Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 12 часа, haveaniceday рече

A iskreno pitanje, da li mislis da je mozda ovaj povecan broj slucajeva u korelaciji  sa povecanim brojem testiranja. Npr pre mesec dana smo testiraju 2 000 ljudi dnevno, sada testiramo 10 000?

Mislim, vidis li "rupe" u svojim analizama? Inace ne kazem da su skroz u krivu, svakako su jedan od aspekata, ali mislim da previse znacaja pridajete SNSu i merama.

Moguće je da postoje rupe, ali broj smrtnih slučajeva je sad veći nego u prvom talasu prema tome testiranje teško da ima veze s time. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Justin Waters рече

Moguće je da postoje rupe, ali broj smrtnih slučajeva je sad veći nego u prvom talasu prema tome testiranje teško da ima veze s time. 

To jeste, ali to moze biti iz mnogih drugih razloga. Npr, u prvom talasu se razbolelo dosta medicisnkog osoblja i sada ne mogu da funkcionisu kako treba. Ne kazem da nisi u pravu, ali ocigledno je ovde mnogo toga kompleksnog.

Ovi koji su umrli danas, mogu da budu oni koji su se razboleli u prvom talasu...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Glavna sestra kraljevačke Opšte bolnice "Studenica" Marija Mijajlović danas se obratila Kraljevčanima u ime svih medicinskih sestara i tehničara i nemedicinskog osoblja sa molbom da budu disciplinovani u primeni mera zaštite protv kovida "kao što su bili u prva dva i po meseca, pre nego što je korona u ovakvom obimu došla u naš grad".

Ona je, kako je preneo portal Krug, podsetila sugrađane da su maska, rukavice, fizička distanca i pranje ruku najjednostavnija i najjeftinija preventiva za ovu bolest.

“Kada dođete u ovu bolnicu, jako je teško. Angažovani su radnici sa svih odeljenja da bismo mogli da opserviramo pacijente koji zahtevaju poluintenzivnu negu – ovde praktično jedna sestra ide na pet pacijenata. To je minimum minimuma, jer mi više ne možemo da obezbedimo. Smene moraju da budu na četiri sata, ne možemo se duže eksponirati tolikoj količini virusa. Posle četiri sata kad sestre izađu iz ovih skafandera, kao da su bile pod tušem. Posle četiri sata ponovo ulaze. Zato molimo sve naše sugrađane da se malo urazume, samo malo da povedu računa. Pomozite sebi, pomozite nama” apelovala je Mijajlović.

Ona je rekla da na intenzivnoj nezi jedna sestra opslužuje jednog pacijenta i da su smene takođe na četiri sata i dodala da u svakom trenutku od 120-150 ljudi brine o pacijentima u kovid bolnici.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

RS.N1INFO.COM

Ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović pohvalio je pripadnike policije koji su, u dve odvojene akcije,...


Dobra ona vutra sunce mu odma' deluje ko serum istine...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ко буде хтео може да пропрати и да упореди статистичке податке за 2019. и за 2020. годину, тј када изађу подаци за ове будуће месеце. Што се тиче периода јануар-мај 2020. године пропратио сам да ли је корона повећала број умрлих у односу на исти период 2019. године. И републичка статистика каже да је: ''Број умрлих у Републици Србији у периоду јануар−мај 2020. године износио 43244 и у односу на исти период претходне године, када је број умрлих био 44604, бележи се пад од 1360 или за 3,0%''. Дакле, корона за овај период није повећала смртност. Чак је значи смртност била већа у том периоду 2019. године него сада за исти период у 2020. години. Хвала Богу, а Боже помози да то не буде ни убудуће.

 

https://publikacije.stat.gov.rs/G2020/Pdf/G20201169.pdf

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Плаво Небо рече

Ко буде хтео може да пропрати и да упореди статистичке податке за 2019. и за 2020. годину, тј када изађу подаци за ове будуће месеце. Што се тиче периода јануар-мај 2020. године пропратио сам да ли је корона повећала број умрлих у односу на исти период 2019. године. И републичка статистика каже да је: ''Број умрлих у Републици Србији у периоду јануар−мај 2020. године износио 43244 и у односу на исти период претходне године, када је број умрлих био 44604, бележи се пад од 1360 или за 3,0%''. Дакле, корона за овај период није повећала смртност. Чак је значи смртност била већа у том периоду 2019. године него сада за исти период у 2020. години. Хвала Богу, а Боже помози да то не буде ни убудуће.

 

https://publikacije.stat.gov.rs/G2020/Pdf/G20201169.pdf

Прво Републичком заводу док је на власти СНС не би требало много да верујеш. Исто као ни РИК-у, кризном штабу, дркону, подацима са сајта covid19.rs итд. итд.

Друго, а то је овде већ много пута објашњено, бесмислено је да се гледа смртност за целу Србију и за целу годину или овај период јан-мај. Ваља гледати податке за жаришта (градове или регионе) и месеце када је епидемија била у пику. Зашто? Зато што се смртност жаришта у току пар месеци утопи у статистици за целу земљу за шест месеци или дуже.

Ево груб пример. У корона епидемији је (званично) до сада преминуло 500 људи. Замисли да се, не дај Боже, деси земљотрес у Београду, погине 300, рањено 10.000, болнице се препуне и здравство колабира. Све слично корони. И онда неко узме податке за целу Србију и за целу годину и каже: не видим повећану смртност дакле земљотрес се није догодио. Ипак, земљотрес се јесте догодио али је погодио један град у једном дану а не целу земљу током целе године. Зато се гледају подаци за жариште онда када је било на врхунцу епидемије.

Зато је бесмислено да се гледају подаци о смртности за целу земљу (јер нису свуда била јака жаришта) ни за више месеци јер пик епидемије тј. смртности траје месец-два највише.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево како наша држава едукује своје грађане  :D 

 

Иначе, ово је пуштано још у марту када је почело ванредно стање, али видим људи данас по фејсу масовно шерују јер су изгледа ови поново почели да је емитују на ТВ.

  • Збуњен 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, GeniusAtWork рече

Ево како наша држава едукује своје грађане  :D 

Pouke: Ako me volis - banuj me!

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, nikola a рече

Прво Републичком заводу док је на власти СНС не би требало много да верујеш. Исто као ни РИК-у, кризном штабу, дркону, подацима са сајта covid19.rs итд. итд.

Друго, а то је овде већ много пута објашњено, бесмислено је да се гледа смртност за целу Србију и за целу годину или овај период јан-мај. Ваља гледати податке за жаришта (градове или регионе) и месеце када је епидемија била у пику. Зашто? Зато што се смртност жаришта у току пар месеци утопи у статистици за целу земљу за шест месеци или дуже.

Ево груб пример. У корона епидемији је (званично) до сада преминуло 500 људи. Замисли да се, не дај Боже, деси земљотрес у Београду, погине 300, рањено 10.000, болнице се препуне и здравство колабира. Све слично корони. И онда неко узме податке за целу Србију и за целу годину и каже: не видим повећану смртност дакле земљотрес се није догодио. Ипак, земљотрес се јесте догодио али је погодио један град у једном дану а не целу земљу током целе године. Зато се гледају подаци за жариште онда када је било на врхунцу епидемије.

Зато је бесмислено да се гледају подаци о смртности за целу земљу (јер нису свуда била јака жаришта) ни за више месеци јер пик епидемије тј. смртности траје месец-два највише.

 

U zemljama zapadne Evrope je to ocigledan pokazatelj, jer su razlike u ciframa velike...tamo gde je posteno prijavljivano na hiljade umrlih ove godine.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, GeniusAtWork рече

Ево како наша држава едукује своје грађане  :D 

 

Иначе, ово је пуштано још у марту када је почело ванредно стање, али видим људи данас по фејсу масовно шерују јер су изгледа ови поново почели да је емитују на ТВ.

Odlicno uradjeno.

Jednostavno, salje jasnu poruku i pokazuje pravi nacin zastite od sirenja bolesti.

U 30 sekundi su sve objasnili i dali korisno uputstvo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, emilija рече

U zemljama zapadne Evrope je to ocigledan pokazatelj, jer su razlike u ciframa velike...tamo gde je posteno prijavljivano na hiljade umrlih ove godine.

Zanimljivo je da pojedinima na forumu ni 4-5 meseci nakon izbijanja epidemije jos uvek nije jasno koji je problem sa Covid-19 virusom..

Stalno se vrtite oko sporednih tema ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, fsa рече

No photo description available.

:smeh1:

Radno vreme dva ipo sata??????????

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...