Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

Прво су нам рекли да ће правити спискове вакцинисаних и невакцинисаних. Да невакцинисани неће моћи радити са децом.

Онда су се разболели вакцинисани.

Невакцинисаних их замењују 

Онда рекоше да је ношење маски препорука.Нигде не пише обавеза. 

Онда се појавио редован, сезонски грип.

Поделе су, по мом мишљењу, само изговор да би се појачао страх и стрес.

А кад си под стресом, лакше се разболиш. Био ти вакцинисани или не.

Свако Добро у Господу, драги људи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Podijelila bih s vama jedno moje iskustvo s cijepljenjem koje će obajsniti čestu logičku pogrešku "nakon=zbog".
Naime, suprug i ja odlučili smo se cijepiti u srpnju. Dogovorili smo i s mojom mamom da ide s nama.
Par dana kasnije zove mama prilično u panici, kaže loše joj je, tlak 198/134. Popila je Normabel i ništa. Mama je inače niskotlakaš i već na 130 se osjeća loše. Nikada u životu nije imala visoki tlak prije toga, a mjeri onako tu i tamo, dosta često. Odveli je na hitnu, tamo su joj dali neke tablete i zadžali je na promatranju dok joj nisu spustili na 140. Poslali je doma i dali joj tablete da popije po potrebi. Drugi dan podvečer opet isto, tlak 175, popila tu njihovu tabletu i ništa bolje, nazvala hitnu telefonom pa su joj rekli da slobodno popije još jednu, i to joj je uspjelo spustiti tlak. U idućim danima uslijedilo je još skakanja tlaka, do pregleda kardiologa koji joj je prepisao terapiju za stalno. Sad moja mama pije kroničnu terapiju i ima takve povremene skokove (samo blaže), a nikada prije nije imala problema nikakvih. Od tog dana je dotada zdrava žena postala žena s kroničnom bolesti.
A mi ipak znamo 100% da to nije od cijepljenja. A kako? Naime, moja mama se u zadnji čas predomislila, prepala i nije otišla s nama na cijepljenje.
A ja sam joj rekla - eto vidiš, a da si bila s nama dala bi ruku u vatru da ti se to pojavilo od cjepiva. Mislim, i ja bih to pomislila jer je došlo toliko naglo i iz punog zdravlja.
Mama je cijepljena kasnije u rujnu s obje doze Pfizera, bez nuspojava osim blage temperature i boli u ruci. Cijepljenje nije nikako utjecalo na njezin tlak.
Eto, ovo je jedno osobno iskustvo koje zorno oslikava koliko je krivo naprečac donositi zaključke o uzročno-posljedičnim vezama.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Биљана, два рече

Прво су нам рекли да ће правити спискове вакцинисаних и невакцинисаних. Да невакцинисани неће моћи радити са децом.

Онда су се разболели вакцинисани.

Невакцинисаних их замењују 

Онда рекоше да је ношење маски препорука.Нигде не пише обавеза. 

Онда се појавио редован, сезонски грип.

Поделе су, по мом мишљењу, само изговор да би се појачао страх и стрес.

А кад си под стресом, лакше се разболиш. Био ти вакцинисани или не.

Свако Добро у Господу, драги људи.

Samo lažu, mažu, mute, petljaju i mrse ...........

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kolik je omjer rizika i blagodati u skupini mladih Amerikanaca i Amerikanki po primanju mRNA cjepiva Comirnaty?
Plavo su označene hospitalizacije (svjetlo plavo) i potreba za intenzivnim liječenjem (tamno plavo) zbog COVIDa za svaku dobnu skupinu, naspram slučajeva pojavnosti postvakcinacijskog miokarditisa (crveno).
246130832_672203357029769_28339109643509
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Биљана, два рече

 

Онда рекоше да је ношење маски препорука.Нигде не пише обавеза. 

Свако Добро у Господу, драги људи.

Hvala za lepe želje!

 

 

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Bernard ima koleginica pa proveravaju, sumnjiče, zagledaju....

Interesantno muškarci ne.

 Ko nosi masku?  Ko se vakcinisao?  A uputstvo ministarstva lepo kaže : preporuka, preporučeno je.

Setila sam se priča svojih roditelja. Iz doba komunizma. O denucijantima.

I svetih se priče iz Drugog svetskog rata. 

Bio neki sabirni logor u blizini. Jedne zime na salašu, neko pokuca na vrata. Deda otvorio vrata. I primio nevoljnika.

Ne umem da objasnim. Valjda genetika.

Dakle, bolest postoji. Ali ne zato da se mi međusobno mrzimo. 

Iskušenje. Vidi se priroda ljudska. 

Mir Vam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Биљана, два рече

@Bernard ima koleginica pa proveravaju, sumnjiče, zagledaju....

Interesantno muškarci ne.

 Ko nosi masku?  Ko se vakcinisao?  A uputstvo ministarstva lepo kaže : preporuka, preporučeno je.

Setila sam se priča svojih roditelja. Iz doba komunizma. O denucijantima.

I svetih se priče iz Drugog svetskog rata. 

Bio neki sabirni logor u blizini. Jedne zime na salašu, neko pokuca na vrata. Deda otvorio vrata. I primio nevoljnika.

Ne umem da objasnim. Valjda genetika.

Dakle, bolest postoji. Ali ne zato da se mi međusobno mrzimo. 

Iskušenje. Vidi se priroda ljudska. 

Mir Vam!

 

Sve mi je jasno. I ja sam unuk in sin "državnih neprijatelja."

Mir i dobro svima!0511_music

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hospitalizacije među necijepljenim i cijepljenim osobama protiv COVIDa za prvu polovinu godine, crveno je prikazan omjer rizika sukladno dobnoj skupini

Izvor: CDC https://bit.ly/3DKADcI

245394470_671111793805592_70284898468696

https://www.facebook.com/cijepljenje/photos/a.137047943878649/671111787138926/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, fsa рече
Podijelila bih s vama jedno moje iskustvo s cijepljenjem koje će obajsniti čestu logičku pogrešku "nakon=zbog".
Naime, suprug i ja odlučili smo se cijepiti u srpnju. Dogovorili smo i s mojom mamom da ide s nama.
Par dana kasnije zove mama prilično u panici, kaže loše joj je, tlak 198/134. Popila je Normabel i ništa. Mama je inače niskotlakaš i već na 130 se osjeća loše. Nikada u životu nije imala visoki tlak prije toga, a mjeri onako tu i tamo, dosta često. Odveli je na hitnu, tamo su joj dali neke tablete i zadžali je na promatranju dok joj nisu spustili na 140. Poslali je doma i dali joj tablete da popije po potrebi. Drugi dan podvečer opet isto, tlak 175, popila tu njihovu tabletu i ništa bolje, nazvala hitnu telefonom pa su joj rekli da slobodno popije još jednu, i to joj je uspjelo spustiti tlak. U idućim danima uslijedilo je još skakanja tlaka, do pregleda kardiologa koji joj je prepisao terapiju za stalno. Sad moja mama pije kroničnu terapiju i ima takve povremene skokove (samo blaže), a nikada prije nije imala problema nikakvih. Od tog dana je dotada zdrava žena postala žena s kroničnom bolesti.
A mi ipak znamo 100% da to nije od cijepljenja. A kako? Naime, moja mama se u zadnji čas predomislila, prepala i nije otišla s nama na cijepljenje.
A ja sam joj rekla - eto vidiš, a da si bila s nama dala bi ruku u vatru da ti se to pojavilo od cjepiva. Mislim, i ja bih to pomislila jer je došlo toliko naglo i iz punog zdravlja.
Mama je cijepljena kasnije u rujnu s obje doze Pfizera, bez nuspojava osim blage temperature i boli u ruci. Cijepljenje nije nikako utjecalo na njezin tlak.
Eto, ovo je jedno osobno iskustvo koje zorno oslikava koliko je krivo naprečac donositi zaključke o uzročno-posljedičnim vezama.

Јооој стварно, ниско лакташ, па реци јој које су индикације за Нормабел: https://www.belupo.hr/media/products/Normabel_film-tablete-U.pdf

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

МИТРОПОЛИТ ИЛАРИОН АЛФЕЈЕВ: РЕТОРИКА АНТИВАКСЕРА – БОГОХУЉЕЊЕ, БОГ НАМ ЈЕ ДАО ВАКЦИНУ – ИСКОРИСТИМО ОВУ ПРИЛИКУ
Говоре ми: зашто Ви тако активно позивате на вакцинацију? Ви немате медицинско образовање. Ствар је у томе да не морате бити лекар да бисте видели шта се дешава около, у каквим страшним мукама умиру људи са коронавирусом. Они се једноставно угуше. Ово је кошмарна смрт. Такви пацијенти не могу ни да се опросте од својих најмилијих - родбини није дозвољено да их посећује. Доктори све ово виде, ми свештеници то видимо. У поређењу са оним што се дешава реторика антиваксера ми се чини смешном, па чак и богохулном. И зато се не стидим говорити и у својим програмима и у другим јавним говорима: Бог нам ја данас послао могућност да се избавимо од пандемије коронавируса, па онда дајте да искористимо ову прилику.
Русская Православная Церковь
Официальны сайт Московского Патриархата
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, fsa рече
МИТРОПОЛИТ ИЛАРИОН АЛФЕЈЕВ: РЕТОРИКА АНТИВАКСЕРА – БОГОХУЉЕЊЕ, БОГ НАМ ЈЕ ДАО ВАКЦИНУ – ИСКОРИСТИМО ОВУ ПРИЛИКУ
Говоре ми: зашто Ви тако активно позивате на вакцинацију? Ви немате медицинско образовање. Ствар је у томе да не морате бити лекар да бисте видели шта се дешава около, у каквим страшним мукама умиру људи са коронавирусом. Они се једноставно угуше. Ово је кошмарна смрт. Такви пацијенти не могу ни да се опросте од својих најмилијих - родбини није дозвољено да их посећује. Доктори све ово виде, ми свештеници то видимо. У поређењу са оним што се дешава реторика антиваксера ми се чини смешном, па чак и богохулном. И зато се не стидим говорити и у својим програмима и у другим јавним говорима: Бог нам ја данас послао могућност да се избавимо од пандемије коронавируса, па онда дајте да искористимо ову прилику.
Русская Православная Церковь
Официальны сайт Московского Патриархата

Сад је Митрполит  ублажио реторику на антиваксере пре је рекао да су они који се не вакцинишу малте не (потенцијалне) убице. Морао је и Путин да исправља да нико никога не може да натера да се вакцинише, тј да и верници имају праву на ту одлуку.  Иначе Митрополит се ноколико пута излетао и са њиме се не слаже велика већина руских архијереја.

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Плаво Небо рече

Ма јок, чини ти се, погрешили у куцању.

Ово је оригинална слика из новембра прошле године када је АЗ вакцина била готова

Потпуно иста слика, само сад са наводним датумом, се појавила јула ове године, значи 8 месеци касније. Шта мислиш, шта је у питању? :) 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Плаво Небо рече

Јооој стварно, ниско лакташ, па реци јој које су индикације за Нормабел: https://www.belupo.hr/media/products/Normabel_film-tablete-U.pdf

Tvrdiš da se Normabel ne prepisuje za hipertenziju?

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Onufrije рече

Сад је Митрполит  ублажио реторику на антиваксере пре је рекао да су они који се не вакцинишу малте не (потенцијалне) убице. Морао је и Путин да исправља да нико никога не може да натера да се вакцинише, тј да и верници имају праву на ту одлуку.  Иначе Митрополит се ноколико пута излетао и са њиме се не слаже велика већина руских архијереја.

 
ПАТРИЈАРХ ЈЕРУСАЛИМСКИ ТЕОФИЛ III
‘БОГ БЛАГОСИЉА СВЕ ЛЕКОВЕ. ВАКЦИНА ЋЕ ПОМОЋИ СПАСЕЊУ ЖИВОТА.’
Коронавирус је променио цео свет. Какво је ваше виђење ове катастрофе и шта мислите о вакцини као начину борбе против Covid-19 пандемије?
«Ја подржавам свакога ко хоће да се вакцинише. Вакцина неће брзо победити ову несрећу која је задесила свет, али ће свакако помоћи у спасавању живота и ублажавању опасних ефеката коронавируса на човечанство. Ако бисмо били против вакцина као врсте лека, онда засигурно можемо довести у питање коришћење било којих лекова када се разболимо. Од Бога је благословен сваки лек који човеку може да помогне. Дакле, ако ме питате да ли да се вакцинишете – да, апсолутно. И вакцину и било који други лек који може допринети људском животу као најваћој светињи коју нам је Бог дао.»
 
 
Glas razuma
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...