, ja bih reformisao zakon i legalizovao narkotike. 

Nije to tema sad tema. Ja sam sam akcenat stavio na zakonobraniteljstvo...jao Jovanjica uzas...a onda odem sa ostalim autosovinistima da motam dzointe ...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Вилер Текс рече

Nije to tema sad tema. Ja sam sam akcenat stavio na zakonobraniteljstvo...jao Jovanjica uzas...a onda odem sa ostalim autosovinistima da motam dzointe ...

 

Правда за јовањицу

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, haveaniceday рече

Мислим која је твоја мотивација за помињање онога шта јова прича? Је л можеш да нам објасниш, што си споменуо то? 

Nzm... bilo adekvatno za neku pricu tada... ne secam se :) 

(plus sto ja licno ne verujem da je Vucica moguce srusiti na drugi nacin trenutno, sto i dalje ne znaci da prizeljkujem takav scenario)

 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, Вилер Текс рече

Nije to tema sad tema. Ja sam sam akcenat stavio na zakonobraniteljstvo...jao Jovanjica uzas...a onda odem sa ostalim autosovinistima da motam dzointe ...

 

Srozavanje buducnosti nekoliko generacija Srpske dece je vazda bilo adekvatno porediti sa pusenjem dzokavca...

 

NaciJonalisticki osecaj za komparaciju i prioritete firsthand :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, cloudking рече

Srozavanje buducnosti nekoliko generacija Srpske dece je vazda bilo adekvatno porediti sa pusenjem dzokavca...

 

NaciJonalisticki osecaj za komparaciju i prioritete firsthand :D

Ja sam nesto drugo hteo da kazem...

Al bice da je tebi pozna ura sad...sutra cemo, samo ti mrvi i motaj i vici Jovanjica strasno strasno...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Вилер Текс рече

Ja sam nesto drugo hteo da kazem...

Al bice da je tebi pozna ura sad...sutra cemo, samo ti mrvi i motaj i vici Jovanjica strasno strasno...

Rano mi jos.

Tu sam razumom, a to najvise volis :)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, Тражитељ рече

Ја се са овим слажем.

Не само као човек и хуманиста, него као и хришћанин који по дефиницији тежи глобалном уједињавању човечанства.

И апсолутно прихватам аргумент вештачког у нацијама, ако ће он бити повод уједињења и ублажавања националних разлика и подељености. Али никако као аргумент да због тога треба оснивати нове идеолошке групе да пале гуме и спречавају прилазе градовима. Пројекат војвођанске нације није фиктивни, он постоји још од предратног (2СР) програма КПЈ, а хрватске и црногорске службе су и те како заинтересоване по том питању и спремне да помогну, што и чине.

Ja sam Srbin. Čak velikosrbin. Ne volim gibanicu, ne volim ćevape, ne pijem rakiju, ne umem da igram kolo, ne slušam narodnjake... Zar moram? Zar nemam moje ja? U familiji ja sam isto ja, samosvojan, individualan, nisam moj tata ili moja mama, ujak ili deda. Oni su svoja bića, svoje duše, a ja sam ja, moje biće, moja duša. Ja sam ja, i samo ja. Ali sam, isto, Srbin. Bog je hteo da budem Srbin, tako da imam zadatak da u onome, što imam i što jesam, da se potrudim za najbolje. Kao radnik, koji, zakonski, ima dužnost da se potrudi na radnom mestu, ali ne daje garanciju za uspeh. Pa ako uspem, uspem, ako ne uspem, barem sam se iskreno potrudio. Čoveku je potreban zadatak, jedan rad, inače postaje klošerski (uličarski) filozof, inteligentan ali propalica. 

Projekt vojvođanske nacije nije mi poznat, a dobro se vladam istorijom. Antisrbi bi hteli jednu državu Vojvodinu da unište srpski narod, ali jedne vojvođanske nacije dosad se nisu setili. Nije ni komunistički projekt, jer po kominterni iz 1928 (Drezden) Vojvodina je deo Srbija, isto kao i Bosna-Hercegovina. Ne smemo da zaboravimo da je tada bilo 38 % Srba u Vojvodini, a rimokatolička Crkva bila je brojnija od pravoslavne Crkve. Nisu srpski komunisti bili antisrbi kao što mnogi misle, ali su rano izgubili bitku...

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Dragi рече

Ja sam Srbin. Čak velikosrbin. Ne volim gibanicu, ne volim ćevape, ne pijem rakiju, ne umem da igram kolo, ne slušam narodnjake... Zar moram? Zar nemam moje ja? U familiji ja sam isto ja, samosvojan, individualan, nisam moj tata ili moja mama, ujak ili deda. Oni su svoja bića, svoje duše, a ja sam ja, moje biće, moja duša. Ja sam ja, i samo ja. Ali sam, isto, Srbin. Bog je hteo da budem Srbin, tako da imam zadatak da u onome, što imam i što jesam, da se potrudim za najbolje. Kao radnik, koji, zakonski, ima dužnost da se potrudi na radnom mestu, ali ne daje garanciju za uspeh. Pa ako uspem, uspem, ako ne uspem, barem sam se iskreno potrudio. Čoveku je potreban zadatak, jedan rad, inače postaje klošerski (uličarski) filozof, inteligentan ali propalica. 

Projekt vojvođanske nacije nije mi poznat, a dobro se vladam istorijom. Antisrbi bi hteli jednu državu Vojvodinu da unište srpski narod, ali jedne vojvođanske nacije dosad se nisu setili. Nije ni komunistički projekt, jer po kominterni iz 1928 (Drezden) Vojvodina je deo Srbija, isto kao i Bosna-Hercegovina. Ne smemo da zaboravimo da je tada bilo 38 % Srba u Vojvodini, a rimokatolička Crkva bila je brojnija od pravoslavne Crkve. Nisu srpski komunisti bili antisrbi kao što mnogi misle, ali su rano izgubili bitku...

Sa prvim dijelom se slažem ovo sa BiH je potpuna nebuloza jer ne odgovara povijesnim činjenicama.

A što se tiče ove teme oko ćirilice ja mislim da ne treba forsirati to narodu kao jedinu opciju jer je i latinica donekle postala dio tog naroda.

Nike dobro silovati nešto da bi bili svoji ako to ne ide ili pokušati kopirati neke druge nacije kao što je naprimjer Rusija ako to ne ide.

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, kopitar рече

Sa prvim dijelom se slažem ovo sa BiH je potpuna nebuloza jer ne odgovara povijesnim činjenicama.

A što se tiče ove teme oko ćirilice ja mislim da ne treba forsirati to narodu kao jedinu opciju jer je i latinica donekle postala dio tog naroda.

Nike dobro silovati nešto da bi bili svoji ako to ne ide ili pokušati kopirati neke druge nacije kao što je naprimjer Rusija ako to ne ide.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nije nebuloza. BiH je trebala da bude u sastavu Srbije po kominterni u Drezdenu 1928. Isto kao i Vojvodina, osim mađarskih krajeva, i bugarskih! (ne maćedonskih) i albanskih krajeva na jugu Srbije odnosno Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca, dakle u Maćedoniji i na Kosovu, ali granice nisu bile određene. Pogledaj program drezdenske kominterne: Slovenija, Hrvataka (sa Slavonijom), Dalmacija, Crna Gora i mađarski, albanski i bugarski krajevi dobijaju pravo na samoopredeljenje - sve ostalo je Srbija! Ovo je značilo da cela BiH i glavni deo Vojvodine ostaju Srbiji, kao i dalje nedefenisani krajevi na Kosovu (koje tad nije postojalo) i u Maćedoniji (koje isto nije postojalo). A kako i da ne, kada su KPJ osnovali i činili Srbi! Ovo je bila komunistička anti-velikosrpska Srbija.

I taj program važi sve do AVNOJa u novembru 1943; naime, BiH i Vojvodina kao dve autonomne pokrajine jedne "Socijaističke Republike Srbije". AVNOJ, ali, stvara ideju jedne samosvojne BiH kao tampon zona između Srbije i Hrvatske, zarad jedne jedinstvene Jugoslavije; nauzvrat Srbija dobija Kosovo za autonomnu pokrajinu.

Što za Srbe nije bio neki problem tad, jeste Jugoslavija za nas bila jedna emanacija Srbije. Jugoslavija je za nas tad bila najbolje rešenje za srpsko nacionalno pitanje. Što je podrazumevalo da Jugoslavija ostaje zajedno i da svima pripada, ne da se razdvaja i da se Srbi zabranjuju.

Dokaz: Svi srpski komunisti, oni stari, pravi, postali su "velikosrbi" čim je bilo jasno da se Jugoslavija raspada.

Nego su napravili grešku. A greška je bila da su zarad Jugoslavije i njenog opstanka učinili suviše ustupaka, dotle da su najzad izgubili vlast u komunističkoj Jugoslaviji, a Jugoslavija, iako jedna emanacija Srbije, okrenula se protiv Srbije. Ovaj put samoodricanja zarad nekakvog umišljenog jedinstva autošovinisti slede i dan danas. Nešto kao da će Hrvati da budu manje nacisti ako mi Srbi budemo nacisti, pa zato treba nas Srbe proglasiti nacistima... I ovo mi istinski antifa ne možemo da dozvolimo, to da sami sebe i našu veru u Bogu izdajemo. To ne ide. Pre morate nas da pobijete nego li mi Svetosavci da postanemo nacisti. nacizam je anatema, to je prokleto, ogavno!

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Dragi рече

Nije nebuloza. BiH je trebala da bude u sastavu Srbije po kominterni u Drezdenu 1928. Isto kao i Vojvodina, osim mađarskih krajeva, i bugarskih! (ne maćedonskih) i albanskih krajeva na jugu Srbije odnosno Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca, dakle u Maćedoniji i na Kosovu, ali granice nisu bile određene. Pogledaj program drezdenske kominterne: Slovenija, Hrvataka (sa Slavonijom), Dalmacija, Crna Gora i mađarski, albanski i bugarski krajevi dobijaju pravo na samoopredeljenje - sve ostalo je Srbija! Ovo je značilo da cela BiH i glavni deo Vojvodine ostaju Srbiji, kao i dalje nedefenisani krajevi na Kosovu (koje tad nije postojalo) i u Maćedoniji (koje isto nije postojalo). A kako i da ne, kada su KPJ osnovali i činili Srbi! Ovo je bila komunistička anti-velikosrpska Srbija.

I taj program važi sve do AVNOJa u novembru 1943; naime, BiH i Vojvodina kao dve autonomne pokrajine jedne "Socijaističke Republike Srbije". AVNOJ, ali, stvara ideju jedne samosvojne BiH kao tampon zona između Srbije i Hrvatske, zarad jedne jedinstvene Jugoslavije; nauzvrat Srbija dobija Kosovo za autonomnu pokrajinu.

Što za Srbe nije bio neki problem tad, jeste Jugoslavija za nas bila jedna emanacija Srbije. Jugoslavija je za nas tad bila najbolje rešenje za srpsko nacionalno pitanje. Što je podrazumevalo da Jugoslavija ostaje zajedno i da svima pripada, ne da se razdvaja i da se Srbi zabranjuju.

Dokaz: Svi srpski komunisti, oni stari, pravi, postali su "velikosrbi" čim je bilo jasno da se Jugoslavija raspada.

Nego su napravili grešku. A greška je bila da su zarad Jugoslavije i njenog opstanka učinili suviše ustupaka, dotle da su najzad izgubili vlast u komunističkoj Jugoslaviji, a Jugoslavija, iako jedna emanacija Srbije, okrenula se protiv Srbije. Ovaj put samoodricanja zarad nekakvog umišljenog jedinstva autošovinisti slede i dan danas. Nešto kao da će Hrvati da budu manje nacisti ako mi Srbi budemo nacisti, pa zato treba nas Srbe proglasiti nacistima... I ovo mi istinski antifa ne možemo da dozvolimo, to da sami sebe i našu veru u Bogu izdajemo. To ne ide. Pre morate nas da pobijete nego li mi Svetosavci da postanemo nacisti. nacizam je anatema, to je prokleto, ogavno!

Dosta ne povezano.

Otkad je autoritet nekakva komitetrna  pa mogo si društvo za zaštitu pingvina citirati i sl.

To što si ti Srbin ili ja Hrvat koga briga.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, cloudking рече

Nzm... bilo adekvatno za neku pricu tada... ne secam se :) 

 

 

Bilo je adekvatno da pretis ljudima batinama, a da zapravo ne kazes direktno "voleo bih da te neko prebije". Mislim, mozes ti da se foliras, jasno je to ... to ti je ona seseljeva fora "okliznuop se na koru od banane, nisam ja nista" 

 

Цитат

(plus sto ja licno ne verujem da je Vucica moguce srusiti na drugi nacin trenutno, sto i dalje ne znaci da prizeljkujem takav scenario)

Naravno da je moguce. Stanete iza neke partije i nekog lika koji nije bio u predjasnjoj vlasti, nije autoshvonista, ne laprda o "autonomiji vojvodine" i hoce da smanji poreze i regulacije.

Pored toga nije ni sovinista obicne sorte nema nista protiv gej prajda, ne tera neke nebitne teorije kako su Srbi najstariji narod i nije neki ultra nacionalisticki ludak (kao sto je Srdjan Babovic npr ).

I eto smenili ste Vucica ili ste makar izgradili takav opozicioni blok da ce da zauzima pola skupstine. 
 

Ali problem je sto iza tog lika ne bi stali opozicioni mediji (danas, n1, nova) i ne bi mogao da dobije na trakciji, niti bi stali finasijeri opozicije i ne bi imao resurse. Zato ti i pricam da su isti kao Vucic. Ako naprimer izmeris n1, danas i novu, siguran sam da ces videti da Marinika dobija vecu pokrivenost nego vecina ostalih. 

Takav je radulovic bio u pocetku,idealan kandidat, entuzijazam je bio jak, a onda je jureci paznju i glasove, posto su ga svi liberali iskoristili i odbacili (unistili mu partiju) krenuo sa srbi su najstariji narod i slicno da bi koliko toliko ostao da pliva. 

Mislim zamisli da ti neko argumentuje da politicku partiju ili privatnu firmu vodis "autokratski" a kako se to vode politicke partije? Demokratski? To je put za propast svake politicke partije. Da bi vodio bilo sta kako treba moras da imas nivo hijearhije i nivo autokratije. To je tako. 



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, haveaniceday рече

Naravno da je moguce. Stanete iza neke partije i nekog lika koji nije bio u predjasnjoj vlasti, nije autoshvonista, ne laprda o "autonomiji vojvodine" i hoce da smanji poreze i regulacije.

Pored toga nije ni sovinista obicne sorte nema nista protiv gej prajda, ne tera neke nebitne teorije kako su Srbi najstariji narod i nije neki ultra nacionalisticki ludak (kao sto je Srdjan Babovic npr ).

I eto smenili ste Vucica ili ste makar izgradili takav opozicioni blok da ce da zauzima pola skupstine. 

 

Hhahaa jesi razmisljao o nekom stand-up nastupu? Ovo ti je sjajan materijal... :))

 

Ono sto mi je i dalje  nepoznanica je, jel se sendvicari foliraju da im nije jasno kakve su trenutno politicke prilike u Srbiji ili vrlo dobro znaju sve ali prosto biraju da budu djubrad? Ti bi trebalo da znas odgovor na ovo pitanje.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...