Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 9 минута, haveaniceday рече
  • Ja imam jedan glup predlog... napravimo sistem u kom su ljudi motivisani da se ponasaju samoodgovorno.Al glupa je to ideja, ukljucuje privatno zdravstvo.

Ko o čemu baba o uštipcima... mada pretpostavljam da nekom Six degrees of Bacon metodom možeš da dođeš do toga kako tema privatno/državno zdravstvo ima neke veze sa onim delom moje poruke koju si citirao...

 

пре 9 минута, haveaniceday рече

u prevodu "moramo da plasimo glupe idiote zato mracimo" samo lepse sroceno

Jok... nego "razumem eksperte koji ne žele da daju glupe ideje glupim idiotima"... ako već želiš tako da formulišeš... i ne znam šta je tu sporno...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nakon što prof dr Savić pisao na fejsu Institut za patologiju je demantovao Vučićevog dr

RS.SPUTNIKNEWS.COM

У Институту за патологију Медицинског факултета нису рађене обдукције оних који су преминули од ковида 19, јер...

 

Iz čega sledi da je ovaj čovek lagao i da je odgovoran za širenje panike:

WWW.ALO.RS

Kardiohirurg Miljko Ristić kaže da su obdukcije preminulih od koronavirusa dale frapantne i izuzetno zabrinjavajuće podatke

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

DIREKTNO.RS

Na društvenoj mreži Fejsbuk, medicinska sestra iz Vršca, Nataša Sabo Miljković, napisala je podugačku objavu u kojoj apeluje...

 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

DIREKTNO.RS

'On najbolje zna da je bolnica u Novom Pazaru bolja nego u Nemačkoj... Ne želim mu da legne u tu bolnicu, nikada. Prestani...

 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne vidim ništa sporno u babićevom objašnjenu. Ukorava vrlo pogrešnu i kriminalnu praksu da se ljudi koji se prijave da imaju simptome testiraju na antitijela i ako je rezultat negativan, šalju se kući kao da je zdrav. Tačno je da PCR ima mane, ali je u ovom konkretnom slučaju kada se utvrđuje inicijalno da li je neko zaražen radi primjene proaktivnih mjera najbolje što imamo sad. 

Ostalo je stvar politike, konkretno u RS-u koja se nažalost vrlo loše vodi i ova praksa vrlo vjerovatno ima veze s time što su bolnice prepune i onda nastoje da odvrate ljude koliko god je moguće osim ako vidno nisu loše pa im treba hospitalizacija a pride tome PCR testovi i koštaju i ko zna šta se sve radilo sa tim testovima, kome je to prodano dijelom, i kojim kanalima su završili samo ne tamo gdje u trebali. Na karantene - zatvore su praktično svi i zaboravili, jer sve dodatno košta, a kase su ispražnjenje u prvom talasu za pomoć oštećenim privrednicima. Na neke veće restrikicije niko od političara ne smije ni pomisliti, odjednom nema više dramturgije ni konferencije za novinare da se u rano jutro izvještava da ima 15 - 20 slučajeva...Sada kasne i sa izvještajima koje isporučuju tek poslije podne, a slučajevi se mjere i do 100 u jednom danu.  

Na kraju se svelo, kako bude bude...bez neke prave kontrole, i upravljanja krizom. 

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Tumaralo. рече
Prof. dr Slobodan Savić, redovni profesor sudske medicine na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu:
 
U medijima se juče na više mesta pojavila izjava penzionisanog profesora Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, kardiohirurga dr Miljka Ristića da je 17 odbukcija preminulih od posledica kovida urađeno u Institutu za patologiju Medicinskog fakulteta u Beogradu, od strane troje obducenata. Navedeno je da se uglavnom radi o mladim ljudima (bez preciziranja šta to tačno znači), koji su preminuli u roku od 24 do 48 sati i da obdukcioni nalaz ukazuje na to da virus korona uništava organe do potpune neprepoznatljivosti, čak više nego zloglasna gangrena, pa je posle njegovog smrtonosnog pohoda kroz ljudsko telo i iskusnim obducentima teško da razaznaju tip tkiva.
Pošto do sada nisam naišao na zvanični demanti ove izjave prof. Miljka Ristića, kao specijalista za sudsku medicinu i redovni profesor Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu smatram da je neophodno da javno izrazim osnovanu sumnju u istinitost navedenih podataka jer sam od svojih kolega iz Instituta za patologiju Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu dobio podatak da 17 obdukcija umrlih od kovida-19 nije rađeno u njihovoj ustanovi, pa stoga ne može da bude tačno ni sve ono što je navedeno o životnom dobu umrlih, brzini njihovog umiranja i ustanovljenim obdukcionim nalazima. Praktično je nemoguće da tri obducenta iz Instituta za patologiju radi 17 obdukcija umrlih od kovida-19, a da niko od njihovih kolega za to ne zna.
Mišljenja sam da bi u cilju objektivnog informisanja javnosti, koja je zbunjena i zabrinuta zbog ove vesti, rukovodilac Instituta za patologiju morao što pre javno da demantuje ili potvrdi navode iz izjave prof. Miljka Ristića. Ako je on bio u pravu, u šta opravdano sumnjam ili ako on to nije izjavio, spreman sam da mu se javno izvinim. U suprotnom, mislim da je i profesionalna i moralna dužnost prof. Miljka Ristića da javno obznani netačnost svoje izjave, jer je u ovo vreme aktuelnog opšteg nepoverenja u zvanične informacije to bilo samo dolivanje ulja na vatru. Odgovornost za plasiranje nepouzdanih informacija mogu samo da pomenem jer je to kod nas odavno i nažalost zaboravljena kategorija. Prof. dr Slobodan Savić, redovni profesor sudske medicine na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu.
 

:)) ovaj FB je cudo...

Kaze:

"U medijima se juče na više mesta pojavila izjava penzionisanog profesora..."

PA zakljucuje:

"Mišljenja sam da bi u cilju objektivnog informisanja javnosti, koja je zbunjena i zabrinuta zbog ove vesti, rukovodilac Instituta za patologiju morao što pre javno da demantuje ili potvrdi navode iz izjave prof..."

Koje razmisljanje ... Sada bi trebao neko da poput autora ovog posta na FB gubi vreme sa izjavama penzionera ... :)) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, nikola a рече

@Avocado Дај још нешто од Бабића, да нас мало ободри. :smeh1:
 

Овај прешо игрицу у мрачењу ових дана. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Avocado рече

Jok... nego "razumem eksperte koji ne žele da daju glupe ideje glupim idiotima"... ako već želiš tako da formulišeš... i ne znam šta je tu sporno...

Pa nista takvi eksperti veci idioti od onih koje "stite". Prvo kontrolisu protok infromacija pod nekom pretpostavkom glupih idiota, ignorisu sve one druge koji nisu glupi idioti kojima ce ta informacija da znaci, i ne razmisljaju o kontraefektu koji prave.

Klasicni idioti sa uskim, plitkim i povrsnim gledanjem.

I sta su postigli? Eto ljudi kao juanito (a takvih je dosta) i mnogi normalni ljudi koji nisu idioti gube svo poverenje u njih. Tako da taktiziraju i da ne razumeju tu posledicu - mogu samo idioti. Isto se desava i sa drugim slicnim pitanjima koja se doticu i politike i nauke, globalno zagrevanje, obavezna vakcinacija itd itd...


I bukvalno prave kontra efekat jer ubedjuju sve veci broj ljudi da su "idioti u pravu" jer ovi nesto kriju...

Bravo, genijalci!


 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Juanito рече

@Avocado Дај још нешто од Бабића, да нас мало ободри. :smeh1:
 

Овај прешо игрицу у мрачењу ових дана. 

 

Preminula je i devojcica od 14 godina u mom selu od gripa prosle godine. Al nisam citao da je stanje alarmantno.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, nikola a рече

Ima i gorih, ovo sam stavio samo zbog mladog momka da se mlađi svet malo trgne da se bolje čuvaju ako je moguće.

Не, не требају нам овакве вести да би се млади свет тргао. Јер ће пре или касније ти исти млади људи да схвате да је умирање “потпуно здравих” људи од короне у двадесетим годинама веома ретко, а кад то схвате, биће још гори. Нисам баш сигуран који је педагошки приступ најбољи за омладину да схвате да не треба до даљњег да праве журке и слично, али сам сасвим сигуран да тај приступ не сме да се заснива на лажима и преувеличавању. Ситуација је епидемиолошки довољно озбиљна да одрасла јединка од преко 20 година (а и млађа) може да разуме ако им се објасни, без преувеличавања и лажи. Ако и даље не контају зашто треба да избегавају епидемиолошки високо ризичне групне активности, онда вероватно имају неки проблем са аутистичношћу или етиком, а ни једно ни друго се не може променити лагањем и плашењем. Нису то деца од три године. Па ни децу не можеш да лажеш бесконачно. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...