Jump to content

Вучинић: Да нам нема Вашингтона, Берлина и Загреба српски попови “појели би не с опанцима”

Оцени ову тему


Препоручена порука

Stevo-Vucinic-006-640x460.jpg

Стево Вучинић

Потпредсједник савјета НВО „ЦПЦ“ Стево Вучинић, казао је у разговору за Актуелно, да Црна Гора треба да буде захвална званичном Вашингтону и Берлину на заштити од великосрпског и руског хегемонизма и Загребу који лобира за нас у ЕУ, јер би нас у противном, како је казао, ”појели с опанцима”.

Параноја у Црној Гори добија нове обрисе кроз интервју Стева Вучинића. Преносимо сегменте тог „интервјуа“, јер ово благо не треба ускратити публици.

 

„Београдска штампа, за коју је својевремено војвода Гавро Вуковић тврдио да је највећа фабрика лажи на Балкану, трансформисала се у праву индустрију за ширење лажних вијести. Укључени су сви почев од највиших државних адреса Србије, преко Академије наука, Цркве, научних и културних институција, скоро свих медија, па до посљедњег грађанина из србијанских забити. Хорски понављају неистину да су Срби у Црној Гори угрожени и да недавно усвојени Закон о слободи вјере темељи правни основ да им се отиму светиње. Из повјеснога искуства знамо да ће такву и сличне лажи ширити свијетом све док не ликвидирају црногорску државу и Србији обезбиједе излаз на Јадранско море”, казао је Вучинић за Актуелно.

 

Ових дана управо гледамо екстазу тога напада Србије са свиме што она јесте на нашу земљу, и то директно и фронтално. Повод томе нападу крије се у одговору на питање: Ђе је јужна граница Србије? За званични Београд, то је очито, али не и јавно декларисано, цијела црногорска обала. Наравно, унутар ње, подразумијева се и цијела Црна Гора”, рекао је Вучинић.

Вучинић наглашава да Црна Гора као поморска држава, има геостратешки значај за континенталну Србију.

 

“Анексијом Црне Горе стекла би геополитички значај, који она сада нема. Дозволила би да се на црногорској обали укотве војни бродови и успоставе војне базе земаља којима су Европска Уније и НАТО непријатељски циљеви, и подупрта њиховом пријетећом силом Европи, стационираном, дословно у средишту континента, колосално оснажила сопствени утицај на политичке центре који о одлучују о статусу Косова и републике Српске, на које територијално претендује. Зато директно и индиректно насрће на све црногорско, с тенденцијом да земљу уведе у хаос, чак и грађански рат, и у нередовним оконостима на власт доведе пету колону, оличену у скоро цијелој опозицији. Инструмент за ту операцију јој је Српска црква која вјешто користи економско-социјалне проблеме земље, и подмукло, користећи се религиозном харизмом, на ноге је дигла осиромашени и прости свијет против уставнога поретка. Зато за земљу и њене водеће људе и користи термине који имају изругујуће значење, повезује их с криминалом и са злочиначким организацијама, да би тај свијет наоружала мржњом према сопственој земљи и властима”, казао је Вучинић.

Он констатује да нажалост, државна администрација обилује кадровима, спремним да продају услуге свакоме ко је спреман да их плати.

Многи су најобичнији страни агенти и издајници који су се завјерили противу сопствене земље. Али овога пута, званични Београд и београдски попови намјерили су се на црногорску власт спремну да брани суверенитет државе чланице НАТО-а која је још и под високом заштитом Сједињених Америчких Држава. У здравље званичног Вашингтона, не треба заборавити и Берлина под чијом смо монетарном заштитом и Загреба који свесрдно лобира наше интересе у ЕУ, за сада можемо да одахнемо, иначе, вели се, ‘појели би не с опанцима’. Незадовољнима преостаје да служе молебане и шетају док им не досади”, поручио је Вучинић.

 

 

WWW.IN4S.NET

Потпредсједник савјета НВО "ЦПЦ" Стево Вучинић, казао је у разговору за Актуелно, да Црна Гора треба да буде захвална званичном Вашингтону и Берлину на заштити од...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Паде ми на памет само оно из ГВ:

"Безобразне, обрљане курве,
"повукуше те нам образ грде!
"Јуначкога не знају поштења,
"Мрзни су ми они него Турци"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бог вас клео погани изроди... 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vašington(London), Berlin(Brisel) nalogodavci prije 100g., nalogodavci danas, nalogodavci i narednih 100g.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@kopitarЗашто се чудите, само цитирам Његоша. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, kopitar рече

Onda dobro:nene:

Ne ajd zamisli ovaj scenario, hipotetički 

Jedna velika sila kaže, treba pomoći Hrvatima da se odvoje od RKC. Vladajuća kasta Hrvatske, uz svesrdnu podršku te sile, donese zakon kojim se oduzimaju svi objekti RKC u Hrvatskoj izgradjeni do neke godine, a zašta nema valjanog dokaza o porijeklu...a sve to radi stvaranja nekakve Hrvatske "denominacija dopiši" Crkve. 

I onda ta kasta kaže...zahvalni smo toj sili i njenim satrapima.

Pa mislim da bi ti najmanje palo napamet kunjenje, nego možda i neke gore stvari. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Justin Waters рече

Ne ajd zamisli ovaj scenario, hipotetički 

Jedna velika sila kaže, treba pomoći Hrvatima da se odvoje od RKC. Vladajuća kasta Hrvatske, uz svesrdnu podršku te sile, donese zakon kojim se oduzimaju svi objekti RKC u Hrvatskoj izgradjeni do neke godine, a zašta nema valjanog dokaza o porijeklu...a sve to radi stvaranja nekakve Hrvatske "denominacija dopiši" Crkve. 

I onda ta kasta kaže...zahvalni smo toj sili i njenim satrapima.

Pa mislim da bi ti najmanje palo napamet kunjenje, nego možda i neke gore stvari. 

dobardeckosFun_bat:kriminalac:0122_tuk

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, kopitar рече

dobardeckosFun_bat:kriminalac:0122_tuk

Pa nisam ratoboran, sam bio slikovit :smeh1:

  • Хахаха 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Justin Waters рече

Ne ajd zamisli ovaj scenario, hipotetički 

Jedna velika sila kaže, treba pomoći Hrvatima da se odvoje od RKC. Vladajuća kasta Hrvatske, uz svesrdnu podršku te sile, donese zakon kojim se oduzimaju svi objekti RKC u Hrvatskoj izgradjeni do neke godine, a zašta nema valjanog dokaza o porijeklu...a sve to radi stvaranja nekakve Hrvatske "denominacija dopiši" Crkve. 

I onda ta kasta kaže...zahvalni smo toj sili i njenim satrapima.

Pa mislim da bi ti najmanje palo napamet kunjenje, nego možda i neke gore stvari. 

Na osnovu čega si se ti uverio da je on jeretički rimootpadnik (jel tako boki) hteo sam reći katolik, jel mu piše na čelu, ili....... Danas sam se uverio da su moje sumnje bile opravdane, Pročitaj štaje napisao na ovom forumu 2. januara. Ma on je protestant - oriđinale, pa neka je samo "ne znam" zašto se predstavlja kao katolik. 

 koptar je napisao:

U Transsupstanciju je vjerovao i Luter samo to treba ispravno shvatiti.

Smisao Pričesti nije bukvalno da jedeš tijelo i krv u materijalnom smislu već to treba razumjeti u okviru Krista kao Glave i nas Crkve kao udova .

U tom živom zajedništvu u Pričesti je uključeno i Glava i Tijelo-Crkva, tako da u pričesti blaguješ Krista koji je sve u svemu tj. sve spašene od postanka do svršetka svijeta zajedno sa svom tvorevinom koja će biti obožena tj. promaknuta u stanje vječne slave za kojom neprestano uzdiše i čezne.

I Zbog toga je Krist rekao "ko ne jede Tijela i ne pije Krvi ...ne će imati života u sebi tj. neće moći doći do sjedinjenja i prožimanja Stvoritelja i Stvorenja.

Ti kažeš jer ne poznaješ tu tajnu da je Isus po tome blagovao samog sebe.

Jasno kad bi njegovo tijelo i krv bilo samo bukvalno materija to nebi imalo smisla ali pošto je njegovo tijelo Bogočovječansko onda je zajedničkom gozbom te Ljubavi došlo do uzajamnog najprisnijeg mogućeg odnosa u kojem je zapravo pravi smisao.

http://samopismo-forum.net/index.php?/topic/295-euharistijagospodnja-večera/

 

Istina je da je Luther verovao u transsupstanciju ali samo SIMBOLIČNO. Rimokatolik u simboliku ne veruje.

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Bernard рече

Na osnovu čega si se ti uverio da je on jeretički rimootpadnik (jel tako boki) hteo sam reći katolik, jel mu piše na čelu, ili....... Danas sam se uverio da su moje sumnje bile opravdane, Pročitaj štaje napisao na ovom forumu 2. januara. Ma on je protestant - oriđinale, pa neka je samo "ne znam" zašto se predstavlja kao katolik. 

 koptar je napisao:

U Transsupstanciju je vjerovao i Luter samo to treba ispravno shvatiti.

Smisao Pričesti nije bukvalno da jedeš tijelo i krv u materijalnom smislu već to treba razumjeti u okviru Krista kao Glave i nas Crkve kao udova .

U tom živom zajedništvu u Pričesti je uključeno i Glava i Tijelo-Crkva, tako da u pričesti blaguješ Krista koji je sve u svemu tj. sve spašene od postanka do svršetka svijeta zajedno sa svom tvorevinom koja će biti obožena tj. promaknuta u stanje vječne slave za kojom neprestano uzdiše i čezne.

I Zbog toga je Krist rekao "ko ne jede Tijela i ne pije Krvi ...ne će imati života u sebi tj. neće moći doći do sjedinjenja i prožimanja Stvoritelja i Stvorenja.

Ti kažeš jer ne poznaješ tu tajnu da je Isus po tome blagovao samog sebe.

Jasno kad bi njegovo tijelo i krv bilo samo bukvalno rimomaterija to nebi imalo smisla ali pošto je njegovo tijelo Bogočovječansko onda je zajedničkom gozbom te Ljubavi došlo do uzajamnog najprisnijeg mogućeg odnosa u kojem je zapravo pravi smisao.

http://samopismo-forum.net/index.php?/topic/295-euharistijagospodnja-večera/

 

Istina je da je Luther verovao u transsupstanciju ali samo SIMBOLIČNO. Rimokatolik u simboliku ne veruje.

 A ko je Boki? I ko je jeretički rimootpadnik?

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Pontifex Emeritus рече

Као ни православац. Истинско Тело и истинска Крв Господа и Спаса нашег. 

:sunce::dobro::skidamkapu:

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...