Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 3 часа, Марек рече

Neka se konobar prekvalifikuje na pomoćnika stolara ili taksistu na par meseci i rešen problem. Ili šta, da se otvore sve kafane da bi konobari mogli da rade i da bi vlasnici lokala mogli da rade i da 50% ljudi koji idu na ta mesta zarade neku bolest pa da od tih 50% pomre jedno 3% i onda ćemo svi bii srećni? 

empatija ti je na nivou konc logoraša koji je "odabran" da bude nadzornik sektora ... a takav ti je i mentalitet

  

пре 3 часа, Марек рече

Non stop predstavljate situaciju kao da njom rukovode neke osobe sa imenom i prezimenom, a u stvari, ako neko želi da protestvuje, nek se obrati malecnom virusu i sa njim pregovara jer je on uzrok svega ovoga.

samo slepac ne vidi žestoku zloupotrebu zaraze koja postoji, koju dakle niko ne osporava, i očiglednu umešanost "ljudskog faktora". ljudi su se hiljadama godina susretali sa virusima (naravno uz manje ili veće žrtva) ....e ali ovaj virus je sad jedini nešto specijalno u istoriji čovečanstva, jedini zahteva specijalne do sada nikad primenjene mere (na globalnom nivou), jedini zahteva specijalne do sada ne oprobane vakcine (i ako je iz uobičajene korona porodice virusa), jedini zahteva specijalne pasoše, jedini zahteva specijalne aplikacije za praćenje kontakata, jedini koji i pored lokdauna i vakcina nastavlja da se širi i jedini koji je prešao sa slepog miša na čoveka kao da kinezi nikad do sad nisu jeli slepe miševe ... i milion drugih ne logičnosti. a eto sasvim slučajno baš u to vreme u americi laboratorijama biva zvanično zabranjeno da nastave sa ispitivanjem "gain of function" virusa zbog rizika koji to nosi, sasvim slučajno se bill gejts uključuje u vakcine, fajzer kupuje firmu koja se isključivo bavi mesindžer vakcinama (doduše protiv raka)

nadam se da ćeš se setiti svega ovoga kad ti dozvola za kretanje bude deo svakodnevice....ili kad ti počne smena kao nadzorniku

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Ćiriličar рече

Узми ЕУ   слобода тржишта, кретање њуди и роба

Кретање робе није престало, у смислу да богати продају и зарађују. Једино што је било добро у глобализацији а то је несметано кретање људи је стало. Осим миграната. 

И глобализација није престала, само су фарме постале затвореније а надзорници и газде могу да се крећу по фармама. 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

.

I ne zaboravi ... Izrael. ... jedino oni dobili pravu Nutelu. 🙃

... juce sa 4 za i 1 protiv ... od 125. ... nanogica za sve. 

A srb i ja ... kako bese: ne bese tako davno bili smo medju prvima, ili prvi, za mnoge novine, pored ostalih i za nanogice. Doduse tada samo za zatvorenike u kucnom pritvoru. Nije bilo puni primedbi ... to je bilo radi dobra za ostale.

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Nekoliko prostih pitanja:

Je li bilo zlih ljudi u proslosti, na pozicijama da mogu izazivati (svetske) ratove i druge nevolje?

Mocnici sveta sada su (bitno) bolji ljudi nego oni ranije?

Moze li se nauka samo upotrebiti, bez mogucnosti zliupotrebe?

Nisu li amerikanci do pred kraj WWIi snabdevali Luftwaffe gorivom?

Ne bi li gladi bilo igde ako bi samo 5% US izdataka za ratove islo na tu stranu?

Ako si vrlo zao i imas takvu moc (npr. kao oni koji su finansirali adolfov dolaza na vlast), i hoces npr. masovno da naudis ljudima, recimo da malo smanjis broj 'parazita', jer kod njih je i tako tek samo 1%, a ostalo je kod tebe. Ima li sta bolje i bi li to mogle biti npr. vakcine? 

Ne postojie li tehnologije za vakcine?

Postoje, ali je zloupotreba nemoguca?

Nije bilo manipulacija na US izborima?

Ne tvrdi li to i sam dzo, samo u drugu svrhu, kada je pre par dana proZvao svog 'put in' mu ga?

 

Imao bih do ujutru ... ali treba da odmorim od popdnevne operacije - 'isekli mi nogu', kako neko prorokova ... Bolje mi je bez jednog uda sto me sablazni ... Ili samo lupam od ostataka na-tiopentala u krvi ...

ali, ako je samo jedan odgovor na gornja pitanja - ne, priznacu da sam paranoik ili sizofren, jer oni vide sto drugi ne i cega zapravo nema.

 

Da, covid je realan, a vrus je virulentniji i smrtonosniji od virusa influence, ma kako nastao. I treba uciniti sve sto je moguce na dobrobit ljudi radi toga. Ali cini se da vidimo samo masku tog cinjenja. 

Ranije su epidemiolozi trazili samo nekoliko napoznatih za jednacinu najboljeg modela ... posle je sve samo protikol. U pocetku su i kod ove bolesti i virusa, kao, nesto trazili oko toga. Sada vise ne treba. Imaju kriticnu masu i efikasno 'informisanje' iste. 

I sada kada su na pola puta ... ako bi stali ... pa pukli bi.

 

... Ali pcele kazu: doci ce, doci ce prolece ...

.

 

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Ćiriličar рече

Види, оно јес' да треба бити снисходљив, окренути и образ...али ниси ти од јуче. Могао си се осврнути и на интерпункцију и којепта - све је то ок. Али има разних начина. Твој интелектуални ниво није на тако ниском ниво да ти је једини реторички "алат" офуцана иронија о масоним, иза које се крију крезуби антиваксери, а још и ревнитељи, борбовераши и сл. Све то зјапи из твоје ироније и "скромности" како си, тобож глуп.

А концепцијски...па ко прати тему разуме, ако хоће да разуме. Нема намеру да пишем трактате (иако понекад то чиним). Ево, пошто си се мало уљудио да ти додатно појасним. Ово је слика детета која живи у Шведској. Држављанина Шведске. Ово је реакцију на вакцину протиф хепатитис, тетануса и осталих 5-6 "превенција". Имаш ли ти децу (реторичко питање)? Знаш ли како ј еокупати дете од 2 године; пресвући; успавати? Па ујутро пресвући, нахранити, обућу, одвести у обданиште?

Замисли сад да дете има екцем по целом телу. Да то има годину дана. Да ни један дерматолог и сви, буквално сви препарати, укључујући оне од АстраЗенеке - не помажу. Е сад, поред што неки Валнеберг контролише можда и највише и свету стратешких комапнија, а контролише и Астру, није потписао продајући своје "мелеме" да одговара за последице ако их буде! Ако сузбије неке вирусе онда заради паре, и има их као можда 2 милијарде људи заједно. Али ако неко страда - заболе га мђуножје. И то где? У срцу "демкратије" -Шведској, меки српских глуперди који трљају о струци и демократији. А све мислећи да су авангарда.

Да би парадокс и апсурд био већи  мелеми и чајеви из манастира Пипера ће, ако Бог да, помоћи том детету и родитељима да се реше беде и муке! А питање је да то не остане трајно, хронично, па се целог живота појављује. Дакле, џаба трилиони, демократија, струка и остале реторичке г*внарије - ипак треба бити свестан у којем свету живи човек. Е, у том контексто, није згорег знати ко је Астра, Фајзер и сл. сл.

Ако је неко рођен у штали, не значи да је во! Ако живомо у свету где разни власници Астри, Фајзера и других светих крава "струке" продају нам здравље (=зарађују трилионе, а можда неки од њих и трују па онда нуде лек) - то не значи да ћемо преко форума да пишемо апале, али значи да, пошто нисмо волови, макар "мукнемо", к'о и волови, кад им нешто не штима.

И још једном  упитај се како је родитељима и детету од 2 година са екцемом по целом телу, годину дана. Замисли измажеш дете машћу за екцем, и ништа - а онда онако масну кожу треба опрати, а дете јауче, убија се од шлача...и тако сваки дан.

И сад појео вук магарца. Колетарална штета? Па као је тако нека ПЛАТИ Валенберг или Валенберзи одшету! Или теби да се јаве? Или да проучавају ТЕволуције, кобива, море бит' тамо нешто има. И нараво, каве везе има СстраЗенека са свим тим? Па кад се некој баби згруша крв - свима је добро ако умре. Посебно пензионом фонду!

 

Снимак екрана направљен 2021-03-09 16-52-36.png

Имам троје деце, 18, 15, 12.

Свима сам прао гузе од почетка, првог дана живота, док мама није могла због ране, исцрпљености...

Сву сам децу редовно вакцинисао.

Сви имају неке (крупније и ситније) проблеме које смо морали лечити, ја сам им дао у наслеђе склоност ка екцемима и сл (да набројим? иначе мој екцем је комбинација "дивне" хране којом смо кљукани у младости, пуне конзерванаса - и хемије која је агресивно деловала на руке, побудивши га), ћерка наследила од мајке склоност ка хипотиреози...

А ти мало размисли о њиховом начину живота, међусобним родбинским везама, савременој исхрани и сл.

Таквих примера имаш и у Србији, која нема никакве везе са Воленберговима.

Узми молитвеник, боље је...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Ćiriličar рече

@Јанко И за крај ове надриполемике - опрости што сам "спамовао" тему са теорија завера и неким финим човама из Шведске, једно питање: пре само неколико дана је ЕМА је - након што су кључне земље ЕУ зауставили вакцинисање астразенекином вакцином   повела стручну сутрагу (да тако кажемо) о томе да ли крварење и угрушци крви који су узроковали смрт након вацинације имају везе са вакцином  мислиш ли ти да за само 3-4 дана нека струка, или "струка", може доказати да то нема никаве везе са вакцином?

Ако може, то мора да је нека богостручна струка - ем стручна, ем ефикасна! Ено, норвешки стручњаци, коначно упркос ЕМУ трабуњању, тврде а вакцина има везе са грушањем крви и крварењем. Шта ћемо сад?

Но добро...нека и ово буде ретооричко питање, јер где би смели не веровати струци.

Ако не видиш да је све то политика, почевши од "стручне сигурности" вакцине па до "стручне опасности" (верујем и једнима и другима подједнако, тј врло слабо јер се тако не ради стручно) и онда овде сервирамо за време великог поста и овакве реченице (то што сам ја аутоироничан и себе називам глупим теби као православцу не може послужити као изговор, ваше "праштајте" на почетку недеље а онда се шатро слажемо са другима а пришивамо том другом) имаш мали проблем.

Брате, управи у својој глави шта је однос према другоме, и "за сваку своју реч одговараћете". Ја нећу одговарати за оно што ти "учитаваш" у мојим речима и мислима, али ти хоћеш за речено и написано.

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Јанко рече

Узми молитвеник, боље је...

Dete nije moje, a to što ga/ih je snašlo je posledica vakcine  zatrovana je jetra i imaju šta imaju, to je potvrđeno nakon analiza.

Što se moletvenika tiče, tvoj "savet" je opštevazeci, tako da u tom kontestu je ockej, ali u tvom veromerskom i forumsko-duhovnickom savetovalistu to je tvoja gordost i ništa više.

I te kako ima veze sve sa svim. Vi veromeri, koji sebe nazivate glupacima, u ironiji, kako bi, ustvari, drugima to pripisali jako lako delite "duhovne" savete svojoj braći, a još lakše kujete u zvezde neke Valenberge i Gejtsove.

I ja sam vakcinisao moju decu  ali posebno odabranom vakcinom, protiv tuberkuloze, radjenu od drzavnih instituta. To što neko drugi vakciniše svoju decu čitavim serijalom vakcina, ne smatram te ljude glupanima.

I sad, ne samo što si veromer, duhovnnik forumski, nego si i vidovit - da ne kazem prorok, da Djurovicu n epravim konkurenciju  pa znaš koje i od čega su tegobe nekog deteta u nekj Švedskoj. Jako skromno, jako stručno, i jako pravoslavno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ćiriličar рече

Dete nije moje, a to što ga/ih je snašlo je posledica vakcine  zatrovana je jetra i imaju šta imaju, to je potvrđeno nakon analiza.

Što se moletvenika tiče, tvoj "savet" je opštevazeci, tako da u tom kontestu je ockej, ali u tvom veromerskom i forumsko-duhovnickom savetovalistu to je tvoja gordost i ništa više.

I te kako ima veze sve sa svim. Vi veromeri, koji sebe nazivate glupacima, u ironiji, kako bi, ustvari, drugima to pripisali jako lako delite "duhovne" savete svojoj braći, a još lakše kujete u zvezde neke Valenberge i Gejtsove.

I ja sam vakcinisao moju decu  ali posebno odabranom vakcinom, protiv tuberkuloze, radjenu od drzavnih instituta. To što neko drugi vakciniše svoju decu čitavim serijalom vakcina, ne smatram te ljude glupanima.

I sad, ne samo što si veromer, duhovnnik forumski, nego si i vidovit - da ne kazem prorok, da Djurovicu n epravim konkurenciju  pa znaš koje i od čega su tegobe nekog deteta u nekj Švedskoj. Jako skromno, jako stručno, i jako pravoslavno.

Имаш ли представу о томе шта је правило, а шта изузетак?

Да је то правило, онда би сва, или бар већина деце у Шведској тако прошла. ти наводиш ЈЕДНО. А породичну анамнезу му не знаш. Или знаш?

Лекару, излечи се сам...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Ćiriličar рече

Морам још ово, праштајте сви за многоглаголање, а сви то знате....поставио сам овде линкове ко је власник АстраЗенеке, Никакве тероје завере, чињенице. Компаније је остварила приход прошле године 23 милијарде долара. Али, толико моћна компанија је можда 1/100 део империје тих људи. У реду! спосбни, високи лепи и плави - демократија и слобода тржишта!

Но, има једна друга ствар - валцине више не праве д р ж а в н и институти! Наше здравље и здравље наше деце је у рукам аљуди који имају хиљаде, не стотине, хиљаде милијарди долара. Чији је начин и смисао живота само једно - проофит!

Па треба ли, макар, да се упитам(о) - бре, у којем свету ми то живимо? Ако се не питамо као је неко за пола века могао постати власник 1/10 палнете, ок! Висок, леп, плав и промућуран. Али зар да ОН мојој деци продаје "здравље"? Зар он седи негде у 'ладовини, и баш га брига да ли ће моја држава имати Владу каву ја 'оћу, или кава њему одговара?

Или да ли ће мог ћаћу, матер и керове пуштати у шетњу неки Кон или неки Несторовић? Неће то баш бити све тако лепо јер ето "рекли на телевиЗОРУ"!

Боње ни не долазити овде, читати глупости неких.

Што би ти рекао, али мало лепше - коначно да напишеш нешто конструктивно.

Оно што мене плаши у твојој причи:

СВИ ми овде присутни верујући смо свесни где живимо, глобализам, интерес који често доводи до НЕЉУДСКИХ али профитабилних идеја и акција.

Мој проблем је - толико фокусирање на застрашивање, страх, уместо хришћанског реализма, смирења, позива на активнији живот у Христу. Боли ме пајо за све Гејце, Воленберге, Блумберге и остале. Живим живот сада и овде, срећући се са ближњим и препознајући Христа у њему. Свако ради свој посао. Немам ја времена да кидам живце размишљајући шта они раде (јер ће да раде и без мојих брига), већ шта ја чиним.

А то што сам СВЕСТАН  њихове улоге али НЕ ДАМ да ми уништавају живот страхом шта ће они сутра учинити је моја ствар. Пустим да Он уђе у срце, и покаже пут кроз ово лудило. Нећу да се храним негативним мислима, они раде своје (и одговараће за то) а ја своје (и одговараћу за то). А ти чини како хоћеш. Ако мислиш да је Христос учио своје ученике да најпре препознају ко им ради о глави и около се деру "он је крив!" твоја ствар. 

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Јанко рече

Да је то правило, онда би сва, или бар већина деце у Шведској тако прошла. ти наводиш ЈЕДНО. А породичну анамнезу му не знаш. Или знаш?

Ovo je tek glupost. To je logika Alije Izzedbegovića kad je bombardovao Markale pa ko veli, ustvari Cerića, bolje da strada nekoliko njih radi drugih...neko treba da snese odgovornost zbog tog "izuzzetka". Nije dete, ili ljudski zivot statistika. A ovo drugo, tek je ludost. Znači, ako su i naučne analize  pokazale da je jetra očtećena od vakcine, to je "izuzetak", i iako nauka ne veruje u duhove i grehe, eto, ti kao rišćanin prepručuješ da se malo zadre u moralne sfere porodice...kobiva, zato je to tako.

Znaš li ti šta si ti sve potegao u svojoj veromerskoj polemici? Moj moral i spasenje. Stašni sud. Prorok si i vidovnjak nekom nepoznatom detetu. Savetnik i duhivnik.

Zašto, zato što si samoironično sebe nazvao glupim, da bih to spočitao meni, i zato jer sam i rekao  ako smatraš sebe gllupim, što bih ti ja protvrečio.

A u drugom komentaru sam ti rekao kako ti je intelektualni novo visok. Pa ti sad vidi. I sad pakao mi ne gine, jer se "ne brinem za tebe", a eto, ono dete "izuzetak" je mačku o rep, kolateralna šteta. Prodaješ krtolu za bubrege...interpukncija i lazna finoća tu ne pomaše.

uzgred, iako je iza komentara čovek, neki Janko, ja polemišem sa komentarom, sa rečenim...i ti si trilion triliona puta više od par komentara i stavova. ja ne gradim sliku o čoveku (mada sad uopšte ne gradim, nego komentarišem komentare) po jednom komenatru. Tako da je to ekstremna sujeta, gurati nekoga u pakao jer je, eto, tebi, rekao nešto što si sam sebi rekao.

Ne mozeš meni prodati tu duhovnost. Kad učiš druge nečemu, kada im meriš veru, daješ savete  pa onda ne koristi ironiju. daješ otrov išteš melem, ne ide to. Ovim stavlljam taćku na polemiku o tome što si sam sebe nazvao glupanom  samoiroonično, a ja to, cinično potvrdio. Uz napomenu  moj cinizam i nije upućen tebi nego je deo brige upravo za one "izuzuzetke".

Ti stavovi kako je svaka kritika svete  krave (nadri)nauke krivoslavlje, krezubost, i naravno vredno pakla...msslim stvarno...

Nego...oprosti ti meni štoo sam glup, pa sam bukvalno shvatio kada si sam sbi rekao da si glup! Polemisali smo se, i eto ja se sloyih sa tobom u tome. Kazeš da je samoironija? Gde me oveče navodiš na greh? Tako pametnog momka da smatram gčupakom.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пар ствари, личних и тачних, и општих помало паушалних али опет контестуално тачних, па хоће нека провери ако га занима

  • Некадашња "Астра", данас "АстраЗенека", је пронашла лек притив чира на желуцу и 12опалчном цреву. Лично сам се излечио тим леком. То је феноменално откриће. Милиони људи су муку мучили са зачетком чира, па чиром, па касије и тумором код неких. Резали су људе; људи су повраћали крв, муила их је киселина и којешта. Људи пронађоше бактерију која то узрокује, урадипе лек и код већин код којих се зачиње чир за 4 недеље оздраве "као руком однесено". После прве таблете уместо киселине која се одмах сузбије, можеш да једеш "железо".
  • Поред тога "Астра", по мени, има набоље налгетике на свету. Откањају главобоље, сузбијају температуру без да ти муче желудац и сл.
  • Имају одлична средства за кашаљ, која се уноси са инхалатором и сл.
  • Имају, вероватно, 100тине лекова одличних, јер ипак је то шведска традиција, квалитет, донекел и етика (нелада).

Али све то не значи да свет који ствара "Астра" и астре треба д абуде свет којем ћемо се поклањати као златном телету.

Поводом ове пандемије:

  • Управо је "АстраЗенека" избила на прво место у јурњави за овом вакцином против овог вируса који сада хара.
  • Ангажовали су оксфордске стручњаке, то је ту образовну институцију, да би добили н аугледу.
  • неки европски политичари су јавно говорили да Европа не сме дозволити да Кина и Русија "победе" у тој научној трци, што је равно лудилу! Валда је у интересу човечанства да БИЛО КО пронађе вакцину/лек како би се људи спасили. Не! Људи умиру, страх се шири више него што је потребно, а, парадоксално, или апсурдно, исти ти шириоци страха сматрају да лек има неке "националне" боје. Да лек може бити "недемократски"  тотално лудило моззга.
  • "АстраЗенека" и политичари ЕУ су прозвали ту вакцину "оксфордском" вакцином. Објавили су, не глано, да је на на путу. Тада нико није имао вацину. ЕУ је потписала предуговоре за "АстраЗенеком" на, ако се не варам, 400 милиона доза  и ствар је пропала јер током испиитивања беше ужасних контраефеката, укључујући смртне сличајеве.
  • Ствар се заташкава - уствари престаје да се прича о томе (Валенберг породица контролише и БиБиСи, приче о неком "бритиш паблик сервис" су глупости). Дакле престаје да се прича о томе. Тек тихо се са руским иститутом успоставља контакт, добија се основа за нову валцину и "АстраЗенека" сада има вакцину на другој платформи.

То је истина о тој вакцини. То не значи да она није добра. Не значи да неки Валенберг хоће да чипује Србе. Али значи да се играју опасне игре а улог је ЗДРАЉЕ људи. И колико је све наднационално, говори чињеница да Енглези масовно вакцинишу том вацином, а Швеђани се отимају за вакцину и немају је. Иако је Швеђанин главни контролор капитала "АстраЗенеке". То је свет у којем живомо. Узимајући све у обрзир, јасно је као дан да не контролишу ни државе ни ЕУ приватни капитал него приватни капитал контролише и државе и ЕУ. И тај исти капитал нама нуди ЗДРАВЉЕ!

Па добро, није ли то макар мало индикативно? Није ли то макар мало забрињавајуће? Посебно ако 10 земаља стопира вакцинацију ради крварења, смрти, групања крви, дакле озбиљних симтома. И онда се поведе "стручна" истрага и за пар дана се каже  то нема везе са том вакцином. Но ако је то и тачно - чињеница је да нама здравље нуде комапније чији је смисао само профит или престиж, што на дуже, опет значи профит. И чињеница је да лекови нису постали ствар профита само, него да могу да буду и "националисти" или "недемократе"....то је лудило. Лажи више не претендују да преживе 2 дана, него лажеш сходно околностима, ма се те околнсти мењале из часа у час. Мерило истине није истина и шта се каже, него ко каже.

И сад треба као лудаци да заврћемо рукаве и спуштамо гаће да нас боду. Ако нећеш? Е...прво неће бити обавезно. Неће бити пасоша. Сад ће их бити. И сад, испаде све је то игра неких надриполитичара, и фол нека бабетина у ЕУ, која је изабран абез избора, она кроји капу некој "АстраЗенеки"? Јес' како није! Све неки Валенберг од чије речи се дрма и штокхолмска и лондонска и настак берза, све он чека да нека бабетина из Брисела управља судбином његове империје...и други њему слични, да им дементни Бајден ведри и облачи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Вилер Текс рече

Кретање робе није престало, у смислу да богати продају и зарађују. Једино што је било добро у глобализацији а то је несметано кретање људи је стало. Осим миграната. 

И глобализација није престала, само су фарме постале затвореније а надзорници и газде могу да се крећу по фармама. 

Глобализација је ушла у нову фазу - тоталитаризам.

Медији и интернет су пример. Биће све горе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Ćiriličar рече

И сад треба као лудаци да заврћемо рукаве и спуштамо гаће да нас боду. Ако нећеш? Е...прво неће бити обавезно. Неће бити пасоша. Сад ће их бити. И сад, испаде све је то игра неких надриполитичара, и фол нека бабетина у ЕУ, која је изабран абез избора, она кроји капу некој "АстраЗенеки"? Јес' како није! Све неки Валенберг од чије речи се дрма и штокхолмска и лондонска и настак берза, све он чека да нека бабетина из Брисела управља судбином његове империје...и други њему слични, да им дементни Бајден ведри и облачи.

Много је незгодније вама светским путницима који путујете по аеродромима белим светом. Ми сељаци на брдовитом Балкану што смо прележали короницу, нисмо боцнути и неће нас много погодити пасош јер немамо пара за карту "ни до Приштине", нама није проблем. Гајимо малине и пластенике/вртове, васпитавамо децу како знамо и умемо водећи их на Литугије и Причешћа. Шта да ти кажем осим - ако можеш одатле ти утичи на светске моћнике који СВЕ НАС ограничавају. Ми овде у затвору созерцавамо чекајући Други Долазак, растерећени бриге о богатству - јер га немамо, растерећени бриге о држави - јер је немамо, растерећени бриге о будућности - јер је немамо.

И још да јуримо Воленбергове у целом овом лудилу? 

Него, ко ће победити - Гејц, Воленберг, Блумберг или Христос?

Па ми овде имамо много више брига које треба да бринемо и које ће нас побити пре него вакцина.

О томе је одавно Таса причао, ал` данас имамо чак и на форуму верујуће који величају управо оне које је он прозивао да нас еутаназирају, полако али сигурно.

О томе се ради са короном, не о болести тела која је изговор да нас затворе и разбаштине, него о болести наше душе која то дозвољава.

Ми који смо прележали корону не плашимо се да је опет прележимо, са или без вакцине.

Него ћемо бити затворени у кући док нам се срце чупа из груди.

Анестезиран народ...

Хлеба и игара (белосветских завера и вакцина).

А груди расчеречене.

 

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Јанко рече

Много је незгодније вама светским путницима који путујете по аеродромима белим светом. Ми сељаци на брдовитом Балкану што смо прележали короницу, нисмо боцнути и неће нас много погодити пасош јер немамо пара за карту "ни до Приштине", нама није проблем. Гајимо малине и пластенике/вртове, васпитавамо децу како знамо и умемо водећи их на Литугије и Причешћа. Шта да ти кажем осим - ако можеш одатле ти утичи на светске моћнике који СВЕ НАС ограничавају.

Јане,

Разочараваш ме спуштањем приче на "ја" ти", лични ниво. Па онда све неко уплитање које бољи-гори. Нико не гања никаве Валнберге. Причају људи. Сам знаш да те иритира или тај мој коментар или неки други. Сам знаш да ти је коментар повод да ту иритантнос изнесеш како си изнео.Мани....то што чиниш, чини. Лепо је све то, и Литургија и Причешће...али не треба то толико потенцирати.

Него поводом нас светских путника...не дао Бог не поредим се, него паде ми на памет. Дошао Владика Николај Свети у Лелић, мајку посетио стару сењанки, па он њој као матери љуби руку, а она њему као владици. И каже мати оним њубавним "прекором": Сине, нико, шта уради, оставио ме саму (то она изражава жал јер га не виђа очи своје). А он јој вели: Шта ћу мајко кад си ме родила на Туциндан, па се поруцам по свету.

Ја не знам коме је горебоље, и не видим уопште смисао у твоом компарирању, мерењу на једну општу тему. Засита сам разочаран. Ја се не би ни са ким мењао, али нисам никав светски путник, него "се потуцам по свету" јер имам и ја неки мој "туциндан". Као и свако...не знам како ти знаш коме је бољегоре ако ниси никада био у овој позицији светског потуцаника, то је још једна нелогичност у твојим ставовима. Али, ја сматрам да је свакоме боље да буде у својој отажбини, ако га неке више, крупније околностио нису натерале да иде из ње.

Толико ти могу рећи. Много ти је осушивачки и саветодавни тон, брате. баш много. Тема није о мени и теби него о коронавирусу, о вакцинама, о произвођачима вируса! Знам ја Тасин став о много чему, фала!

Мога си лепо, хришчански, добронамерно дапиташ у вези мог коментара шта ти није јасно, и ја бих ти још лепше и шире објаснио шта сма хтео рећи. Овако си се и мене упетљао о неке размирице. Ма какав ј абио, кад већ сводиш на ја-ти. нисам ти дао ниједан савет. Нисам ти ничим мерио вреу. Нисам алудирао ничим ни спочитавао ти како ти је или некоме твоме блиском нешто укриво у породичним стварима. Нисам мерио је ли ти боље или горе ту или тамо...све је то мени, опрости, шокантно, твоје конторирање ствари.

На шта и где? На форуму о корона вирусу, вакцинам, произвођачима вакцина, пропагаторима, политичарима и др. везано за то.

Ако ти видиш икаву везу ту и икаво компарирање мене и тебе, тамо и 'вамо...ја стварно не видим. Нико не гања никаве Валенберге, Гејтсове...али сам знаш да ниси никад чуо за Валенбрга...поготово да је толико моћан. Па можда није згорег да чујеш за њ, а је да чујем од тебе за другу, па да тако градимо неку слику о свету око нас и кроз њу имамо исправн однос ка том свету. Јер и он је тема, и те како. Можда н епутујеш ти, али путује мој и твој патријарх, па шта сад, ако је теби ту допбро, ами грепници "овамо" да нам ни патријарси не долазе, да све стане? Мислим, сви коменатри су ти само нека субјективност, критика, савети али коментатора....ако тебе не занима Валенберг, некога занима. И што баш ти да "штитиш# те неке од мене? Нма логичке основе твој наступ, ниаве.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ćiriličar рече

Јане,

Разочараваш ме спуштањем приче на "ја" ти", лични ниво. Па онда све неко уплитање које бољи-гори. Нико не гања никаве Валнберге. Причају људи. Сам знаш да те иритира или тај мој коментар или неки други. Сам знаш да ти је коментар повод да ту иритантнос изнесеш како си изнео.Мани....то што чиниш, чини. Лепо је све то, и Литургија и Причешће...али не треба то толико потенцирати.

Него поводом нас светских путника...не дао Бог не поредим се, него паде ми на памет. Дошао Владика Николај Свети у Лелић, мајку посетио стару сењанки, па он њој као матери љуби руку, а она њему као владици. И каже мати оним њубавним "прекором": Сине, нико, шта уради, оставио ме саму (то она изражава жал јер га не виђа очи своје). А он јој вели: Шта ћу мајко кад си ме родила на Туциндан, па се поруцам по свету.

Ја не знам коме је горебоље, и не видим уопште смисао у твоом компарирању, мерењу на једну општу тему. Засита сам разочаран. Ја се не би ни са ким мењао, али нисам никав светски путник, него "се потуцам по свету" јер имам и ја неки мој "туциндан". Као и свако...не знам како ти знаш коме је бољегоре ако ниси никада био у овој позицији светског потуцаника, то је још једна нелогичност у твојим ставовима. Али, ја сматрам да је свакоме боље да буде у својој отажбини, ако га неке више, крупније околностио нису натерале да иде из ње.

Толико ти могу рећи. Много ти је осушивачки и саветодавни тон, брате. баш много. Тема није о мени и теби него о коронавирусу, о вакцинама, о произвођачима вируса! Знам ја Тасин став о много чему, фала!

Мога си лепо, хришчански, добронамерно дапиташ у вези мог коментара шта ти није јасно, и ја бих ти још лепше и шире објаснио шта сма хтео рећи. Овако си се и мене упетљао о неке размирице. Ма какав ј абио, кад већ сводиш на ја-ти. нисам ти дао ниједан савет. Нисам ти ничим мерио вреу. Нисам алудирао ничим ни спочитавао ти како ти је или некоме твоме блиском нешто укриво у породичним стварима. Нисам мерио је ли ти боље или горе ту или тамо...све је то мени, опрости, шокантно, твоје конторирање ствари.

На шта и где? На форуму о корона вирусу, вакцинам, произвођачима вакцина, пропагаторима, политичарима и др. везано за то.

Ако ти видиш икаву везу ту и икаво компарирање мене и тебе, тамо и 'вамо...ја стварно не видим. Нико не гања никаве Валенберге, Гејтсове...али сам знаш да ниси никад чуо за Валенбрга...поготово да је толико моћан. Па можда није згорег да чујеш за њ, а је да чујем од тебе за другу, па да тако градимо неку слику о свету око нас и кроз њу имамо исправн однос ка том свету. Јер и он је тема, и те како. Можда н епутујеш ти, али путује мој и твој патријарх, па шта сад, ако је теби ту допбро, ами грепници "овамо" да нам ни патријарси не долазе, да све стане? Мислим, сви коменатри су ти само нека субјективност, критика, савети али коментатора....ако тебе не занима Валенберг, некога занима. И што баш ти да "штитиш# те неке од мене? Нма логичке основе твој наступ, ниаве.

Сам први уплићеш лични елеменат, па ми приговараш за исти.

Заиста не знам шта бих ти рекао осим - прочитај шта си писао и на шта сам се осврнуо.

"СТРАШИЛОВ" варијанте су довољно добрих људи и овде и у русији одвеле далеко од  праве, Христове вере, многе и до раскола борећи се против Папе, сатаниста, масона... Завршавали или на Ф одељењу (знам их) или код Артемија, Акакија, или су просто престали да иду у Цркву.

Многи су на "ивици пуцања".

Не волим што таквој браћи и сестрама дајете још "хране2, као да им ово досад није довољно.

Али, шта да се ради, једно си у праву. Тема јесте о корони, само ја је доживљавам као ону која би требала да прагматично помогне људима да ЗДРАВИ ИЗАЂУ ИЗ ОВЕ СИТУАЦИЈЕ, али не мислим да би овакве приче помогле.

Ево, ја сам на становишту да бих препоручио сваком ко се плаши болести и сматра да би требало да се вакцинише - узмите Кинеза или Руса јер је државна вакцина, остало - ко како мисли и сматра...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...