Jump to content

Викарни епископ ремезијански Стефан заражен корона вирусом

Оцени ову тему


Препоручена порука

Викар патријарха Иринеја заражен вирусом корона

Владика је према наводима појединих медија хоспитализован у Земунској болници, а претходног дана, како се наводи, у Храму Светог Саве тестирано је више од двадесет људи који су запослени при Храму

Фото: АТА images

Владика Српске православне цркве, викар патријарха Иринеја, заражен је вирусом корона, потврђено је Танјуг у круговима СПЦ

Према сазнањима Танјуга,патријарх Иринеј је тестиран на Ковид 19 и његов налаз је негативан.

Владика је према наводима појединих медија хоспитализован у Земунској болници, а претходног дана, како се наводи, у Храму Светог Саве тестирано је више од двадесет људи који су запослени при Храму.

Патријархов викар је наводно имао све симптоме корона вируса и сам се јавио надлежнима.

Владика је у недељу у Храму Светог Саве служио васкршњу литургију којој је присуствао мањи број верника који су се тог дана и причестили.

uskrsnja-turgija-ata.jpg

WWW.NOVOSTI.RS

Владика је према наводима појединих медија хоспитализован у Земунској болници, а претходног дана, како се наводи, у Храму Светог Саве тестирано је више од...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Ромејац рече

Викар патријарха Иринеја заражен вирусом корона

Владика је према наводима појединих медија хоспитализован у Земунској болници, а претходног дана, како се наводи, у Храму Светог Саве тестирано је више од двадесет људи који су запослени при Храму

Фото: АТА images

Владика Српске православне цркве, викар патријарха Иринеја, заражен је вирусом корона, потврђено је Танјуг у круговима СПЦ

Према сазнањима Танјуга,патријарх Иринеј је тестиран на Ковид 19 и његов налаз је негативан.

Владика је према наводима појединих медија хоспитализован у Земунској болници, а претходног дана, како се наводи, у Храму Светог Саве тестирано је више од двадесет људи који су запослени при Храму.

Патријархов викар је наводно имао све симптоме корона вируса и сам се јавио надлежнима.

Владика је у недељу у Храму Светог Саве служио васкршњу литургију којој је присуствао мањи број верника који су се тог дана и причестили.

uskrsnja-turgija-ata.jpg

WWW.NOVOSTI.RS

Владика је према наводима појединих медија хоспитализован у Земунској болници, а претходног дана, како се наводи, у Храму Светог Саве тестирано је више од...

 

Taj čovek baš zrači bila sam na njegovim liturgijama...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, Broken рече

O čemu ćemo da pišemo na ovoj temi ?

:smeh1:

Не знам, о иронији. Пратио сам литургију преко телевизије и приметио сам да се пар пута закашљао, одмах ми кроз мозак прошла мисао о корони. Онда кажем себи, не лупај, будало, далеко било. Владика је био, колико се сећам, међу првима који је на Храм телевизији објашњавао да се стрпимо мало и да ће и ово проћи. Мене је његова беседа тад баш укрепила. Господ Бог да му подари брз опоравак! 

Срео сам данас једног брата данас из цркве, пита ме што ме нема у цркви и да се не брукам. Мислим се, немам ти брате ја толико веру. Имам два старија члана у кући, за још два стара допремам шта треба. Ваљда ће и ово проћи! 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Епископ Стефан је све ово време буквално молио људе да не долазе на литургије.

У овом "рату" између верник око тога да ли у сред епидемије и за време полицијског часа треба ићи на литургију или не, а у који се укључују и пријатељи и непријатељи Цркве са стране, како дефинисати улогу епископа Стефана, осим као смиреног пастира који се одговорно понео у овој ситуацији и кога антицрквени кругови клевећу, а хришћани не слушају?

Ако је неко пратио ове "независне медије", да их не именујем, буквално постоји ликовање над овом вешћу и инсинуира се да је епископ Стефан један од оних који су се борили за литургије и причешћивање усред епидемије и у инат мерама и да је добио шта је заслужио. Са друге стране, део верника који заиста има такав став, то јест не схвата епидемију, не верује лекарима и следи оне пастире који такав став пропагирају, слави га због тога и доживљава као свог истомишљеника, јер је чињеница да јесте служио литургију и да јесте причешћивао. То што је на све стране позивао да се на литургију не долази (такву имам информацију, нека ме неко исправи ако грешим), не значи да треба да тера напоље оне који му усред полицијског часа дођу или да их подржава тиме што их не истерује.

Мени је и даље несхватљиво да они који јесу таквог става и даље не схватају какву штету чине и какву саблазан праве. Свима. И браћи верницима и онима ван Цркве, без обзира да ли према њој имају пријатељски или непријатељски став. Опет, да не буде да некога "кунем", не говорим о онима који имају разлог, знани или незнани, него о онима који то чине из чистог непослуха и гордости.

Да да Бог епископу Стефану брз опоравак, а да истраге које су већ покренуте дају резултате који ће сачувати образ Цркве, упркос онима који из петних жила ризикују да га укаљају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јак је наш владика, Господ Бог да га укрепи и да се што пре опорави!!! Молимо се за нашег доброг владику! 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Чуо сам од многих да Владика Стефан помаже и да је помогао многим људима где год је до сад био, једном речју он је човек који  није себичан, такве људе наћи данас је права реткост, даће све од себе да помоге другима... и спреман увек да саслуша да чује људе ако му се обрате...И уз то вл. Стефан је заиста један природан, неизвешачен човек... није играч као на пример што је Фергусон или Мурињо... он каже јасно без околишања, отазања тако и тако ствари стоје и то је то....изузетно ценим такве људе...

Вероватно/сигурно, бањалучки зидар се сад радује и тајно каже у срцу своме исто онако као што то зилоти говоре.... једном приликом кад су  зидара питали у БГ за мишњење о тада архимандриту Стефану Шарићу, зидар је одговорио незнам тог човека....

Нажалост добро, истина, правда, поштени људи који крваво раде у овом свету у коме ми живимо немају велике шансе.... остаје нам једино да се надамо  и да чекамо небески Јерусалим, где ће вечна правда бити испуњена према сваком и свима....

Многе ствари могу да разумем... читам и размишљам о многим стварима.... али једина ствар коју не могу никако да разумем чак ни издалека да приступим томе а то је:

Зашто је Господ неба и земље створио овакава свет у коме живимо и зашто се све издешавало како јесте до сад кроз људску историју... крст, распеће Христово... толико патње... старадање недужних, толико неправде....  често се питам зар није постојао неки други сценарио, нека друга опција за неки други свет/планету кад је Господ Саваот стварао свет, а не да буде све овако како јесте....

“Тада одговори Господ Јову из вихора и рече: ..... Опаши се сада као човјек; ја ћу те питати, а ти ми казуј. Гдје си ти био кад ја оснивах земљу? кажи, ако си разуман. Ко јој је одредио мјере? знаш ли? или ко је растегао уже преко ње? На чем су подножја њезина углављена? или ко јој је метнуо камен угаони? Кад пјеваху заједно звијезде јутарње и сви синови Божји кликоваху. Или ко је затворио море вратима кад као из утробе изиде? Кад га одјех облаком и пових тамом; Кад поставих за њ уредбу своју и метнух му пријеворнице и врата; И рекох: довде ћеш долазити, а даље нећеш, и ту ће се устављати поносити валови твоји. Јеси ли свога вијека заповједио јутру…. А Господ опет одговарајући Јову из вихора рече: Опаши се сада као човјек; ја ћу те питати, а ти ми казуј. Хоћеш ли ти уништити мој суд? хоћеш ли мене осудити да би себе оправдао?(Књига о Јову 38-39)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Тражитељ рече

а да истраге које су већ покренуте дају резултате који ће сачувати образ Цркве, упркос онима који из петних жила ризикују да га укаљају.

Koje istrage?

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Порука игумана светогорског ман. Светог Павла - архимандрита Партенија, у Светли Понедељак 20.априла 2020.

...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, uomo del Ve.Te. рече

Вероватно/сигурно, бањалучки зидар се сад радује и тајно каже у срцу своме исто онако као што то зилоти говоре.... једном приликом кад су  зидара питали у БГ за мишњење о тада архимандриту Стефану Шарићу, зидар је одговорио незнам тог човека....

Какав бањалучки зидар?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Ромејац рече

Какав бањалучки зидар?

Misli na vl. Jefrema. Ruzno je @uomo del Ve.Te. da tako nazivaš episkopa svoje Crkve. Iguman jednog man. je poslat na doškolovavanje u Rusiju a otac Stefan postavljen za nastojatelja. Oko njega se okupilo malo bratsvo, imao je lepu misiju, ljudi su ga voleli, propovedao je Hrista, nisu ga zanimale paree nikave. Imao je odličnu saradnju sa firmama, civilima, mnogim...onda se bivši iguman vratio i nastao je problem...svi su se razišli iguan je ostao sam....

Posle toga vl. Stefan je došao u M BGKarlovačku, Patrijarj ga je primio, prepoznao kvalitete....bio je dole u Grockoj, posle Hram ii episkop.

@uomo del Ve.Te.  ako se ne piše o episkopima, vladika Jefrem je vladika, ima pravo da upravlja eparhijim po savesti, i upravlja dosta dobro.. Da je hteo da učini nešto nažao ocu Stefanu ne bi mu dao otpust.

Taj mali sukob je otvorio vrata ocu Stefanu da postane episkop, i daće Bog, jako uspešan, kad ozdravi i kada mu Sabor dodeli eparhiju....mnoge stvari velike i dobre su se desile u istoriji Crkve nakon manjih nesuglasica ili ti "lahora Duha"....govoriš ruzne stvari i na ruzan način sa nekom zlobom....mani se toga. Vladika Jefrem nije nikakav zidar, izgradio je mnogo hramaova, prvi je episkop van Rusije koji gradi hram Sv. Carskim Muenicima Romanovim....svaki ud ima svoju ulogu u Telu....čovek je obnovi eparhiju, narod se inoako sam vratio veri jer je doziveo nesreće, i veran je narod, nema neke silne potrebe za misjom u BL kao u Beogradu....nestaće i Jefrema....pa će doći drugi, da nsatavi delo, pa neće morati ništa skoro da gradi, pa će moći da upotrebi tu energiju na misiju...vladika je izgradio iobnovio preko 300 hramova kako čujem....nikda ednu reč ruznu, tešku, neodmerenu nije rekao u javnost....ne peči se pred kamerama, tiho dela svoje delo.

Vladika Stefan je jedna ogromna duša, jedan oganj ljubavi...ljudima govori prosto i otvoreno, korisno, i ljudi, ako nekad i kritiku popiju, osećaju ljubav....da ga Bog njegov i naš podigne, ukrepi, liši svake telesne i duhovne bolesti, da sluđi Bogu i rodu na mnoga i mnoga leta - dostojan, dostojan, dostojan!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 hours ago, Ćiriličar said:

vladika, ima pravo da upravlja eparhij[o]m po savesti

Ćiriličar хвала за Ваш/твој написани текст, све сам веома пажљиво прочитао... сачекаћу дан или два па ћу потом да се јавим.... има изрека која каже јутро је паметније од вечери....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...