Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

Имхо... Проблем је што је вирус мутирао и као сад вакцине нису довољно ефикасне.. Ако су икада и биле. И све у свему имунитет кратко траје.

Али има и других контраверзних студија које су исти ти људи радили, тако да сами себи ускачу у реч. Али идеја је та да медији форсирају да су невакцинисани криви зашто вакцинисани не могу у кафану.

Кон који би био компететнији од мене да одговори, не зна ни маску да стави... 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Вилер Текс рече

Нисам читао и пратио, ако има неко упућенији да појасни, ако има толико људи који су се вакцинисали и толико који су прележали, како то да нема колективног имунитета?

Зато што је тренутно у свету - и код нас - доминантан делта сој. Он је доста заразнији од претходних сојева и све досадашње вакцине штите много лошије од заражавања делтом у поређењу са претходним.

Зато је раније граница колективног имунитета била на негде 65-70% укупне популације (нисам сигуран за тачне цифре, али ту је негде). Сада ти треба минимум укупно 80-90% популације који су или прележали или вакцинисани (или оба, јер таквих све више има).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, sanja84 рече

Проблем је што је вирус мутирао и као сад вакцине нису довољно ефикасне.. Ако су икада и биле. И све у свему имунитет кратко траје.

Да размислим на глас, пошто се не разуме у медицини ако је дозвољено то рећи, да ли други вирус против којих се вакцинишемо такође мутирају па се опет ствара некакав имунитет од вакцина.и природно и против тих мутираних верзија?

Ето први пут постављам питање то неком лекару. А ти си дотур медићине колико схватам? Немам појма о медиђини осим вако у пролазу што чујем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, GeniusAtWork рече

Зато што је тренутно у свету - и код нас - доминантан делта сој. Он је доста заразнији од претходних сојева и све досадашње вакцине штите много лошије од заражавања делтом у поређењу са претходним.

Користим логику сопствену, ако нпр вирус грипа или неки други може бити сузбијен на нормалу вакцином, а ваљда и тај вирус мутира, значи да је вакцина добра што значи да и овде треба да се развије довољно ефикасна вакцина против свих мутација. Не знам зашто се не усредсреде на то уместо на ковид пропуснице.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, GeniusAtWork рече

Погледао.

Делује стварно занимљиво. А пошто, исто као и ти, појма немам о проблематици, као и увек сам принуђен да пробам да нађем неки коментар или анализу од стране оних којима је то струка. Тако нађох ово:

https://news.in-24.com/world/179920.html

Мало је дужи текст, али детаљно објашњавају шта је проблем са целом причом. Не кажу ни да ови лажу ни да говоре истину, само примедбе на целу процедуру.

Ван овога сам о теми нашао само један редит пост који буквално понавља исте ове критике са линка што сам ставио. Тако да није много битан.

То је све што сам успео да ископам на енглеском. Претпостављам зато што је цела конференција на немачком, а неко је одрадио симултани превод на енгл. за одиси. Тако да вероватно може више да се нађе на немачком, али нажалост не познајем језик довољно добро.

Pa nema sumnje da je ovo samo jedno izlaganje i da postoje šanse da su oni metali u tkivima vakcinisanih kontaminacija eksperimentatora (ali to je malo verovatno jer nema takve "kontaminacije" u tkivima nevaxovanih).

U svakom slučaju ovi su pozivali relevantne institute da se pozabave problemom i da im protivreče svojim istraživanjem.

Problem je što ih ignorišu (za sad).

Niti ko podnosi krivičnu prijavu protiv njih za širenje panike.

Samo ih cenzurišu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Вилер Текс рече

Да размислим на глас, пошто се не разуме у медицини ако је дозвољено то рећи, да ли други вирус против којих се вакцинишемо такође мутирају па се опет ствара некакав имунитет од вакцина.и природно и против тих мутираних верзија?

Ето први пут постављам питање то неком лекару. А ти си дотур медићине колико схватам? Немам појма о медиђини осим вако у пролазу што чујем.

Izvini,  nisam razumela baš najbolje. Hajde ponovo. Koji virus, koja vakcina i koji imunitet? 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Вилер Текс рече

Користим логику сопствену, ако нпр вирус грипа или неки други може бити сузбијен на нормалу вакцином, а ваљда и тај вирус мутира, значи да је вакцина добра што значи да и овде треба да се развије довољно ефикасна вакцина против свих мутација. Не знам зашто се не усредсреде на то уместо на ковид пропуснице.

Ma vidiš I sam da nešto mućkaju. Nisu tu čista posla... 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, sanja84 рече

Izvini,  nisam razumela baš najbolje. Hajde ponovo. Koji virus, koja vakcina i koji imunitet? 

Нпр. грип. Јел он мутира? Како у том случају, ако мутира,вакцине раде посао заједно са приодним имунитетом? Ово што сам питао и Генија, јел то значи да просто треба да се направи ефикасна вакцина која ће деловати против свих мутација и то је то?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, sanja84 рече

Ma vidiš I sam da nešto mućkaju. Nisu tu čista posla... 

Ок. Али чисто из угла медицине ме занима, јер ово испаде неко чудо неуништиво а није сида (од које се неки и излече нпр Меџик колико сам чуо. Не рачунам Божије интервенције.)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Вилер Текс рече

Нпр. грип. Јел он мутира? Како у том случају, ако мутира,вакцине раде посао заједно са приодним имунитетом? Ово што сам питао и Генија, јел то значи да просто треба да се направи ефикасна вакцина која ће деловати против свих мутација и то је то?

Pošto se ne zna u kom smeru će mutirati, treba izolovani mutiran virus... I praviti vakcine koje deluju protiv novih sojeva. To bi bilo korisnije, slažem se sa tobom. 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Вилер Текс рече

Нпр. грип. Јел он мутира? Како у том случају, ако мутира,вакцине раде посао заједно са приодним имунитетом? Ово што сам питао и Генија, јел то значи да просто треба да се направи ефикасна вакцина која ће деловати против свих мутација и то је то?

Ово дискусија ме подсећа на оне приче испред сеоске задруге где свако има решење како Србија да постане Швајцарска за годину дана

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...