Jump to content

Секс пре брака

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 минута, haveaniceday рече

Ne zelis ti ljubav, ti zelis prihvatanje i obozavanje da bi te uverili da vredis. Mada ti to verovatno zoves ljubav. Uglavnom ljudi tu emociju zovu ljubav.  Ali u hrisncaskom smislu te reci, to nije ljubav. U hriscanskom smislu ljubav je vise ono sto ti dajes a ne samo ono sto primas. Ljubav u hriscanskom smislu ne mozes da "trazis" i "zelis" vec samo mozes da je pruzas.

Nek' bude kako ti kažeš.

Ali ipak nemam želju da me bili ko obožava.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, haveaniceday рече

U hriscanskom smislu ljubav je vise ono sto ti dajes a ne samo ono sto primas. Ljubav u hriscanskom smislu ne mozes da "trazis" i "zelis" vec samo mozes da je pruzas. Hristos nista nije trazio, nit zeleo - samo je pruzao.

 Али Христос јесте тражио љубав од других, а старозаветне заповести је сажео у две највеће, од којих је прва да Га волимо свим срцем, свом душом, свим умом и свом снагом, а друга да волимо ближњег свог као самог себе. 

Наравно да права хришћанска љубав ''не тражи своје'', али да би била потпуна мора да буде узвраћена, нарочито ако су у питању мужјак-женка.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, haveaniceday рече

Pa sta je onda ljubav po tebi, sta ti konkretno hoces od zena? Opisi mi u smislu ponasanja, akcija itd..

Ljubav je osećanje. Teško ga je objasniti.

Od žena ne tražim ništa. Tu i tamo imamo nekakva prijateljstva, šale, razgovore, sve u svemu ništa posebno. Nadao sam se da ću se upoznati sa nekom zainteresovanom za brak, ljubav i jedan iskren odnos, ali kad sam shvatio da od toga nema ništa, prestao sam da se nadam.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bojan* рече

Ljubav je osećanje. Teško ga je objasniti.

Od žena ne tražim ništa. Tu i tamo imamo nekakva prijateljstva, šale, razgovore, sve u svemu ništa posebno. Nadao sam se da ću se upoznati sa nekom zainteresovanom za brak, ljubav i jedan iskren odnos, ali kad sam shvatio da od toga nema ništa, prestao sam da se nadam.

Ne znam kako ocekujes da dobijes nesto sto ne umes da objasnis. A osecanja koliko ja znam ne moze da "citamo" kod drugih to jest ne moze da znamo sta drugi osecaju. Eto mozda si dobio to osecanje ali nisi ni svestan.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Vasilije. рече

Ali zato prava žena od života i muškarca hoće sve.

On od zena ne trazi nista osim ljubavi. :D

Zamisli trazis ljubav od nekog a pricas da ne trazis nista. A ljubav svi dozviljavaju kao emociju gde nekom dajes sve. Neiskren do bola lik, ili troluje ili nezreo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Bojan* рече

Ljubav je osećanje. Teško ga je objasniti.

Od žena ne tražim ništa. Tu i tamo imamo nekakva prijateljstva, šale, razgovore, sve u svemu ništa posebno. Nadao sam se da ću se upoznati sa nekom zainteresovanom za brak, ljubav i jedan iskren odnos, ali kad sam shvatio da od toga nema ništa, prestao sam da se nadam.

Friendzone-ovao samog sebe :smeh1:.

Boki prešao igricu.

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 54 минута, haveaniceday рече

Ne zna ni da objasni sta je ljubav, ni kako se manifestuje, al zna da je oce.
 

Niko još nije uspeo da da definiciju ljubavi. A i da jeste, to ne bi ništa promenilo, jer se ljubav ne može naučiti. Većina ljudi zna šta je ljubav. Pitanje je samo koliko im je bitna. I nisam rekao da sam tražio ljubav. Vrati se pa pročitaj. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Bojan* рече

Niko još nije uspeo da da definiciju ljubavi. A i da jeste, to ne bi ništa promenilo, jer se ljubav ne može naučiti. Većina ljudi zna šta je ljubav. Pitanje je samo koliko im je bitna. I nisam rekao da sam tražio ljubav. Vrati se pa pročitaj. 

Ljubav moze da se definise isto kao i strah. Emociju odlicno opisuju ponasanja, osecaji i misli vezanih za istu.
Evo da ti dam primer straha:
- Ponasanje: Bezanje od objekta straha ili smrzavanje pred objektom straha, izbegavanje situacije u kojoj objekat straha moze da se sretne.
- Osecaji(fizicke manifestacije): Ubrzani rad srca, ubrzano disanje, stezanje misica,

- Misli: Objekat straha ce da mi naskodi na X nacin, mom zdravlju,telu ili ce zivotno da me ugrozi, ako ne uradim nesto paticu.


Mislim da to sasvim lepo opisuje sta je to strah od objekta X. Ajd sad mi ti isto uradi za ljubav prema osobi X.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Bojan* рече

Nemam nijedan adut. Glavni aduti muškarca su isključijvo fizički. Ostale možemo zanemariti, jer ženama nisu od nekog značaja.

Ako je neko lep, a ne kupa se, recimo smrdi ko kontejner, noge su mu ono ogavno strokave, ujeda za oci kada se izuje.
Ko ce da bude uspesniji kod zena, on koji je lep ko lutka ili neko malo ruzniji al cist?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Bojan* рече

Nemam nijedan adut.

Glavni aduti muškarca su isključijvo fizički. Ostale možemo zanemariti, jer ženama nisu od nekog značaja.

Pa šta ti fali?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...