Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 3 часа, Tumaralo. рече

Pitao sam ga: Čekajte, pa to znači da je ova priča sa limenim sanducima za preminule od korone najobičnija glupost?! 
Rekao je: Upravo tako.

Респираторни вирус не може да пређе са мртвог човека на живог ??? :unbelieveble:

Просто невероватно, ја сам у шоку...

:)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Милошшш рече

Брате, маске су коштале преко 100 динара у почетку

120 овде у НИ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Još jedno svedočanstvo o štetnosti vakcine fajzer: 

Farm. tehničar, bivša koleginica moja iz državne apoteke:

"Drug mog sina, Dušan Vujović, pošao u Nemačku, i dali mu fajzer. Moj sin nije hteo da ide.  Dečko je bio je kao čigra. Posle prve doze đene-đene, a posle druge je izgubio vid, sluh mu je oslabio, sad se oporavlja, ali nije kao pre."

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Tumaralo. рече

Kasno ćete shvatiti da smo se obreli u digitalnom gulagu.

Mada postoje indicije da ćemo biti odvođeni i u stvarne gulage ...

Prenaseljena je planeta, nestaje nafta, inflacija raste, nestaje pijaća voda, nestaje obradivo poljoprivredno zemljište, AI i automatizacija zamenjuju sve više i više poslova...

Morate biti veoma nerazumni da ne vidite očigledne trendove. A jeste nerazumni zbog pollyanna principle, optimism bias, status quo bias, itd.

NEWS.YAHOO.COM

The U.S. government is reportedly secretly issuing warrants for Google to provide user data on anyone typing in certain search terms, raising fears that innocent online users could get caught...

 

Брате иди мало на ваздух, шетај, дружи се... ;)

Тролујеш за три златне медаље (и никако да ти досади)... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.BLIC.RS

U Srbiji smo do sada mogli da vidimo i više nego aktivne poslodavce u podstrekivanju vakcinisanja radnika, mogli smo da vidimo i novčano nagrađivanje za vakcinisanje koje je išlo i do 6.000 dinara po...

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Tumaralo. рече

Prenaseljena je planeta

Неки ''паметни'' направише

MONDO.RS

Već skoro 40 godina Amerikanci se spore oko misterioznog spomenika na čijim je kamenim blokovima ispisano deset...

и између осталог написаше: "1. Održavaj čovečanstvo ispod 500 miliona kako bi održao balans sa prirodom''..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, GeniusAtWork рече

Респираторни вирус не може да пређе са мртвог човека на живог ??? :unbelieveble:

Просто невероватно, ја сам у шоку...

:)))

Pa ne, to znamo.

Isto kao što znamo da su i maske bulja, da je "socijalna" distanca bulja (do sada je postojao samo termin fizička distanca, polako počinjemo da shvatamo smisao tih jezičkih manipulacija), da je lokdaun bulja (osim što uništava živote miliona ljudi), da su rukavice bulja(niko ih više ne pominje iz nekog razloga) itd.

Nego,čemu onda limeni kovčezi?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, Tumaralo. рече

Pa ne, to znamo.

Isto kao što znamo da su i maske bulja, da je "socijalna" distanca bulja (do sada je postojao samo termin fizička distanca, polako počinjemo da shvatamo smisao tih jezičkih manipulacija), da je lokdaun bulja (osim što uništava živote miliona ljudi), da su rukavice bulja(niko ih više ne pominje iz nekog razloga) itd.

Nego,čemu onda limeni kovčezi?

I da, kako sam zaboravio? I vakcine su BULJA.

1633784907869.thumb.png.8d318efd25c53dda692339201a1f92b0.png

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Tumaralo. рече
EDITION.CNN.COM

Canadian Prime Minister Justin Trudeau on Wednesday announced a nationwide Covid-19 vaccine mandate for rail and air travelers as well as staff.

-------------------------

U ranim jutarnjim satima pronađeno je beživotno telo našeg dragog @Avocado

Sumnja se na samoubojstvo:

1726924997_febdbeaa6a_c.jpg.252f331f133f8bb82da8f8b122c74a4f.jpg

confused1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Tumaralo. рече

Pa ne, to znamo.

Isto kao što znamo da su i maske bulja, da je "socijalna" distanca bulja

Rekli ti to na klipu na bitchute pa sad "znaš"? :)

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Tumaralo. рече

Isto kao što znamo da su i maske bulja, da je "socijalna" distanca bulja (do sada je postojao samo termin fizička distanca, polako počinjemo da shvatamo smisao tih jezičkih manipulacija)

Маске и дистанца су вероватно најбоља средства која имамо. Наравно, ако се маске користе прописно, не носе се око надлактице, браде или колена, баце се када се навлаже или ако су једнократне (код мене у апотекама једнократне трослојне хируршке коштају 5 дин. комад, тако да цена сигурно није проблем) и ако их сви користе. И наравно искључиво у затвореним просторима и јавном саобраћају јер на отвореном немају смисла осим ако не чекаш у неком реду или гужви (ово морам да нагласим да ми не би ставио мим неког лудака који џогира са три маске на фаци и покушао да то изведеш као некакво правило; и онда мало фантазирао о брњичарима и слично :) ). Уосталом, шта би ти пре, маске или ковид пасоше?

пре 3 часа, Tumaralo. рече

da je lokdaun bulja (osim što uništava živote miliona ljudi)

Јесте.

пре 3 часа, Tumaralo. рече

da su rukavice bulja(niko ih više ne pominje iz nekog razloga) itd.

Рукавице нису буља али изгледа да нису баш ни нужне. Јер су још прошле године Немци установили, а то после прихватила и СЗО ако се добро сећам, да је вероватноћа преноса вируса преко површина само теоријска. Тако да ако не лижеш стално руке и одржаваш нормалну хигијену, вероватно не мораш да их носиш.

пре 3 часа, Tumaralo. рече

Nego,čemu onda limeni kovčezi?

Ничему. Очигледно једна од претераних мера за којом нема потребе.

 

Него, је л' ти некад падне на памет да можда, али само можда

* неке мере имају каквог-таквог смисла

* неке мере су упитне

* неке мере немају смисла и може да се поведе прича о мотивима оних који их доносе

 

Или је све и даље у пакету, ако једно не ваља све остало су глупости иза којих стоје увек неке задње намере?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, GeniusAtWork рече

* неке мере имају каквог-таквог смисла

* неке мере су упитне

* неке мере немају смисла и може да се поведе прича о мотивима оних који их доносе

A sa obe strane se zaboravlja da su svuda ljudi - i u vladama i u kriznim štabovima - a ljudi u proseku nisu baš uvek mnogo pametni. Niti da najracionalnije odgovore na ovakvu krizu niti da organizuju ozbiljnu zaveru.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 8.10.2021. at 12:08, ГорданаП рече

Лако проверљиво. Реч је о познатој књизи аутора Нарније. Ако имате штампано издање још боље. Ево линка за дигитално: 

Не видех то што пише у овом тексту.

Ovo je falš, jer svako poglavlje te knjige je pismo, koje stariji đavo - Screwtape - upućuje mlađem đavolu - Wormwoodu - u kom mu objašanjava kako da kuša čoveka za kojeg je zadužen. Dakle, u knjizi uopšte nema dijaloga, nego samo "pisama". Inače, jedna od najboljih knjiga koje sam pročitao.

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...