Jump to content

Da li podržavate НАЦРТ ЗАКОНА О ИСТОПОЛНИМ ЗАЈЕДНИЦАМА


dragisa

Препоручена порука

пре 1 сат, dragisa рече

ostaje pitanje dece koje je očigledno u sivoj zoni, možda sam trebao drugačije da formulišem pitanje:

da li ste za regulativu kojom se LGBT ljudima omogućava usvajanje/dobijanje dece?

ja nisam za to iz razloga koje sam napisao a tiču se prava samog deteta.

 

 

Ја мислим да је ово питање у јавности један велики спин и скретање пажње на нешто небитно. Не знам да ли сам у праву, али пази моју аргументацију:

1. Прво, будимо реални: већина хомосексуалаца уопште и не жели бракове нити моногамне везе. То је један животни стил који је у огромној мери повезан са блудом и односима са многобројним партнерима. Питање је чак колико су уопште сви хомосексуалци отворено хомосексуалци, доста их живи у браковима, има децу и не желе уопште да своју перверзију обелодањују, него је држе сакривеном, као везе са љубавницом.

2. Друго, ајде да и претпоставимо да два педера желе брак и волели би да усвоје дете. То не би значило да би социјалне службе ишле и отимале децу хетеросексуалним паровима и одводили их у геј парове, него да би геј парови ушли у равноправну евалуацију са хетеро-паровима по питању усвајања деце које би иначе завршила у дому. Равноправну евалуацију, а она би требало да значи да би ваљда неки психолог проценио да ли се ради о нормалним људима.

3. Треће и најбитније, ми имамо проблем деце по домовима коју нико неће. Имамо проблем што и бездетни парови одустану од усвајања када им понуде Циганче од 9 година, или неко дете које има неку болест или инвалидитет. Сви замишљају усвајање као одвођење мале плавокосе бебе од 3 месеца кући, али у пракси ми имамо проблем што има више деце без родитељског старања него што има парова који желе да их усвоје. А нека се свако сети свог детињства и запита да ли би радије имао своју собу и живео са "чика Пером" и "чика Марком" који га прате у школу, или живео у дому са њих 12 у соби и ишао у домску школу и носи домску гардеробу.

4. Четврто, због чега највише сматрам да је ово питање спин: Хомосексуалци не желе децу, њихов сексуално-породични нагон је измењен. Ако и постоји неко, то је један у 1.000 или у 10.000. Лезбијски парови у пракси чешће желе децу јер је мајчински инстинкт јачи, али њима за то не треба никакво усвајање, жена просто има ту могућност да затрудни и да роди, било односом са мушкарцем, било преко банке сперме и донатора. На примеру наше премијерке, остаје само питање: ако је њена партнерка родила дете и заједно ће га подизати, да ли ми заиста желимо да веће право над тим дететом, у случају партнеркине смрти, имају партнеркина сестра, брат и њихове породице, или можда то дете треба одвести у дом јер "нема никог", а занемарити да оно можда има 6 година и да је одрасло са обе жене?

5. Приче о томе колико је за развој детета неопходно постојање и оца и мајке пада у воду поготово на примеру Србије, где је сваки нараштај имао очеве погинуле у рату, мајке умрле од болести, а данас још додати и високу стопу развода. Јесте идеално да дете има и оца и мајку, али неће постати ненормално ако га одгајају баба и деда, мајка уз помоћ тетке која нема децу или самохрани родитељи.

 

Не знам, да ли грешим овде?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

STANJESTVARI.COM

У седмом разреду школа у дневнику промијенила име дјевојчице, која се идентификује као трансполна и тражи да је ословљавају као мушко, не обавјештавајући родитеље и...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Avocado рече

Mogu da se kladim u 10 bureka sa sirom da se neće tako tumačiti dok se ne promeni član 101. Porodičnog zakona.

Не видим како то мислиш:

Цитат

Bračni status usvojitelja

Član 101

(1) Usvojiti mogu supružnici ili vanbračni partneri zajedno.

(2) Nezavisno od stava 1 ovog člana, može usvojiti lice koje je supružnik ili vanbračni partner roditelja deteta.

(3) Izuzetno, ministar nadležan za porodičnu zaštitu može dozvoliti usvojenje i licu koje samo živi ako za to postoje naročito opravdani razlozi.

Ако брачни партнери имају право усвајања, а са њима су изједначени и партнери истополне заједнице у свим правима - онда не видим гдје постоји законско ограничење за усвајање.

пре 10 часа, Avocado рече

10 bureka sa sirom

 

 

  • Радостан 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Срндаћ рече

Не видим како то мислиш:

Ако брачни партнери имају право усвајања, а са њима су изједначени и партнери истополне заједнице у свим правима - онда не видим гдје постоји законско ограничење за усвајање.

Isto kao što su u Ustavu i Porodičnom zakonu bračna i vanbračna zajednica izjednačene u pravima, pa u Zakonu o nasleđivanju i brojnim drugim nisu i niko to ne šljivi.

I slično tome kako nije bilo dovoljno da se iz ZPD izbriše pečat nego su na kraju morali da eksplicitno promene svaku odredbu svakog propisa koji pominje pečat da bi mentoli prestali da ga traže.

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Почиње са тим да би они само да прошетају градом( а у тим шетњама има најмање хомосексуалаца углавном аутошовинисти свих фела) ....И завршиће се са тим да се усвајају деца и хапсе људи као у овом сличају који је Боки навео.

Овде се људска палост проглашава за врлину и свима се чини медвеђа услуга. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Bokisd рече
STANJESTVARI.COM

У седмом разреду школа у дневнику промијенила име дјевојчице, која се идентификује као трансполна и тражи да је ословљавају као мушко, не обавјештавајући родитеље и...

 

Stvarno ovaj svet poludeo načisto... da budeš toliki magarac da tvoje dete mora da te tuži sudu da bi prestao da se detetu obraćaš na način koji mu smeta... i da onda još ideš u zatvor zbog nepoštovanja odluke suda...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Avocado рече

Stvarno ovaj svet poludeo načisto... da budeš toliki magarac da tvoje dete mora da te tuži sudu da bi prestao da se detetu obraćaš na način koji mu smeta... i da onda još ideš u zatvor zbog nepoštovanja odluke suda...

Ma sigurno. Trebao je da podrzi sulude lgbt politicke ideje koje drzava sprovodi nad maloletnicima.

Roditelje odgovoran za svoje dete pred Bogom i ljudima.

Zapitaj se ti da nisi poludeo ako podrzavas ovakve ideje gde nezrela deca mogu da menjaju pol, gde drzava podstice decu da tuzakaju roditelje (Sevrna Koreja sa visokim budzetom u roze dzemperu) i gde drzava hapsi roditelje jer stite svoju maloletnu decu od njihovih nezrelih odluka.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Avocado рече

Stvarno ovaj svet poludeo načisto... da budeš toliki magarac da tvoje dete mora da te tuži sudu da bi prestao da se detetu obraćaš na način koji mu smeta... i da onda još ideš u zatvor zbog nepoštovanja odluke suda...

Au nije tebi lako. Detetu u osnovnoj skoli poturili pricu o promeni pola ej, maloletno dete. U naopakoj drzavi sa jezivim totalirarnim tendencijama upadanja u svaku poru porodicnig zivota. Poludeo jeste svet, kad je nekima ovo normalno. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Вилер Текс рече

Ma sigurno. Trebao je da podrzi sulude lgbt politicke ideje koje drzava sprovodi nad maloletnicima.

Jok... trebalo je samo da voli i podrži svoje dete... ali neki ljudi više vole svoje ideje od svoje dece....

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Avocado рече

Jok... trebalo je samo da voli i podrži svoje dete... ali neki ljudi više vole svoje ideje od svoje dece....

Сад тврдиш да овај човек не воли своје дете него га воле глбт тоталитаристи који спроводе своје болесне идеје.

Одакле бре теби идеја да ти тврдиш да тај човек кога никад ниси ни срео није или не воли своје дете?!

Волети је много скупа реч да би се овако јефтино користила као што је ти користиш.

По ко зна који пут учествујеш у апологији лудила. Није теби лако заиста.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Jokic Z. рече

ne smeju decu da usvajaju

Где је тај део о усвајању, нисам видео, па ако можеш да помогнеш био бих ти захвалан.

 

пре 2 минута, Jokic Z. рече

skrnave svetinju braka

Ни овај део, о браку, нисам видео нигде у линкованом Нацрту, па би помоћ у лоцирању била добродошла.

Хвала!

Never argue with an idiot. They will drag you down to their level, then beat you with experience.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Avocado  jedno je u školskom uzrastu učiti o LGBT a drugo je u školskom uzrastu preduzimati i praktično sprovoditi LGBT 

postavlja se pitanje u kojim detetovim godinama, roditelj kao odgevorno lice, više nema šta da kaže o dobrobiti sveg deteta? sa koliko godina dete više nije u ingerenciji roditelja ili staratelja?

dakle ako je dete u osnovnoj školi dovoljno mntalno i emocionalno zrelo da može da otpočne tranziciju pola, zašto je onda pedofilija zabranjena? pošto u slučaju pedofilije dete nije dovoljno mentalno i emocionalno zrelo za sex? ili je tačno jedno ili je tačno drugo, ne može oba.

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Jokic Z. рече

Hoce da se vencavaju.

Ево ни овог дела не могу да се сетим из Нацрта линкованог у првом посту, па би и овде конкретна помоћ добродошла, хвала.

Never argue with an idiot. They will drag you down to their level, then beat you with experience.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, illuminated рече

Где је тај део о усвајању, нисам видео, па ако можеш да помогнеш био бих ти захвалан.

Ако тренутно нема тога не значи да неће бити. Почело је са тиме да би они само да шетају, а верујем да неполитичког педера баш брига за шетњу.

Свако поспешивање било које људске страсти и изопачености, па и хомосексуализма, директно одводи у вечну смрт тј у пакао. Свидело се то некоме или не то је тако.

Свака врлина и свако ношење крста води ка Царству Небеском и Господу нашем Исусу Христу.

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...