Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 2 часа, Милошшш рече

Kako se zove "apotekarka sa zacementiranim plućima" i gde leži, šta je sa njom ? 

Ja sam preneo zvaničnu vest gde je Dr Tatjana Adžić Vukičević govorila o toj pacijentkinji. Nemam informacije šta je dalje bilo s njom. Ako misliš da to nije tačno - dokaži... kao što je @Branka62 to učinila s vešću koju si ti preneo gde "kirurginja Natalija Lučev" tvrdi da je u Zadru "najviše bolesnika cjepljeno".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, Branka62 рече

 

FAKTOGRAF.HR

Zadarska kirurginja Natalija Lučev tvrdi da je većina oboljelih od Covida-19 primila cjepivo. Iz bolnice nam je potvrđeno da to nije točno.

 

Zašto ni jedan lekar koji leči pacijente od kovida nije protiv vakcina?

Zaverolozi:

Zbog cenzure, ne smeju da pričaju, da progovore dobili bi otkaz!

Takođe zaverolozi:

Vidi ovog pametnog hirurga/pedijatra/ginekologa koji radi u državnoj bolnici i priča protiv vakcina!!!!

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, Tumaralo. рече

@GeniusAtWork

Si pogledao od 01:27:00 nekih 15-20 minuta barem?

Da li sa lekarima koji su govorili deliš zabrinutost jer se ispostavilo da ima mnogo metala u tkivima vaxovanih dok ih nema u krvi nevaxovanih ili vaxovanih ne-kovid vaxovima?

Ili ti smatraš, onako odokativno, da ipak nema mnogo metala tj. da su u granicama normale pa ti je poverenje u vax nepokolebano te se nesmetano raduješ 3+ dozama?

Погледао.

Делује стварно занимљиво. А пошто, исто као и ти, појма немам о проблематици, као и увек сам принуђен да пробам да нађем неки коментар или анализу од стране оних којима је то струка. Тако нађох ово:

https://news.in-24.com/world/179920.html

Мало је дужи текст, али детаљно објашњавају шта је проблем са целом причом. Не кажу ни да ови лажу ни да говоре истину, само примедбе на целу процедуру.

Ван овога сам о теми нашао само један редит пост који буквално понавља исте ове критике са линка што сам ставио. Тако да није много битан.

То је све што сам успео да ископам на енглеском. Претпостављам зато што је цела конференција на немачком, а неко је одрадио симултани превод на енгл. за одиси. Тако да вероватно може више да се нађе на немачком, али нажалост не познајем језик довољно добро.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Tumaralo. рече

Evo ti javno, dva doktora koja leče ljude.

https://www.facebook.com/KraljevicMarkoIII/videos/1522775314735275

Dakle nisu udbaši na pozicijama niti su lažljivi OIM.

Šta kažeš na to?

Pogledao sam snimak.

Dr Cakić ovde nije govorio o odnosu vakcinisanih i nevakcinisanih na bolničkom lečenju ( on je radio u kovid ambulantama ). 

Dr Eleonora tvrdi da su joj kolege rekle da je procenat vakcinisanih prilično visok ( čak preko 50% ). Čini se da ni ona nema informacije iz prve ruke i da ne radi sa kovid pacijentima, već je ovo samo još jedna rekla-kazala priča. 

Evo drugačijih podataka sa infektivne klinike...

Direktor Kliničkog centra Srbije, profesor Milika Ašanin:

"Karakteristika te intezivne nege je da je oko 90 odsto pacijenata nevakcinisano. Analizirali smo i one pacijente koji su nam umrli u kovid bolnici Batajnica i Infektivnoj klinici. Naš zaključak glasi: to su uglavnom, gotovo isključivo, nevakcinisani pacijenti"

- Takođe, želimo da im poručimo da oni koji su vakcinisani, uglavnom prolaze mnogo bolje, sa blažim formama bolesti i uglavnom su zaštićeni od teških forma bolesti i umiranja - ukazuje Ašanin.

https://www.srbijadanas.com/vesti/drustvo/analizirali-samo-preminule-pacijente-od-kovida-dr-asanin-jasan-ovo-je-epidemija-nevakcinisanih-2021-09-22

Rukovodilac Centra za anesteziologiju i reanimatologiju UKCS Nebojša Lađević izjavio je danas da su Infektivna klinika i kovid bolnica u Batajnici izuzetno opterećene i da se može reći da se traži mesto više.

Lađević je naveo da se pokazalo da nema pravila i da svi mogu da obole, ali da je najveći broj pacijenata koji su vitalno ugroženi i imaju tešku kliničku nevakcinisani.

Istakao je da motivacija ljudima koji ne veruju u koronavirus može da bude to što lekari, profesori Medicinskog fakulteta, koji učestvuju u lečenju poručuju da je veoma različita klinička slika između onih koji su vakcinisani i onih koji nisu vakcinisani.

- Šansa da vi dođete u veoma kritično stanje, da završite na respiratoru, ukoliko ste vakcinisani, jeste mala. Možda plastično da predstavimo, to vam je razlika kao da vakcinisani prelazi ulicu na pešačkom, na zeleno svetlo, a nevakcinisani pretrčava na crveno u punom saobraćaju. Tolika vam je razlika u šansi da završite sa teškom kliničkom slikom - poručio je Lađević.

https://pink.rs/drustvo/336867/infektivna-klinika-i-kovid-bolnica-u-batajnici-izuzetno-opterecene-doktor-ladjevic-upozorava-na-sve-goru-korona-situaciju

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Branka62 рече

 

FAKTOGRAF.HR

Zadarska kirurginja Natalija Lučev tvrdi da je većina oboljelih od Covida-19 primila cjepivo. Iz bolnice nam je potvrđeno da to nije točno.

 

Фактографи, истиномери, по чему је ово тачно?  Зар не видиш да чим неко изнесе нешто што не иде у прилог агенди вакцине, одмах се демантује, као они су проверили. Овакве вести имају за циљ да прикрију стварност која је све очигледнија, а то је да су тзв. "вакцине" неефикасне и веома штетне.

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, fsa рече

Ja sam preneo zvaničnu vest gde je Dr Tatjana Adžić Vukičević govorila o toj pacijentkinji. Nemam informacije šta je dalje bilo s njom. Ako misliš da to nije tačno - dokaži... kao što je @Branka62 to učinila s vešću koju si ti preneo gde "kirurginja Natalija Lučev" tvrdi da je u Zadru "najviše bolesnika cjepljeno".

Ако Рапсоди мора да доказује нешто, ако ја морам, мораш брале и ти. А пошто је то глупо тражити, онда преиспитај и оно што ти објављујеш, јер је велика могућност да је много тога нетачног.

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Милошшш рече

Ако Рапсоди мора да доказује нешто, ако ја морам, мораш брале и ти. А пошто је то глупо тражити, онда преиспитај и оно што ти објављујеш, јер је велика могућност да је много тога нетачног.

Rapsodi ne mora ništa da dokazuje, a ni ti... samo navedi ime osoba koje iznose tvrdnje i tekst/snimak izrečenog, tako da svi mogu proveriti njihovu istinitost. Isto važi i za tvrdnje/vesti koje ja prenosim - tu imaš ljude sa imenom i prezimenom pa istražuj da li govore istinu. Anonimni izvori nemaju nikakav kredibilitet. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, fsa рече

Znam ljude koji rade tamo i koji su spremni da imenom i prezimenom potvrde na sudu ili gde god treba da su "informacije" koje je iznela Rapsodi neistinite. 

У реду. Али и она зна људе који раде тамо. Само је поента да се не сатремо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, fsa рече

Očekuješ da se sećam svake vesti koju sam ovde preneo? I šta je problem ovde? 

Јел видиш? А спреман си да „сатреш" саговорника а при том и ти преносиш непроверене информације којих се после и не сећаш. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Вилер Текс рече

У реду. Али и она зна људе који раде тамо. Само је поента да се не сатремо.

пре 3 минута, Вилер Текс рече

Јел видиш? А спреман си да „сатреш" саговорника а при том и ти преносиш непроверене информације којих се после и не сећаш. 

Nisi ispratio diskusiju... ili si nešto pogrešno razumeo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Fenomen Nestorović kao državni projekat

Zoran Radovanović

Lekar mora baš mnogo da odstupi od profesionalnih i moralnih postulata da bi se kolege javno okrenule protiv njega.

 

Takav redak izuzetak desio se prošle i ove godine profesoru dečje pulmologije Branimiru Nestoroviću (u daljem tekstu B. N.). Četiri redovna profesora Medicinskog fakulteta i bivša direktorka jedne agencije SZO tražili su od Lekarske komore da mu oduzme licencu. Nezavisno od njih, sličan zahtev uputilo je ove godine na istu adresu i udruženje lekara Ujedinjeni protiv kovida.

Čime je tuženi zaslužio gnev svojih kolega? Do početka pandemije za njega su uglavnom znale one majke astmatične dece koje nisu prelazile Savu da bi tražile savet od profesora Minića iz Instituta za majku i dete.

 

U orbitu kontroverzne popularnosti lansirale su ga izjave na konferenciji za štampu 26. februara prošle godine da je smešan virus od koga je, kako se procenjuje, do sada umrlo preko 10 miliona ljudi, među njima znatno preko 25.000 u Srbiji, da žene ne mogu da se zaraze itd. Mašti je potom sve više puštao na volju, zbunjujući već sluđeni narod.

Godine 2019. N. je i pre početka pandemije počeo da radi na promociji svoje privatne prakse, pa je najavio i osnivanje ambiciozno zamišljenog Centra za integrativnu medicinu.

Za upuštanje u takav poduhvat potrebna mu je pažnja javnosti, makar na način kako do nje dolaze likovi sa estrade.

Tako je oktobra 2019. obnarodovao da osobe plavih očiju potiču sa Marsa (!). Usledio je niz sličnih izjava koje kod normalnog sveta izazivaju podsmeh (da ne nabrajamo ostale emocije), ali očigledno ima ljudi željnih da se odmaknu od tužne svakodnevice golicanjem mašte na po malo neuobičajen način.

 

Tome doprinose i poruke: „Smrt ne postoji… na obodima crnih rupa nalaze se neke informacije, te praktično duša može lako da pređe u paralelni svet i tako nastavi svoj život“ ili „Mladež, odnosno beleg je posledica reinkarnacije“ (čovek se, navodno, rodi sa mladežom gde je telo prethodnog nosioca duše ubodeno nožem ili probijeno metkom).

Ko ne bi svoj čemerni i guravi život voleo da obnovi u primamljivom „paralelnom svetu“?

Izranavljenoj srpskoj duši, ponižavanoj opštim prezrenjem zapadnog sveta tokom poslednjih 30 godina, gode poruke o spasenju pomoću Teslinih navodnih otkrića: „On je čovek slao predmete u budućnost, vraćao ih nazad, to se sve zna“; „Tesla nije umro. On je možda fizički umro, ali nam je ostavio Novaka Đokovića“.

Lekovita je iluzija da će nam B. N., kao posednik tajnovitih Teslinih otkrića, obezbediti budućnost kakva nam se otkrivala samo u retkim vlažnim snovima. Dovde je sve jedna isprazna manipulacija bez mnogo štete.

Nevolja je kada B.N., umesto ozbiljnih naučnih izvora, iz dubina anonimnosti pronađe izvesnu travaricu kao arbitra u lečenju karcinoma, kada nam ponudi skoro podjednakog naučnog anonimusa sa „istinom“ da rak nastaje „iz glave“, a ne usled nauci poznatih uzroka, pre svega pušenja ili kad se poziva na homeopatsku mantru o čudesnom „pamćenju vode“.

Navođenje na takve stranputice mnoge lakoverne naivčine košta života.

 

Još opasnije su njegove poruke tipa: „Glumili smo epidemiju, sve s koronom je izmišljeno“ i „Niko neće da mi plati usavršavanje da dokažem da kovid ne postoji“, uprkos kojima, u svojstvu člana Kriznog štaba, početkom maja 2020. poziva građane da izađu na ulice kako bi se zarazili i „do 15. juna“ okončali epidemiju „nepostojeće bolesti“!?

Tvrdi: „Testiranje ne vredi ništa, kao ni vakcinacija, a od kovida se ne umire“, dok ideju o međunarodnoj zaveri nameće insinuacijom kako je „ovaj virus, SARS-CoV-2, patentirao Rotšild 2015.“

Kovid pasoše označava kao „čist fašizam“, ne prepoznajući u svojoj poruci o prirodnoj otpornosti Srba nešto još gore – elemente rasne superiornosti, kao odliku nacističke ideologije.

Njegov „prosvetiteljski“ rad zasniva se ili na izmišljanju podataka ili na predstavljanju kakvog bizarnog, po pravilu odmah osporenog rezultata u nekom (obično) marginalnom časopisu kao apsolutne istine koja treba da učini smešnom celokupnu svetsku nauku.

Uz takva „otkrića“ često ide optužba da ih zli ljudi, oličeni u celokupnoj naučnoj zajednici i vodećim naučnim ustanovama, skrivaju iz mračnih razloga. Primeri su lekovi ivermektin i hidroksihlorokin, koji su napušteni zbog svoje nekorisnosti i eventualne štetnosti, ali ih B. N. preporučuje uz objašnjenje da ga njegove kolege ne daju zbog toga što su jeftini.

Mnogo je nedvosmislenih pokazatelja da B.N. uživa jaku podršku vlasti. Bez takve zaštite ne samo da bi davno izgubio licencu, već bi mu sledovala zatvorska kazna zbog širenja dezinformacija (čl. 343 Krivičnog zakonika).

 

Predsednik Srbije se brukao negirajući postojanje Nestorovićeve žalosne izjave o smešnom virusu, uvrstio ga je u Krizni štab, a zatim mu dodelio državno odlikovanje, mada je „odlikaš“ većinu misaonih i verbalnih diverzija, pre svega po kredibilitet naučnih istina, ali i po zdrav razum, izvaljivao pre dodele visokog priznanja.

Svojim obilato medijski podržavanim sumnjama u postojanje pandemije i smisao vakcinacije, jedan je od „junaka“ direktno odgovornih za tragičan bilans naše izrazito neuspešne borbe sa kovidom 19.

Malo je ljudi u Srbiji (meni na um pada samo jedan čovek) koji bi imali volju i moć da podržavaju još jednu od mnogih veštački stvaranih podela i omraza među građanima, ovaj put konfrontirajući nas kao „kovidaše“ i „antikovidaše“.

Političari kažu da je B. N. favorizovan u elektronskim medijima s nacionalnom frekvencijom zato što se urednici rukovode komercijalnim interesima, a on privlači publiku. Nemaju, međutim, odgovor na pitanje zašto onda ne zovu izuzetno vrcavog Zorana Kesića, pa da nam svima, kao u vreme Duška Radovića, s osmehom počne dan.

Razočarala bi me odbrana lika i dela B. N. napadom na mene. Unapred priznajem da sam zapalio Aleksandrijsku biblioteku, snabdevao Bordžije otrovom i cepinom smrskao glavu Trockom, ali je pitanje da li su plavušanski botovi zaista pali sa Marsa, da li vlast oseća odgovornost što pospešuje popularisanje budalaština koje ugrožavaju narodno zdravlje i sve drugo što čeka na odgovor.

Autor je epidemiolog, penzionisani profesor Medicinskog fakulteta, član Ujedinjenih protiv kovida

https://www.danas.rs/dijalog/licni-stavovi/fenomen-nestorovic-kao-drzavni-projekat/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 55 минута, fsa рече

Nisi ispratio diskusiju... ili si nešto pogrešno razumeo.

Могуће. Извињавам се ако сам нешто погрешно рекао. Само је ствар да се не делимо на ровове јер смо Црква а ова тема је баш рововска.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...