Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

I posle više od pola godine moji sagovornici nisu naučili šta je to EROI i koliki je njen značaj.

Od marta 2020. godine PA DO KRAJA ŽIVOTA slušaćete o RESTRIKCIJAMA.

Sećate se devedestih kako smo slušali o restrikcijama svaki dan?

To je bilo zbog autistične politike jedne nebitne zemlje.

Ovo danas je globalni problem i ima vrlo dubok materijalni osnov.

I ove restrikcije će se odnositi na svaki aspekt normalnog (dosadašnjeg) života.

Hence the new normal via the Great reset.

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Рапсоди рече

Ову вест ми је јутрос потврдио човек, чија жена ради  у  једној од Бгд болница. У болницама је 80 посто вакцинисаних и то највише  фајзеровом и 20 посто невакцинисаних. 

Јуче  ми сестра од тетке јавља да је позитивна, са две примљене вакцине. Температура и кашаљ...сутра иде  на рендген плућа . 

Lažovi kriju svoj identitet, baš kao taj tvoj "čovek čija žena radi u jednoj od Bgd bolnica".

Oni koji govore istinu nemaju potrebu da to čine.

 

Direktor Centra za anesteziologiju Univerzitetsko kliničkog centra Srbije u Beogradu i jedan od koordinatora kovid bolnice Nebojša Lađević izjavio je da će danas biti održan sastanak o otvaranju šeste jedinice intenzivne nege u kovid bolnici Batajnica, sa novih 20 kreveta.

 

„U ovom talasu više pacijenata zahteva mehaničku potporu. Sa novih 20 kreveta proširujemo intenzivnu negu i ukupno ćemo imati 120 kreveta, za one najkritičnije pacijente“, rekao je on za RTS.

On je dodao da je najveći broj pacijenata na intenzivnoj nevakcinisano i da je „velika razlika“ u kliničkoj slici vakcinisanih i nevakcinisanih pacijenata.

 

„Mali broj pacijenata je vakcinisan i oni nisu na respiratoru niti su na intenzivnoj nezi, oni se samo nalaze pod blažim nadzorom“, istakao je Lađević.

https://www.danas.rs/drustvo/ladjevic-otvaramo-jos-jednu-jedinicu-intenzivne-nege-vakcinisani-nisu-na-respiratoru/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zamenik direktora KBC "Dr Dragiša Mišović" Predrag Savić kaže da je više od 85 odsto pacijenata na bolničkom lečenju nevakcinisano

- Mislim da je to dovoljan razlog da se zamisle svi koji su protiv vakcinacije. Teško je bilo u sredu kada smo morali da kažemo pacijentima koji imaju malignitete da moraju da odu u druge bolnice i pronađu lekare koji će da ih operišu

 

WWW.NOVOSTI.RS

U JEKU četvrtog epidemijskog talasa, koji beleži rekorde po broju novozaraženih, zdravstveni sistem je opet na ispitu izdržljivosti. Prema grubim procenama, u bici protiv kovida trenutno je...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, fsa рече

Lažovi kriju svoj identitet, baš kao taj tvoj "čovek čija žena radi u jednoj od Bgd bolnica".

Oni koji govore istinu nemaju potrebu da to čine.

 

Direktor Centra za anesteziologiju Univerzitetsko kliničkog centra Srbije u Beogradu i jedan od koordinatora kovid bolnice Nebojša Lađević izjavio je da će danas biti održan sastanak o otvaranju šeste jedinice intenzivne nege u kovid bolnici Batajnica, sa novih 20 kreveta.

 

„U ovom talasu više pacijenata zahteva mehaničku potporu. Sa novih 20 kreveta proširujemo intenzivnu negu i ukupno ćemo imati 120 kreveta, za one najkritičnije pacijente“, rekao je on za RTS.

On je dodao da je najveći broj pacijenata na intenzivnoj nevakcinisano i da je „velika razlika“ u kliničkoj slici vakcinisanih i nevakcinisanih pacijenata.

 

„Mali broj pacijenata je vakcinisan i oni nisu na respiratoru niti su na intenzivnoj nezi, oni se samo nalaze pod blažim nadzorom“, istakao je Lađević.

https://www.danas.rs/drustvo/ladjevic-otvaramo-jos-jednu-jedinicu-intenzivne-nege-vakcinisani-nisu-na-respiratoru/

 

Ја заиста не знам ко лаже. Немам разлога да не верујем човеку, знамо се одавно, познајем му жену знам да ради у болници. Није прича из друге руке. Тачно порекло њене информације не знам. Ипак жена ради у болници и доступне су јој неке информације на лицу места. 

А зашто си ти тако агресиван ? Зашто ти кријеш свој идентитет ? 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

пре 4 минута, Рапсоди рече

Ја заиста не знам ко лаже. Немам разлога да не верујем човеку, знамо се одавно, познајем му жену знам да ради у болници. Није прича из друге руке. Тачно порекло њене информације не знам. Ипак жена ради у болници и доступне су јој неке информације на лицу места. 

А зашто си ти тако агресиван ? Зашто ти кријеш свој идентитет ? 

Moje identitet zna otac Ivan.

Kaži ime te žene koja širi laži da možemo da podnesemo krivičnu prijavu protiv nje. 

Ako ne laže nema razloga za brigu, zar ne?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Okoreli antivakseri često menjaju mišljenje nakon što svedoče UŽASIMA U KOVID BOLNICAMA, ali to nije najbolje rešenje

 

- Proveo sam devet dana u kovid bolnici u Batajnici. Ono je bilo strašno. Oko mene su samo umirali. Bio sam svedok smrti najmanje 10 muškaraca i žena koji su bili sa mnom u sobi. Jedna žena je svakoga dana ustajala iz kreveta i hodala po sobi gore-dole. Jednog dana više nije ustala. Muškarac u krevetu do mog me je molio da mu pomognem da se obrije, naravno nisam mogao, bio sam i sam vezan za krevet, na kiseoniku. Sutradan je i on umro - priča za "Blic" B.B. penzioner iz Beograda koji je pre dva dana izašao iz kovid bolnice u Batajnici.

 

B.B. nije bio vakcinisan, jer nije želeo. Borbu sa virusom je jedva dobio i sada je promenio mišljenje.

- Rekao sam ženi da odmah idemo da se vakcinišem, čim izađem. Odgovorila mi je da mogu tek za tri meseca. Ona je primila kinesku vakcinu pre šest meseci, koronu je preležala kod kuće, bez komplikacija. Sada do vakcinacije neću biti miran - objašnjava on.

Ovaj penzioner dalje priča kako kovid bolnicu nikad neće zaboraviti.

- Tamo je kao u košnici. Sestre rade bez pauze, nemaju vremena za tebe. Muče se, u skafanderima su, kada su mi govorili ništa ih nisam razumeo. Nema odlaska u toalet, vezani ste za krevet, a oni baš i nemaju vremena da vas odvedu. Namučio sam se kao nikad u životu - završava B.B.

Mladić (26) bio na ivici smrti

Slučaj Jovana Ilijevića koji ima 26 godina takođe bi trebalo da podseti sve ljude, ali i mlade koliko je vakcinacija važna. Ovaj mladić bio je na ivici života i smrti zbog korone, dijabetes, sepsa, bubrezi, pneumonija, tromb, pisao je Kurir. Mesec dana je trajala borba za ovog mladića iz Kladova, koji je u komi stigao u kovid bolnicu u Kruševcu. Pre toga je mislio da je zdrav, živeo je život punim plućima i nije se, poput ogromne većine njegovih vršnjaka, vakcinisao. Jer oni misle da im korona ne može ništa.

- Jesam planirao da se vakcinišem, al' eto, prođe. U bolnici sam video svašta, pa i vakcinisane a teško bolesne. Mada, zaista, svi su oni stari. Najverovatnije ću se posle svega vakcinisati. I moji su bili protiv vakcine, ali posle svega videćemo da li će ostati tako - ispričao je Jovan za Kurir.

 

Takođe, u kovid bolnici u Batajnici za samo pet dana bitku sa kovidom izgubilo je petoro mladih nevakcinisanih, vest je koja je pre nedelju dana odjeknula u našim medijima.

Da li su ove ispovesti dovoljne da se pristupi vakcinaciji? I više nego dovoljne, štaviše, nepotrebne su jer su nam vakcine dostupne skoro godinu dana.

Umesto da im svedočimo, ove užase bi trebalo da sprečimo.

Nije isto kada virus „napadne“ vakcinisanu i nevakcinisanu osobu

Direktor Doma zdravlja u Nišu, prof.dr Milorad Jerkan ispričao je za „Blic“ koliko je protekle godine bilo teško boriti se sa koronom. On je, kako kaže, među prvima dobio virus.

- Bilo je to prošle godine, imao sam neprijatne bolove u zglobovima, malaksalost, mučninu, dijareju nekoliko dana. Kombinovano sa temperaturom koja je skočila od 37 na 39, to je bilo na početku, 20. marta. Među prvima sam se razboleo u Nišu. Redovno sam uzimao lekove koje su mi doktori dali, primao sam infuziju. Posle se zarazila i moja supruga i ostali ukućani. Bilo je strašno što tada nije bilo vakcine i odmah čim je omogućena vakcinacija, primio sam, naravno. Ne želim da prolazim kroz ono što sam prošao, jer i nakon što mi je test pokazao da sam negativan, trebalo mi je još mesec dana da se oporavim, koliko sam bio i malaksao i umoran. Iscrpljujuća bolest. Zaista ne znam, šta kome više nije jasno oko vakcinacije. Apelujem da se ljudi vakcinišu jer to je jedino rešenje da stanemo na put svemu ovome - objašnjava profesor Jerkan.

Lekari sve vreme apeluju

Infektolozi, imunolozi, epidemiolozi, kliničari iz bolnica širom Srbije apeluju sve vreme da se pristupi vakcinciji. Vakcina štiti da ne razvijete tešku kliničku sliku, a s druge strane što je veći obim, to je manja šansa za mutaciju. Ovaj podatak govori nam da je vakcinacija izuzetno važna.

Virusolog prof. dr Tanja Jovanović, objasnila je nedavno za „Blic“ da je virus pokazao svoju savršenu inteligenciju kojom je napao čoveka i adaptirao se na njegov organizam.

 

- Ta strategija je omogućila virusu opstanak i dugotrajnu cirkulaciju u populaciji. S druge strane, čovek je našao idealno oružje kojim se suprotstavlja virusnoj infekciji. Jer, naše odbrambene snage u vidu antitela i ćelija imunskog sistema, mogu uspešno da spreče uspostavljanje infekcije. Vakcinacija je pravo oružje protiv virusa, jer na veštački način aktivira naš odbrambeni štit i sprečana virusu da živi zajedno sa nama. Zbog našeg oklevanja, neznanja i nerazumevanja značaja imunizacije, virus je iskoristio svoju šansu da se menja, mutira, kontinuirano nas inficira. Tako se rat sa virusom nastavlja uz velike gubitke, gubitke ljudskih života, dugotrajne posledice kovida 19 koje zahtevaju dugotrajno lečenje, velike posledice po mentalno zdravlje stanovništva – istakla je profesorka Jovanović.

Posle preležane bolesti, mnogi su se odlučili na vakcinaciju. Razlog je, jer je potpuno drugačije kada se inficira neko ko je vakcinisan, i onaj koji to nije. Ako svi razlozi o kojima lekari govore mesecima unazad nisu dovoljni da se pristupi vakcinaciju, onda je sve suvišno.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/kako-da-se-makar-jos-jedan-srbin-vakcinise-okoreli-antivakseri-cesto-menjaju/eyre1e3

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, fsa рече

 

Moje identitet zna otac Ivan.

Kaži ime te žene koja širi laži da možemo da podnesemo krivičnu prijavu protiv nje. 

Ako ne laže nema razloga za brigu, zar ne?

Срам те било ....толико .

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Рапсоди рече

Срам те било ....толико .

Znači ipak laže, a ti ovde samo prenosiš njene laži? Ili si izmislila i nju i njenog muža i sve ostalo? Ajde da isteramo stvari na čistac, da proverimo ko ovde laže i obmanjuje ljude, ko to ugrožava zdravlje drugih ljudi svojim lupetanjima. Kao što rekoh, vi antivakseri ste kancer društva.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, fsa рече

Znači ipak laže, a ti ovde samo prenosiš njene laži? Ili si izmislila i nju i njenog muža i sve ostalo? Ajde da isteramo stvari na čistac, da proverimo ko ovde laže i obmanjuje ljude, ko to ugrožava zdravlje drugih ljudi svojim lupetanjima. Kao što rekoh, vi antivakseri ste kancer društva.

Evo ti javno, dva doktora koja leče ljude.

https://www.facebook.com/KraljevicMarkoIII/videos/1522775314735275

Dakle nisu udbaši na pozicijama niti su lažljivi OIM.

Šta kažeš na to?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, fsa рече

Znači ipak laže, a ti ovde samo prenosiš njene laži? Ili si izmislila i nju i njenog muža i sve ostalo? Ajde da isteramo stvari na čistac, da vidimo proverimo ko ovde laže i obmanjuje ljude, ko to ugrožava zdravlje drugih ljudi svojim lupetanjima. Kao što rekoh, vi antivakseri ste kancer društva.

Срам те било...

Мој идентитет овде сви знају, а твој очигледно не . Да ли лаже и Милица заветница јуче у емисији када каже да зна доста лекара у ковид амбулантама  под скафандерима који нису примили вакцину  и који прете да ће скинути скафандере  ако буду приморани на вакцину. Ево ти па тужи њу . Када се толико ...... Знам и лекаре који нису примили вакцину....шта ћеш сад, " алтруисто " свака ти част колико се залажеш за добробит човечанства, за Нобела си . 

Ја уопште нисам против вакцине, већ за слободу у одлучивању ....зар  код нас не владају принципи демократије . Никога не убеђујем ни за ни против, свак има слободну вољу да сам одлучи. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, fsa рече

Znači ipak laže, a ti ovde samo prenosiš njene laži? Ili si izmislila i nju i njenog muža i sve ostalo? Ajde da isteramo stvari na čistac, da vidimo proverimo ko ovde laže i obmanjuje ljude, ko to ugrožava zdravlje drugih ljudi svojim lupetanjima. Kao što rekoh, vi antivakseri ste kancer društva.

Kako se zove "apotekarka sa zacementiranim plućima" i gde leži, šta je sa njom ? 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Милошшш рече

Kako se zove "apotekarka sa zacementiranim plućima" i gde leži, šta je sa njom ? 

Да хоћемо име и тачну адресу .

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Рапсоди рече

Срам те било...

Мој идентитет овде сви знају, а твој очигледно не . Да ли лаже и Милица заветница јуче у емисији када каже да зна доста лекара у ковид амбулантама  под скафандерима који нису примили вакцину  и који прете да ће скинути скафандере  ако буду приморани на вакцину. Ево ти па тужи њу . Када се толико ...... Знам и лекаре који нису примили вакцину....шта ћеш сад, " алтруисто " свака ти част колико се залажеш за добробит човечанства, за Нобела си . 

Ја уопште нисам против вакцине, већ за слободу у одлучивању ....зар  код нас не владају принципи демократије . Никога не убеђујем ни за ни против, свак има слободну вољу да сам одлучи. 

Ja nemam pojma ko si ti niti me zanima. Nemoj sada da vrdaš, da skrećeš sa teme i da glumiš žrtvu, jer žrtve su oni koji veruju neistinama koje svakodnevno iznosite pa zahvaljujući vama završe u bolnici ili na groblju.

Daj identitet osobe koja navodno radi u BG bolnici i tvrdi to što si ti prenela. Ja tvrdim da laže i spreman sam da zajedno sa još par lekara podnesem krivičnu prijavu protiv nje i da na sudu to dokažem. 

Zašto lažeš ili prenosiš laži da vakcinisani više oboljevaju? To je za tebe demokratija? Da možeš iznositi laži bez ikakve odgovornosti? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Милошшш рече

Kako se zove "apotekarka sa zacementiranim plućima" i gde leži, šta je sa njom ? 

Zašto mene pitaš? Od onih koji su o tome pisali ili govorili traži odgovore.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...