Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

Na osnovu dokumentacije koju su danski zdravstveni strucnjaci prostudirali, idealno vreme za trecu booster dozu je 6 meseci i 14 dana od dana vakcinacije drugom dozom. Ovo ce ujedno biti i zvanicna strategija kada ce gradjani Danake dobiti poziv za booster vakcinu. Danska je najveci deo svoje populacije vakcinisala Fajzerom. Skoro 80% populacije je vakcinisano, ukinute su sve Covid-mere i ogranicenja putovanja. Broj novozarazenih na dnevnom nivou se poslednja dva meseca stabilno vrti oko 600 osoba. Uglavnom se radi o nevakcinisanim osobama kao i starijima preko 65 godina.

https://www.facebook.com/groups/117202582284906/posts/860408127964344/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zašto je cirkulisanje virusa među vakcinisanima i nevakcinisanima u potpunosti različita stvar?

WWW.ISTINOMER.RS

Delta varijanta kovida 19 pokazala se kao najagresivnija do sad, zbog čega imamo veliki broj infekcija i među vakcinisanima. Zemlje poput Izraela i Singapura u kojima je vakcinisano preko 80 odsto...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, mirko1929 рече

Преписују, али лекари који то раде нису нормални, и то је врло неодговорно. Та група лекова има рибаунд ефекат, па може да након што прође трајање лека заправо погорша симптоме (а може да има и парадоксални ефекат, па да појача симптоме за које је преписан, уместо да их уклони). Поготово ми нису јасни ови доктори што то преписују у трудноћи, или ове коњске дозе, то је већ чиста тровачина, и ван Балкана може за то озбиљно да се одговара.

Mirko, postoje komorbiditeti. Baš mi znamo zbog čega je njoj prepisan lek. Manimo se te priče.. 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, sanja84 рече

Mirko, postoje komorbiditeti. Baš mi znamo zbog čega je njoj prepisan lek. Manimo se te priče.. 

Штагод да је, није ни битно, превише је опасно. У свету се полако укида преписивање бензоса за било шта. Америчка FDA је недавно издала Black Box упозорење за њих. У принципу не би требало да се користе сем у анестезиологији.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Један занимљив и симпатичан филмић из серијала. Вреди све одгледати а директно везано за ковид терор на делу 23:30. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, mirko1929 рече

Штагод да је, није ни битно, превише је опасно. У свету се полако укида преписивање бензоса за било шта. Америчка FDA је недавно издала Black Box упозорење за њих. У принципу не би требало да се користе сем у анестезиологији.

Pa šta da uzmeš za smirenje kao alternativu?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Tumaralo. рече

Pa šta da uzmeš za smirenje kao alternativu?

Антихистаминике прве генерације. Они су поприлично безопасни (ако не мораш да возиш). Али мора да буду прве генерације. Ови друге и треће не делују на мозак.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, sanja84 рече

Ne znam. Ja ću posle razgovora sa fsa i dalje uzimati Apaurin jer nisam upoznata sa tim novim protokolima. 12:smeha:

Ipak su to Ameri. Njima treba sve verovati. Antihistaminici?! 

Па да, антихистаминици прве генерације (нпр. Atarax) те убију у појам на мртво име. Не само што спаваш петнес' сати, него сутрадан цео дан не можеш да дођеш себи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Bokisd рече

Meni se cini da on mesa antivakcinere sa onima u crkvi koji iz duhovnih i slicnih razloga ne zele da prime vakcine ali nisu protiv onih u crkvi (i van crkve) koji iz nekih svojih licnih i duhovnih razloga zele da prime vakcine. Jednostavno na osnovu svega treba da bude sloboda u izboru primanja vakcine, 'narocito' u crkvi. Neka propagira primanje vakcine ali da ne stavlja u isti kos antivakcinere i ove druge (gore) i jos i da se preti kojekakvim nekim duhovnim kaznama, nije bas prilicno.

Поред тога што је претио верницима да угрожавају животе других јер неће да се вакцинишу обрео се и у покушају да дезинфикује кашичице за причешће у алкохолу и то је приказао као одлуку Синода, а то није била истина и Црква је ту идеју касније и одбацила. Дакле прилично је агресиван у својим ставовима који сигурно нису став већине архијереја у православљу, али се поклапају са агресивним ставовима оних који би све на силу вакцинисали и то по неколико пута годишње и то онда приказују као став Цркве. 

Да његови ставови нису став Цркве имамо црно на бело али се овде подмећу искривљене слике 

20. маја 2021. године у Москви  се одржао Округли сто “Вакцинација: етички проблеми у свету православног вероучења” у којем су учествовали епископи РПЦ, духовенство, мирјани, научници и медицинари. Смисао прихваћеног на Округлом столу завршног документа се своди на следеће:

  • православно вероучење не захтева одрицање од вакцинације;
  • против пандемије коронавируса се треба борити између осталог уз помоћ вакцинације;
  • човек сам треба да доноси одлуку поводом вакцинације;
  • не сме да буде никаквог разграничавања у правима вакцинисаних и невакцинисаних;
  • нуспојаве вакцинације, између осталог и тешке, бивају и зато треба обезбедити квалитет вакцине и самог процеса вакцинације;
  • мишљење о чиповању или постављању печата антихриста уз помоћ вакцине је лажно, а његово ширење је грешно;
  • по могућности треба бирати вакцине које су створене без коришћења абортивних ћелијских култура.

Што се тиче последње тачке резолуција Округлог стола скоро у потпуности понавља дефиницију Ватикана. Цитат: “У садашње време у случају одсуства доступне алтернативе, имајући у виду претњу здрављу и животу људи од коронавирусне инфекције COVID-19, православни човек који користи вакцину против те болести, створену или тестирану уз примену ембрионалне људске ћелијске културе, није умешан у грех абортуса, резултатом којег је била створена та ћелијска култура”.

У условима одсуства саборног документа РПЦ по питању вакцинације резолуција датог Округлог стола може се веома условно сматрати позицијом РПЦ по том питању. 

 

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 16.10.2021. at 18:43, Плаво Небо рече

Јеси ти приметио колико је спортиста у последњих годину дана преминуло или је имало проблема са срцем, а да нико не каже да ли су били вакцинисани? Када кажем преминули, не мислим на корону.

Јуче је у Италији умро кошаркаш '89. годиште. Срушио се на сред утакмице. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...