Jump to content

Da li podržavate НАЦРТ ЗАКОНА О ИСТОПОЛНИМ ЗАЈЕДНИЦАМА


dragisa

Препоручена порука

пре 16 минута, Avocado рече

Na osnovu njegovih postupaka... ima dete koje je već pokušalo samoubistvo jer se ne oseća dobro sa ženskim polnim karakteristikama i želi da to promeni... 

Znaš koliki skot prema detetu moraš da budeš da bi te sopstveno dete tužilo sudu?

А ти си исповедник тог човека и детета? А не читао си у медијима. А да медији извор истине.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Dragi рече

Hm, ti si monah i boriš se protiv braka i uopšte da pomisliš na žensko? :)

Ako jesi - gle, nije svako pozvan da bude monah.

Ako nisi, zašto onda vezuješ breme drugima koje sam ne nosiš?

Pederluk je možda bolest? U redu, idi, izleči je! Neće bolesnik kod lekara da sam sebe leči, nego lekar ga leči. Dakle, izleči ga. Ne ide? Kao da kažeš nekome, koji je u udesu izgubio obe noge, da ustane i hoda? Kome, onda, fali vera, bolesnom, ili lekaru? Ako Hristos diže mrtve, onda ne iz njihove vere, jer oni su mrtvi, oni više ne veruju; i ako hrani petoro hiljadu ljudi, onda ne iz njihove vere, jer oni ne znaju da će Hristos da umnoži hleb i ribu pa ne mogu ni da veruju... Možda i pederi žele da im se pomogne i ne samo da im se dodaje teret da bi drugi imali svoj mir, da jadnicima ne bi mučila njihova savest? Možda i pederi žele da budu voljeni i da se neko stara, neko brine za njih? I sada muški među nama, da mi gospoda oprosti: Zašto je greh muškarcu analno, ali nije greh ženi analno? Barem niko neće da me osudi ako uhvatim ženu analno... A koja je razlika, rupa je rupa i obe rupe imaju istu funkciju? 

Pazi, ja ne branim pederluk, niti mogu da gledam kada se dvoje ljube, gadno mi je. Ali pederi su ljudi i imaju pravo na svu moju ljubav. Ali normalno, i oni moraju da ljube i da poštuju mene. I sad moramo da nađemo rešenje kako ćemo zajedno. Ali kakva je ljubav ako jedino znam da ih zabranujem? Mislim da to nije ljubav nego slabost, dok lažem sebe da je lubav.

Nisam monah, daleko sam od toga.

Ne vezujem breme, napisao sam u vezi pastirske prakse i ikonomije za svakog posebno.

I, opet ne vezujem ja breme Dragi, vera i Pismo i duhovno predanje ipak vezuju svakom od nas neko nase breme, tako i homo prici i ljudima. Ili, kako kaze ap.Pavle,.... prirodno opstenje pretvorise u protivprirodno,.... tako da analno i za zene je problem , kamoli za muskarce,.... da ne pricamo da je svrsavanje kao vrhunac seksa povezan sa oplodjenjem i nastankom i produzetkom zivota na zemlji i samim time analan seks je cista strast i izivljavanje i kod hetero, za homo jos gore .... :((

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Вилер Текс рече

А ти си исповедник тог човека и детета? А не читао си у медијима. А да медији извор истине.

Jok, pročitao sam presudu... linkovana je u tekstu... ti si to što pričaš pročitao u medijima... tj. "medijima"...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Juanito рече

Не верујем да браниш ове транс лудаке... Они дословно “обичне” гејеве, лезбејке, радикалне феминисткиње и кога све не оптужују за трансфобију. 

Ne branim te trans ludake.... jezivi su...

Btw guglaj superstraight ako nisi... lepo ih biju njihovim oružjem...

Ovde imamo nešto drugo - dete koje je toliko nesrećno u svom telu da je pokušalo samoubistvo... i ćaleta koji vodi nekakav ideološki rat... protiv svog deteta... do te mere da je spreman da ide u zatvor radi toga da dete naziva onako kako to dete ne želi.

Da se razumemo, da moj sin jednog dana poželi da promeni pol ja bih bio duboko nesrećan... ali da ga verbalno frustriram oko toga i guram u samoubistvo? Da ga dovedem do toga da me tuži? Ne mogu to ni da zamislim...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, Avocado рече

Jok, pročitao sam presudu... linkovana je u tekstu... ti si to što pričaš pročitao u medijima... tj. "medijima"...

Овде се бре ради о детету од 14 година. Незрелом детету. Какве бре пресуде, да ли си нормалан?! Дете данас каже ово сутра оно. Малолетно дете.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, dragisa рече

@Avocado  jedno je u školskom uzrastu učiti o LGBT a drugo je u školskom uzrastu preduzimati i praktično sprovoditi LGBT 

Tako je. Potpuno se slažemo da su to različite stvari.

 

пре 3 часа, dragisa рече

postavlja se pitanje u kojim detetovim godinama, roditelj kao odgevorno lice, više nema šta da kaže o dobrobiti sveg deteta? sa koliko godina dete više nije u ingerenciji roditelja ili staratelja?

Ovde je u pitanju i roditelj protiv roditelja... jer njegova bivša supruga koja ima starateljstvo podržava dete.... iako, koliko razumem presudu, po kanadskom zakonu nije nužan ni njen pristanak...

To što pitaš jeste dobro pitanje ali ima i ono drugo - dokle sežu prava roditelja?

Da iskoristim primer koji si ti naveo ali u drugom smeru... da li sud treba da se umeša ako roditelj gura svom detetu prste u šteker, a dete to ne želi?

 

пре 3 часа, dragisa рече

dakle ako je dete u osnovnoj školi dovoljno mntalno i emocionalno zrelo da može da otpočne tranziciju pola, zašto je onda pedofilija zabranjena? pošto u slučaju pedofilije dete nije dovoljno mentalno i emocionalno zrelo za sex? ili je tačno jedno ili je tačno drugo, ne može oba.

Dete nije po defaultu dovoljno mentalno i emocionalno zrelo da može da otpočne tranziciju pola.... ako se ne varam, kod nas ni punoletna osoba nije po defaultu dovoljno mentalno i emocionalno zrela za to... već to moraju da potvrde i dozvole stručna lica - psihijatri.

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Avocado рече

Da se razumemo, da moj sin jednog dana poželi da promeni pol ja bih bio duboko nesrećan... ali da ga verbalno frustriram oko toga i guram u samoubistvo? Da ga dovedem do toga da me tuži? Ne mogu to ni da zamislim...

Ма јасно. Кад дете стварно нешто дубоко осећа и кад нешто стварно аутентично јесте, родитељ то мора да прихвати ма колико га болело.

Оно у шта ја овде сумњам је да да је толико деце одједном аутентично транс. То је постала делом мода, делом последица опасне манипулације и иписрања мозга које се понекад одвија и по вртићима и школама. Није уопште искључено да је дете дошло у контакт с неком транс сектом која му је испрала мозак и убедила да је транс. Зар заиста сваки родтиељ сваком детету треба да попусти чим оно искаже жељу да промени пол и чим захтева хормонску терапију? Којом логиком малолетно дете има право на то и којом логиком родитељ нема право да то забрани док дете не постане пунолетно?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Вилер Текс рече

Овде се бре ради о детету од 14 година. Незрелом детету. Какве бре пресуде, да ли си нормалан?! Дете данас каже ово сутра оно. Малолетно дете.

Da, mislim da sam prilično normalan ako zaključke izvodim iz presude donete na osnovu dokaza, između ostalog i nalaza nekoliko stručnih lica koji su pričali sa tim detetom... nekako mi to deluje mnogo normalnije nego da izvlačim zaključke direktno iz svoje guzice...

Takođe, prilično je glupo da me pitaš "kakve bre presude" kada je presuda pomenuta samo povodom tvog trabunjanja da ja izvlačim neke podatke iz medija koji su "izvor istine"... lepo kaži "izvini, ti si bio u pravu", pa onda kreni u novo trabunjanje...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Juanito рече

Ма јасно. Кад дете стварно нешто дубоко осећа и кад нешто стварно аутентично јесте, родитељ то мора да прихвати ма колико га болело.

Оно у шта ја овде сумњам је да да је толико деце одједном аутентично транс. То је постала делом мода, делом последица опасне манипулације и иписрања мозга које се понекад одвија и по вртићима и школама. Није уопште искључено да је дете дошло у контакт с неком транс сектом која му је испрала мозак и убедила да је транс.

Svašta nije isključeno... ali valjda razmatramo ono što je uključeno...

 

Цитат

Зар заиста сваки родтиељ сваком детету треба да попусти чим оно искаже жељу да промени пол и чим захтева хормонску терапију?

Odgovor je jednostavan: apsolutno ne.

Ali ovo nije "čim dete iskaže želju", nego posle pokušaja samoubistva, kontemplacija o sledećem pokušaju, desetine razgovora sa različitim psihijatrima i višemesečnog natezanja sa ocem.

 

Цитат

Којом логиком малолетно дете има право на то и којом логиком родитељ нема право да то забрани док дете не постане пунолетно?

Istom logikom kojom roditelj nema pravo da detetu zabrani da pije vodu dok dete ne postane punoletno - zato što su stručna lica ocenila da je to štetno za dete.

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Avocado рече

Da, mislim da sam prilično normalan ako zaključke izvodim iz presude donete na osnovu dokaza, između ostalog i nalaza nekoliko stručnih lica koji su pričali sa tim detetom... nekako mi to deluje mnogo normalnije nego da izvlačim zaključke direktno iz svoje guzice...

Takođe, prilično je glupo da me pitaš "kakve bre presude" kada je presuda pomenuta samo povodom tvog trabunjanja da ja izvlačim neke podatke iz medija koji su "izvor istine"... lepo kaži "izvini, ti si bio u pravu", pa onda kreni u novo trabunjanje...

Правосуђе је доносило милион погрешних пресуда баш као да гузицом мисле а не главом. Али ти то не признајеш јер можда и ти тако мислиш.

Лепо ти каже човек:

То је постала делом мода, делом последица опасне манипулације и иписрања мозга које се понекад одвија и по вртићима и школама. 

Крај цитата.

Сети се само емо покрета где су тинејџери лудовали како их нико не воли ( а било је некада истине у томе) и претили самоубиствима, покушавали иста.итд

Све је то сумњиво и натегнуто. Али ти све знаш јер си прочитао пресуду а пресуда се никада не доводи у питање.

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Avocado рече

Istom logikom kojom roditelj nema pravo da detetu zabrani da pije vodu dok dete ne postane punoletno - zato što su stručna lica ocenila da je to štetno za dete.

У овом случају смо апсолутно сигурни да су стручна лица све, само не стручна. Већина њих негира базичну биологију - да постоје само два билошка пола.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Вилер Текс рече

Правосуђе је доносило милион погрешних пресуда баш као да гузицом мисле а не главом.Али ти то не признајеш јер можда и ти тако мислиш.

Jok, ja sam daleko više od tebe svestan da je pravoduđe donosilo i da donosi mnogo pogrešnih presuda. Zato sam i pročitao presudu, da bih bar donekle mogao da razmotrim slučaj i da li je sud doneo dobru odluku ili pogrešnu.

Ti nisi pročitao ili se bar ne primećuje, tj. tvoje primedbe su čisto ideološke... jer uopšte ne moraš da pročitaš presudu da bi bolje od sudije znao kako je trebalo presuditi ili da bi bolje od psihijatara koji su pričali sa tim detetom znao šta je u najboljem interesu deteta... što bi čitao presudu kada jednostavno "znaš" da je promena pola loša?

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иначе, не знам како се на теми тачно дошло до тог случаја из Канаде, али с обзиром на то да је ово православни форум, ваља нагласити да СПЦ званично не прихвата хомосексуалност, док промену пола званично прихвата ако је медицински оправдана. Мени је овде само, у најмању руку, чудно то са децом и транс идеологијом. Прилично је масовно постало у том делу света, а с обзиром на то да је друштвена клима у вези са транс идеологијом потпуно неспорно тоталитарна, не могу да не сумњам и не тражим бар десет пута више доказа него што би ми обично било потребно да нешто прихватим...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Juanito рече

У овом случају смо апсолутно сигурни да су стручна лица све, само не стручна. Већина њих негира базичну биологију - да постоје само два билошка пола.

Ja nisam apsolutno siguran... nisam čitao njihova ekspertska mišljenja (u presudi se samo opisuju) niti proveravao njihovu ekspertizu i to da li negiraju bazičnu biologiju...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...