Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

Pritom, virus gripa nam ne pravi kolektivno ovoliki problem jer neki imunitet ima većina nas - u nekom trenutku smo se svi sreli sa nekom varijantom gripa, imamo na nekom nivou imunitet, neće se tako brzo širiti, inače se teže i sporije širi grip nego koronavirusi, pa opet kada se razbukta epidemija gripa uvode se mere. Zatvaraju se za posetioce bolnice, odlažu se intervencije koje nisu hitne, u domovima zdravlja budu obavezne maske, raspust se produži i za nekoliko nedelja. Ovo nije teorija, sve ovo sam lično videla i doživela u poslednjih nekoliko godina, a sada ispada da ništa od ovoga nikad nije bilo i sve je totalno bez presedana.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A svakako je dobra ideja vakcinisati se i protiv gripa, "nemam dve nedelje za bacanje" je sasvim normalna motivacija za to, čak i kad smo mladi i zdravi.

Mojoj deci je istekla izolacija u kojoj su bili zbog kovida. Zamislite da umesto da budem s njima ove dve nedelje, pomažem im oko škole koju su morali da rade online, kuvam jaču hranu za borbu protiv virusa - da sam umesto toga ležala sa temperaturom i kašljala, u boljoj varijanti? Ovako, kao vakcinisana, bez problema sam bila tu za svoju decu uprkos tome što nam je kovid bio u kući.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Tumaralo. рече

 

 

Нико их не тера да примају мРНК вакцине имају руску и кинеску које нису мРНК, већ су класичне вакцине 

  • Зачуђен 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, haveaniceday рече

Вирус грипа не може бити сузбијен вакцином, и када се вакцинише човек од грипа, опет може да се зарази и исто правило важи. Симптоми су слабији итд. 

Ја сам се пар пута вакцинисао од грипа и знам још пар људи који се редовно вакцинишу. 

п.с. Није да морам, али рачунам, зашто да губим две недеље лежећи болест коју могу да не добијем или да имам пар дана кијавице уместо две недеље кашља и опште слабости. 

 

Сузбије,сведе на нормалу...Нисам мислио да буквално нестане.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Paradoksologija рече

Pritom, virus gripa nam ne pravi kolektivno ovoliki problem jer neki imunitet ima većina nas - u nekom trenutku smo se svi sreli sa nekom varijantom gripa, imamo na nekom nivou imunitet

Е овде ми је чудно управо то, како ово више не ослаби бар мало...Испада да је исто као да се тек сад појавило, као да нема вакцине итд. 

Мислим глупо је и разбијати главу више. Од короне ме више смара психоза код људи, оправдана и неоправдана. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Вилер Текс рече

Сузбије,сведе на нормалу...Нисам мислио да буквално нестане.

Аха, па грип не своди на нормалу вакцина толико, слабо се људи вакцинишу против грипа. 
Грип дође и прође сезонски скоро тотално, много је више осетљив на време него ковид, и мање је заразан него ковид. 

Па када дође пролеће, људи крену да ветре просторије активније, плус сунчева радијација искида вирус у ваздуху, што се дешава и корони само значајно слабије.


Проблем са грипом је у томе што грип скаче са животиње на човека па назад на животињу, тако бежи и мења се толико рапидно, што се не дешава са короном до сада уопште, па се надам, када прође, прошла је.

Чак и ова "делта" варијанта је код већине људи који су прележали или су вакцинисани тежа да се ухвати доста њих држи имунитет. 
 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Вилер Текс рече

Е овде ми је чудно управо то, како ово више не ослаби бар мало...Испада да је исто као да се тек сад појавило, као да нема вакцине итд. 

Мислим глупо је и разбијати главу више. Од короне ме више смара психоза код људи, оправдана и неоправдана. 

 

Вероватно је ослабило, али је тешко рећи. Проблем код овог је висока преносност. 
па рецимо вирус који има смртност 50 % али слабу преносност, може да убије например... 5 од 10 особа, али рецимо успе да зарази 50 особа укупно у годину дана. 
А корона може да убије рецимо 1 у 1000 али успе да зарази 100 000 особа у годину дана и тако имаш више жртава. 

Компликовано је све то, људи су доста неискрени у дискусијама и поређењима јебига. 

И ово за вакцине, ја разумем скептицизам и страх према овим новим вакцинама, али имају избор и руску и кинеску које су старија технологија и немају хорор приче са собом као што имају астра зенека или фајзер. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Вилер Текс рече

Е овде ми је чудно управо то, како ово више не ослаби бар мало...Испада да је исто као да се тек сад појавило, као да нема вакцине итд. 

Мислим глупо је и разбијати главу више. Од короне ме више смара психоза код људи, оправдана и неоправдана. 

 

Kad se pojavio među ljudima nov soj H1N1 koji je izazvao pandemiju 1918., to je trajalo intenzivno nekoliko godina. Većina drugih sojeva su endemski već jako dugo, što znači da ih dobijaju i deca i time razviju dugotrajni ćelijski imunitet. Evo moja deca su u ovom trenutku bar jednom imala blizak susret sa ovim koronavirusom u dobu kada im teško može nauditi, za njih je to već druga priča i tek će biti.

Delta soj je zarazniji (svi koronavirusi su u početku zarazniji od svih gripova) ali takođe pokazuje da virus - što je bilo očekivano od strane svih koji su iole normalni te niti zagovaraju paniku niti su teoretičari zavere - evoluira ka većoj zaraznosti ali manjoj smrtnosti. I to ne bih pripisala samo efektu vakcina, neka bude anegdotalno, ali svi koje znam koji sad imaju delta soj u proseku imaju lakše simptome od onih koje sam znala koji su imali britanski soj. Poredim decu sa decom, vakcinisane sa vakcinisanim, nevaksinisane sa nevakcinisanim.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Paradoksologija рече

iole normalni te niti zagovaraju paniku niti su teoretičari zavere

Ово је тако редак приступ нажалост. Да се од почетка комуницирало овако како ти сад наступаш, односно да су власти, струка и медији уместо снимака копања масовних гробница у Њу Јорку, камиона у Италији, недостатка гробних места у Србији, кључних недеља, ковид пропусница а са друге стране без апокалиптичних изјава, 5г лудила и подметачина као оно за Ц.С Луиса, говорили/критиковали смислено, било би лакше све и нормалније.

И кад поредимо време од пре сто година и сада, могућност ширења панике и дезавуисања је била тежа. А и постоји историја оправдане и неоправдане дискредитације свега и свчега.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, haveaniceday рече

Нико их не тера да примају мРНК вакцине имају руску и кинеску које нису мРНК, већ су класичне вакцине 

Oni bi, izgleda, da izbegnu i kinesko i rusko đubre da unose u sebe. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Tumaralo. рече

Oni bi, izgleda, da izbegnu i kinesko i rusko đubre da unose u sebe. 

А шта је проблематично код руских и кинеских вакцина? Како знаш да су ђубре?
Ја колико сам видео по истраживањима руска је најбоља изгледа, нема негативних последица, одличан имунитет ствари и најбоже штити од делте. 

Једино је због политике сузбијају, али је nature објавио студијe руске вакцине. Сасвим квалитетан производ.

 

Gamaleya Institute. Figures released by the United Arab Emirates Ministry of Health, on some 81,000 individuals who had received two doses of the vaccine, suggested 97.8% efficacy in preventing symptomatic COVID-19 and 100% efficacy in preventing severe disease.

 

 

Side-effect questions

Sputnik’s side effects are also becoming clearer; studies so far suggest that they are similar to those of the other adenovirus vaccines, with the notable exception of rare blood-clotting conditions. Unlike for both the Oxford–AstraZeneca and Johnson & Johnson vaccines, there have been no reports of these disorders from Russian health authorities or from the other nations using Sputnik V.

WWW.NATURE.COM

Russia’s vaccine is in use in nearly 70 nations, but its adoption has been slowed by controversies and questions over rare side effects, and it has yet to garner World Health Organization approval...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Malo pozitivnih vesti, posto novine i blogeri objavljuju samo crnjake, a kada nemaju studije da podrze crnjake onda pricaju anegdote.

Ove dve studije gledaju "nedetektovane" kovid slucajeve i pokusavaju da dobiju pravi IFR (infection fatalityu rate). 
 

PUBMED.NCBI.NLM.NIH.GOV

All systematic evaluations of seroprevalence data converge that SARS-CoV-2 infection is widely spread globally. Acknowledging residual uncertainties, the available evidence suggests average...

 

Methods: Systematic evaluations of seroprevalence studies that had no restrictions based on country and which estimated either total number of people infected and/or aggregate IFRs were identified. Information was extracted and compared on eligibility criteria, searches, amount of evidence included, corrections/adjustments of seroprevalence and death counts, quantitative syntheses and handling of heterogeneity, main estimates and global representativeness.

Conclusions: All systematic evaluations of seroprevalence data converge that SARS-CoV-2 infection is widely spread globally. Acknowledging residual uncertainties, the available evidence suggests average global IFR of ~0.15% and ~1.5-2.0 billion infections by February 2021 with substantial differences in IFR and in infection spread across continents, countries and locations.

 

 

WWW.MEDRXIV.ORG

Data Synthesis Twenty-three seroprevalence surveys representing 14 countries were included. Across all countries, the median IFR in community-dwelling elderly and elderly overall was 2.4% (range 0.3%-7.2%) and 5.5% (range 0.3%-12.1%). IFR was higher with larger proportions of people >85 years. Younger age strata had low IFR values (median 0.0027%, 0.014%, 0.031%, 0.082%, 0.27%, and 0.59%, at 0-19, 20-29, 30-39, 40-49, 50-59, and 60-69 years).

Conclusions The IFR of COVID-19 in community-dwelling elderly people is lower than previously reported. Very low IFRs were confirmed in the youngest populations.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.RESEARCHSQUARE.COM

The efficacy of ivermectin (IVM) against SARS-CoV-2 has been demonstrated in vitro, while several clinical studies suggest that it is efficacious and safe in reducing morbidity and mortality...

 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...