Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 4 часа, haveaniceday рече

индија има 1.3 билиона људи, дакле 67 % од 1.3 б

1366000000000 * 0.67 = 915220000000

индија има пола милиона вишак смрти, ајде да будемо даржљиви да рачунамо да је свих пола милиона од короне пало.|

даље израчунајте сами ево @Avocado може да израчуна клауду... 

Indija ima 1,366 milijardi stanovnika  - 1366000000 ( pogrešio si za 3 nule ). 

Postoje procene da je kovid u Indiji ubio bar 4 miliona ljudi tj. desetostruko više od zvaničnih podataka... i tu svaka priča o tome kako je CFR kod kovida nizak postaje irelevantna.

https://www.theguardian.com/world/2021/jul/20/india-excess-deaths-during-covid-could-be-10-times-official-toll

https://cgdev.org/publication/three-new-estimates-indias-all-cause-excess-mortality-during-covid-19-pandemic

https://www.bbc.com/news/world-asia-india-57888460

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 53 минута, dragisa рече

@Avocado  evo drugog "iznenađujućeg" podatka, po zvaničnim podatcima iz Izraela rajfajzenova efikasnost sprečavanja transmisije pala na 39%  

Meni uopšte nije toliko iznenađujuć... ne znam ni kolika je bila prethodna cifra... a ne iznenađuje me jer vidim kako se i mi ponašamo... čim se i kod nas ukinu sve mere i još malo ljudi vakciniše, pa se svi lepo opustimo, doći će do naglog povećanja transmisije... ono što je bitno, a što i ovaj tvoj pominje je da je efikasnost sprečavanja hospitalizacije i dalje na oko 90%... to nam ukazuje na to da se ništa u odnosu same vakcine i virusa nije promenilo... nije "oslabila" vakcina, nego se spoljnim faktorima povećala šansa za transmisiju i/ili je virus mutirao tako da se brže i lakše prenosi...

Svrha vakcine je da pomogne organizmu da se lakše i brže izbori sa virusom, da organizam brže otkrije virus i krene da se bori sa njim pre nego što se virus toliko namnoži u organizmu da ovaj više ne može da ga pobedi... vakcina ne može da spreči transmisiju... može samo posredno da je smanji, tako što ako pre i brže uništi virus to su manje šanse da se dalje prenese (a kod onih virusa koji imaju dugu inkubaciju to praktično znači i potpuno onemogućavanje transmisije, jer se virus uništi pre nego što i dođe do faze transmisije)... ali ni jedna vakcina ne može da spreči čestice virusa da uđu ili izađu iz organizma... vakcine to ne rade i stoga povećanje i smanjenje transmisije (ako se drugi parametri ne menjaju) nema veze sa "slabljenjem" vakcina...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Avocado рече

Meni uopšte nije toliko iznenađujuć... ne znam ni kolika je bila prethodna cifra... a ne iznenađuje me jer vidim kako se i mi ponašamo... čim se i kod nas ukinu sve mere i još malo ljudi vakciniše, pa se svi lepo opustimo, doći će do naglog povećanja transmisije..

:(

"Danas na ,, Bazenima Čair,, ušla grupa od 20-tak Indijaca koji inače moraju biti u hotelskom karantinu , valjda 14-tak dana da bi dobili dozvolu za odlazak u zemlje EU .
Umesto u karantinu oni lepo došli grupno na bazen , poskidali se u gaće (donji veš) ,poskakali u bazen .
Osoblje bazena kao da ne primećuje ništa .
Na moju intervenciju kod spasioca , i pitanje ,,šta u bazenu rade ljudi u gaćama koji moraju biti i karantinu , samo su im prišli i rekli da bez kupaćih ne mogu u bazen, ali su ostali unutar objekta.
Pitao sam i obezbeđenje na ulazu kako ljudi koji su u karantinu mogu biti na bazenu , on je slegao ramenima i reko ,, pa kupili su karte moram da ih pustim...,,
Pitam se samo ko je ovde lud ?
A vi Srbi maske na lice....nove mere ...kazne ...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, dragisa рече

....kakvo ludilo...od početka mi sve deluje previše očigledno...:

https://www.bitchute.com/video/J69VtUWOJ0kW/

Znas sta me zanima. Zasto je SVAKI video teoreticara zavere nenormalno duuuuuuuug! KAd god je neki zaverolog okacio video i bio u fazonu "evo baci pogled, videces koliko je sve ocigledno i logicno u ovom klipu" a klip sat i po :D  i svaki je takav. Evo ovaj tvoj sad 45 minuta...

Zasto? Moze laz da bude ubedljiva i u 10 minuta, sto mora da pravite fajlove od sto minuta?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, cloudking рече

Znas sta me zanima. Zasto je SVAKI video teoreticara zavere nenormalno duuuuuuuug! KAd god je neki zaverolog okacio video i bio u fazonu "evo baci pogled, videces koliko je sve ocigledno i logicno u ovom klipu" a klip sat i po :D  i svaki je takav. Evo ovaj tvoj sad 45 minuta...

Zasto? Moze laz da bude ubedljiva i u 10 minuta, sto mora da pravite fajlove od sto minuta?

Zato što laž upakovana u 10min može biti i raskrinkana postom razumne dužine a u tih 100min  se, osim centralne laži (zbog koje je klip pravljen), iznese još gomila laži, poluistina i bulšita i sve to isprepletano neospornim istinama. Da bi se to sve argumentovano raskrinkalo, potrebno je napraviti nekoliko sezona klipova od po desetak epizoda ili napisati doktorat od par stotina strana.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.B92.NET

Stručnjaci već dugo savetuju dobro provetravanje prostorija kako bi se smanjila opasnost od zaraze...

Stručnjaci su saglasni da je velika sreća što nosimo gaće (ili barem pantalone). 

U svakom slučaju odgovorno bi bilo smanjiti unos suljpa dok traje pandemija. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@cloudking @Branka62  očigledno da niste ni pogledali o čemu se radi.

ovo nije nikakav "dokumentarac" koji meše istine poluistine i laži, ovo je zvučni zapis onoga što se realno dešava (osim ako i to neko ne inscenira)

pošto vas mrzi da slušate ili ne razumete dovoljno engleski: visoki policijski službenik javno poziva da se ljudi prijave i postanu "zvanični policajci" koji (javno kaže) će otići i pohapsiti sve koji su promovisali vakcinisanje, ako vama to nije ništa čudno ok.

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, dragisa рече

pošto vas mrzi da slušate ili ne razumete dovoljno engleski: visoki policijski službenik javno poziva da se ljudi prijave i postanu "zvanični policajci" koji (javno kaže) će otići i pohapsiti sve koji su promovisali vakcinisanje, ako vama to nije ništa čudno ok.

Apsolutno me mrzi, ali bih voleo da poslusam taj konkretni deo gde poziva ljude na to sto kazes. Jel mozes da nam kazes na kom minutu prica o tome?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, dragisa рече

@cloudking @Branka62  očigledno da niste ni pogledali o čemu se radi.

ovo nije nikakav "dokumentarac" koji meše istine poluistine i laži, ovo je zvučni zapis onoga što se realno dešava (osim ako i to neko ne inscenira)

pošto vas mrzi da slušate ili ne razumete dovoljno engleski: visoki policijski službenik javno poziva da se ljudi prijave i postanu "zvanični policajci" koji (javno kaže) će otići i pohapsiti sve koji su promovisali vakcinisanje, ako vama to nije ništa čudno ok.

Moj post a, koliko sam shvatila, ni Klaudov se ne odnosi konkretno na link koji si postavio. To sa linka je klaudu poslužilo kao povod za post o svim klipovima teoretičara zavere, i moj odgovor se odnosio na takve klipove generalno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, dragisa рече

 očigledno da niste ni pogledali o čemu se radi.

 

A što bih gledala? Neki dan si postavio klip u kome čovek, pre isteka 2. minute, izgovara, po meni, notornu laž. Zamolila sam te za link koji me demantuje/koji potvrdjuje njegovu izjavu. Evo, još čekam.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Branka62 рече

moj odgovor se odnosio na takve klipove generalno

dakle pretpostavka na osnovu klaudove pretpostavke, da bi iznela svoju generalnu pretpostavku koja nema ama baš nikakve veze sa mojim postom... ali čisto da kažeš šta misliš...

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, dragisa рече

dakle pretpostavka na osnovu klaudove pretpostavke, da bi iznela svoju generalnu pretpostavku koja nema ama baš nikakve veze sa mojim postom... ali čisto da kažeš šta misliš...

Da li razlikuješ uzrok i povod?

пре 5 минута, Branka62 рече

je klaudu poslužilo kao povod

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...