Jump to content

Српска народна религија

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 51 минута, Maslacak_ рече

Mislim da je samo problem naslov teme onda niko se ne bi bunio...a ovo je forum, pa svako moze da iskaze svoje misljenje. Nema potrebe za "prozivanjem" bilo koga.

Naslov teme je ispravan, svaki narod je imao svoju narodnu "religiju" koju si je od A do Ž sam izmislio i prilagodio sebi i svojim potrebama. A za razliku od toga mi hrišćani više nemamo nikakvu "religiju" ni narodnu ni nenarodnu već cijelu istinu i samu riječ Božiju jer imamo samog Boga Isusa. Śta će nekom ko ima mobilni telefon, emai i sms poruke pisma od papira, papirnate koverte, šareme markice, pečati , poštari i pošta? Ili nekom ko ima auto na električni pogon nafta i benzin? K čemu bi mu bile markice,  koverte i pisma kad ima internet i email ili nafta i benzin kad mu auto ide na struju?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Вилер Текс рече

Не плашим се, просто ти кажем шта мислим.

Не знам зашто ти реагујеш тако? Мислим да сам био прилично јасан. 

Da, jasan si. Ja ću postirati šta sam naumila, a vi šta hoćete, nema drugog rešenja...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свашта. На "светом" српском дрвету можда и расту разни плодови, али Христос свакако није један од њих.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Božena рече

Da, jasan si. Ja ću postirati šta sam naumila, a vi šta hoćete, nema drugog rešenja...

Мислим не можеш се љутити што ти хришћани не опонирају када качиш клипове у којима се афирмативно прича о веровањима из пред хришћанског времена.  

Ово са "светим дрветом" жртвовањем кокошке ако га случајно закачиш је чисто идолопоклонство и окултизам. То није српска вера него марак најцрњи и свакако није за промоцију него за разобличавање! Не могу да гледам све што си окачила и ово ми је доста а верујем да су и остали снимци пуни сличних паганштина и мрака. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, slovoA рече

Свашта. На "светом" српском дрвету можда и расту разни плодови, али Христос свакако није један од њих.

A kako onda da održiš hrišćanstvo pod Turcima? koje tek što se primilo....žao mi je, nije mogla prethrišćansks vera tek tako da nestane....uostalom, narodne pesme Vuka S. K. pamte narodnu religiju  je li misliŠ da nije trebalo, da bi knjige koje ih sad pamte trebalo zapaliti, ili drvo zapis sve poseći?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Вилер Текс рече

Добро. Мислим не можеш се љутити што ти хришћани не опонирају када качиш клипове у којима се афирмативно прича о веровањима из пред хришћанског времена. 

Oponiraju, jer misle da su tako veči hrišćani

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Božena рече

Oponiraju, jer misle da su tako veči hrišćani

Не слажем се. Прво ти не можеш да мериш нечију веру. Друго, заиста има бесмислица које ти качиш овде и на које се мора реаговати. Не мислиш ваљда да ће ти неко ћутати на хришћанском форуму и неће прокоментарисати снимак о томе како се жртвује кокошка секиром ако посечеш случајно "свето дрво"?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Božena рече

A kako onda da održiš hrišćanstvo pod Turcima? koje tek što se primilo....žao mi je, nije mogla prethrišćansks vera tek tako da nestane....uostalom, narodne pesme Vuka S. K. pamte narodnu religiju  je li misliŠ da nije trebalo, da bi knjige koje ih sad pamte trebalo zapaliti, ili drvo zapis sve poseći?

Сналазили су се људи на разне начине. Али сада Турака нема. Нема села које нема храм и попа. Ако није у њиховом јесте у суседном. Не може се можда стићи сваке недеље на Литургију али то не значи да треба да се окупљају око неког дрвета ради молитве макар то дрво засадио и Свети Сава...Него на Литургији. И хришћани у најранијем периоду, који су живели далеко од места на коме се служила Литургија, нису успевали увек да стигну. Али нигде у посланицама не пише да се скупљају одвојено него да долазе на сабрања.

Ово се мора разјаснити. Шта је исправно, шта је погрешно, шта је историја, шта је традиција, шта је преображено, шта је мрак. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Вилер Текс рече

Не слажем се. Прво ти не можеш да мериш нечију веру. Друго, заиста има бесмислица које ти качиш овде и на које се мора реаговати. Не мислиш ваљда да ће ти неко ћутати на хришћанском форуму и неће прокоментарисати снимак о томе како се жртвује кокошка секиром ако посечеш случајно "свето дрво"?

Nikada se slučajno sveto drvo ne seče, već namerno, obično zasmeta zbog raznoraznih razloga. badnjak je sveto drvo koje se za Božić pali i to pred crkvom, i tada je sveto drvo ?

I ne žrtvuje se samo kokoška već i jagnje za Đurđevdan.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...